Jak zvládáte poslední týdny těhotenství?

sarkal
12. zář 2008

Ahojky holky,zakládám toto téma,protože by mě moc zajímalo jak jsou na tom holky v posledních týdnech těhotenství,zhruba od toho 30týdne.Mě už to teda začíná lézt krkem,v noci se moc nevyspím,jdu tak 2-3x za noc čůrat,pak nemůžu zabrat,dvě hodiny se třeba jen převaluju a nemůžu usnout.Také mám problém když déle stojím,to mě trochu bolí záda a celkově se cítím taková nemotorná,při mití nádobí a vaření musím stát dále od dřezu či sporáku tím pádem pak bolí za krkem.Úklid domácnosti zatím zvládám,ale musím mezitím odpočívat,máme dům a jsou tu schody a dvě menší chodbičky takže se docela zadýchám.Taky se hrozně potím,manža je zmrzlej a mě je horko.Na miminko se moc těším a na jednu stranu se mi bude po bříšku a po tom "jiném" stavu ztýskat,je to úžasné období,ale občas toho mám prostě pokrk a nic mě nabaví a někdy se mi chce i brečet třeba kvůli hloupostem.Včera sme byli za mým tátou v nemocnici(leží tam po úraze nohou) a vedle něj leží starší pán,prý je tam už 4 měsíce,hrozně smutně koukal,je hubeňounkej a takovej smutnej,mě to tak vzalo,že jsem celou noc nespala a dokonce se mi o nemocnici i zdálo,brrr.
Jak takové věci zvládáte vy? 🙂

buffinko
22. zář 2008

dobre rano, no teda pre mna to bola noc. poriadne som nespala, strasne ma boleli krize a podbrusko, dala som si o 3.00 horucu sprchu a trosku pomohlo. uz som rozmyslala, ci nepojdeme, ale to neboli kontrakcie, bolelo to v kuse. teraz ma zas boli moj blby zaludok a nevladzem dychat. no hruza, sa citim jak stara babka 😀

animatua podla mna lezi v porodke

acinka
22. zář 2008

Animatua tu hlásila, že rodí v pátek večer...od té doby se neozvala, takže hádám, že už má za sebou krásný víkend s miminkem 😵 Maliník jsem pila od 34 tt jeden denně a tak nějak jsem postupně přidávala, teď piju litr denně a věřím v zázraky! Takový velký dítě jde porodit normální cestou? Bojím, bojím 😅 Já se dnes vyspala parádně, takže jdu využít tu naspanou energii a vyžehlit tu haldu prádla, co tu ležíííí...

buffinko
22. zář 2008

sarkal, prepana, ze 5kg. ja sa uz zacinam tiez desit, aky velky bude ten nas zazrak, ked nechce ist von a len pribera a pribera...

acinka
22. zář 2008

buffi...tyhle bolesti mě taky často trápí, prostě to fakt bolí, ale nejsou žádné intervaly...prý se to vše "jen" připravuje. Takže to taky rozháním sprchou a vanou...ale už mě to nebaví, protože fakt člověk neví, jestli jooo anebo nééé 😔

sarkal
autor
22. zář 2008

Taky si říkám jak je to možné,ale narodil se normálně asi protože už měla první dítě tak velké.
Jinak mě to jako taky dost vyděsilo,ale myslím si nebo tajně doufám,že Tomík víc jak 4kila mít nebude,nejlepší by bylo kdyby měl tak kolem 3kil,ale vzhledem k tomu že už teď má 2500g a máme před sebou ještě 6týdnů tak s tříkilovým mimčem nepočítám.Jsem sama zvědavá kolik bude mít.
Jo jo také předpokládám,že animatua už to má zasebou a má mimčo,jak já jí závidím.

gabka.d
22. zář 2008

Ahoj holky, tak se mi kupodivu spalo dobře, sice jsem zabrala až v 1,30, ale je mi fajn, mě začíná být čímdál líp normálně 😕 ...já jsem ten maliník pila od 34tt 1-2x denně a teď tak 2-3x, myslím, že to pomůže jak komu, tak jako někomu při bolestech pomůže sprcha, někomu balón, někomu chodit, někomu všechno a někomu nic 😉 už bych taky chtěla miminko u sebe, začínám se pomalu nudit, dneska mám uklízecí den, nastavila jsem si minutku na hodinu a budu hodinu uklízet, nebo pracovat a pak hodinu odpočívat, abych nedopadla jako minule...joj to byly křeče 😖 fuj, už nikdy!no myslím, že u porodu se zblázním 😅

acinka
22. zář 2008

No je to prstě fakt macek! 🙂 Já jsem taky zvědavá, kolik ta naše kopretinka bude vážit...ve 33tt měla 1700 g. Takže jsem si říkala, že by mohla být menší...jenže jsem pak někde vyčetla, že mimčo poslední měsíc přibere až 250 g za týden...takže jsem prostě zvědavá 😵 Jinak mě teda přijde, že se celkově rodí větší a větší děti...vždyť já měla 2600 g a manža o kousek víc! Takový prdelky malý jsem byli oproti dnešním macíkům 😀

gabka.d
22. zář 2008

holky nestrašte s macíkama 😀 no ale už teď vím, že mám jedny dupajdy pro malou na panenky 😀 naše malá měla v 31tt 2kg to ldyby přibrala každý týden 250g tak máme taky macíka jako brno! 😲

hulda
22. zář 2008

gabko, tak to jsme na tom stejně, naše mimčo mělo v 31tt 1907g a Dr říkal, ať počítam s tim, že bude veliký 😨 . Nevim, jak to z mé úzké pánve chtějí dostat ven 😀 .

sarkal
autor
22. zář 2008

acinka gabka nestrašte!!Tomík měl minulé úterý to jsem byla 33+1tt 2484g,dr.říkal,že je spíše větší,ale pořád se nějak utěšuji,že bude mít prostě kolem dvou kil 😒 .No ve středu jdu na kontrolu tak se docela obávám kolik dr.řekne,že mimís váží.Já dnes jen poklidím,velký úklid byl v pátek.Pak půjdu zabalit a připravit nějaké objednávky,které přes víkend přišly a pak k mamce na oběd.Doufám,že do středy bude hotov stroj,nebo mi fakt trefí!Chci šít dokavaď můžu....

misic
22. zář 2008

no to je fakt velke mimco, ale hlavne ze maminka aj babo su v poriadku.
Ja som dudfala, ze to nase bude male, ked som bola 2.9. na ultrazvuku malo 2780g. Keby sa narodilo na termin asi by bolo take akurat, ale kedze je stale v brusku a pribera tak uvidime ake nakoniec bude.... mozno ta nasa mala bude tiez macko 🙂 dufam, ze pekne prejde cez porodne cesty... a nebude velmi trapit.

Inak uz ste rozmyslali nad epiduralkou? mna sa lekar stale pzta, ze ci hej alebo nie? ja este nie som 100% rozhodnuta, tak mu stale poviem, ze ak to bude strasne bolet tak hej a ak vydrzim tak nie... vacsinou to vyvola u neho usmev... 😀
uvidim, ale mozno nakoniec hej a hlavne ak mi budu nahodou vzvolavat tak to moze trvat dlhsie... 😖

acinka
22. zář 2008

Holky klííd 😀 Já si říkám, že prvně jde stejně hlavička a ty snad budou stejně velký, to jen zbytek tělíčka bude víc či míň oplácaný 😀 😀 😀 Jak jste na tom se svýma váhama? Já totiž přibírala jako jemně, ale poslední měsíc, co týden mám kilo hore! je to normální? přitom moc nežeru 😀 spíš se víc válím 😀

misic
22. zář 2008

ja som pribrala 13kg ale to asi nie je zavisle od toho ake babo je velke...
ja som od 3.mesiaca priberala cca 0,5kg / tyz a teraz posledne tzydne uz velmi nepriberam... ale zato babu sa urcite tuk uklada 😀

acinka: ale s priberanim to mas individualne, lebo mnoho tehuliek mi hovorilo, ze najviac pribrali na konci...
uz sa obetujerme kvoli tym nasim detom, zhadyovat budeme az potom 😀 😀 😀

gabka.d
22. zář 2008

Já jsem do 3měsíce pořád zvracela a neměla chuť k jídlu a zhubla jsem 9kg, a pak to začalo 😀 no teď mám o 4kg víc než před těhu, ale když nepočítám ty zhublé kila tak mám navíc 13kg, v pátek jsem byla v poradně a od minulé (3týdny zpátky) jsem přibrala 2kg, doma nemám odvahu se vážit 😅

aji81
22. zář 2008

Zdravím děvčata 😉 . Chci se zeptat, jak jste na tom s krevním tlakem?. Já jsme se včera trochu rafla s manželem, samozřejmě kvůli kravine-jak jinak 😠 . A pak jsem cítila, jak je mi hrozně, mám doma tlakoměr a tam mi vzrostla neuvěřitelná hodnota 158/108 jsem čekala, že mě klepne. Za chvíli klidu se to trošku snížilo ale i tak ho mám tak 130/90??.Pro miminko by to bylo nebezpečné, kdybych ten vysokej tlak měla dlouho ne? nemohla jsem jí ublížit, když to bylo jen chvíli??...

misic
22. zář 2008

preco nemas odvahu sa vazit doma???? 😨
ja zase sledujem pozorne ako to moje telo rastie 🙂 ale uz sa tesim ked bude babo v koliske a brusko prec 😀

acinka
22. zář 2008

😀 já už se doma taky nevážím, já mám vždycky dost, když se musím vážit u sestřičky 😅 Já taky hodně zvracela, taky jsem zhubla 9 Kg, a teď mám těch 9 Kg hore + dalších 5, jééééé 😲 Já se s tím nějak netrápím, dle mých 😀 zaručených propočtů 😀 budu po porodu na svý původní váze a klidně ještě něco navíc ráda zhubnu..jen jsem právě koukala, že nejvíc přibírám teď na konci těhu...určo to už bude jen zadržování vody 😅 😀

misic
22. zář 2008

aji: ked ti vysel tlak len na chvilu, je to ok, ale keby si mala stale vysoky tlak tak to neni dobre...
ja mam u lekarky vzdy tlak okolo 130-140/75-80 ale ked sa meriam doma tak je to normalny tlak okolo 120/70-60 a dakedy aj niysi, neboj sa vsetko bude ok, ale radsej povedy manzelovi nech ti nedviha tlak 😀 😀 😀
nech to necha az po porode 🙂 🙂

acinka
22. zář 2008

Aji, to bude dobrý 😉 Se příště tak nenervuj...a ještě kvůli chlapovi 😀 Né vážně...já mám celý těhu zas tlak nízkej, ale dnes cítím, že bude větší...strašně mě hučí v uších, furt polykám, jaký v nich mám tlaky...Ono prý dlouhodobý vyšší tlak je nebezpečný, ale to by ti Dr. něco řekl(a) 😉 Takže klíd, mimčo je v pořádku 😵

misic
22. zář 2008

acinka, gabka: tak to vy isto nebudete mat problem dostat sa do formy, ked ste pribrali len tak malo, to je super, sice tie nevolnosti na zaciatku vam nezavidim, ale teraz je to uz lepsie, nie?
😉

misic
22. zář 2008

a co s tou epiduralkou? rozmyslali ste o tom???

acinka
22. zář 2008

Ale jo, teď zvracím už jen občas 🙂 Nejhorší bylo prvních pět měsíců, to bylo denodenně a pořád...fuj a blé 😖 misic...neměla jsi už včera rodit, Já myslela, že tu ráno najdu zprávu, že už jsi jela 🙂 Musí to už být na palici, co? 😔

acinka
22. zář 2008

Co s Epi? jako jestli chci či ne? Já nevíííím 😅 Já nevííím, jak to bude bolet...nechávám to na dr...když bych se otvírala pomalu a dr. mi to nabídl, tak asi jo, ale jinak bych se chtěla obejít bez. Ale já doufám v zázračné schopnosti čaje z maliníku...skoro čaruju nad každým hrnkem, aby měl ještě větší účinky 😀 ... a taky v to, že mamka porodila 4 děti a vždy hladce...prostě jsem stavěná po ní, tak to bude v pohodě....prosíííííííím, prosííííím, prosíííííím 😀 😀 😀

misic
22. zář 2008

no to hej, lebo to cakanie je uz fakt hrozne...
ale dolezite je citim pohyby, lebo obcas mam uz aj trochu strach ked je tam tak dlho aby sa jej daco nestalo...
ale snazim sa myslet pozitivne, ale je to fakt otrasne...
kazdemu prajem porodit radsej skorej ako prenasat...

bora8
22. zář 2008

kočky ja bez epi nerodím 😀 rodila som raz s ním a bez neho nedám nohy od seba....

gabka.d
22. zář 2008

ve formě budu snad brzo a třeba shodím i něco navíc, protože moje váha bez těhu byla kalamita!!než jsem otěhotněla tak se mi rozhodily hormony, do toho nervy a depky a přibrala jsem za 1rok 15kg!!a za tu dobu co jsem s mojim mám nahoře neuvěřitelných 25kg 😔 , takže po porodu se chystám na úplně jiný ''styl''...

misic
22. zář 2008

acinka: no ja som na tom tak ako tz, ked to bude fakt boliet a bude to neznesitelne tak si ju dam a ak sa to bude dat tak to vydrzim aj bez nej..
mamka mala v pohode porody a sestra svojho maleho len tak vyplula jak ciganka... 😀

acinka
22. zář 2008

To věřím! Mě už chytne rapl občas i teď a to mám termín teprv před sebou. Taky cítím pohyby, což mě vždy uklidní, ale je to fakt málo...hodně ta naše holčinka spí...a pak dá pár řádných kopaček a pak zase jen spí...načerpává energii, aby pak po nocích mohla vyřvávat...je mi to úplně jasný! 😀

gabka.d
22. zář 2008

misic, ale aby jsi pořád neříkala že to dá, najednou se to dát nebude moct a pak ti řeknou že už to nejde...

misic
22. zář 2008

bora: to je dobre 😀 😀 😀 si ma pobavila

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru