Jak se zbavit bříška po porodu?

zdenamestan
14. zář 2018

je tu někdo kdo má taky povyslé spodní část bříška po porodu? Jsem 4m po porodu, dostala jsem se na původní váhu (zhubla 25kg) ale to bříško mi vadí. Cvičím ale asi špatně. Poradíte jaké cviky opravdu zaberou? narazila jsem taky na to, že jsou poporodní pásy? má s tím některá zkušenost? Děkuji.

urtica
14. zář 2018

Čtyři měsíce jsou strašně brzy, dej tomu čas...mně se břicho úplně stáhlo až cca za rok.

terez07
14. zář 2018

@zdenamestan ja som necvicila a po 8mes od pôrodu som mala pekne ploche bruško,už stiahnuté,ako pred tehotenstvom. 4mes je skoro kým sa stiahne koža a brušná stena späť. Však sa 9mes natahovala. Teraz by nik nepovedal,že som rodila

nikoulinka
14. zář 2018

Ahoj, u prvniho dítěte jsem pribrala skoro 25kg :D a jak pisou holky, fakt to chce cas. Ja teda nejak necvicila. Ale když malý měl už 6m., dala jsem se na trampoliny. A asi to i pomohlo. Mela jsem zaae na chvili ploche bricho 🙂 do doby, nez jsem otehnotnela znovu :D

jitka0a
14. zář 2018

Časem se to srovná a zase se ti stáhne, ale cvičit bych cvičila dál, s tím bych nepřestávala.

tratatundra
14. zář 2018

Tělo potřebuje stejný čas na regeneraci, jak dlouho bylo těhotný... Za 5 měsiců už budeš pouze vzpomínat na povadlé bříško, neboj. 🙂 Já jsem taky po prvním porodu myslela, že moje pěkný plochý břicho je tatam a za třičtvrtě roku jsem ho měla opět jako dříve. 🙂 Ale cvičením nic nezkazíš. 😉

vendelinka08
15. zář 2018

@zdenamestan urcite to chce cas...svagrova pribrala 30kg a za rok zase mela postavu jako pred porodem...take jsi asi moc brzy shodila...jinak nosila stahovaci kalhotky...neni to ale moc prijemne...bud opravdu trpeliva...brisko se ti zase srovna.

olga_
15. zář 2018

Špatným cvičením si můžeš jen ublížit - k tomu patří např. posilování přímých svalů a vůbec všech velkých svalových skupin na břiše. Já jsem 3 m po porodu dvojčátek a příští měsíc začínám cvičit pod dohledem trenérky, která se na poporodní cvičení specializuje. Zkus hledat v okolí někoho takového. Jinak po prvním porodu jsem dala dolů postupně také nabraných skoro 25 kg a bříško zůstalo ještě 9 m po porodu. Pryč bylo asi až tak rok poté, ale vím, že SPRÁVNÝM cvičením jsem se mohla dát do pohody dříve.

zdenamestan
autor
15. zář 2018

Děkuji všem 🙂

klosnice
26. zář 2018

Kamarádka teď po porodu ztratil anaprostou chuť k jídlu.... hubne jedna radost.. ale podle mého názoru je to to nejhorší co může být.. pohyb je nejlpší rešení..

derunka100
29. zář 2018

Jsem taky 4 mesice po porodu. A pupek stale kouka, plus k tomu byl jeste cs. I tak se snazim hybat krome bricha a vse se postupne srovnava. Chce to cas. Pas mam a ano brisko stahuje ale dela mi i dobre na bolava zada. Mam ho na doporuceni dr.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru