Jak dlouho po porodu se vám srovnával menzes?

veronikanel
11. únor 2013

Ahoj maminky,chci se zeptat,jak dlouho po porodu se vám srovnával menzes?Já rodila leden 2012,v březnu první MS (nepočítám očistku) a od té doby to mám tak nepravidelně,až hrůza...někdy čekám i 43dní,jindy 30 s tím,že jak to skončí,za týden to mám na 4dny znovu... 😖 Můj lékař o tom ví,snaží se mě ukecat na antikoncepci,ale tu já odmítám.Někde jsem četla,že to trvá až rok,ale rok je dávno pryč a teď opět čekám už 34.den 😀

dana3262
11. únor 2013

@veronikanel a kojis?

veronikanel
autor
11. únor 2013

Bohužel jsem kojila jen do 3.měsíců malé 😢

dana3262
11. únor 2013

@veronikanel segra to mela/neměla skoro do 7mi let malýho. Doktor se ji ptal, jestli ji to nejak vadí nebo proč to řeší. Nevím..MS by asi mela být pravidelná. Ja by tebou, tak si nechám udělat internu a počkám jeste. Kdyby me to dal obtezovalo, asi bych zkusila antikoncepci. Pokud se bere jako lék, je to taky neco jinyho nez kdyz se bere jen tak. Radila ses s obvodakem?

kitinka76
11. únor 2013

mám problémy s nepravidelnou menstruací od samého začátku. Nesrovnala se nikdy. Jedině antikoncepcí 😒

veronikanel
autor
11. únor 2013

Internu?Nezlobte se,jsem asi hloupá,ale co to? 😀 😢
Jsem ještě mladá a nezkušená...Nee,s obvoďačkou jsem o tom nemluvila 😕 Tak vyloženě mě to neobtěžuje,i když teda u mě je pak riziko,že to dostanu opravdu kdykoliv...Jen mě štve to,že mi to skončí a najede to za pár dní znovu,to už se mi normální nezdá(a podle barvy jde podle kamarádky o zbytkovou krev,která se během MS ven nedostala-to je divné,ne?)

dana3262
11. únor 2013

@veronikanel tak az takhle to nevím..co na tohle (s tou zbytkovou krvi) říkal gynekolog? Myslela jsem interní vysetreni z krve. Antikoncepci odmitas ze zásady? Ze to je svinstvo?

kitinka76
11. únor 2013

@veronikanel zbytková krev?? to jsem ještě nikdy neslyšela a to už moc mladá nejsem 😅

veronikanel
autor
11. únor 2013

Ne,to si myslí,má kamarádka(ona měla už hodně gyn.potíží),ale já to taky neznám 😖
Ne,tak jako je to svinstvo,ale hlavně protože já to nedokážu brát pravidelně,zkoušela jsem to 4roky,ale moje paměť je na prd...A pak z toho mám logicky jen potíže...Zkoušela jsem i náplast krátce po kojení,ale měla jsem ty njehorší možné nežádoucí účinky,pak už jsem řekla DOST 😢
Já jsem si popravdě řečeno ještě loni myslela,že je to stále od porodu,nevím o to,že by mě čistili a to myslím vážně,ale třeba ano 🤐 A první KO po šestinedělí mi dr nedělal ani UTZ,ale před vánoci už ano a prý je vše ok 😕

lucccy
11. únor 2013

Vyloženě pravidelnou ms jsem měla tak po půl roce od 1. ms po porodu, do té doby cykly cca 25-35dní. Být na tvém místě bych ještě chvíli počkala. Taky záleží na tom, jaké cykly jsi měla před otěhotněním, zda jsi s tímhle měla problémy už dříve...

dana3262
11. únor 2013

@veronikanel ja to treba dostala teprve po 9 měs po porodu, ale to ze to máš a pak nic a hned zas je zvláštní. Bez k doktorovi. Vyzadej si ultrazvuk a krevní testy. A máš bolesti?

naomi6
11. únor 2013

@veronikanel Ahoj, mně se rozjela ms až po roce od porodu, ale stále jsem kojila. Takže moc nevím, co ti poradit. Do HA bych taky nešla. Zkus ještě počkat, pokud nemáš jiné potíže, myslím, že se to upraví samo. Doktor o tom ví, takže, by to určitě už řešil jinak. A jak jsi měla ms před otěhotněním? Držím palce 😉

veronikanel
autor
11. únor 2013

Právě dnes jsem byla u dr.Vše jsem mu znovu řekla,udělal UTZ,dal mi MS kalendář s tím,že za 3měs.mám přijít a dal by mi slaboučké hormony(ne antiko)...Ani to se mi nechce,ale tak uvidíme 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru