Jak jste prožívaly císařský řez?

steelska
30. zář 2010

já rodila neplánovaným císařským řezem jsem s toho ještě tet špatná juak jste na tom vy? 🤐

ikarkulka
1. lis 2010

@d.h.86 první se podařilo napoprvé 🙂
druhý plánuju tak zhruba, až budou eliášovi dva roky, takže počítám, že to už bude naprosto v pohodě. spíš jde pak o to, co jizva, musí se to kontrolovat, aby vydržela opět to velký břicho.

kaaatinka
1. lis 2010

já jsem hodně dlouho nechtěla druhé...ono na to ani nebyla situace...s otcem dcery jsme se rozešli, pak jsem sice měla přítele ale nešlo to a vysadila jsem HA a snažili jsme se rok a půl...nakonec to dopadlo tak že si asi chtěl ověřit jestli je chyba ve mě nebo v něm tak to zkusil s jinou..a vyšlo mu to. Tak jsme se rozešli.Dost mě to vzalo a tehdy jsem se zařekla že dalšího chlapa už nechci když jsou takový hajzlové. No po roce kdy jsem byla s dcerkou sama a vlastně jsme si bez toho chlapa užívaly (o to myslím jako opravdu užívaly! ) mi začlo být po večerech smutno a potkala jsem přítele co jsme spolu do ted. A i když jsem nebrala HA vlastně už skoro 3 roky ( a nějací ti kamarádi samozřejmně byli..nejsem jeptiška) mimino stále nic. Ani mě nenapadlo to řešit. Dr. mi řekl že mámzakloněnou dělohu a mimi bez pomoci nebude. No a po roce chození s přítelem najednou vynechaný menses. Takže vlastně 4 roky bez HA 🙂 asi osud

alzbeta.hod
1. lis 2010

ahojky přidám se, já brala císařský řez jako vysvobození od bolestí... bála jsem se jen toho vpicu do páteře ale to bylo jak nic... takže super.

d.h.86
1. lis 2010

ta já mám problémy s otěhotněním,námse malý podařil na dsruhý pokus IVF,takže pokud bych otěhotněla přirozeně,tak budem rádi a když to nepujde,tak tak za rk rok a pul by jsme to začli řešit,teda podle financí,není to zrovna levná záležitost
ale dr mi řekl,že čím dřív tím líp,pak to pujde jenom huř
jinak v těhu jsem přibrala jen 7kg,takže břicho zas tak velký nebylo
@kaaatinka no,tak to taky si neměl jednoduchý

crca
1. lis 2010

@ivonne mě to šily hned při tom císaři,ale na operaci jako takové kvůli tomu břichu jsem nebyla,ne,že bych nechtěla,ale stojí to dost peněz 😒 Nechápu,proč to nemůže být hrazené aspoň z části pojišťovnou,když jsem nestloustla z jídla 😒 😅 Mě dali žádanku na rehabilitaci,když jsem odcházela z porodnice,po 6ti nedělí jsem mohla začít chodit cvičit.....no byla jsem asi 4x 😀 to se nedalo 😒 já byla ráda,že jsem lezla a ještě dělat sklapovačky.... 😀 měla jsem cvičit i doma,le když 24hodin jen krmíte,přebalujete a bojujete s kolikou 😔 na to jsem fakt neměla,jsem byla ráda,že v mezičase té hodiny co mě vždy zbývala do dalšího kolotoče jsem byla ráda,že sedím a ani se nehnu 😅

crca
1. lis 2010

@kaaatinka hrozný to děj 😖 a přeju ti ať ti to dopadne teď s novým přítelem dobře a užíváš si miminka 😉

kaaatinka
1. lis 2010

@crca ono to nebylo tak hrozný, zní to možná tak ale já si to období co jsem byla sama s Naty vážně užívala. Našla jsem sama sebe a měla čas na Naty.... bylo to celkem fajn 🙂

antana123
1. lis 2010

taky jsem měla problém otěhotnět první těhu trvalo 9měsícu než jsem otěhotněla a nakonec missed a ted tohle těhu 6měsíců už jsme měli jít na ICSI ale nakonec se nám díky proveře a pregnylu podařilo těhu a tak počítám že třetí těhotenství bude opět boj a tak bychom chtěli co nejdřív tak za 2roky začít se snažit

d.h.86
1. lis 2010

@antana123 já otěhotněla přirozeně před dvěma lety a pak v 6.tt potrat,pak to asi rok nešlo,tak první návštěva centra,zjistili příčinu,tak první IVF-nevyšlo a z druhéh máme malýho,tak už jen jeden pokud
stálo nás to cca 50000,ale čert vem peníze,hlavně aby jsme mohli mít ještě jedno mimi

antana123
1. lis 2010

@d.h.86 jo jo ty peníze to je jedno hlavně že mimi je já se o malého strašně bála a do porodu jsem nevěřila že mimi budu mít jsem strašný strašpitel totiž ☹ a u nás byl problém s mým cyklem a přítel má špatný spermiogram jen 6% zdravých spermii říkali že to sami nedokážeme a nakonec se stal zázrak asi

d.h.86
1. lis 2010

@antana123 u mě snad ani nedochází k ovulaci,tak uvidime

lamarika
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
d.h.86
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
lamarika
1. lis 2010

@d.h.86 to s tím jídlem asi počkej. Stejně asi pak po operaci nic hutnýho nebudeš moc dávat.

d.h.86
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
lamarika
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
d.h.86
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
fiallinka
1. lis 2010

@ikarkulka po císaři se doporučuje (teda většina doktorů) otěhotnět tak nejdřív po roce od porodu, ale většinou doktoři připouštějí, že pokud je jizva ok, ani o něco dřív se nic nestane...

akorát ti nechci kazit iluze ☹, už jsem totiž dost načetla o přirozeném porodu po císaři a ty rizika jsou tam o dost větší než kdyby císař předtím nebyl, no a hlavně pokud příčinou prvního císaře byl nepoměr hlavička/pánev, větší rozměry dítka (které zas hrozí), nebo nepostupující porod, tak se moc nedoporučuje... ach jo...

lamarika
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
lamarika
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
d.h.86
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
hehena
1. lis 2010

holky, co jste po EPI... nemáte potíže s páteří? mě poslední asi 3 týdny to místo dost bolí... a když přes to přejedu prstama, tak je to jakobych obratel měla trochu dovnitř - prostě tam mám trošku díru... 😅

hehena
1. lis 2010

nám se podařilo po půl roce, ale nebyli jsme extra aktivní a navíc jsem měla dlouhý cykly - i 72 dní (a to už jsem měla vysazenou HA víc jak rok), měřila jsem BT, takže jsem věděla, že asi 64 den byla ovulace... mě spíše překvapilo, že to bylo tak rychlý... nějaký léky jsem brala a ten měsíc to vyšlo... ježiši, ale co to safra bylo si nevzpomenu 🙂)

add druhý miminko - zatím jsem všude vyčetla, že dr. doporučují otěhotnět tak 2 roky po porodu císařem, ale je to dle mě indivindy, jak tu padlo, bže záleží na tom, jak probíhala rekonvalescence a dalších věcech... spíše ty dva roky já osobně považuju za ideální... ale jak to nakonec bude nevím 🙂) kdybych měla silnou touhu znovu těhotnět, tak bych se asi poradila s dr. a snažila bych se vydržet do Kubových 18 měsíců... ale samozřejmě by záleželo, co by mi řekl dr.

fiallinka
1. lis 2010

@hehena no mně fakt opakovaně říkali, že do těch dvou let ne otěhu, ale porod 🙂, ale jsou na to různé názory... nicméně my jsme šli na ivf už rok a tři měsíce po a nikdo nic nenamítal 🙂...

fiallinka
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
d.h.86
1. lis 2010

já se ptala dr po šestinedělí a ten mi řekl,alespon 6měsícu a když to nepujde,že se pak budem domlouvat
tak mi určitě asi ne hned,ale určitě nebudu začínat brát zase antinu,když u mě nemá asi význam

hehena
1. lis 2010

no taky si myslím, že co dr. to názor! mě už dr. po porodu říkala, že to srůstá velmi rychle, takže ten rok je asi adekvátní čekací doba, pokud s jizvou nebyly komplikace... já měla teda břicho megozní... přibrala jsem 13 kg, ale většina byla ve stehnech :((( a hodně z toho byla voda... popraskala jsem snad všude krom břicha! tam kupodivu nemám ani jednu strii, přestože to břicho bylo tak velký... 😅 takže já bych se trošku bála, že to bude mít takový šílený rozměry a ta jizva bude hodně zatížená...

fiallinka
1. lis 2010

@hehena já právě po dvojčatech břicho mega, ale strie nic a jizva taky hned ok, tak to jsem aspoň měla štěstí...

hehena
1. lis 2010

@fiallinka Fial a tobě se to teda zhojilo jak rychle? resp. kdy tě to přestalo bolet? nemyslím pobolívat, ale kdy přešlo tak to nejhorší?

fiallinka
1. lis 2010

@hehena no já bych řekla, že určitě do třech měsíců to bylo skoro bezbolestné, ale to tak střílím od boku... rozhodně už tak v půl roce ta jizva byla celkem bledá a v roce jsem o ní ani nevěděla... možná to bude tím, že mi přes ni skoro visel špek 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru