Epi-no. Jak dopadl porod u vás?

sussanah
26. kvě 2011

Ráda bych založila po vzoru jiné diskuze malý průzkum na používání EPI-NO a hlavně na ty výsledky 🙂 Takže vy, co jste používaly EPI-NO, prosím o zodpovězení otázek:
1.) Kolikátý porod + rozměry potomka?
2.) Jak často jste cvičily, jak poctivě, jak daleko jste se dostaly, od kterého týdne?
3.) Jak to dopadlo?
4.) Rozdíl mezi porody s/bez nafukování?
5.) Doporučujete používat?

Díky všem 🙂

chrummka
28. čer 2015

1.) prve dieta (3540 g, hlava 36 cm)
2.) cvicila som kazdy druhy den zhruba mesiac pred porodom od ukonceneho 36 tzydna, a este dva tzydne pred tym som masirovala hradzu, nacvicene som mala 32,5 cm a kedze sa maly narodil az skoro dva tyzdne po termine tak som toto cislo len 2 tyzdne udrziavala.
3.) dopadlo to tak ze dr mi povedal ze ukazkovz porod, ani jedno skrabnutie ani ranka, hned po porode cca po dvoch - troch hodinach som sla na wc a vsetko ok.
4.) kedze to bolo prve dieta tak neviem posudit.
5.) ODPORUCAM, lebo ten pocit po porode byt ok je na nezaplatenie, aj sex po porode rovnaky ako pred, manzel si praveze pochvaluje ze lepsie. cize zienky cvicte!!!

veru11
28. čer 2015

Rodila jsem poprve, maly mel 3,92 kg; 52 cm. Cvicila jsem poctive, dostala jsem se na 30 cm, avsak stejne me hodne nastrihli. Tudiz nemohu rici, zda mi Epi-no k necemu bylo...

cherralie
30. črc 2015

Moc jsem se tesila az tady napisu svoji zkusenost.

1.) Porod prvni, 3200g, 49cm, 35cm obvod hlavicka
2.) Cvicila jsem ob jeden nebo dva dny, natrenivano jsem mela 31cm
3.) Dopadlo to super, bez nastrihu, drobne poraneni se sitim, o kterem jsem temer druhy den ani nevedela
4.) /
5.) Doporučuji 100%, byl to nejkrasnejsi zazitek a diky cviceni jsem byla uplne v pohode a vedela jsem, ze to dam

mataata
Autor odpověď smazal
Zobraz
iva_138
17. dub 2016

1.) 1.porod: 49cm, 3230g, hlavička 34,5cm
2.) 1x denně 25-30minut, začala jsem 3,5 týdne před TP (porod nakonec o týden dříve), 1-2 dny před porodem= 39+0) jsem se dostala na obvod 32cm (měřeno krejč.metrem)
3.) Jak to dopadlo? Úžasně - komplet porod 4,75hod (ještě jsem pila maliník), bez jakýchkoli zásahů, stříhání či natržení, okamžitě jsem se cítila jak kdybych nerodila
4.) -
5.) Určitě! Člověk je připraven psychicky i fyzicky, navíc tlak hlavičky pak nepřekvapí, jen je o něco silnější než u balónku.

heliosa
3. kvě 2016

Cvičila jsem s ANIBALL, ale to je v podstatě +/- to samé
1)1.porod, 49cm, 3,06kg 33cm hlavička
2) 2,5 týdne před porodem (do té doby byla malá KP, tak hrozil císař, nechala jsem si ji obrátit zevními hmaty), cvičila jsem téměř denně, dostala jsem na 28cm, rodila jsem v 40+2
3) porod celkem 11hodin, z toho asi 30 minut tlačení, malou ne a ne protlačit ven, byl nutný malý nástřih, pak se ukázalo, že malá nebyla v porodních cestách srotovaná - šla obličejem nahoru = věším obvodem hlavičky. šití v lokálce jsem vůbec necítila - jen zvenku, vevnitř jsem nebyla potrhaná, po porodu jsem hned fungovala, cca za 3 týdny totálně zahojeno
4) - ?
5) doporučuju! při druhém do toho půjdu zase, buhví, jak by to vypadalo bez balónku, na abnormální rotaci se často berou kleště, tak jsem ráda, že k tomu nedošlo 🙂 😉

kateri84
18. kvě 2016

1.) druhý porod, 3,6 kg, 52 cm, obvod hlavičky 36 cm
2.) Od 36 tt denně 20-30 min, rodila jsem 41+1 tt, dostala jsem se na 35 cm
3.) Neskutečně, úžasně, lehce. Po 4 hodinách byla malá na dvě zatlačení venku, věděla jsem, co a jak, žádný nástřih ani poranění, hned po porodu jsem si připadala, jako bych nerodila. Porodní cesty teď po šestinedělí cvičím zase zpátky (nafouknu a vyfukuju), je to skoro stažené, podle manžela ok 🙂
4.) Velký rozdíl. U prvního žádná příprava a byl nástřih - hojilo se to dlouho na těle i na duši
5.) Jednoznačně

pikacek
19. čer 2016

1.Druhý porod v termínu 39+6; váha 4280g 53cm, hlavička 37cm (první 3620g,51cm)
2. Od 35 týdne,pravidelně, 14 dní před porodem tak každý třetí den,kvůli komplikacím. Dosáhla jsem na 28cm, z čehož jsem byla na nervy,ale očividně to zcela stačilo 🙂
3. Absolutně bez poranění,což na rychlost jakou byla od začátku tlačení venku a velikost je podle mě absolutní zázrak!!
4. První porod jen s masáží hráze a s nástřihem 4stehy venkovní a 4 vnitřní a hodně rozsáhlé vnitřní poranění,které šité nebylo a hojilo se přes dva měsíce. To, že jsem nemohla po prvním porodu skoro dva týdny sedět, chodit, vstávat-fuj nerada vzpomínám...teď jsem si došla do sprchy hned po porodu jako laňka.
5. Doporučuji!!!!

matul13
19. čer 2016

Treti porod, vaha 4100, Epino som kupila,ale moj gynekolog mi to hned rozmluvil, takze som ho nepouzila. U porodu som dala povel nestrihat, a slo to i bez EPINA ;) . Odisla som bez nastrihu len s dvoma kozmetickymi stehmy

zuzu003
23. čer 2016

1.) Prvy porod, 3130 g, 49 cm, obvod hlavicky 34 cm
2.) Od 33. tyzdna, kazdodenne od 36. tyzdna, maximum 27,5 cm
3.) Nastrih dlhy 2 cm (lekarka vedela, že nechcem nastrih i kolko mam nacvicene + mala som kupeny porodnicky gel), inak bez akychkolvek inych poraneni; od zaciatku druhej fazy mi hned primar preventivne "pomahal" s tlacenim na brucho; po porode moja lekarka skonstatovala, ze sa bali, ze maleho budu musiet vytahovat a ze keby bol este trochu vacsi, ze uz by bol problem ... ja totizto drobne ziena 162 cm, 45 kg (v den porodu 51kg), uzka panva i posva
4.) Neviem porovnat
5.) Urcite doporucujem a aj premoct sa a nacvicit co najviac, ta nasledna bolest z nastrihu bola vacsia ako kontrakcie s oxytocinom (dostala som ho 4x) ...

maichi
5. kvě 2017

1. prvni porod, syn mel 4080gr a obvod 35cm
2. tak od 37.tt a nejvice jsem dala tak 28cm uz si to nepamatuju
3. celkem rychly a snadny porod, samozrejme s nastrihem
4. nemohu posoudit
5. kvuli psychice ano

sonrisa108
11. čer 2017

1.) první porod 3160g a 50cm, hlava 36 cm obvod
2.) jednou denně ale ne soustavně, 34cm dva dny před porodem, od 30týdne (nebála jsem se, prostě jsem cvičila protože jsem to tak cítila. Malej se narodil v 40+2)
3.) bez poranění, na dvě kontrakce venku. Doktor to vlastně skoro nestihl, volali ho k porodu ale hlavička už byla skoro venku🙂 Jako jediná z oddělení šestinedělí jsem neměla žádné poranění a doktor říkal že epi-no a aniball je jediná možnost jak se na to připravit s čímž souhlasím.
4.) -
5.) určitě, protože porodem to teprve začíná😀

alenajungmannova
6. srp 2018

1. První dítě, 2460g, 46 cm
2. Asi 6 týdnů před termínem skoro denně, dostala jsem se na max 9 cm podle přiložené tabulky
3. Od prasknutí vody do porodu 4 hod, syn na tři zatlačení venku. Doktorku v Thomayerce jsem předem požádala, aby nedělali nic preventivně, respektovala to a pomáhala mi. Ve výsledku žádný nástřih ani poranění
4. N/A
5. Ano rozhodně.

chrummka
6. srp 2018

1 - druhy porod, dcera 3980g a hlava, obvod 36 cm
2 - cvičila som od 35 týždňa, kazdy tretí den, nacvičené 28-29cm.
3 - bez poranenia. Žiadny nastrih ani natrhnutie, hned po porode som b pohode fungovala.
4 - cvičila som pri prvom aj druhom dieťati, cize neviem zhodnotiť.
5 - doporučujem ale myslim ze s poranením ma suvis aj to ci zena moze rodiť v polohe akej chce aj pri vytláča ní bábätka, ako aj neriadene tlacenie a tak isto sloboda pohybu vo všetkých pôrodných dobach.

candy1985
5. říj 2019

@lucie_84 ja začala na 5ti v 37t, za týden jsem na 6.5. Přijde mi, že se to vůbec nehýbe a docela to bolí. Za týden mám jít na vyvolání, myslíte, zme to mulžu na těch 10 dotáhnout ?

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru