• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Jaký byl porod

16. února 2015 
Klarka55:naprosto souhlasím s Konjou,přesně takhle to bylo myšleno,je to smutný,ale někde to tak prostě je :frowning2: je to jenom a jenom a zanedbání péče a podcenění situace a prošvihnutí poslední možnosti CS :angry: a klešťový porody nebo porody vakuem většinou nekončí dobře,mám sestřenku,kterou tahali kleštěma a ve svých pomalu 30.letech je na úrovni tak 12-ti letý holky a nikdy nebude normální a nikdy nebude schopná se postarat o sebe sama :frowning2: a je tady spousta jiných případů a s podstatně horším koncem :frowning2: jasně,že se někdy stane,že je vše ok a pak při samotným "vypuzování" miminka se tam sekne a dojde i na tohle řešení,ale to je úplně něco jinýho,než tady psala Fialka,u ní to bylo vyloženě o tom,že jí měl mudr na salámu :angry: a pokud si někdo zaplatí mudra,tak má aspoň jistotu,že ho bude mít pořád po ruce a pouze pro sebe a nemusí se bát nezájmu a nedostatečné péče :wink:
25. bře 2009 v 19:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
cernovlaska,pochopila si to.Ďakujem,že si im to tak pekne vysvetlila.
Baby,nebojte sa to stane len fakt raz za čas.Väčšinou tie pôrody prebiehajú OK.Tak,že tam ani netreba doktora.
Nechcela som nikoho strašiť,len aby ste vedeli,že aj takéto veci sa stávajú.
Takže ešte raz,nech máme všetky len zdravé detičky!!!Potom sa aj na takéto pôrody ľahšie zabúda.
Ale musím pochváliť napr.MUDr.Matúškovú(liečebný pedagóg).Ona je tak neuveriteľne zanietená svojej práci,a hlavne deťom.Ona niečo zo seba vyžaruje,tak neuveriteľne ukľudňujúce.To fakt zažiť,máte oveľa lepší deň.Tie deti ju doslova poslúchajú....to sa nedá popísať.
26. bře 2009 v 10:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
ono dát někomu život není jednoduché jak dát někomu cokoliv jiného...jde o zázrak ....je to fantastické ..ale todle taky něco stojí...už těch 9 měsíců je makačka spupikem ...a porod nebudeme si namlouvat že je to to nejkrásnější .....je to mazec bolí to ...ale výsledek stojí za to.
26. bře 2009 ve 13:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
konja souhlasím s tebou a je to tak!!! vždyt jsem to zažila taky....např to, že se na mě přišli podívat občas a to znamená jednou za hodku ...víte co se za takovou hodku může přihodit??je to děs...a nemluvím o tom,že když jsem šla do sprchy, chtěla jsem po sestře něco na uklidnění a nikde nikdo nebyl...a když jsem šla zpět,tak už tam byla a že prý nic nedostanu...mimi by bylo oblblé a šlo pomalu ven a nazdar! Pak už jsem jen ležela a dost dlouho tak 5hodin bez možnosti pohybu,musela jsem ležet na boku celou dobu skoro-malá byla sesunutá moc do strany,tak aby se vyrovnala...setra nepříjemná a vůbec tam pak ani nechodila, měla jsem strašný tlaky na tlačení a to furt slyšíte hlavně netlačte a nazdar. Když konečně přišla doktorka na druhou směnu...šla hned ke mně prý...hned na sál,že máme obě vysoký tlak,pak menší komplikace u porodu, ale zvládla jsem to!!
Proto si dr klidně předplatím a budu určitě klidnější...kamarádky ho měly také a žádná si nestěžovala-naopak-týden před porodem jim každý den volal jak se cítí....a holky byly v klidu a bez stresu, protože dopředu věděly, jak zkušený dr je bude rodit a důvěřují mu!!! A to je důležité i přes to, že se můžou objevit komplikace ....nikdo neví dopředu jak to dopadne! ale ta psychika je vážně důležitá!! Nemluvě o tom,že každá co u něj rodila měla porod klidnější a bez stresu!!

a porod opravdu není to nejkrásnější :grinning: možná to bylo pojato v jiném slova smyslu :wink:
26. bře 2009 ve 13:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
každopádně se těším cca na druhý den po porodu :grinning: :stuck_out_tongue_closed_eyes: doufejme naivně bez nástřihu :slight_smile:))
26. bře 2009 ve 14:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
Teda, tak to tady pročítám a nemůžu se dočkat až sem připíšu svůj příběh. Všem maminkám gratuluji, byly jste moc statečné, tak jen doufám, že já budu taky. Už aby to bylo...
27. bře 2009 v 11:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
skusim v skratke tiez opisat nas porod... wild horses - mali sme to dost podobne :slight_smile:

Takze - rano v sobotu pred 5 mi zacali kontrakcie, o 3 poobede sme dosli do porodneho domu, to uz boli po 5 minutach. Midwife bola fajn, chcela nas poslat domov, lebo som podla nej bola prilis v pohode na to, aby som rodila :grinning: ale ostali sme tam, dostali sme peknu porodnu salu s balonom, vanou zachodom, roznymi pomockami (pisem to preto, lebo na Slovensku by toto bol tazky nadstandard), pustili sme si hudbu, tancovala som brusne tance, predychavala kontrakcie, midwife nam uvarila caj (mala som specialny na kojenie este z domu) a priebezne nam nosila novy a toasty a lekvar :grinning: potom mi napustila vanu, vliezla som si do nej a bola to prijemna ulava (kontrakcie som mala strasne bolestive - pomahalo mi ich predychavat a pri vydychu robit hlboky zvuk "vuuuuu". A este mi velmi pomahalo, ze ma manzel stale masiroval - mali sme to nacvicene z predporodneho kurzu, takze vedel presne, co ma robit, bol uzasny.). Ozaj, jest neodporucam - ja som si len hryzla z mueslitycinky a hned som sa z toho povracala. :confounded: Ale pila som stale a vela. Potom, ked som tie bolesti uz nevedela vydrzat, poprosila som midwife, ci uz mozem ist do bazena a ona, ze este asi nie som dost otvorena, ale skontrolovala ma a zistila, ze uz som na 6 cm, tak hura do bazena :grinning: no a tam to bolelo este viac, neskor mi ponukla ten entonox, tak som ho skusila a bolo to super :grinning: som z toho bola uplne sfetovana :grinning: no hej a mala som fakt ten orgasmic birth, takze je to pravda, da sa to. (midwife bola dost prekvapena z toho, ako rychlo sa otvaram a ako dobre predychavam kontrakcie, mala som zo seba velmi dobry pocit, som jej vysvetlila, ze robim jogu :wink: ) Potom akurat nastal problem, ze babatko akosi nechcelo ist von, kedze bolo asi take obrovske. Medzitym sa vymenili midwife a to bolo super, lebo ta druha midwife bola uplne uzasna a uz sme ju poznali - ona ma prijimala. Najprv ma len pozorovala, radila mi, co mam robit a ked to neslo, vyhlasila, ze ideme z bazena von, tak sme sli na stolicku, tam sa mi podarilo nieco vytlacit, ale babatko to nebolo :sweat_smile: (midwife ma velmi pochvalila a slo sa dalej), potom sme sli na postel a tlacila som v polosede, jednu nohu som mala zapretu do manzela a druhu do midwife. No a takto som tlacila asi 3 hodiny, lebo Zoranko asi cely cas spinkal :grinning: . Myslela som si, ze umriem, ze ho nevytlacim, ze budem musiet mat cisarsky, nastrih, zvon a neviem co este, no a nakoniec sa nam to podarilo :grinning: bol to ten najkrajsi pocit na svete, ked som pocitila, ze uz konecne ide von a potom, ked som ho uvidela - bol nadherny, najkrajsi na svete :grinning: . Manzel si musel sadnut, lebo toho bolo nanho trochu moc (videl viac ako ja :grinning: . Hned mi Zoranka polozili na brusko a prikryli nasim cervenym uterakom a tak sme tam nejaku dobu ostali a tesili sme sa. Potom mi pomohli prejst na stolicku, kde som vytlacila placentu (bez syntocinonu), midwife ju skontrolovala, ukazala nam ju (Zoranka medzitym drzal dojaty ocko). Potom som presla na postel, midwife ma skontrolovala, mala som male natrhnutie, ktore zasila (dala mi entonox a umrtvovaciu injekciu - vobec to nebolelo a bolo to hned). Potom mi prilozili Zoranka na prsia, ale cuckat sa mu nechcelo, tak sme sa len tak vytesovali. Potom som zaspala.
Idem kojit - dokoncim neskor :wink:
5. dub 2009 ve 14:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
skusim v skratke tiez opisat nas porod... wild horses - mali sme to dost podobne :slight_smile:

Takze - rano v sobotu pred 5 mi zacali kontrakcie, o 3 poobede sme dosli do porodneho domu, to uz boli po 5 minutach. Midwife bola fajn, chcela nas poslat domov, lebo som podla nej bola prilis v pohode na to, aby som rodila :grinning: ale ostali sme tam, dostali sme peknu porodnu salu s balonom, vanou zachodom, roznymi pomockami (pisem to preto, lebo na Slovensku by toto bol tazky nadstandard), pustili sme si hudbu, tancovala som brusne tance, predychavala kontrakcie, midwife nam uvarila caj (mala som specialny na kojenie este z domu) a priebezne nam nosila novy a toasty a lekvar :grinning: potom mi napustila vanu, vliezla som si do nej a bola to prijemna ulava (kontrakcie som mala strasne bolestive - pomahalo mi ich predychavat a pri vydychu robit hlboky zvuk "vuuuuu". A este mi velmi pomahalo, ze ma manzel stale masiroval - mali sme to nacvicene z predporodneho kurzu, takze vedel presne, co ma robit, bol uzasny.). Ozaj, jest neodporucam - ja som si len hryzla z mueslitycinky a hned som sa z toho povracala. :confounded: Ale pila som stale a vela. Potom, ked som tie bolesti uz nevedela vydrzat, poprosila som midwife, ci uz mozem ist do bazena a ona, ze este asi nie som dost otvorena, ale skontrolovala ma a zistila, ze uz som na 6 cm, tak hura do bazena :grinning: no a tam to bolelo este viac, neskor mi ponukla ten entonox, tak som ho skusila a bolo to super :grinning: som z toho bola uplne sfetovana :grinning: no hej a mala som fakt ten orgasmic birth, takze je to pravda, da sa to. (midwife bola dost prekvapena z toho, ako rychlo sa otvaram a ako dobre predychavam kontrakcie, mala som zo seba velmi dobry pocit, som jej vysvetlila, ze robim jogu :wink: ) Potom akurat nastal problem, ze babatko akosi nechcelo ist von, kedze bolo asi take obrovske. Medzitym sa vymenili midwife a to bolo super, lebo ta druha midwife bola uplne uzasna a uz sme ju poznali - ona ma prijimala. Najprv ma len pozorovala, radila mi, co mam robit a ked to neslo, vyhlasila, ze ideme z bazena von, tak sme sli na stolicku, tam sa mi podarilo nieco vytlacit, ale babatko to nebolo :sweat_smile: (midwife ma velmi pochvalila a slo sa dalej), potom sme sli na postel a tlacila som v polosede, jednu nohu som mala zapretu do manzela a druhu do midwife. No a takto som tlacila asi 3 hodiny, lebo Zoranko asi cely cas spinkal :grinning: . Myslela som si, ze umriem, ze ho nevytlacim, ze budem musiet mat cisarsky, nastrih, zvon a neviem co este, no a nakoniec sa nam to podarilo :grinning: bol to ten najkrajsi pocit na svete, ked som pocitila, ze uz konecne ide von a potom, ked som ho uvidela - bol nadherny, najkrajsi na svete :grinning: . Manzel si musel sadnut, lebo toho bolo nanho trochu moc (videl viac ako ja :grinning: . Hned mi Zoranka polozili na brusko a prikryli nasim cervenym uterakom a tak sme tam nejaku dobu ostali a tesili sme sa. Potom mi pomohli prejst na stolicku, kde som vytlacila placentu (bez syntocinonu), midwife ju skontrolovala, ukazala nam ju (Zoranka medzitym drzal dojaty ocko). Potom som presla na postel, midwife ma skontrolovala, mala som male natrhnutie, ktore zasila (dala mi entonox a umrtvovaciu injekciu - vobec to nebolelo a bolo to hned). Potom mi prilozili Zoranka na prsia, ale cuckat sa mu nechcelo, tak sme sa len tak vytesovali. Potom som zaspala.
6. dub 2009 v 01:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
Prostě mnou projel parní válec :sweat_smile: :sweat_smile: :sweat_smile:
6. dub 2009 v 01:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
Eli - orgasmický asi nebyl, ale romantický určitě.. :slight_smile:
6. dub 2009 v 01:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
Krásně napsané, Eliade, jsi hrdina :dizzy_face:
6. dub 2009 v 01:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
eliade :dizzy_face: :dizzy_face:
6. dub 2009 v 01:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
eli krasa :dizzy_face: :dizzy_face:
6. dub 2009 v 08:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
eli nadhera :dizzy_face:

peto.cz gratuluju k miminku a ze jsi nakonec zvladla i poporodni komplikace! :slight_smile:
6. dub 2009 v 09:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
Eli, slzy v ocich mam... :dizzy_face:
6. dub 2009 v 09:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
Eli tak tvůj porod mě fakt dostal - nádhera! Tomu říkám porod s velkým P :grinning: :wink:
6. dub 2009 v 09:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
eli moc děkuji za příspěvěk,mám odhodlání rodit taky tak přirozeně,dodala jsi mi moc sebevědomí a jistoty že to také tak zvládnu,(také nechci mimi koupat,na začátku očkovat apod.)přeju Vám všem hodně zdraví a společného štestí v životě
6. dub 2009 v 10:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
jo holky, bylo to fajn.....ale naše další dítě by za mne mohl porodit manžel :sunglasses:
6. dub 2009 v 10:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
eli :grinning: :grinning: :grinning:

(to byste uz zadne dalsi ditko nemeli... :stuck_out_tongue_closed_eyes: )
6. dub 2009 v 10:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
Eliade, úžasný :dizzy_face: mě to taky rozbrečelo :dizzy_face: nemám k tomu ani slov :dizzy_face:
6. dub 2009 v 15:15  • Odpověz  •  To se mi líbí

6. dub 2009 v 17:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
Gratuluju jeste jednou, trpet v dobre nalade neumim, jsi statecna a Ondra je krasnej kluk :slight_smile: :dizzy_face:
6. dub 2009 v 17:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
kristi: díky :slight_smile: ... já to nebrala jako trápení - byla to jediná možná cesta, jak se dostat k ondráškovi :slight_smile:
6. dub 2009 v 18:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
se nejak nemuzu dopocitat, kdy se narodil. Od soboty kontrakce a narodil se ve stredu? nebo v utery?
6. dub 2009 v 18:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
ve středu večer
6. dub 2009 v 18:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
eli,nádhera,a gratulujem
6. dub 2009 v 18:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
hupcza,tiež nádhera,gratulujem!
máš dobrú výdrž
6. dub 2009 v 19:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
hupcza: Teda, taky krásně sepsaný :dizzy_face: jsem si početla a moc gratuluju, že jsi to takhle úžasně zvládla, neb ten tvůj porod opravdu nebyl žádný medík a na to, jak se to táhlo, myslím, že lékařských zásahů tam fakt bylo minimum. Takže ještě jednou velká gratulace, na tvůj porod jsem se taky těšila :dizzy_face:
6. dub 2009 ve 20:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
fial + xsipm: díky :slight_smile:

xsipm: ad tešila - byla jsem sledována :confused: :slight_smile:
6. dub 2009 ve 20:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
Moc krásný :slight_smile:
6. dub 2009 ve 21:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek