Druhý porod - mám strach z toho, že to manžel nestihne

kristynabathory
4. pro 2014

Ahoj holky, je mi hloupé takhle psát na net ale chytil mě strašný strach z toho, že manžel nestihne přijet z práce až to příjde. Všude všichni straší jak je druhý porod rychlý,pomalu o tom ženské ani nevědí,že rodí max.2hodiny atd. Cesta z práce od manžela trvá 1hodinu a 40minut ☹ Bojím se,že to nepoznám za včasu... u prvního syna jsem věděla dobrých 30hodin před porodem ale teď své tělo prostě nepoznávám... nechci vypadat jako nějaká hysterka ale strach prostě mám. Jak jste to měly Vy? 🙂

majvik
5. pro 2014

já jsem zatím teda rodila jenom jednou ale manžel to taky nestihl, přestože jsem rodila cca 6hodin a to v noci takže v práci nebyl. Prostě mě zavezl do porodnice, sestra ho dost nevybíravým způsobem poslala domů, že co by tam strašil, že ho včas zavolají. Stihl akorát dojet domů a hned se otočil a jel zpátky a stejně přijel deset minut po všem... Hele když budeš mít rychlý porod, tak si myslím že ani nepostřehneš že tam manžel není😀 a hlavně to bude určitě příjemnější než si zopakovat 30 hodin bolestí...

coxa
5. pro 2014

@kristynabathory Já rodila po třech letech a oba porody 21 hodin. Pravda, druhý tedy asi o půl hodiny méně. Takže u mě druhý rozhodně rychlejší nebyl. 😅

mysonek
5. pro 2014

@majvik tak zakladatelka se nebojí, že by manžel nestihl být u porodu, ale toho že nestihne dojet domů, aby jí odvezl do porodnice 🙂
@kristynabathory já Tvé obavy chápu. Já měla první porod rychlý, cca 5h od první kontrakce a kontrakce do konce po 6 minutách (jen se zesilovaly). V červnu bych měla rodit podruhé, po necelých 2 letech a porodnici máme 30km. Moje máma měla druhý porod překotný, takže také mám strach, že to nestihneme. Ještě, že to bude alespoň v létě, protože bydlíme na horách 🙂

amallie
5. pro 2014

Hlavně, at mas domluvené rychle hlidani, to je hlavní. Do porodnice muzes jet taxíkem, nebo sanitou, kdyby to nestihl. Takže se nestresuj, dopredu nikdy nevíš nic.

kristynabathory
autor
8. pro 2014

@lenynka no 🙂 nedivim se, že trochu zamrzí, že sis to nezžila asi bych to měla podobné 🙂

kristynabathory
autor
8. pro 2014

Holky dík 🙂 už vidim jak sedám do auta a jedu do porodnice sama 😀 cestou odvážim syna, vyzvedávám manžela v práci a jedeme 😀

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru