Hyalobarrier gel a císařský řez, máte zkušenost?

pimpos
23. čer 2012

Ahoj holky,
máte některá zkušenosti s tímto gelem? Podle informací je skvělý jako prevence srůstů po císaři, ovšem ta cena je taky "úchvatná" 😉 . Popř. jak jste se staraly a co jste dělaly/nedělaly po císaři,aby byla rekonvalescence co nejrychlejší a místo co nejméně bolestivé?

vladecek
3. srp 2012

Ahoj pimpos,
tak já s tímto gelem nemám zkušenost, zato srůsty po císaři mě trápí dost ☹ , a musím říct, že kdyby mi někdo před porodem řekl, že si můžu ušetřit tolik bolesti a nepříjemné pobyty v nemocnici (místo hraní s miminkem), dala bych za to klidně i 10tisíc. V září půjdu snad na rozrušení a nechám si ten gel aplikovat - doufám, že pomůže a srůsty se nevrátí. Potom poreferuji. Hodně zdraví všem

natama
10. srp 2012

@pimpos nechala jsem si tenhel gel na doporuceni lekare aplikovat, ale tezko rict, jak to vevnitr vypada 🙂 zadne problemy se srusty nepocituju

2hanah
10. srp 2012

Já jsem s jizvou po první sekci vůbec nic nedělala, protože mě nikdo ani o masážích nepoučil a potíže nebyly vůbec žádné, jen jsem ji promazávala dvakrát za den. Po druhé jsem trošku masírovala po koupeli při mazání a taky pohoda, podle mě je to dané geneticky (samozřejmě pokud se nedostaví komplikace), buď srůsty budete mít nebo ne, bohužel nedovedu posoudit, jestli to tenhle gel může odvrátit. Možná jestli jste třeba byla na nějaké operaci nebo Vaše maminka Vám pomůže zhodnotit, jak se budete hojit.

vladecek
11. bře 2013

Ahoj holky, jak jsem slíbila, píšu - sice pozdě, ale píšu. Nechala jsem si v září 2012 aplikovat hyalobarrier gel endo - za 3200,- při laparoskopickém rozrušení srůstů (adheolýze). Bohužel v lednu 2013 jsem 3x zaznamenala ony známé bolesti břicha, které jsou údajně způsobeny srůsty. Na další laparo + gel se mi nechce. Nyní zkouším cvičit Mojžíšovou. Až budu mít za sebou, ozvu se. Mějte krásné dny bez bolesti 🙂

romina15
14. kvě 2014

@vladecek Ahoj, už je to nějakou dobu, ale zabrousila jsem na tuto diskuzi (asi mě čeká císař) a chtěla bych se zeptat, jak jsi dopadla?

vladecek
14. kvě 2014

to romina15: Mojžíšová mi nepomohla, bohužel se bolesti vrací stále :-/. na dalí rozrušení se ale nechystám, protože další zákrok=možné další srůsty.
Četla jsem ale, že některým holkám ten gel pomohl, kdybych tenkrát(při porodu) měla možnost si ho dát, tak to udělám. Tak hodně štěstí a ať jste zdraví. pa

lenus202
17. kvě 2014

@vladecek a co ten gel má jako dělat? já jsem po císaři 8 týdnu a přpadám si v pohodě, jak se ty srusty projevují? děkuju za info...

vladecek
18. kvě 2014

Mně se bolesti objevili poprvé cca 15 týdnů po císaři, křeče v břiše, průjmy, problémy s průchodností střev apod. Hyalobarrier gel má za úkol utvořit "mechanickou" bariéru - čili má zabránit přilnutí a přilepení střev k sobě navzájem a k pobřišnici a ostatním orgánům v břiše (vaječníky, děloha...). Vstřebává se cca do 48 hodin - t.j. překleneš s ním kritickou dobu, ve které obvykle k pooperačním srůstům (adhezím) dochází.
Fyziologicky se totiž každý orgán může trošku hýbat a například střeva za normálních okolností (při trávení a posunu potravy) se různě stahují, kloužou a kývají se, když dojde někde ke "slepení", je narušena jejich funkce. To může dost bolet a také to může vést ke komplikacím s vyprazdňováním (průjem, zácpa, plynatost, až neprůchodnosti střev).

pt1981
15. srp 2014

ty jo, holky, tak já taky nevím... Dnes mi ho v porodnici taky doporučily, další týden mám plánovaného císaře... Ale když si představím, co můžu mít za ty peníze třeba pro malou nebo i pro nás... Vůbec nevím, jestli to mám dát nebo ne....

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru