Jaký byl porod

marki
10. kvě 2006

Ahoj kočky, to, co teď napíšu, se týká mého prožitku z porodu. Hned na začátku musím napsat, že se nemáte čeho bát, a že ym ženský vydržíme úplně všechno... 😉

Náš Kryštůfek se narodil 02.05.06, takže zážitky jsou ještě čerstvé. Ale od začátku.....

Už z neděle na pondělí (tj. 01.05.06) jsem skoro celou noc nespala, protože mě navštívili poslíčci....břicho mě bolelo v nepravidelných intervalech po dvou hodinách, pak hodina klid, a pak to zase na dvě hodiny přišlo...prostě celou noc jsem byla vzhůru, ale nějak jsem cítila, že to ještě nebude ono.... 😲 Ale pro jistotu jsem tu noc vařila manžílkovi na druhej den oběd...polívku, maso a brambory.-....stejně jsem nemohla spát...

Celej den už to bylo takový nijaký...a odpoledne, když jsme šli s Jožíkem (mým manželem pro nezasvěcené) na procházku, tak jsem si odskočila do nemocnice, aby se mi podívali na mimčo....řekli mi, že buď můžu jít domů, že to klidně může přijít za 3 hodiny nebo za 3 dny----prohlásila jsem (a všem to doporučuju), že radši půjdu domů (i když, my to máme do nemocnice 5 minut autem, že 🙂 )...navečeřela jsem se, dala jsem si teplou lázeň, pak jsme s Jožíkem hráli hry,,,,,,a pak přišel večer, já seděla u PC a psala tady na beremese....a v tom na mě přišly první kontrakce.....takže jsem si je začala zapisovat....a byly pravidelný....a hlavně úplně jiný než ty všechny předtím....prostě mě bolelo v podbřišku, jako když to máte dostat, ale ta bolest neustává.....takže jsem se uchýlila do ložnice, kde jsem poklečmo k naší posteli začala vydýchávat...po 20 minutách za mnou přišel Jožík a pochopil situaci, na nic se neptal, chytil mě za ruku a hladil po zádech.....tohle všechno začalo ve 20:45 h a do 23.00 h jsem to vydržela....pak jsem si řekla Jožíkovi o vanu, ale na tu jsem už neměla náladu, takže jsem se osprchovala a naznačila Jožíkovi, že si jedeme pro mimčo, že už to nemůžu vydržet....kontrakce byly po 4 minutách,,....po cestě, která nám od baráku až do pátého patra porodnice trvala 21 min, tak jsem je měla celkem 5 x.....musela jsem se vždycky zastavit a vydýchat....

v porodnici nás přijali s úsměvem, byla tam stejná paní doktorka jako při odpolední kontrole.....takže jsem ležela kvůli křivce asi půl hodiny, což bylo hrozný, když se při kontrakcích nemůžete procházet.....pak přišel na řadu klystýr, což je naprosto pohodová věc, naopak vám pomůže se uvolnit.....(tam jsem teda manžílka nebrala)......potom jsem šla rovnou do sprchy, kde mě mnažílek osprchovával.....postupně jsem si přidávala teplou vodu....a tady, i když masírovaná vodou, tak si tenhle okamžik, kterej pro mě představoval věčnost, pamatuju jako nejhorší z celýho porodu.....ta bolest, tak se nedá popsat....ale celou dobu jsem si říkala- bude hůř, holka, bude hůř.....pak mi dovolily jít na gauč, kde si mě ale jen prohlídly a řekly, že už jsem hodně otevřená a že už to nebude dlouho trvat....což se nádherně poslouchá a dodá vám to spoustu energie...takže jsem šla rovnou na sál...detaily už popisovat nebudu, na stole jsem vystřídala polohy na boku i na zádech, a pak mi doporučily stoupnout si za stůl a tlačila jsem v podřepu....zezadu mě přidržoval Jožík a bylo to super, protože jsem se nádherně uvolnila.... 😉

Nakonec ta finální fáze, kdy jsem tlačila s nohama na koze trvala 20 min a to halvně proto, že mám úzkou pánev....ale tohle už vůbec nebolelo, jen posloucháte, co se děje kolem...protože mně slábly kontrakce, a tak jsem se začala bát o mimčo....jak jsem tlačila, tak vždycky vykouklo kousek hlavičky a zase zalezla....tohle se opakovalo asi pětkrát, byly tam kolem mě už čtyři lidi....+ Jožík a ti všichni se nám snažili pomoc....nakonec mě musely nastřihnout a mimouš byl na světě....tak nám řekly, že je to kluk.....a Jožík běžel za ním, aby viděl, co všechno se děje.....a pak hrdě kráčel po sále, zatímco mě zašívaly....40 minut....a to mi bylo všechno jedno....věděla jsem, že je mimouš v bezpečí a tak jsem zápasila s paní doktorkou, která mě zašívala...sice jsem dostala injekci na umrtvení, ale asi to nepomáhá...mně teda určitě ne....ale nevadí...když mě zašily, tak jsem šla za těma svýma chlapama do tzv. obýváku, kde jsme v klidu pobyli první minuty našeho štěstí....a to bylo opravdu super....ten klid a očuchávání miminka....a pak jsem musela po hodině se osprchovat a šli jsme na pokoj.....a tím skončil náš nejkrásnější den a zážitek, který jsme s Jožíkem zažili....

mějte se hezky a ničeho se těhulky nebojte, každý porod je jiný, ale všechno stojí za ten okamžik, kdy vidíte svoje miminko na světě...a hrdýho tatínka u toho....bez něho by to nebylo ono....a jeden druhýho si vážíme ještě víc..... 😉 a na bolest rychle zapomenete----

dobrou MArkí a Kryštůfek

marinka
10. bře 2008

holky,maliník je možné pít od toho 34 tt, prodává se normálně v lékárně, někde i v drogerce nebo zdravé výživě. Lepší je sypaný, je silnější. Tak do 37 tt si ho dělejte jednou denně, pak klidně i 2x.

miksa
10. bře 2008

toni78 to víš že ti budu držet palečky, jak jdeš na krev tak neplatíš nic a jak pak jdeš na ultrazvuk tak si musíš koupit kuponek za 30kc,- ten strojek na to je hned na vrátnici nebo pak i na tom oddělení kam půjdeš tak je jedno kde ho koupíš, ale na odběry nic nekupuj to se neplatí.

toni78
10. bře 2008

miksa-kuponek?Jaký a na co?

miksa
10. bře 2008

toni78 no neplatíš přímo v ordinaci 30 kč lékaři, ale koupíš si za 30 kč kuponek a ten pak dáš sestřičce, jak jsem byla na odběry tak mi to všechno sestra řekla že si ho mám koupit jak půjdu na ultrazvuk. kdybys náhodou něvěděla tak ti to určitě sestra všechno ukáže tam kam půjdeš je taky ten automat tak nemusíš znova letět na vrátnici.

toni78
10. bře 2008

miksa-aha,já jsem blbá vdyt u nás ve spitale je to taky 😀 ale díky

krista
12. bře 2008

Můj popis porodu 😅
Takže hezky od začátku - kde dle mého názoru celý porod začal 🙂
7.3.2008 v 1:45 jsem se vzbudila s bolestma cca po 15ti minutách, už od 3.3. jsem takový mírný bolesti měla, ale tyhle byly silnější, nezabíral míč ani vana, sprcha, naopak se zkrátily intervaly, když jsem měla interval po 9ti minutách šla jsem znova do sprchy a okamžitě se mi to srazilo na 3-4 minuty, to už jsem si řekla, že je nejvyšší čas vzbudit manžela a odjet, bylo asi 5h ráno, když jsme dorazily do porodnice jakoby všechno zmizelo, interval se natáhl až na 10 minut, což mě teda zničilo, v autě jsem se kroutila jako žížala a PA konstatovala, že mám posly 😖 Navíc se malá na monitoru nehýbala, takže jsem musela dvakrát po schodech tam a zpátky do druhého patra - šílený 😝

Prohlídla mě Dr. a byla jsem otevřená na dva prsty, to mě zdrtilo po druhé a po třetí mě zdrtilo, když mi řekli, že si mě tam nechaji, to jsem s brekem posílala MM domů, protože jsem netušila na jak dlouho to bude, dali mě na pokoj k rizikovkám, byly jsme tam 4 a mě bylo s těma bolestma strašně trapně, protože jsem to pořád prodýchavala jako čoklík 😝 Pak 3 holky pustili a zůstala tam už jen jedna, která mě dost litovala, protože sama viděla, že si ty bolesti nevymýšlím, zkoušela jsem znova sprchy, ale vždycky se mi to srazilo na míň minut a udělalo se mi hodně zle, navíc mě chytaly i křížový bolesti - řekla bych to nejhorší na celý porodu 😉

Na pokoj mě daly asi v 8h, tady jsou moje intervaly od té doby dokud mi nepraskla voda (kde je delší pauza tam jsem byla na vyšetření nebo obědě/večeři):
8:48, 9:05, 9:12, 9:19, 9:28, 9:35, 9:42, 9:52, 9:59, 10:05, 10:12, 10:21, 10:25, 10:32, 10:38, 11:18, 11:24, 11:28, 11:35, 11:43, 11:51, 11:55, 12:04, 12:11, 12:20, 12:29, 12:42, 12:53, 13:23, 13:30, 13:39, 13:49, 14:00, 14:10, 14:26, 14:32, 14:42, 14:49, 14:59, 15:16, 15:24, 15:30, 15:35, 15:41, 15:49, 15:57, 16:05, 16:13, 16:21, 16:25, 16:31, 16:39, 16:48, 16:58, 17:04, 17:11, 17:18, 17:25, 17:31, 17:38, 17:44, 17:51, 17:57, 18:44, 18:54, 19:20, 19:35, 19:40, 19:52, 20:10, 20:29, 20:42, 20:53, 21:04, 21:15, 21:26, 21:38, 21:46, 21:55, 22:04, 22:15, 22:24, 22:34, 22:44, 22:57, 23:07, 23:17, 23:27, 23:36, 23:45, 23:53, 0:02, 0:09, 0:14, 0:20, 0:28, 0:36, 0:42, 0:50, 0:59, 1:07, 1:15, 1:20, 1:27, 1:34, 1:42, 1:51, 1:55, 2:01, 2:09 ... při každý týhle kontrakci jsem vstávala z postele a lítala po pokoji, chudinky spolubydlící, navíc než jsem si lehla - jak jsem byla celá bolavá tak přicházela pomalu další, spát - to nepřipadalo v úvahu, ve 2:09 už jsem byla absolutně vyčerpaná, přes 24 hodin jsem nespala, dala jsem si sprchu, která mi vůbec nepomohla a když jsem se vracela k posteli praskla mi voda - radostně jsem zařvala do prd..., div jsem nevzbudila celou nemocnici a utíkala na porodní sál, tam bylo bohužel zamčeno tak jsem hledala sestru, zbalila se a vyrazila, PA opět řekla, že to může být na dlouho, což mě zase "potěšilo" malá na monitoru zase chrápala a já jsem si uvědomila že jsem ji celý den necítila, když nepočítám to že se mi při každý tý "kontrakci" úplně vzpříčila v břiše pak mě PA vyšetřila a řekla že jsem na 3cm aspoň něco, rozdělala mi postel a šla rodit jinou rodičku, já měla najednou kontrakce po 4min. a hodně silný, takže do postele jsem si rozhodně nelehala, celou dobu jsem trávila na hekárně, kde jsem dělala kolečka, mezi kontrakcema jsem si sedala, ale tím stylem že jsem měla úplně roztáhlý nohy, jinak to nešlo - hrozně to bolelo a jednou jsem se i přistihla že jsem na moment usnula a málem spadla ze židle, nechtěla jsem myslet na to jaký by to mělo následky - fakt jsem byla vyčerpaná ... odposlouchala jsem si celý porod rodičky vedle, když tlačila neskutečně jsem jí záviděla a když jsem slyšela plakat miminko začla jsem brečet taky, protože jsem měla pocit, že tam umřu - to už jsem měla delší dobu kontrakce po dvou minutách, myslela jsem si, že porodim tam, protože PA za mnou vůbec nechodila, jen občas a to jsem zrovna tu kontrakci neměla tak jsem působila asi v pohodě či co 🙂 No pak konečně přišla a že dáme klistýr - šílený, protože při těch kontrakcích se to nedalo, myslela jsem si, že se to musí dávat když jsou delší 😖 Hlavně jsem se jí několikrát ptala aby mi řekla kdy můžu zavolat manžu, no tak ve 4:15 mi řekla ať už mu zavolám, MM přijel asi v 5:00, převlékl se a byl tam se mnou, pak navrhl sprchu, říkala jsem mu že mi nedělá dobře, ale že to zkusim, vlezla jsem tam celá jsem se klepala, skákala jsem na míči a nahřívala si břicho, přitom jsem děsivě řvala, protože to mi fakt dělalo neskutečně zle, najednou jsem cítila tlak na konečník tak jsem na MM křičela ať jde pro PA, jenže tam byla ještě u tý předchozí rodičky, tak jsem vylezla zatím ze sprchy a mezitím přišla, vyšetřila mě - byla jsem na 8cm a řekla, že musíme honem na zadní sál a že budeme už tlačit, řekla jsem že chci rodit do vody a ona že na to už je pozdě (navíc jsem si sama říkala, že bych do tý vody asi nerodila, když mi nedělala dobře, to bych se tam zbláznila, tak mi to nevadilo 😉 ) než jsem si lehla na křeslo, poradila mi abych roztáhla nohy - že bude působit gravitace, to jsem si myslela že že to nevydržim, prostě jsem musela tlačit, když jsem si lehla, tak se mi kontrakce zpomalily tak jsem se zase musela zvednout, to bylo šílený ... pak jsem si teda už lehla a zkoušela jsem tlačit, jak mi radila - do břicha, jako když je zácpa - na poprvý mi to nešlo, pak už jo, zavolala Dr. když přišel párkrát jsem zkoušela tlačit a on pošeptal PA: "Proč jsi mě volala tak brzo" to mě strašně zdrtilo a zároveň nakoplo k tomu, aby viděl že brzo fakt neni, MM mě držel za ruku, pak bylo potřeba abych chytla svoje nohy a přitáhla si je k břichu tak mě jen podporoval, nevím na kolik kontrakcí byla malá venku, ale narodila se v rovných 6:00 (8.3.2008), měla 3080g a 49cm, nástřih mi udělal mimo kontrakci takže jsem ho cítila docela dost 😝

Když byla malá venku, ptali se mě jestli jí chci na sebe, řekla jsem že jo 😵 Byla krásná, zaslechla jsem ale něco o pupečníku tak jsem se bála, jestli ho nemá omotaný, ale MM říkal, že ne a Apgar skore, máme 9,10,10 takže paráda 😵 Ještě následovala placenta, tu jsem tlačila jako při porodu malý a byla venku hned a bez problémů 🙂 Neviděla jsem ale jak vypadá, akorát MM ji viděl. Pak už MM s malou odešli a mě Dr. šil, nejdřív mě teda boleli ty injekce a pak ty první stehy, ale dalo se to, s Dr. jsme vtipkovali, nechtěl mi prozradit kolik mám stehů a fakt mi to neřekl 😝 Ještě mi hodil nějakej velkej těžkej pytel na břicho 😀 Pak jsem ještě byla dvě hoďky na sále, posílali jsme SMSky a kochali se 😵Potom mě převezli na pokoj a malou si vzali na chvilku k sobě, abych se mohla prospat - a já trubka stejně nespala 🙂

To je asi tak všechno 😀 Taky pro mě bylo hrozný že jsem ráno při těch bolestech potkala pani co si šla nechat píchnout vodu a odpoledne jsem jí potkala s miminkem, tak moc jsem jí zaviděla 🙂

dibla
12. bře 2008

Ahojky,
tak i já se budu snažit popsat svůj porod v Havířovské nemocnici. 😀

29.2.2008 jsem nastoupila povinně na do nemocnice na Oxytocínový zátěžový test, aby se dr ubezpečil, že porod zvládneme.v 8 hodin jsem byla přijatá, v 11 hodin mi test ukončily a odvedly na porodní oddělení.celý den se nic zvláštního nedělo až kolem 23 hodiny jsem začínala pociťovat silné bolesti jako při menstruaci. To jsem ještě volala manželovi, že je vše OK a že jdu spát. v 1 v noci jsem už měla kontrakce po 8 minutách, nepomohla sprcha,ani chození, snažila jsem se spát, abych to u porodu v nutnosti vydržela. Spát moc nešlo a tak jsem lítala po pokoji, do sprchy popř. jsem zabořila hlavu do polštáře a dělala, že ty kontrakce nejsou moje a jen se mi to zdá. No nezdálo a tak jsem putovala ve 3 v noci na porodní sál, kde mi natočily monitor, kde kontrakce nebyly ani vidět, jen já jsem dýchala jako by mi právě ujel vlak, no hrozné ani se to pořádně prodýchat nedalo. poslaly mě na pokoj kde jsem se měla snažit o spánek ☹ ☹ v 7 hodin jsem šla opět na monitor, kde opět nebyly vidět žádné kontrakce jen já jsem opět dýchala jak při běhu na dlouhou trať. Poslaly mě na snídani, sedět se nedalo a jíst to vůbec ne. v 8 hodin jsem opět šla na porodní sál kde k mému užasu zjistily, že jsem otevřená na 5cm a že poputují rovnou na přípravnu. Zavolala jsem manželovi aby dorazil, že rodíme, chudáček byl u mě za 10 minut ani nechcu vědět kolik jel. Mezitím jsem dostala klystýr, který mi krásně prohřál břicho,a mohla jít do sprchy, když přišel manžel, šlo to se mnou rychle, bylo mi na blití, točila se mi hlava a nemohla jsem pořádně popadnout dech. Když jsem si lehla na stůl, PA zjistila že jsem otevřená na 8cm a že je branka zašlá, takže mi řekla ať se pokusím zatlačit.
Zatlačila jsem 1x a PA zdělila, že vidí vlásky a volala dr. k porodu. Při 2x zatlačení mi chyběl kyslík a nedokázala jsem kontrakci rozdýchat do toho jsem již v pořádku neslyšela odezvy od malé a začla jsem stresovat. Naštěstí byl u mě manžel, který mě držel za ruku a kterého jsem pořád slyšela jak říká dýchej a tlač. Když jsem zatlačila 3x tak mě střihly což jsem necítila, ale ucítila jsem jak leze hlavička na 4x zatlačení byla malá venku. narodila se v 10,50.

Nejhorší na celém porodu nebyl porod,ale šití nebyla jsem nastřihnutá moc, stačily mi na to celkem 10 stehu a to jsem si dělal již z dr srandu, že jak udělá ještě jeden steh, tak ho nakopu. 😀 po porodu jsme zůstali spolu 2 hoďky na sále, pak odvezly malou na novorozenecké oddělení a manžel šel se mnou na pokoj, já usla a manža jel domu.

Porod to nebyl nijak dlouhej ani moc rychlej no prostě tak akorát, jen kdyby ty počáteční bolesti byly mírnější a to šití míň bolestivější, tak si myslím, že bych klidně rodila i 2x do roka. 😀 😀 😀

petruna
13. bře 2008

dibla : super, takovej porod bych klido brala 😉 pa pa

dzej
13. bře 2008

dibla, gratuluji moc 😀

prunti
13. bře 2008

pridam sa aj aj...moj porod bol paradny...pre mna najkrajsi zazitok v zivote 🙂 rodila som normalnou cestou bez epiduralky...rano okolo 4tej mi zacali bolesti, Daniel sa narodil poobede o pol tretej. Pri porode bol aj manzel, ktory mi velmi pomahal, pretoze som rodila po stojacky, opreta rukami o jeho krk...podo mnou lezal lekar a porodna sestra...skoro ako v auto-opravarni 😀

alexandrakeselova
15. bře 2008

vsetkym zvedavym zienkam odporucam navstivit toto> Mile zienky
v aprili budeme v ramci projektu vid http://cestazeny.presnetsk.net
robit vystavy na temu Porod, tehotenstvo, materstvo
od 1,4, v Rotunde,v Kosiciach od 17,4 vo Veritase-Cinefil
budu tam aj obrazy, obrazky deti, studentov, zien, umelcov a v Dobrej cajovni na Masiarskej 42, 5.3.2008 od 9-12 a od 13-15 seminar s ceskou samostatnou porodnou asistentkou o priprave na porod, postupoch, moznostiach...

petrolejka
15. bře 2008

Kristo, hustý, ale gratuluju. Upřímně Ti věřím, že křížový bolesti byly hrozný. Já je měla 24 hodin a taky jsem plakala a myslela, že nikdy neporodím. Závěr byl ráz na ráz. 😀 Tak třeba to příště budeme mít zaslouženě rychlejší. 😀

dripik
17. bře 2008

Takže náš porod:

V úterý večer jsme šli na návštěvu ke tchánovcům, pohoda, klídek, poté jsme si ještě udělali malou procházku kolem baráku, začalo mě bolet bříško, tak jsme šli domů a já valila na záchod a průjem...nezvyklé....
Ve 20h. ležím u TV čučím na VKV a malá se ani nehne tak do ní šťouchám ať se pohne, tak mi dala kopaneček a já byla spokojená...
Šla jsem si lehnout k manželovi do ložnice kde koukal na TV, lehla si a hrála hry, najednou cítím RUP, ale myslela jsem, že jsou to střeva kvůli tomu průjmu, tak jsem tomu nevěnovala pozornost, za dvě minuty mě začalo bolet opět bříško, tak že jdu na WC, že to bude ten průjem, a taky že jo...
Ulevilo se mi a jdu do postele s tím, že si poopravím prostěradlo pod kterým jsme měla gum.podložku abych nezničila event. matraci, jen se pohnu, tak jsem se chytla mezi nohama a Peťa, že co je, tak říkám, jsem si asi učůrla, ikdyž mi to bylo divné, přeci jen dírek máme víc, že...tak jdu na WC a na intimce narůžovělá voda, pomalu mi to začalo docházet, ale říkala jsem si nebudu plašit, tak jsem si ji vyměnila a šla zpět do ložnice a znovu...
tak už mi to bylo fakt divné a řekla jsem Peťovi, že se asi něco děje, ať zazvoní na kamarádku sousedku, co už dítko má. Martina už spala, ale vylezla z postele a potvrdila mi dle vody na vložce, že je to plodovka a že budeme rodit...
Peťa zatím stál na chodbě se sousedem a bavili se o práci, vůbec mu nedocházelo, že jako rodíme a furt říkal, že to není možný, že to je divný a moc brzo a tak. No každopádně jsem našla číslo do porodky, zavolala a oni že ať přijedeme, říkala jsem si, že máme v klidu dvě hodinky tak ať neplašíme, tak jsem si pomalu dobalila tašku a vyjeli jsme.
Do porodnice jsme dorazili asi kolem 23h. natočili mi montor a to už jsem cítila trošičku kontrakce a na monitoru byly znát. pak mě dr. vyšetřila a ještě víc protrhla vak blan, vyjelo ze mě vody a krve...
Pak jsem vyřídili potřebné papírování, já zatím šla ještě na UZV a pak nás kolem půlnoci zavedli na předpokoj porodního sálu, uložili mě do postele a napíchly ATB, protože jsme přeci jen byli o 4 týdny dřív...
Peťa se mnou zůstal asi do 1h.a pak jsme ho poslala domů, s tím, že se do rána stejně nebude nic dít, dostala jsem prášek na spaní a bylo.
Začínali mi velmi mírné bolesti, které se v pohodě dali rozdýchat, tak různě po 20min. 10.min, 5. min, dařilo se mě mězi něma i občas klimbnout, sestřička mě neustále chodila kontrolovat a natočila mi ještě jednou monitor.
V 6h. přišla dr. že mě vyšetří, tak jsme si vylezla na kozu a už docela v bolesti, která se ale pořád dala snést prodýcháním, mě vyšetřila, že kde je hlavička, no verdikt, hlavička je vysoko, na porod to nevypadá.
Ale že mě pošlou na přípravu a buď se to rozjede nebo ne a do večera mi ho vyvolají, už jsem se viděla jak tam budu v bolestech celý den, když na porod to nevypadá.
Tak mi dali klystýr který jsem v sobě udržela asi tak minutu a celý šel najednou ze mě ven, dostala jsem injekci na otvírání či na co a už jsem měla bolesti po 5 minutách, ale stále jsme chodila a rozdýchávala je ve stoje, zavolala jsme Peťovi ať se v klidu nasnídá a na osmou hodinu dorazí, že už to začíná a to jsme mu jednu kontrakci vzdychala do telefonu, že jsme nemohla ani mluvit.
Por.as. mi nabídla balon do sprchy, což jsem uvítala, moc mi to pomáhalo, ikdyž jsem bolesti do zad vůbec neměla, jen do nohou, pak mě zavolali na sál, že natočíme monitor, tak jsem asi 4 kontrakce prodýchávala vleže na zádech, docela mazec, ale furt se to dalo. Peťu poučili jak mi má namáčet pusu vodou, což bylo úplně to nejlepší, pak už jsem mu nemusela ani říkat jen jsem nastavila pusu a Peťa mi rty namočil tampónem...
Asi v 8,45 mi ještě nabídli jít jednou na balon do sprchy což jsem uvítala, tak jsem tam zůstala a prodýchala asi 4 kontrakce...pak zpět na sál...
Dali mi kapat nějakou infůzi ani nevim co, která mě vždy příjemně oblbla a kontrakce byli snesitelnější...tu mi dali na 4x, vždy trochu pustili a pak vypli...
V půl desáté, už začali být kontrakce docela husté, protože se mi chtělo hrozně tlačit, ale furt mi říkali, že nemůžu, že bych malé udělala otok na hlavičce, tak jsem se držela, asi po 15 minutách jsem to už nemohla vydržet a myslela jsem, že se po...u pokud nebudu tlačit a v tom mi řekli, že ještě jednu kontrakci prodýchám a pak jdem tlačit, nic jsem neslyšela radši, tak že jsme prodýchali a šli na to, bohužel protože jsme nestihla předporodní kurz, netušila jsem, že můžu na jednu kontrakci dvakrát tlačit s nádechem takže jsem 2 kontrakce prošvihla, na třetí kontrakci, první tlačení bylo vidět půl hlavičky a to mě asi nastříhli skoro vůbec jsme to necítila, druhé tlačení vyklouzla ramínka a pak jsem ucítila teplo a úlevu, otevřela oči a viděla ten fialový uzlík, který neplakal, odnesli ji pár metrů ,kde si ji vzal pediatr a slyším Peťu jak říká, ona nekřičí, ona nekříčí, a najednou ten nejhezčí zvuk jekotu Kristýnky, dr. ji zkontroloval zabalili ji do plíny a položili mi ji křičící na břicho a k prsu, nepřisála se, ale v momentě ztichla a usnula.
Pak ji zase odnesli a nabádali Peťu aby fotil, a aby si ji podepsal na nožičku, já na ně koukala a zatím rodila placentu, o čemž jsem skoro nevěděla. pak mi píchli injekci aby nebylo nepříjemné šití, ketrého jsme se bála asi nejvíc, ale nebylo to skoro vůbec cítit jen to asi 3x štíplo.
pak tam začal být fofr, protože měli naplánovaný císař, takže tam tak začali zmateně všichni pobíhat, já jsem si přelezla na lehátko, převezli mě zpět na předpokoj sálu, tam jsem ležela dvě hodinky, přišla sestřička dala mi mísu abych se vyčůrala, to mi vůbec nešlo tak, že mě vycévkuje, to jsem ani necítila díky opichu na šití.
Pak mě převezli na pokoj a o půl třetí přivezli malou na přisátí, těšila jsem se na ni a byla tak nabuzená, že jsem ani neusnula...
No a od té doby na ni koukám jak na svatý obrázek a nemůžu se vynadívat...
Každé bych přála tak rychlý a pohodový porod jako jsme měli my...

dripik
17. bře 2008

Jo ještě bych měla dodat, že termín porodu jsme měli 1.4., malá chtěla na svět o měsíc dřív...

f.nina
17. bře 2008

Dripik:moooooc ti Gratuluji ke Kristínce a přeji ať je zdravá 😉

martinka79
19. bře 2008

dripik gratulace Vám oběma a manželovi.

mikula
21. bře 2008

Sice je to už bezmála 3měsíce ale i já přidám svůj porod.
TP byl 25.12.2007,v pátek 21.12.jsem byla na kontrolu u doktorky,která řekla,že jsem otevřená na špičku prstu,hlavička sice naléhá ale nedokázala říct,jestli to bud skutečně na termín.
v pondělí na Štědrý den,jsem se cítila dobře,sice už mě všechno tlačilo ale říkala,jsem že si svátky užijeme jako vždycky.Takže jsem všechno chystala jako obvykle.Odpoledne kolem 16.hod jsem začala cítit mírnou bolest,nevěnovala jsem tomu ale žádnou pozornost,jelikož tyto bolesti jsem od 36tt pociťovala běžně.Při večeřikolem 18.hod jsem bolesti začala pociťovat intenzivněji,mrkla jsem na hodiny a byli cca po 20min.Ale bylo to v pohodě jen jsem vždycky musela jakoby poposednout 😀 Při rozbalování dárků jsem už spíš stála než seděla,to už jsem upozornila ostatní,že by se asi něco mohlo dít 😀 😕 Už jsem věděla že to jsou kontrakce,byli asi po 8minutách,stačilo mi se projít a bylo to o.k.Jenže asi během půl hodinky to vzalo nějaký obrat a já musela do sprchy v tu dobu už byly kontrakce po 5minutách,po sprše byly po 3!a jedna kontrakce trvala přesně minutu 😅 .Jelikož u nás v rodině jsou porody velmi dlouhé,tak jsem se do porodnice nehrnula 🙂 Bylo asi 20.00,všichni mě přesvědčovali at už jedeme ale já jsem řekla,že je brzy,stejně tam ještě ztrávím hooodně času.Kontrakce byli stále po 3min.V 21hod jsem se šla vyčurat a jejda,odešla hlenová zátka i s krví,zavelela jsem a jelo se 😀 V autě už to byl nářez,kroutila jsem jak žížala,nevěděla jak bych si sedla 😨 Přijeli jsme do porodnice asi 21.40.Přebrala si nás PA,začla mi natáčet monitor a sepisovat nějaké info.To už mě musel manža držet za ruku,kterou jsme mu při kontrakci drtila 😀 Během 10min monitoru mi praskla voda a kontrakce se zesílilia já najednou dostlala šílené nucení na tlačení.PA usoudila,že to není možné,že mě teda vyšetří aby zjistila jak to postupuje.A jejda,při vyšetření zjistila,že je zašlá branka!!!Takže rychle na sál,ani nevím jak jsem se tam dostala,najednou jsem ležela na sále a PA mi tvrdila,že se miminko ještě DNES narodí,nemohla jsem tomu věřit,nebyla jsem ani vesprše,ani na baloně ani klystýr se nestihla.A už jsem začala tlačit,nejdřív mi to moc dobře nešlo.Navíc mi bylo šílené vedro,takže mi manža dával neustále napít.Povzbuzovali mě a já si řekla,že se na ten pravý vánoční dáreček těším a zabrala jsem,to už tam stál doktor a řekl,že mi píchnou oxytocin a vyvolají poslední kontrakci na kterou zatlačím a miminko bude venku.Jakmile píchl oxytocin,přišla hodně silná kontrakce...pak už jsem jen slyšela:Je to holčička....a najednou mi ta naše panenka ležela na hrudníku,byla to nádhera,dostali jsme s manželem ten nejkrásnější vánoční dáreček na světe..mezitím jsem porodila placentu a doktor mě šil.nástřih nedělali,potrhala jsem se.šití nebylo tak hrozné,jen to parkrát štíplo.To mi ale vůbec nevadilo,protože já se celou dobu dívala jak si pyšný tatínek chová ten náš poklad.Porod byl opravdu rychly,malá se narodila 22.48,tj.asi hodinku od příjezdu do porodky.Přeji všem aby ten porod byl co nejrychlejší a bezproblémový.i když věřte mi,na tu bolest člověk zapomene hrozně rychle.... 😵 😵

luckahr
22. bře 2008

mikula, krásný 🙂 gratuluju 🙂

jjaanca
23. bře 2008

Taky něco přidám z Motola:
Porod byl docela horor, nečekala jsem to tak hrozný. 13.3 v 8 ráno mi v poradně doktorka udělala hamiltonův hmat na vyvolání porodu. Celý den mě pak trochu pobolívalo břicho, odpoledne jsem začala zapisovat časy, ale pak to přestalo. Ve 20 mi pak odešla zátka a ve 21 mi praskla voda, tak jsme vyrazili. Sranda byla, že jsme neměli v dotazníku vyplněné jméno pro chlapečka. Tak jsem řekla manželovi ať tam prostě něco napíše. Před desátou jsme byli v porodnici a já měla bolesti asi po 8 minutách. Sestra mi řekla, že tohle nejsou kontrakce, že na monitoru nic neni. Kontrakce prý nebolí jen dole v podbřišku, ale celé břicho i nahoře. Tak mě dali na čekatelský pokoj a manžela poslali domu. Byli jsme tam 4, 3 holky spaly a já jediná tam celou noc chodila po místnosti a hekala. Kontrakce tak po 2-5 minutách, pravidelné nebyli. Míč mi nepomáhal, sprcha snad.Trochu mě rozhodilo, že nemám kontrakce a že to tak moc bolí. Řekla jsem si o něco na bolest, tak jsem dostala injekci, jenže bolesti nezmírnili, jen se mi po ní chtělo strašně spát, ale to se při těch bolestech nedalo. V pět ráno jsem byla asi na 4 prsty, tak mě sestra přendala na přípravnu a já zavolala manžela že může přijet. Mimochodem pořád jsem měla pocit, že mě bolí jen ten podbřišek a ne celé břicho. Zase jsem škemrala o něco na bolest, tak mi sestra řekla, že to můžu dostat jen na sále, takže jdeme na sál. Přišla anestezioložka, že prej chci epidurál. Už jsem se moc těšila že se mi uleví, jenže anestezioložce to nešlo píchnout. Mám prý nějaké výrůstky na páteři a ona se přes to nemohla dostat. Takže to zkoušela asi půl hodiny. (Mám na zádech asi 8 vpichů.) Strašně to bolelo, do toho ještě kontrakce a já se nemohla pohnout aby to mohla napíchnout. Pak si musela zavolat nějakého zkušeného kolegu a nějak to napíchla. Pak se chodili ptát jestli mě to už zabralo, jenže já necítila vůbec žádnou změnu. Pak mi nabídli jestli nechci na porodní stoličku, tak jsem šla. Měli strach jak slezu když necítím nohy, jenže teprv když jsem bez problémů slezla a řekla že nohy cítím
úplně v pohodě, tak mi uvěřili že ten epidurál asi opravdu nezabral. Už jsem byla úplně nešťastná že to nejde vydržet, jenže oni že prej když mám ten epidurál tak mi už nic na bolest dát nemůžou. Po několika hodinách se uvolili že mi teda něco daj, tak jsem dostala nějakou kapačku která trochu zabrala. Mezi tím jsem potřebovala na malou, tak mě doktorka chtěla vycévkovat, ale nic neteklo, tak mi řekla, že to je tlak miminka na měchýř, že mám močák prázdný. (Po porodu mě vycévkovala sestra a přetekla jí mísa..... já myslím, že jsem pak celou dobu tlačila s plným močákem) ☹ Pak přišlo tlačení, které trvalo 3 hodiny. Měla jsem slabé stahy, tak mě museli několikrát zvyšovat dávku oxytocinu. Asistentka mi celou dobu tlačila na břicho
a doktorky mě střidavě hecovali ke tlačení a chodili se radit co se mnou.Dosáhla jsem rukou na hlavičku, ale měla jsem pocit že se po hodině se vůbec nepohnula. Docela by mě zajímalo jak se radili, protože si dávali pozor abych to neslyšela. Byli tam průběžně 2-3 doktorky a 2-3 asistentky. Ačkoliv se v Motole rodí jen v klasické poloze, tak po mě pak v zoufalství chtěli abych to zkusila ve dřepu. Doktokra klečela podemnou na zemi, ale gravitace taky nepomohla. Mě bylo už všechno jedno, i kdyby vytáhli kleště tak bych už jim byla vděčná že už to zkončí. Už jsem neměla sílu vůbec na nic a bez jejich hecování bych to nezvládla, dokázali ze mě dostat úplně všechno. Nakonec se to povedlo normálně, už jsem tomu vůbec nevěřila. Doktorka mě nastřihla, ale já o tom vůbec nevěděla. Mám 5 stehů. Malá se narodila ve 14:3. ve 14:02.
Byla jsem v obličeji totálně celá oteklá a na tvářích červené tečky (asi popraskané cévky) které zmizeli až po několika dnech. Když mě přivezli na pokoj, tak jsem zjistila že nemůžu čůrat. Zase mě sestra vycévkovala, prej vyteklo litr moči. Zjistila, že jsem dole tak strašně oteklá že to jít ani nemůže, tak mi zavedli na 24 hodin cévku, tak jsem chodila s pytlíkem. No ale pak už to bylo všechno jenom lepší.
Takže až na to 3 hodinové tlačení to byl docela normální porod, ale já jsem asi pěknej cimprdlík, nevim nevim jestli budu mít druhý dítě.
😔

hejdita
24. bře 2008

gratulace a preju vam rodicum aby ste meli z male Lucinky jenom radost a aby ste v te radosti zapomeli na to strasne co bylo v porodnici 🙂

kacaronule
24. bře 2008

Která pravidla porušuje: | ZrušAhoj holky, tak už se hlásím z domova. Od 17.3.2008 máme na světě našeho drobečka Ondráška. Musím říct, že jsem měla krásnej a rychlej porod. Ráno 17.3. den před prvním termínem mi začalo být tak v 5 hodin zvláštně. Tvrdlo mi břicho ani ne po 10min. Ale pořád jsem byla vyřechtaná. Pak jsem začala trošku špinit, tak si říkám odpoledne jdu ještě na ozvy, tak mi tam řeknou víc. No ale kolem půl 8 ráno si říkám, že to už na kontrolu nevypadá, že se radši vydáme pro jistotu do nemocnice. Tam jsme dorazily o půl 9. a pak už to šlo na to šup, že jsme nestihly žádnou přípravu, žádný klystýr a v 10:45 byl Ondrášek na světe. Měl 3300 g a 49 cm. Měli jsme oba dva po porodu horečku tak mi ho dali na pití asi až po 4 hodinách. Takže teď pořád válčíme s kojením. Ondrášek je vztekloun ale zdárně bojujeme. JInak rodila jsem v Jihlavě a musím říct, že se všemi co jsem přišla do kontaktu, jak na porodním tak na novorozeneckém nemůžu říct nic špatného. Opravdu jsem tam byla s přístupem všech moc spokojená. Hlavně s kojením mi ochodně všichni pomáhali.

dzej
24. bře 2008

maminy, co jste měly porod vyvolaný, můžete mi popsat jak se to dělá?? Teď mě někdo strašil, že to není jen oxytocin, ale ještě nějaký jehly do čípku nebo co, bolí to?....díky

paolin
24. bře 2008

dzej, kamoskam vzdy davaly tabletky. oxytocin az pripadne na podporu kontrakci. a jak se dari? 😉

rozak
24. bře 2008

džej nejsou to jehly do čípku, jsou to takový tyčinky, které se zavedou do čípku a trochu ten čípek roztáhnou tím, že naboptnají. Nebodají se do něj, jen se prostrčí tím přirozeným ústím. Zavádí se jen někomu, podle nálezu na porodních cestách.

dzej
24. bře 2008

rozak a bolí to?? Kamoška jde ve středu na vyvolání a právě jí to budou dělat s tím čípkem.

rozak
24. bře 2008

Já rodila císařem, takže s vlastní zkušenosti nevím. Zkus se poptat holek na koníku. Ale zase díky tomu je šance na kvalitní rozjetí normálního porodu, pokud vše půjde jak má a tím pádem se třeba vyhne císaři pro nepostupující nález na čípku...

rozak
24. bře 2008

Omlouvám se za překlep..z vlastní zkušenosti...jen jsem chtěla říct, že si s tím v Brně víc vyhrají a tím pádem není tolik císařů z této indikace /já svoje císaře měla kvůli jinému důvodu/

aleda
24. bře 2008

Dzej neboj. Já měla porod taky vyvolaný. Dali mi půlku tabletky, do hoďky se porod rozjel a za 7h byla malá na světě. Jinak bych asi neporodila nikdy. Ta vyvolávačka nebolí.
Tak holky moc držíme palečky, aby jste dětičky měli co nejdřív u sebe. 😵 😵

umlaufova
24. bře 2008

Už je to 17 měsíců co se mi narodil syn Kubík. ale začnu od začátku.
Celé moje těhotenství bylo bez komplikací. Do poslední chvíle jsem pracovala a moc si těhotenství užívala. Když jsem nastoupila na mateřskou, začínala jsem si zvykat na život doma. Termín porodu byl 4. 11. 2006 (sobota). Týden před termínem se mi udělala malá boulička před uchem, myslela jsem si že se mi dělá nejaký nevzhledný uhřík, ale za dva dny mi otekla celá tvář a musela jsem k doktoru. Byl chudák celej vedle co se mi to vytvořilo. Ihned volal do nemocnice a radil se co s tím. Poslal mě do porodnice, že si mě ohlídají. Byl to pátek odpoledne.
Jelikož jsem velký nervák, tak mi naměřili vysoký tlak a malýmu taky. Musela jsem okamžitě ležet a být v klidu. Po dvou dnech mi otok ustupoval, ale doktoři nepřišli na to co mi bylo. V pondělí jsem byla na ultrazvuku a pan doktor mi vysvětlil, že je vše v pořádku a že malej váží kolem čtyř kil. Další den ráno při vizitě mi doktorka řekla, že dva dny počkáme a pak porod vyvoláme.
Po dlouhých a hlavně probrečených dnech a nocích, přišel můj velký den D. Byla středa 7:30, doktor mě prohlédl a zavedl mi vyvolávací tabletu. Poté mi řekl, že to může trvat hodinu, den ale i týden, čímž mě dvakrát neuklidnil. Po půl hodině už přicházely malé kontrakce. Doktor mě opět prohlédl a k mé velké radosti pověděl že porod se rozbíhá.
Došla jsem si na pokoj pro osobní věcí a šla si lehnout na předporodní pokoj. Ihned jsem volala manželovi aby přijel. Kontrakce sílily minutu od minuty. Porodní asistentka mě oholila, dala mi klystýr a už to běželo. Při jedné z prohlídek mi doktorka praskla plodovou vodu a porod bzl v plném proudu.
Porod byl velice rychlý, Kubíček se narodil ve 14:15, vážil 3820g a měřil51 cm. Šití bylo trochu horší, ale když už jsem držela našeho miláčka v náručí tak to bylo nádherné.
Dvě hodiny po porodu jsem se osprchovala a sama si došla na pokoj. Jizva se mi hojila dobře neměla jsem žádný potíže. Kojení nám také šlo hned od začátku a kojila jsem až do 16-ti měsíců.
Rodila jsem v Kadani všem z okolí moc doporučuji.

gabbi
25. bře 2008

Uz je to pres 4 mesice co se radujeme s miminka, ktere zrovna chrni tak Vam jdu popsat to "moje". Ja byla takova masochistka, ze pred svym porodem jsem tady hltala kazdy prispevek takze to tady dluzim🙂

Zacnu trosku ze siroka. Zijeme v zahranici a diky velke nadmorske vysce me uz vsichni pred otehotnenim strasili at si dam dobrou pojistku, ze je tady normalni porodit tech 6 tydnu pred terminem - takze jsem byla mirne vystresovana.

A ono opravdu - 6 tydnu pred terminem ze me zacalo neco vytikat. Cela priposrana strachem jsem valila s manzou do porodky, ze je to voda - jo prd, prd. Byla jsem tam 3 hodiny a pak mi rekli, ze ze me vytekla nejaka blablabla tekutina a at jdu domu a odpocivam🙂.

Takze jsem odpocivala jeste dalsich 6 tydnu a chtela nakopat rypak kazdemu, kdo me videl s briskem a tvrdil porod nejmin 6 tydnu pred terminem. Kdyz ja mela termin za dva dny..... 😠

15.11. jsem teda konecne dostala nejake kontrakce a cela natesena jsem zacala zapisovat. Psala jsem si z holkama co a jak se vyvyji az se kontrakce zacaly zvysovat na 7 minut. V tom zavolal manzel z prace jestli jsem OK. A ja ze jo, ze kontrakce co 5 minut - no malem to s nim slehlo, ale v praci zustal. Kontrakce byly castejsi, ale ja jsem do nemocnice nechtela jet nejak brzo. Kdyz uz byly kontrakce 5 hodin co 5 minut tak manzel zavolal do porodnice co mame delat. Radu nad zlato nam sestricka dala - pry uznejte dle vlastniho uvazeni co je nejlepsi.....ja hrdinka, ze jdu jeste spat, ze tam v 1 ranu nebudu strasit, ale spanek nejak neprichazel...

Takze jsem ve 3 rano jeli. Natocili mi monitor - kontrakce byly a byla jsem taky otevrena na 3 cm - no zadna slava.
Pry at zkusim spat - vtipne rady nam tam davali - jen co je pravda - tak jsem se s MM uvelebili v pokoji, vytahli svacu - doma jsme se vybavili jako na turu 😀 a koukali na finale tenisu. PA prisla, ze jaky je muj porodni plan - ja cela vtipna rikala, ze je mi to jedno, ze hlavne at to je OK - tak se ji zjevne ulevilo, protoze nektere americanky z toho delaji komedii nejvetsi.

Porad se nic nedelo ja si psala s holkama s diskuze, obcas me prisli zkontrolovat, napichli mi vyzivu (modrina jako krava - jako vzdy kdyz si nekdo neda rict, ze na prave ruce nemam zily na napichnuti), mela jsem na sobe monitor, hovela si na balone a v jaccuzzi a byla jsem znudena, pak jsme se oba trosku prospali a v 9 rano prisla doktorka jak to teda vypada - mela jsem stesti byla to doktorka, ke ktere jsem chodila cast tehu. Vysetrila me, ze na 4 cm a ze mi prijde pichnout plodovku. Nevim, kde pro ty nastroje sla, ale trvalo ji to 3 hodiny. No prisla s cinskyma hulkama (fakt nekecam - a ja jsem dostala sileny zachvat smichu - ktery trval asi 10 minut- vsichni jsme tam slzeli) pichla mi vodu - a me humor presel. Kontrakce takova, ze jste dneska ma MM jizvy na zapesti. Hned jsem zvonila, ze chci EPI. Nez sehnali toho anesteziologa tak jsem jim tam ohlodala madlo u postele (jejich problem meli pohnout - 40 minut je i na muj vkus prilis). Mezitim se mi chtelo hrozne na velkou a PA rika, ze to tlaci hlvaicka - ja ze ne ze fakt musim na velkou a ona tou americkou sladkosti, ze to je opravdu hlavicka. Ja na ni zvysila hlas, ze jeste par seknud me bude premlouvat, ze je to hlavicka tak ze to pak bude uklizet - ustoupila a ja jen tak tak doletela na hajzlik ani dvere jsem nestihla zavrit. Takze to hlavicka opravdu nebyla. Potom konecne prisel frajirek anesteziolog a pronesl jizlivym tonem, ze slysel, ze nemuze nekdo bez neho zit. Legrace ho presla - po tom co se me snazil 15 minut napichnout a pichnul spatne, ze mi ochrnuly nohy, pichnul podruhe zacala mi ochrnovat prava pulka tela, vysvetloval mi, ze mam zuzeny misni kanalek ci co - me to vybec nezajimalo - dvakrat jsem mu tam omdlela, manzel ho chtel zakousnout, ja uz sycela at toho necha a jde pryc. PO dlouhych 58 minutach se mu to podarilo a odchazel spoceny jako byk z areny (byl z toho hotovy, ze mi ho ten epidural ani neuctoval - usetrila jsem $1300 😀 ).

Po Epi jsem se asi 4 hodky krasne vyspala a najednou me probudilo nutkani na tlaceni. To jsem poznala, ze to neni prujem, ale ze se rozjizdi porod. MM bezel pro PA a ona si v klidu prisla, ze jo ze jsem otevrena na 10, ze je branka zasla, ale ze to bude trvat tak jeste 3 hodiny at odpocivam. Ja na ni zacala jecet, ze musim tlacit hned ted, ze ji na 3 hodiny seru - kricela jsem to cesky takze ona se chudinka jen usmivala, ale podel tonu pochopila, ze chci tlaci. Rika tak to zkusime - tatinku chyte nohu (otec se tady opravdu AKTIVNE podili na porodu) a tlacime. Ja jsem zatlacila dvakrat a ona na me at netlacim, ze hlavicka uz pujde ven, ze leti pro doktorku. Jsem myslela, ze asi po ni neco hodim. Pry at netlacim. Manzel pochopil, ze smlouvat se mnou v tuhle chvili nebude a dalsi 2 kontrakce jsem protlacili sami. Kdyz prisla doktorka tak vtipne poznamenala, ze ji za 40 minut konci smena, ze me chce jeste odrodit - jsem slysela 40 minut a myslela jsem, ze se pose*u.....

Hned mi rekla at si sahnu na hlavicku a to jakoby mi pichli drogy - neskutecna energie - podival se tam MM a rika mi, pockej, pockej - on ma blond vlasy - jsem si myslela, ze si dela prdel a ze jsem se preslechla - ale on to myslel vazne. Tak jsem funela a vyhrozovla mu, ze mu nakopu az vsichni odejdou, ale ze blond jsem byla kdysi ja. Tak mi milosrdne povolil tlacit. Porad jsem si rikala, ze to nejak necitim a v tom na me doktorka houkal jestli me muze nastrihnout - ja kyvala, ze jo tak me fikla a na dalsi zatlaceni byl Petino venku. Nechali Petu prestrihnout pupecni snuru a pak mi ho dali na prsa - celeho umatlaneho, teplouckeho a urvaneho. Byl to nadherny pocit a ja byla stasna. Cele tlaceni trvalo 35 minut a 16.11.2007 v 18:35 se nam narodil syn Peter Edward MM ho donesl PA a spolu ho cistili a tak. Mezitim ja tlacila placentu - svine nechtela ven. Bohuzel jsem zacala strasne krvacet a omdlivat tak sestricka letela pro nejakou injekci - a kdyz jsem videla ty vytrestene oci a jak skoro vod dveri uz miri, ze mi to napichne do nohy tak jsem si rikala, ze je neco asi nedobre. No nakonec mi trnsfuzi davat nemuseli, ale doktorka mi tam dole vysivala jeste hodne dlouho krajecku (mela jsem 38 stehu). ALe vsechno za to stalo.

Po porodu jsem bohuzel zacla mit komplikace (az doma) dostala jsem zanet delohy, pote mocaku, zacal mi hnisat steh (coz u rospustnych nejak nechapu) a nakonec zanet prsa, ktere mi nakonec chteli operovat, ale nastesti jsem to zvladla i bez toho. Zato mam zlate miminko - chrni celou noc, place jen kdyz je hladovy nebo ma mokrou plinu a na vsechnu bolest clovek zapomene, kdyz se na neho mimino zacne smat.

Jestli jsem to zvladla ja - zvladne to kazda - takze rozeni ZDAR!!!!!!!!!!!!!

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru