Epiziotomie - obávám se následků

hromka35
18. črc 2015

Vím že se toho tu už popsalo mraky, ale většinou se diskuze zaměřujou na jiné věci..mě zajímá nástřih a hlavně jeho následky po porodu i dlouhodobé..abych byla upřimná, bojím se toho víc než porodu..zkouším masírovat i cvičit, nemám dojem že by to ale k něčemu bylo..spíš počítám s tím že nástřihu se při porodu nevyhnu. S bolestmi při šití a poté při hojení, nemožnost sezení, s tím se snažím nějak počítat, i s tím že každá malá i velká potřeba asi bude zážitek..ale mnoho žen mluvilo i o dlouhodobých následcích..únik moči, stolice, bolesti jizvy, bolesti při sexu, to jsou věci co mě děsí, v tomto ohledu bych se hned radši rozhodla pro SC..holky po porodu, podělíte se se zkušenostmi? děkuji..

terezapetrova
18. črc 2015

@hromka35 zrovna únik moci bych rekla, ze ma souvislost s jinými vecmi a je po porodu asi celkem casty, takže jestli Te bude po porodu trápit a přitom budeš nastrizena ci natrzena nespojuj si to.. Preju Malo komplikaci

misulinka44
18. črc 2015

@hromka35 Přečti si můj porodní přběh😀 A následky nemám 🙂 Nástřih neucítíš, hojení se zvládne v pohodě, hlavně být pozitivní a v pohodě🙂

betelgeuzz
18. črc 2015

Myslim, ze cviceni a masirovani ma smysl, minimalne k sebeduvere, ze jsi udelala maximum. Ale daleko vetsi duraz bych kladla na vyber porodnice a porodni polohy. Jsou porodnice, kde strihaji preventivne, a na rodicky, ktere nechteji nastrih, se chodi divat jak na exoty. Pak ti muzou tvrdit, ze nasth byl potreba a bez nej bys neporodila, ale jestli to byla pravda si uz neoveris. A vhodne zvolena poloha taky muze natrzeni zabranit.
U prvniho porodu jsem rodila v leze, s nastrihem. Samotny nastrih a siti nebolelo, ale nekolik dni pak byl problem sedet, stehy mi nevypadaly, zanitily se a musela mi je PA vytahnout. Druhy porod na stolicce, cvicila jsem s epinem, mela jsem male natrzeni, ktere se nesilo. Sedela jsem kratce po porodu. Za me ma smysl snazit se, aby porod probehl bez nastrihu. Jinak s moci ci se stolic jsem nepocitovala ani po jednom porodu, bolestivy sex zase po obou,odeznelo to az s ukoncenim kojeni, takze bolestivy sex nemusi byt jen nastrihem. Stejnou zkusenost s bolestivym sexem behem kojeni ma i kamaradka, ktera rodila dvakrat cisarem.

hromka35
autor
18. črc 2015

jak to tak čtu, zdá se že je to fakt těžce individuální..někdo necvičí a porodí s minimálním nebo žádným poraněním, někdo cvičí a je pak sešitá až nevím kam..v porodce kam se chystám se dá volit poloha při porodu, to mě zajímalo už dřív při výběru, protože už delší dobu se na zádech fakt necítím dobře, nejlépe sedět nebo být opřená v předklonu a ideálně to kombinovat podel toho jak se budu cítit, představa že mě někdo uváže na porodnické křeslo a budu tak celou dobu mě dělá nevolno už teď. mám dohodlou i paní doktorku k porodu která vím že je zkušená a podporuje přirozený průběh akce..aniball tedy ještě asi pořídím a pak už děj se vůle Boží. Každopádně moc děkuji za vaše rady a názory. 🙂

mercedesse
18. črc 2015

Já měla oba porody přirozeně, kluk měl 3660 g a měla jsem maličké šití. Je fakt, že se mi asi týden hůř sedělo. Zajímavé je, že u holčičky 4200g mě střihli jen v té původní jizvě, která hrozila, že praskne, ale jen trošku a seděla jsem hned a neměla žádný potíže. Necvičila jsem s ničím, nemazala jsem, rodila jsem na porodnickém křesle a v podstatě v pohodě. Nikdo tě nikam uvazovat nebude, pokud potřebuješ, tak se projdeš. Nebo aspoň u nás to tak bylo. Vůbec mi nevadilo, že ležím, teda vlastně polosedím i když se mi ty poslední týdny dělalo na zádech špatně. Ale ono je to fakt dost posazené. Neděs se něčeho, co stejně moc ovlivnit nejde. Užij si tu chvíli, je jedinečná. A hlavně mě teda dost dráždí ta představa, kterou na koníkovi některý matky šíří, že lékař u porodu ti chce v postatě ubližovat, do každýho si říznout a někoho někam uvazovat. Tak to vůbec není, je to jen o domluvě. Vím, že to zase vyvolá vlnu nevole, ale já už to napsat musela.

hromka35
autor
19. črc 2015

@misulinka44 dost hrozný průběh...jseš fakt dobrá 😲 ženy jsme neskutečné, být to chlapi co rodí...nevim nevim..

bajana
19. črc 2015

@hromka35 myslím že sa bojíš dopredu úplne zbytočne...ja som sa na pôrod nijako nepripravovala, dieťa malo 3800kg, nastrih som necítila, šitie bohužiaľ tiež nie (narkóza kvôli neodlúčenej placente), na druhý deň som v pohode sedela, šitie necítila...iné problémy skoro rok po pôrode nemám...existujú cviky na posilnenie panvoveho dna, to skôr spôsobí problémy ako šitie....veď si zober koľko žien napr. generácia našich matiek bola sita, myslíš, že väčšina má problémy? O problémových prípadoch sa vždy vie viac ako o tých druhých, sú skrátka krikľavejšie a zaujímavejšie 😉

petrasipkova1
19. črc 2015

uvazovat na křeslo ? 🙂 to máš tak možná od babičky, ne ? 🙂 já rodila v Podolí, celých 10 hodin jsem byla bud ve sprše, na míči, žíněnce, na konci na porodní stoličce a na závěr jsem byla ráda za pohodlné lůžko,v pololehu-sedu se zapřenýma nohama, abych měla co největší sílu tlačit. nejhorší věc je jít rodit se strachem, to je jasné že budeš zablokovaná. spíš bych se zaměřila na psychiku, abys byla vyrovnaná a silná. 😉 držím pěsti a hodně odpočívej, s tím prckem je to mazec. 😀

hollybelly
19. črc 2015

ahojky, já se taky bála z celého porodu nejvíce nástřihu, 5 týdnů před porodem jsem začala cvičit s balonkem epino (dnes tady zase fičí aniball) a dcerka mnou při porodu prolétla jako kuželka, bez poranění, dokonce jsem ani ten tlak na konečník necítila, přitom při cvičení ano.... dcerka měla 3,5 kg, žádný drobek... určitě cvič, máš relativně velkou šanci, pokud nebudou nějaké komplikace, že to zvládneš bez poranění, nástřihu taky, rozhodně na psychice mi to hodně přidalo a nebála jsem se už pak toho tak...

teenyel
26. črc 2015

Nevím tedy co následky, to teprve poznám, ale mám za sebou porod teď 22.7., došlo na nastrih. Hrozně jsem se toho bála a když jsem viděla, že to doktor chce udělat, bála jsem se ještě milionkrat víc. Ale on mi to nejprve lokalkou umrtvil a až pak při kontrakci strihl. Nevidet na nástroje, ani bych nevěděla, že už to udělal. Vůbec jsem to necítila. A jak spousta holek píše o bolesti při šití - já si hned rekla, že chci ještě pripichnout, jak jsem měla strach, tak jeste dopichli a cítila jsem jen když zatahli při utahování stehů, ale vůbec to nebolelo. Sedět sice moc nemůžu, ale to je asi tím, že stehů mám 12 celkem. Wc není žádný problém, malicko to občas zastipe, ale nic hroznyho 😉 abych pravdu řekla, celý nastrih me bolí mnohem méně, než hemeroid, který se mi při porodu udělal. 😉

terka_85
26. črc 2015

Poprvé jsem rodila před 4 lety s nástřihem (syn měl 3500g). Ze začátku jsem cvičila s epinem, ale jen párkrát, pak jsem se na to vy... Nástřih jsem vůbec necítila, šití také ne. V porodnici jsem asi první dva dny nemohla sedět, ale pak už se to jen zlepšovalo. Žádné následky jsem neměla.
Teď jsem skoro 2 měsíci po druhém porodu (druhý syn měl 3750g). Opět s nástřihem, který jsem zase necítila. Šití bylo trochu větší a delší než u prvního, ale oproti kontrakcím to byla procházka růžovým sadem 🙂 Sedla jsem si hned druhý den po porodu. Na pokoji se mnou byla holka, která byla po císaři (ten samý den jako jsem rodila já) a ty bolesti co měla, no chudák... Jinak zatím žádné následky také nepozoruji, už jsme s manželem měli i několikrát sex a vše v pořádku... Jak píše teenyel, také jsem měla hemeroid, který se mi udělal při porodu a to bylo mnohem horší.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru