Jak dlouho po porodu jste se cítily zase "normálně"?

karlajasmine
15. lis 2015

Mám 11dni staré miminko a jsem tak neskutečně unavená.. Na jednom prsu mám bolestivou ragadu která se nestíhá hojit, jinak se nic zásadního neděje ale proste ta neskutečná únava a panika z toho ze jsem rodič atd..asi mi nedošlo do jaké míry bude dítě neskutečná změna která mi obrátí život na ruby. Manzel je uzasny a malyho miluju ale ta unava je prostě neskutečná.. A ty pocity "jestli všechno dělám správně " a jestli jsem dobra matka.. Ta panika když začne plakat a nevím proč.. Kdy se tohle zlepší? Asi postupně? Je to normální, že?

lv
15. lis 2015

je!!!! po 6nedělí už budete profíci, sehraní, sladění 🙂

kppoty
15. lis 2015

Neboj, od toho je šestinedělí...při první jsem se cítila líp až po 3měsících a teď při druhé už během 6N 😉 Pocity jestli dělám vše správně mám už téměř 11let a už jen tím vím, že dělám jen to nejlepší pro své dětičky...takže věřím, že i Ty děláš jen to nejlepší pro své miminko 🙂 Někde tu koloval článeček proč děti pláčou...moc a moc pěkně napsaný...zkusím pohledat a poslat 🙂

kppoty
15. lis 2015

Jsem si to ofotila, tak nevím jestli to pujde přečíst...

holas
15. lis 2015

Zdravim.Tak po 6 t to bude uz lepsi...

blahova_andrea
15. lis 2015

tak pokud tím "normálně" máš na mysli cítit se jako dřív, jako bezdětná...tak to už asi nikdy 😅 já se teda rozhodně za ty 4 roky normálně cítit nezačala. jen jsem si na tu zodpovědnost a vyčerpanost zvykla 😉

evulina77
15. lis 2015

poprvé to trvala tam měsíc možná dva, ale u dalších porodu jsem se cítila dobře snad už v porodnici. Ale neboj, ten pocit příjde a zase to budeš ty...

megy
15. lis 2015

@blahova_andrea naprostý souhlas 😀

smallinka
15. lis 2015

hele já tak asi 5 měsíců po porodu, bylo to když mi odešly už 2 MS tak to jsem řekla i nahlas manželovi: Konečně se cítím netěhotně 😀 tak to má asi každý jinak 😉 Podle mě to dělá hodně i kojení.....když kojíš tak je člověk trochu jinej........

andelka
15. lis 2015

Postupně, asi během šestinedělí. Nějak mi došlo, že když jsme přežili měsíc dní a nocí, tak že to dáme. A časem si člověk zvykne, udělá si režim (nebo si zvykne že ho nemá), rozkojí, zautomatizuje činnosti a postupy..a je to dobrý.
U druhého to naskočilo hned.

xinka
15. lis 2015

No jak normálně? Jako před těhotenstvím, porodem a rodičovstvím už nikdy. 😀 Už je "nové" normálně.

lasicek
15. lis 2015

Asi už nikdy, rodičovství je napořád 🙂

verka4d
16. lis 2015

No my máme čtyři děti a než se nám postupně během 13 let narodily,tak jsem zjistila,že jsme konečně začali žít,protože do té doby jsme si jen užívali 🙂 Teď už mi to přijde naprosto normální,škola,školka,povinnosti,neustálý kolotoč... Ale když jsem jednou měla všechny děti pryč(jeden spal u kamaráda,druhý u tety a holky hlídala babička) ,tak v tom okamžiku jsem se cítila divně,nenormálně,bez nich to prostě nebylo ono 😉
To prostě všechno s časem přijde samo. A ta únava,která je teď,taky samozřejmě přejde,až si navyknete na určitý režim,až to trošku zkoordinujete,až miminko začne v noci spát víc,to chce čas,ale všechno bude. A určitě lepší,veselejší a bohatší než dřív!! 😎

barulina
16. lis 2015

Hele ten prvni rok je pokus omyl.odviji se to od toho jake ke ditko takze plus minus. Ale plac miminka rozeznas uz brzy. A po fyz.strance ja se citila ok az po pzl roce,jenze ja mela tezky porod,tak to je taky podle toho jak reaguje i telo. Nic se neboj,11 dni je malo,na to szit se

7504
18. lis 2015

No můžu Ti říct , že jsi odkázaná na to, co Ti "TEN ZESHORA" sešle.
První syn byl úplný anděl.Až extrémně hodný. Každý říkal:" to není možný, že je tak hodnej".Do pěti let byla taková pohoda, že jsem si říkala: "já jsem dítě štěstěny".Dokonce ve dvou měsících zvládnul bráchovu hodinovou promoci, před tím dvou hodinovou cestu autem a po promoci hodinovou večeři a poté dvouhodinovou cestu zpět. Ani jednou nepípnul, prostě skvělý.
Zato druhý syn od narození furt jen řval. Půl roku od 20.00-24.00h. nebyl k utišení. Dnes mu bude za 2 měsíce 5 let. Usne kolem 20h. to je v pohodě, ale jinak přes den se vzteká pořád, cokoliv se mu nelíbí, hned řve nebo se vzteká.
Prvorozený syn je naopak pohodář od malička, takže ho nerozhází, že má nějaké úkoly do školy ani domácí práce, to ho vůbec nezajímá.
Takže vůbec neřeš, jestli jsi dobrá máma. To neovlivnivníš.

maudn
18. lis 2015

Je to normální, prožívají to možná všechny mamut,já určitě, uvidíš s dalším dítětem,že to budeš pozorovat u jiných matek v porodnici a ty budeš jen vzpomínat a budeš nad věcí

maudn
18. lis 2015

*mámy

mazlik1
18. lis 2015

Mě to trvalo 2měsíce a stejně ještě občas tàpu ,když maličká více pláće,nebo zda ji dobře oblèkám

replykatee
18. lis 2015

Po šesti nedělích už jsem si byla jistější 🙂 všechno jsem si zkusila, osahala. Musely jsme se jen sehrát. S kojením jsme "experimentovaly" do třetího mesice si to sedlo. Únavu jsem řešila spánkem s malou. Usnula po kojení, tak jsme chruply spolu 🙂 i dnes si s ní občas lehnu po obědě a to už jí budou dva 🙂

karlajasmine
autor
18. lis 2015

Diky holky 🙂 je fakt že se to s každým dnem malinko zlepšuje, bude to chtít čas

avantgarda
29. lis 2015

V prvním šestinedělí je to úplně normální. Také jsem to tak měla. Naučila jsem se chodit si se synem aspoň jednou za 2 dny během dne lehnout a trochu se vyspat a dospat noční vstávání. Taková ta panika a zděšení ze změny životního stylu, to mě přešlo někdy během 2.-3. měsíce (už si to přesně nepamatuji, synovi jsou už 3 roky). Ale věřte, že to přejde.
Pro mé druhé šestinedělí jsem si z toho prvního vzala ponaučení, že důležitější než pořádek doma je být vyspalá a nestresovat se hned kvůli každému zaplakání. Miminka prostě občas pláčou, protože mluvit neumí a tak nám ani jiným způsobem nemohou sdělit, co se jim děje.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru