Jednou nástřih, podruhé nástřih?

bartovaandrea
5. dub 2017

Ahoj 🙂 po prvnim porodu me nastrihli hodne, siti na 3/4h, no bolelo to silene. Ted mam rodit v nejblizsich dnech (termin zitra) a uz tak dva dny me ta jizva jakoby poboliva. Vy co jste byli nastrihle, nastrihavali vas znovu? Bojim se nastrihu znovu, ale I potrhani a ze kuze na jizve to nevydrzi. Diky za jakykoliv odpovedi 🙂

eficenka
5. dub 2017

jo švagrovou nastřihovali, proto jsem podruhé cvičila s aniballem asi od 35tt postupně a porodila jsem a lehce jsem se natrhla v místě původní jizvy - ale jen 2 malé kosmetické stehy 🙂
jestli máš ještě čas, rozhodně doporučuji cvičit s aniballem a pak během porodu rodit s gravitací - klek, dřep, stoj apod a během postupného tlačení přiložit na hráz teplou žínku,která pomůže roztažení...

betelgeuzz
5. dub 2017

Poprvé jsem byla nastřižená, podruhé jsem cvičila s epinem a rodila na stoličce, měla jsem jen drobnou ranku, která se nešila.

whoknows
5. dub 2017

Ahoj, mám za sebou tři porody. Při prvním nástřih na cca tři stehy, uvnitř potrhaná. Hojilo se nějaký čas, ale zahojilo se v pohodě, jen vevnitř to pak delší štípalo a táhlo při styku. Druhý porod vyvolávaně, opět nástřih na stejné místo, tentokrát bez dalších poranění (synek byl menší). Teď potřetí rychlý porod bez přípravy, bez nástřihu, totálně potrhaná uvnitř i venku až ke konečníku. Už se mi to tedy "naštěstí dobře" zahojilo (je to přes tři měsíce), ale řekla bych, že mám geneticky danou dobrou kvalitu kůže. Někomu nepomůže ani balonek. Paní, která se mnou rodila cvičila s balonkem a byla rozervaná tak, že pak musela na plastickou operaci.

ojo
5. dub 2017

poprvé, podruhé i potřetí nástřih, vždy vše pěkně a rychle zahojeno 🙂 počtvrté se nástřih nestihnul a byla jsem potrhaná...zlatý nástřih, který je čistým řezem...blbě a dlouho se to hojilo, bylo to takové rozšklebené, dělala jsem zábaly z řepíku a po té vše ok 🙂

colleto
5. dub 2017

První porod nástřih, který šel až ke konečníku, druhý porod bez nástřihu, pár kosmetických stehů vně. Předchozí jizva prakticky zmizela, takže nevím, jestli to povolilo přímo tam.

vashti
5. dub 2017

Podle mě záleží jakou máš tu jizvu. Já třeba měla takovou tu keloidní, a čekalo se, ale nakonec mě nastřihli znova, že by mi prý praskla (a to jsem cvičila s epinem). Nástřih byl menší a hojilo se to dobře. Potřetí nástřih nebyl, ale jizva mi praskla - ne moc, šití bylo vyloženě kosmetické.

hz
5. dub 2017

Prvni porod(3500g,52cm)-cvicenis Aniballem+nastrih-hojeni hodne dlouho a pretrvavajici problemy pri styku.
Druhy porod(4100,51cm)-bez jakekoli pripravy-lehke potrhani, ktere spravili 3stehy a 14dni po porodu jsem uz o tom nevedela.
Doporucuji vyuzit gravitaci a nelezet na zadech, kdyz uz, tak alespon na boku..
Hodne stesti!

odula
5. dub 2017

První porod nastrih, druhý porod natrzeni v místě nastrihu a ještě na jiným místě - ale to byl prekotnej porod. Třetí porod cvičení s aniballem, jen drobný poranění, jizva vydržela. 🙂

petuik
5. dub 2017

První porod nástřih a u druhého jsem se dokázala ubrzdit při tlačení, když mi PA řekla, že to dokážem bez nástřihu. S ničím jsem necvičila to podotýkám🙂))A druhý porod byl velice rychlý 15 min.🙂)

astyna
5. dub 2017

Tak já nástřih 2 stehy venku a 2 vevnitř a už tu jizvu ani nenajdu 🙂 zahojilo se to komplet během 6nedělí, měla jsem dobré vedení porodu, takže to neskončilo hůř, hráz i tak částečně chránili. Podruhé nevím, jak to dopadne...Aniballem cvičit nebudu, jsem sketa 😀

janik01
5. dub 2017

První porod jsem měla nástřih na 3 stehy, druhý porod překotný bez nástřihu a natržení. Dcera měla po porodu zlomenou klíční kost.

bartovaandrea
autor
5. dub 2017

Diky moc 🙂 tak maximalne me zase nastrihnou a na siti si zase pocucham entonoxu 😀 jako poprve

konidana
5. dub 2017

@bartovaandrea poprvé nástřih, podruhé vůbec nic. Bez jakéhokoli poranění či nástřihu. Rozdíl byl jen v tom, že u 2. jsem už trochu věděla do čeho jdu a byla jsem víc psychicky v pohodě. Nějaké cvičení nula 🙂

bartovaandrea
autor
6. dub 2017

@konidana tak to mi dava nadeji 😀
tak nejak jsem od vcera v takovem smirenem klidu se vsim uz 😀 aniball mi pujcila svagrova, ale neni to pro me, nemam na to ten klid vubec doma, kdyz mala spi,

bartovaandrea
autor
6. dub 2017

Tak spim s ni

jaja01k
6. dub 2017

Mně dělali nástřih i u druhého, ale bylo to preventivně kvůli poloze mimča KP a jsem si celkem jistá, že bych to byla zvládla i bez toho. Po prvním porodu mě všechno dlouho bolelo, po druhém, i s tím šitím, jsem se hodně rychle dala dohromady 🙂

adypro
6. dub 2017

Já si myslím, že je to vše o vedení porodu a důvěře. Prostě v Čr jsou nástřihy zažité!!! V porodnicích hráz neumí chránit. Pokud je již velká jizva, tak asi chápu, že se to bez nástřihu nebo poranění neobejde, nebo KP (ale i tak je možno porodit bez nástřihu a poranění). Myslím si, že se u nás tato škodlivá praktika dělá zbytečně moc často.
Achjo, je mi z toho smutno.

Je to o tom, koho potkáš a co mají zažité a samozřejmě, jak porod půjde, také když je požádáš, aby to dělali jen v nejnutnějším případě a dali ti šanci to zkusit bez.

aguaverde
6. dub 2017

U první nástřih byl, malá se furt vracela .... u druhé nebyl ač byla o půl kila těžší a větší 😃

letadlo13
7. dub 2017

Oba porody bez nástřihu a s Aniballem, poprvé kosmetický steh, podruhé vůbec nic. Ale řvala jsem jak pavián od dveří, že chci chránit hráz a Nestříhat!!!!! Musím pochválit v tomhle směru Opavskou i Vyškovskou porodnici, ta Morava už je dneska s nástříhama asi trošku pokrokovější.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru