Jak zvládáte poslední týdny těhotenství?

sarkal
12. zář 2008

Ahojky holky,zakládám toto téma,protože by mě moc zajímalo jak jsou na tom holky v posledních týdnech těhotenství,zhruba od toho 30týdne.Mě už to teda začíná lézt krkem,v noci se moc nevyspím,jdu tak 2-3x za noc čůrat,pak nemůžu zabrat,dvě hodiny se třeba jen převaluju a nemůžu usnout.Také mám problém když déle stojím,to mě trochu bolí záda a celkově se cítím taková nemotorná,při mití nádobí a vaření musím stát dále od dřezu či sporáku tím pádem pak bolí za krkem.Úklid domácnosti zatím zvládám,ale musím mezitím odpočívat,máme dům a jsou tu schody a dvě menší chodbičky takže se docela zadýchám.Taky se hrozně potím,manža je zmrzlej a mě je horko.Na miminko se moc těším a na jednu stranu se mi bude po bříšku a po tom "jiném" stavu ztýskat,je to úžasné období,ale občas toho mám prostě pokrk a nic mě nabaví a někdy se mi chce i brečet třeba kvůli hloupostem.Včera sme byli za mým tátou v nemocnici(leží tam po úraze nohou) a vedle něj leží starší pán,prý je tam už 4 měsíce,hrozně smutně koukal,je hubeňounkej a takovej smutnej,mě to tak vzalo,že jsem celou noc nespala a dokonce se mi o nemocnici i zdálo,brrr.
Jak takové věci zvládáte vy? 🙂

gabka.d
16. zář 2008

jé tak n adrandění po obchodácích se taky moc těším, oblítáme náš oblíbený Shopingpark 😵 někde sednem na kafíčko, je tam restaurace s jezírkem a želvama, tak doufám, že přes zimu tam ty želvy taky mají...jé a stomeček, to bude zas fotek 😅 no chystám se i na pečení cukroví, peču každý rok, tak už jsem si udělala seznam co letos vynechám, a na co si myslím , že budu stačit...můj říkal, že když nezvládnu nic tak upeče bábovku 😅 😅 , dáme si nohy na stůl a budeme si užívat klidu 🙂

smardik
16. zář 2008

tak já drandění v obchodech hodlám vynechat 🙂

gabka.d
16. zář 2008

taky záleží jak na tom budeme...jako zdravotně, psychicky, a tak vůbec... 😉

dejna3
16. zář 2008

kočky - mňa teraz úplne chytila predvianočná atmosféra - keď to tak rozoberáme 😀 ja chcem Vianoce už o týždeň 😀

dejna3
16. zář 2008

inak nám dnes v činžiaku začali kúriť, hurááá 🙂 včera večer sme s drahým mrzli pod dekou pri telke ☹

acinka
16. zář 2008

No to určitě, já jako hodlám takhle vyrazit až po 6nedělí a v případě, že bude vše ok....přesně tak...dám si tam sraz s kámoškou na kafíčko, posedím, pokecám, pokoupím...a doufám, že taky něco letos upěču...taky pěču každej rok, ale asi letos nebudu dělat toliko druhů...uvidíme...těžko si něco plánovat, když nevím, jak všechno budu zvládat, ale představy mít můžu i tak 😀 A Vánoční Vídeň...hmmm...to je krása!!! 😵

smardik
16. zář 2008

gabka já vůbec 🙂 lidi budou šílet a já budu do toho malého brát? to se mi nelíbí, raději půjdem na chvíli jen ven na procházku

dejna nám začli topit včera kolem 17hod - aspon je kde sušit věci, venka je krásně tak u mého zašli dělat venku takže je od 7 do 17hodin venku 😠 😠

acinka
16. zář 2008

My včera zatopili poprvé v krbu...a bylo to božííííí 😵 Jinak ještě netopíme, protože ještě nemáme topení v domečku v provozu...tak doufám, že do 14 dní to bude... snad i dřív, protože se mi to už celkem blíží...pokud nebude žádný přenášení 😠

dejna3
16. zář 2008

smardík - presne na to sušenie vecí som tiež myslela - v nedeľu som začala prať bábätkovské vecičky, stihla som len jednu práčku a začalo pršať.. tak to dnes, dúfam, aspoň konečne dokončím 🙂

smardik
16. zář 2008

dejna já prala koncem srpna říkala jsem si je hezky tak to usuším hezky na sluníčku 🙂 a ted jsem fakt ráda. No ale vyžehlené to nemám

gabka.d
16. zář 2008

my si naštěstí topíme samy...to je paráda 😵 už od včera ráno topím, a stejně mám rýmu ☹
Smardík: ono to tak taky může dopadnout, já ty davy moc nemám ráda, tak když tak se otočím na podpadku a půjdem do parku 😉

smardik
16. zář 2008

gabka známá je doktorka a vím že to vůbec nedoporučuje chodit s mimišky do nákupních center normálně, natož v zimě. Venek to jistí 🙂

