Jak překonat hrůzu z druhého porodu po první zkušenosti?

lani1
29. led 2020

Jde to nejak prekonat? Napadla me i dula, ale prej to je hrozne drahy...

penelopaw
2. únor 2020

U druhého porodu jsem plánovala dulu, ale nakonec k její přítomnosti nedošlo (rodila jsem mimo termín a byla zrovna nemocná). Nicméně mi hodně pomohla již při úvodním sezení, kdy jsme si nad kávou povídaly, co od toho čekám, z čeho mám třeba obavy apod. Pomohla mi třeba odkrýt jeden dávno zasutý zážitek z dětství, kdy mi rozšiřovali močovou trubici, a který zřejmě stojí za mojí nespoluprací u gynekologa, kdy se prostě ne a ne uvolním. Samotné to sezení bylo bezplatné s tím, že jí zaplatím až za účast při porodu a další konzultace, ale nakonec jsem jí poslala 300,- jako příspěvek na benzín. Což zas tak hrozné peníze nejsou. Ostatně i ten její ceník mi nijak přemrštěný nepřišel, takže do desítek tisíc to rozhodně nešlo. Ale možná by opravdu pomohlo jen si s ní sednout a promluvit - dula přece jen porod vnímá jinak než psycholog, který se u panické poruchy zaměřuje na něco jiného. S psychologem mne pak napadlo, že v mnoha městech je psychologické poradenství zdarma v rámci sociálních služeb, takže ani tady by ta konzultace kromě investovaného času nic nestála, ale mohla by pomoci. Jinak opravdu za sebe mohu říct, že druhý porod byl nejlepší, co jsem měla (rodila jsem pak ještě 1x). člověk už tak nějak tuší, do čeho jde, a pokud to měl napoprvé nějak divoké a komplikované, často se bojí, že nastane podobný scénář a je pak překvapený, že to je pohodovější a rychlejší 🙂. Každopádně držím palce, ať se Ti podaří to nějak v sobě vyřešit, aby strach z porodu byl co nejmenší.

penelopaw
2. únor 2020

Teď se dívám na ceníky různých dul v našem kraji a doprovod k porodu mají všechny kolem 3 000,-, liší se kolik si inkasují za "pohotovost" a individuální pohovor. Ten se pohybuje kolem 200 - 300,-. Pokud by se při něm kupa věcí vyřešila, tak ty tři stovky za vyhozené nepovažuji a třeba ani nebude nutný ten doprovod k porodu (chápu, že 3 000 za účast u porodu a 2 500 za pohotovost je pro někoho s rodičákem docela pálka).

penelopaw
2. únor 2020
agneska7
2. únor 2020

@rybamrazena někdo s přezdívkou mražená ryba se mě nemůže dotknout si kačena no 🤣

holka_zelenooka
2. únor 2020

Mě doprovod duly se všema schůzkama předtím stal 5500, hodně může pomoct i práce předtím s nějakou terapeutkou, tělu může pomoct kraniosakrální masáž, eft.... najdi si někoho, komu bys věřila s normální terapií a řeš s ním první porod. Někdy stačí uvolnit z těla zamrzlé emoce z toho prvního, to můžeš zkusit i sama😊

lani1
autor
2. únor 2020

@penelopaw ja mela info od kamaradky i cenik s bylo to 6-8tisic celkove, 2-3 bych neresila

rybamrazena
2. únor 2020

@agneska7 A jak bys nazvala někoho, kdo do diskuze o traumatu z porodu napíše, že druhý porod bývá hladsí, že dula je cizí člověk? 😂🤦🏼‍♀️

agneska7
2. únor 2020

@rybamrazena a není snad ? 👍♦️🙉

agneska7
2. únor 2020

@rybamrazena pro mě by byla.. každý sem může napsat svůj názor tak odpověz zakladatelce a nesnáž se mi vnutit tvůj názor děkuji pěkně a přeji dobrou noc 😘

penelopaw
3. únor 2020

@lani1 Zkus mrknout na ten přehled dul, ceny se asi hodně pohybují podle kraje, kde bydlíš, případně podle dojezdové vzdálenosti. Třeba k nám do Liberce dojíždí i dula z Prahy, která si samozřejmě účtuje i cestu... Jinak na tom sezení, kdy jsme hodně povídaly a řešily moje strachy a obavy, mi dula doporučovala terapii, na jejíž název teď nemůžu přijít, není to klasická psychologie (a pořád mi naskakuje fyzioterapie, ale ta to není 🙂). Jenže tam jsou ty ceny už docela divoké, tedy co jsem koukala u nás (jedno sezení za 2 000,- a víc).

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru