Používáme cookies. Více informací zde.
Zavři

Jak překonat hrůzu z druhého porodu po první zkušenosti?

lani1
29. led 2020

Jde to nejak prekonat? Napadla me i dula, ale prej to je hrozne drahy...

konidana
29. led 2020

@lani1 nevím co je hrozně drahý, v tisících to bude... já kdybych ještě někdy rodila tak neváhám a dulu (nebo porodní asistentku, přítelkyni, ...) bych si asi sehnala. Neměla jsem žádné komplikace, ale rozhodně by bylo fajn mít u sebe někoho komu důvěřuju a na koho je spoleh (manžela jesm tam měla, ale ženská je ženská 😉 )

normalnimatka
29. led 2020

dula není zas tak drahá. ale je to spíš o práci na sobě sama.. jsou knihy, kurzy, terapie -např. kraniosakrální a já nevim co všechno...

konidana
29. led 2020

@normalnimatka ale pokud má někdo blok, tak to chce někoho na pomoc. Klidně i rodinnou poradnu, psychoterapeut, ...

normalnimatka
29. led 2020

@konidana no však, píšu terapie, kurzy... a i tak je to práce na sobě, byť zap omoci druhých;)

jolana24
29. led 2020

Chce to se hlavně uklidnit. První porod jsem měla strašnej, i když byl rychlej. A fakt jsem se bála druhýho porodu. Nakonec jsem si řekla, že tentokrát to určitě zvládnu líp a druhej porod byl fakt za odměnu. Bolestivý kontrakce jen poslední půl hodinu a malá byla na 2 zatlačení venku.

takyjedna
29. led 2020

Moje prvni dite jsem rodila tri dny a nakonec ho tahali klestema. Cekam druhe a porodu se nebojim🤷‍♀️ Porodit proste musis tak i tak, a k cemu ti bude se stresovat dlouho dopredu? Uplne k nicemu. Psychika na tom dela hodne. Dula stoji neco kolem deseti tisic, ale asi zalezi jaka a kde. Ale za me zbytecne. Lepsi vlastni mama/segra/kamaradka nebo otec ditete..

llorak
29. led 2020

Ja mela prvni porod taky dost náročný, maly sel nějak špatně, tak mi ho tam pan primar šteloval a to bylo sileny 🙄 ani jsem nevěděla, jestli je to kontrakce nebo me tak bolí to, ze tam mám primarovi ruce 🤔 malej únavou ani neplakal 🙂 no a jsem těhotná zase 😊 prostě si to nepřipouštím a ono až dojde na nejhorší, tak hold nezbude nic jiného, než abych toho malého mimozemstanka dostala ven 🤣 hold je to šílený, ale za to úžasný skvrne v náručí to stojí! I kdybych mela zase tak silene trpět 🙂

rybamrazena
29. led 2020

Hrozně drahé. Tak já nevím. Buď to překonat chceš nebo chceš ušetřit. Překonat to lze, jde zažít nádherný a rychlý porod. Kromě doprovodu to chce i vybrat dobrý podnik... Ale z toho co píšeš, mi přijde,že čekáš,že ti to tu naservirujeme - začni hledat sama. Musíš si tam dojít. Cesta je cíl - z nějakého důvodu se ti to stalo
Buď na druhém porodu vyrostes nebo ne. Tvoje volba.

korneliusa
29. led 2020

A co bylo u prvního porodu za problém?

barulina
29. led 2020

Já měla 1. Porod 3 denní, konec vexem, rozskubana, dcera bez srdeční akce atd atd. Teď mě čeká druhý porod. Zřejmě tam budu sama. A prostě si říkám že ven jít musí a že jsem přežila první přežijí druhý, bolesti jsem zapomněla hlavně ať jsme. Všichni zdravi

lani1
autor
29. led 2020

Prekvapuji me nektere reakce. Lecim se od detstvi s panickou uzkosti, takze to asi vnimame uplne jinak, je to pro me dost zatezova situace. A jestli chci usetrit? No pro nekoho nekolik tisic neni mala castka.a tady nejde jen o 2-3tisice.

konidana
29. led 2020

@lani1 v tom pripade bych na tom pracovala s tvym psychoterapetem, nebo najit jinou ženskou pokud to je chlap. rozebirat takhle vylozene ženské problémy a myšlenky s chlapem bych moc asi nemohla (narazila jsem na jednoho chlapa v poradne-rodinne a ten mi vubec nesed)

eviks
29. led 2020

@lani1 ahoj, ve tvem pripade bych opravdu zkusila nejakou dulu, asistentku sehnat. Jsi v 11. tydnu, tak muzes jeste nejake penize odlozit. Ale parkrat se s ni sejit, probrat vsechny strachy apod. to te uklidni a pak kdyz tam s tebou ten samy clovek bude, tak to bude dobre. Ja mam urcite psychicke potize po prodelane prihode a tak vidim, ze i obycejna vec, jako busici srdce dokaze cloveka uplne rozhodit, natoz predstava porodu. Proste hlava obcas zpracuje ty informace jinak, nez u uplne zdraveho cloveka a musime si nechat pomoct..pro me by tohle byla dobra investice.

agneska7
29. led 2020

Druhý porod je snad vždy lepší než první , já měla první porod taky nic moc i když s porovnáním s jinyma pribehama maminek to byla procházka růžovým sadem .. taky jsem se strachovala stresovala že znova to nedám a úplně nejhorší bylo když to přišlo prdla mi voda a vše se mi najedou vybavilo veškeré vzpomínky které jsem asi i vytěsnila z paměti nehorázný strach co když to bude trvat ještě dýl UMRU ! A výsledek byl takový že jsem porodila překotně a bolesti nebyli ani zdaleka tak silne jako u prvního porodu . Jinak u prvního jsem byla při porodu sama ( v porodnici) a u druhého jsem měla tchýni protože mě měla odvézt do porodky ( manžel byl v práci a nezvedal tel) a bylo to o milionkrát lepší vem si tam kohokoliv ( koho máš ráda a bude ti ,,příjemné,, že tam bude) a o to to bude příjemnější ,snesitelnější ... Ale věř že porod bude rychlejší a lepší

krupka3
30. led 2020

Za svatbu lidi zaplati ctvrt milionu kvuli jedinemu dni, ale zaplatit par tisic za dulu nebo PA se zda moc - a pritom porod nas zivot ovlivnuje vyrazne vic nez svatba (coz asi sama uz vis, kdyz mas trauma z prvniho). Na podporu psychiky je dula opravdu velmi dobrym pomocnikem, jeste lepsi by bylo si zaplatit i vlastni soukromou PA, ktera ti povede porod, a bude mit cas jen na tebe a celou dobu se ti bude venovat a smerovat porod takovym smerem, aby splnila tvoje predstavy o tom, jaky porod by sis prala. Oboji je neprekonatelna investice, protoze zazit krasny porod je transformujici zivotni zazitek.

petulka_ov
30. led 2020

@lani1 Měla jsem u obou porodu dulu, a bylo to nejlepší rozhodnutí. Vše co píše krupka3 je pravda. Já beru své porody za velice krásné, což bohužel nemůžou říct některé moje kamarádky ☹

rybamrazena
31. led 2020

@lani1 A jak se léčíš? 🙂 Kolik jsi ochotna dát za to, že se uzdravíš? 2-3.000Kc? Už sis vygooglila kolik stojí díla jako doprovod? Volala některé z nich? Dívala ses na jemné zrození - kolik stojí jednodenní kurz? Ne, jen se urazis, když tě někdo nekonejsi.

ai30
31. led 2020

Taky jsem mela u druheho porodu vlastni porodni asistentku a rozhodne tech penez nelituju, prestoze byl porod hodne rychly a nekomplikovany (mozna i diky tomu, ze byla se mnou).

luj89
31. led 2020

@krupka3 myslim, ze ten, komu pripada par tisic za dulu jako velka castka nemel svatbu za 250 000...

krupka3
31. led 2020

@luj89 Ja bohuzel znam obrovskou spoustu takovych lidi. Nemusi to byt 250 000 - muze to byt 100 000. Coz je dneska bezna cena za mensi svatbu ve vetsim meste a bez svatebni cesty.

agneska7
1. únor 2020

@krupka3 vím nebavime se o svatbě ale naše stala cca 25-30 ,tis 30 lidí .... A já bych třeba nechtěla cizího člověka u porodu ( nepočítám Dr a porodní asistentky/ ) natož tomu člověku ještě platit pro nás by to byly peníze vyhozené do vzduchu zkrátka někdo si to dovolit může někdo ne v našem případě bych měla..100 jiných možností kam ty peníze místo duly strčit

krupka3
1. únor 2020

@agneska7 Ja jsem ale taky primarne psala o soukrome PA. Pro tebe (a vetsinu ostatnich zen) jsou to vyhozene penize, a pak clovek cte diskuze, jak se pripravit na druhy porod po prvnim traumatizujicim 😉

kacenka115
1. únor 2020

@lani1 Za mne má dula smysl, když nemáš svůj doprovod. Jinak zbytečný člověk navíc a za ty peníze uff. Jestli se někde léčíš, tak bych to zkusila nadhodit tam. K porodu si vem někoho, komu věříš a máš ho ráda. ;)

agneska7
1. únor 2020

@krupka3 většina prvních porodu je pro skoro každou traumatizující ať už s dulou nebo bez ta dula na sebe ty bolesti nevezme , druhý porod je vždy lepší protože už ví co přijde a není tak vydešena jako z prvního porodu kdy ani za mák netušila že to bude takový mazec . Ale jako nebudu s tebou o tom diskutovat můj názor je takový a tvůj zas onaky 😘

krupka3
1. únor 2020

@agneska7 Bolest samotna trauma zene nezpusobi - ne prirozena porodni bolest. Trauma zpusobuji zasahy a chovani zdravotniku predevsim. A tomu se clovek snadno investici do soukrome PA muze vyhnout. Muj prvni porod byl krasny, i kdyz byl hodne dlouhy a samozrejme bolestivy - jako kazdy jiny 😉 Mela jsem s sebou "jen" dulu, ale ta tam byla celou dobu pro me, takze kdykoliv jsem citila jakoukoliv psychickou slabost, mela jsem zkusenou podporu. Ja s tebou take nediskutuji, vyjadruji se predevsim pro autorku prispevku, ktera se ptala, jak prekonat trauma z porodu. Tebe nikdo nenuti, abys za neco platila.

podaji
1. únor 2020

Jsi teprve na začátku cesty. Domníváme se, že strach s postupujícím těhotenstvím bude slábnout. U většiny to tak je. Také jsem měla strach. První šel císařem takže u druhého jsem vůbec nevěděla do čeho jdu. Ale četla jsem to všechno pořád dokola. Znovu a znovu a znovu co dělat co nedělat. Do porodnice jsem jela v klidu. Trošku jsem teda chytla paniku když tam maminka křičela na celou chodbu že rodí a že to hrozně bolí. Ale jakmile byla pryč zase jsem se uklidnila. Zdravotnici byli v klidu mluvili potichu nebála jsem se. Takže můžeš to zkusit jako já třeba to pomůže. Dula může být fajn pokud si k ní uděláte opravdu přátelský vztah. Jinak by to pro mě byl cizí člověk.

ldc2018
1. únor 2020

@lani1 a v čem byl teda porod špatný? nereju, jen mi to zajímá, abychom ti pomohly odlehčit. Třeba někdo zažila něco podobného a poradí, jak se těch strachů zbavit.

Můj porod byl taky strašný. Praskla mi voda o 3 týdny dřív před termínem, nemohla jsem se rozrodit, takže jsem 24 hodin trávila v kontrakcích. Když už jsem se nerozrodila do nějakých tabulkových časů, vzali mne na sál a dali mi vyvolávačku. To mi spustilo 4,5 hodin neskutečně strašný bolestivý kontrakce, nic horšího jsem nikdy nezažila. Pak jsem párkrát zatlačila a malá byla venku. Zjistili však, že se nemůže nadechnout a má ještě další problém, života ohrožující. Nedali mi jí ani pochovat a rovnou jela nejbližším transportem do Motola - tj 100 km od mého bydliště. Dva dny jsem trávila sama na oddělení šestinedělí, než mne pustili domů. Tohle je myslím hodně pekelný zážitek a taky žiju. A taky beru zoloft už 5 let na ataky a úzkosti. Takže věř, že může být o hodně hůř a nestrestuj se. Našetři si na dulu, já jí budu mít u druhého porodu stoprocentně, po tom co jsem si prožila při prvním.

rybamrazena
1. únor 2020

@agneska7 Ježíš, absolutně nevíš, o čem mluvíš!

agneska7
2. únor 2020

@rybamrazena jo tak ja jsem 2x rodila a nevím o čem mluvim .... Radši na mě nereaguj nemám na tebe náladu
... Nevšímej si mě děkuji 😘

rybamrazena
2. únor 2020

@agneska7 Tak nepiš bludy

Sem začni psát odpověď...

Odešli