sarkal
autor
16. zář 2008

smardik aha,tak třeba se ještě otočí a když ne tak oni Tě v tom nenechají!Já už jsem teď všemu tak oddaná,že jak moc sem se dříve bála císaře tak dnes po tom všem kdyby mi řekli,že mi ho udělají tak mě to už ani nepřekvapí a ani bych se nebránila.Hlavně ať je mimís v pohodě,že!
Tak holky já sice každý rok pekla a hrozně ráda!Vždycky jsem se na to těšila,ale tento rok to nechám na mamce,protože si chci co nejvíce užít malého a také uklidit pořádně dům,udělat krásnou výzdobu na kterou sme s manžou celé tři roky co tu bydlíme neměli pořádně čas a prostě vše nachystat.Takže cukroví letos nehrozí,myslím si,že budu ráda když uklidím barák a pak budu jen odpočívat po těch devíti měsících a čekat na toho ježíška,mooc se těším a to i proto,že už taťka bude určitě doma z nemocnice,je tam už od 8.8 po úraze a teď čekají až se mu noha zahojí tak aby mu mohly udělat plastiku.
Jinak,protože bydlíme na malé vesnici tak se sama asi na velké nákupy vydávat nebudu,když pojedu sama tak nechám malého mamce a na ty velké předvánoční nákupy pojedeme s manžou a Tomínkem jako rodina,to bude krásné.Moc se těším na štědrovečerní véču při svíčkách,Tomíček v obyváku v košíku,sklenka něčeho dobrého jéé už aby to bylo!!A navíc rodiče bydlejí 6 baráků pod námi tak se těším až po rozbalení dárků půjdeme k nim jako každý rok,jen už nepřijdeme dva 😀
Jinak my už topíme pár dní,zatím jen v krbu,sice ho nemáme ještě celý obezděný,ale teplíčko z něj je i tak.Je to,ale hrůza taková zima,jako v zimě.Kéž by ještě alespoň 14dní bylo teplo!

gabka.d
16. zář 2008

no na tom něco je, ale nakoupit se musí, no tak asi ještě moje plány přehodnotím, nakoupíme nezbytné a šupem pryč

smardik
16. zář 2008

sarkal já bych raději normálně ale jasně že bude co je lepší pro Tomáška 🙂 ale mělo by to výhodu, věděla bych kdy se narodí 🙂

péct aspon trošku chci - ale tak 2druhy zbytek nechám na mamce at si můžu užít malého 🙂 a s úklidem pomůže chlap - pomáhá i normálně,nemá problém vzít do ruky vysavač,hadr na podlahu, žehličku 🙂

a co se týče dárku objednají se na netu 🙂

gabka.d
16. zář 2008

Tak já jsem každý rok pekla i mamce, ona je OSVČ a před Vánoci není tak 2-3 týdny doma.., letos ale pomalu nenapeču ani pro nás, možná mamču přemluvím aby přijela péct k nám..uvidíme jak to bude.

gabka.d
16. zář 2008

holky já mám chuť jít na půdu a skontrolovat stav ozdob, jestli je třeba koupit žárovky a tak 😅 to by se ten můj divil až by přišel z práce 😀
Jinak ještě k tomu jak zapomínáme: včera jsem neosolila brambory před vařením, pěkný hnus teda 😔

smardik
16. zář 2008

gabka já první musím ozdoby nakoupit 😀 😀 jsou to naše první vánoce co jsme spolu a hned ve třech 🙂, předtím jsme oba bydleli u rodičů takže žádné nemáme

dejna3
16. zář 2008

no ja neviem, či tento rok stihnem niečo napiecť... Keď nie, kámoška to istí 🙂 ... ale snáď aspoň medovníčky, aby bol prevoňaný byt 😉

dejna3
16. zář 2008

jééj, ozdoby... ma sme mali doteraz každý rok iné... vo Viedni sa dajú kúpiť za 1 euro také nádherné, švagriná nám vždy priniesla, tu u nás je to zbytočne predražené 😔

gabka.d
16. zář 2008

jé perníčky nemám na seznamu, připíšeme 😀
tak naše to budou už 4té Vánoce,ale každý rok nám stromeček zhodila kočka 😠 takže vždycky doplňujeme, letos ho snad přilepím nebo co 😅 ona totiž leze na stromek a jak chce dolů tak to shodí, potvora

smardik
16. zář 2008

gabka no my jsme rychlíci 😎

smardik
16. zář 2008

gabka kde budeš rodit?

gabka.d
16. zář 2008

první Vánoce, to je nostalgie 😵 bydleli jsme spolu teprve 2měsíce, bylo to zvláštní, ale krásné

dejna3
16. zář 2008

gabka 😀 presne tento problém sme mali aj my s kocúrom 😀 😀 😀 asi mu chýbala príroda, tak si to kompenzoval na vianočnom stromčeku 😉

gabka.d
16. zář 2008

chtěla bych Vítkovice, snad mi to vyjde

smardik
16. zář 2008

já taky 🙂 i když jak doktor mluví o císaři tak říkám zda ne raději fakultka

gabka.d
16. zář 2008

dejna, jeden rok jsem byly u našich mezi svátkama a já jsem ten stromek fakt přilepila ke skřínce na které stál, protože kočka zůstala sama doma, a jak jsme se vrátily tak jsem to odlepila, že jako ráno ten stromek odzdobím a dala jsem si budík na 7,00 a ta potvora ho v 5 zhodila...měla jsem chuť ji zavřít na balkon 😠

gabka.d
16. zář 2008

smardík, já to v Ově neznám, sice už tu bydlím 4roky, ale neznám...tak dávám na radu přítele který se tady narodil, abysme se tam nepotkaly, to by byla sranda, ale asi bysme se nepoznaly

smardik
16. zář 2008

gabka Vítkovice si maminy chválí, ty ses tam nebyla podívat? jenže nemají dětskou JIP a když bude císař asi bych raději někde kde dětská JIP je a kde jsou na případné problémy vybaveni, to víš jistota je jistota

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru