Jak dlouho trval váš porod?

baru.v
9. únor 2009

Protoze uz se to blizi, chci se zeptat, jak dlouho trval vas porod? Mam na mysli dobu od zacatku kontrakci do porozeni miminka 🙂 a pro ty, kdo to uz maji take za par, prikladam odkaz na clanek o prubehu porodu, ktery jsem si rano precetla 🙂 http://www.forexample.cz/view.php?nazevclanku=p...

monhla
13. bře 2012

Voda začala odtekať ráno po 7.00 , ale kedže to bolo po troške, že je to plodová voda mi došlo až o 15.00. Tak som išla do pôrodnice o 19.00 antibiotiká. Prvé ozajstné bolesti okolo 22.00 ale iba občas /niekedy až za 15-20 min/ Inak až o pol noci som sa začala otvárať - 3 cm a o 2.30 bola malá na svete. Doktor a sestra ledva stihil prísť skoro som porodila sama na čakačke - pretože ma dve hodiny nikto nekontroleval - všetci čakali, že pôrod bude najskôr ráno o 6.00. Ale moja malá nikdy nešla v ničom podľa plánov 🙂 🙂 🙂

zuzkazba
13. bře 2012

mne vyvolali pôrod o 9:00 a malá sa narodila o 15:15, takže to šlo celkom rýchlo našťastie 🙂

ivca_doubek
13. bře 2012

U prvního mi praskla voda kolem třetí v noci, pak hodinu nic, pak pomalu přicházeli kontrakce, narodil se v 11:06. U druhého začali pozvolna přicházet kontrakce - první jsem si uvědomila kolem 19:00, ale to neznamená že nějaké nebyli dřív, do té doby jsem celé odpoledne odplevelovala zahrádku 😀. No ale až do 21 hodiny jsem se radovala že mám aspoň poslíčky, na kontrole den předem mi řekli že sama neporodím, CS 0, za dva dny jsem měla nástup na vyvolání kvůli vysokému tlaku. No a když mi konečně v 21 hodin došlo, že to asi nebudou poslíčci, tak rychle do porodnice, cestou praskla voda, příjem, sprcha, na sál to bylo jen taktak a Kubíček se narodil v 22:35.

petraprostejov
13. bře 2012

@mata110 No to se Ti nedivím 😉 😀

petraprostejov
13. bře 2012

Hahaha... Dneska jsem manželovi zmínila, že 1. porod trval od 1 do 58 h a že by mě zajímalo, kdy ho teda budu plašit... Odpověď mě "dostala"... "No - až budeš otevřená na tři a půl centimetru a kontrakce budou tak po 4 minutách..." !!! 😉 😀
Tak to vypadá, když si chlap představuje porod jak Hurvínek válku...
Když jsem se ho ptala, jestli si myslí, že si uvidímmezi nohy a jak asi tak mám vědět, že jsem otevřená na těch jeho "3,5 cm" (!!!??? Zajímalo by mě, jakna TAKOVÉ číslo došel... ... ... 😝), tak mi odpověděl: "No - normálně - naladíš se na miminko a budeš vědět, jak jsi otevřená, neee...???" 😉 😀

cacenka_d
14. bře 2012

2 hodiny 🙂 teda pred tim jsem mela stahy, ale slabounke, pak prisly silne po hodine jsme sly na sal a ani ne za hodinu byla mala venku, meli jsme velike stesti proste 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru