Je dobré, aby za mnou malá chodila do porodnice?

petrikova
4. črc 2017

Dobry vecer maminky, prosim vas o radu a nazory. Predem se omlouvam za tema a zpusob, jakym vse popisuji 😢 Za 7 tydnu cekame druhe miminko. Male bude 22 mesicu,az se ji narodi braska. Asi je moje chyba,ze ji nerikam,ze u me v brisku ma brasku ( protoze si myslim, ze to jeste nepobere ). Darek pro malou od brasky mam pripraveny 🙂
A ted k veci : Bojim se, ze az mi praskne voda, tak to obrecim. Hlavne kvuli male. Jak rika manzel, mala neni zavisla na me,ale ja na ni. Nedovedu si predstavit den bez ni, natoz ctyri dny v porodnici. Myslite si, ze je dobre, aby za mnou s manzelem chodila mala do porodnice? Bojim se, ze odchod domu obrecime obe dve. Jak jste to zvladaly vy?

pucka123
5. črc 2017

Ahojky nejsem sice ještě maminka ale spis bych mela obavu z toho aby tvoje mala nemela treba mensi trauma z toho kde jsi ....... nejspis takove prostredi nezna a nevidela a do toho se s tebou bude muset loucit a jit zase domu s tatkou samotna ........ nejspis bych ji tohohle usetrila at pohlida nejaka teta nebo babicka prece jen i kdyby tyden jsis tam polezela mala si toho nejspis ani nevsimne jak dlouho jsi pryc 🙂 a ty to taky urcite zvladnes 4 dny nejsou zas tak dlouho a pokud ti budou chodit navstevy tak ti to utece jak voda a taky budes mit druhe miminko na svete tak si to uzij tech par dni jen pro vas dva pak uz budete porad 4 🙂 😉 jen muj nazor 🙂

vanilkacka
5. črc 2017

@petrikova Máme 25mesicni dceru a teď se nám narodilo další miminko. Určitě bych začala dceři povídat o tom,ze máš v bříšku miminko. My dceru vzali i na první screening a už i tam chapala,že je v bříšku mimco a celé těhotenství ji o tom povídáme. Teď na návštěvách v nemocnici si chce brasku hladit a pusinkovat, není z toho tak překvapena,kdo to je. Jinak návštěvy probíhají dobre,ale vždycky při odchodu pláče,ze chce zůstat se mnou.

hany_bany
5. črc 2017

Taky si myslím, že už to zvládne pochopit, o miminku bych s ní mluvila. V tomhle věku už děti pochopí spoustu věcí. S tou návštěvou v porodnici nevím, asi bych se rozhodovala až dle aktuální situace, jak se vám bude stýskat.

elisc
5. črc 2017

Synovi je 27 měsíců a termín mám za 5 týdnů. O miminku v bříšku mu říkáme celou dobu, na kolik to chápe netuším.
Už 2x jsem si musela pár dní poležet v nemocnici a syn to beze mě zvládl skvěle. Do té doby byl vždy jen se mnou. I návštěvy v nemocnici proběhly a úplně v pohodě.

hanka_333
5. črc 2017

Třeba na návštěvu do porodnice FN Motol děti tuším do 12 let vůbec nesmí. Nevím, jak je to u vás, ale možná nebude co řešit.

matildaxp
5. črc 2017

Naší dcerce budoz za pár dní 2 roky. Teď v neděli se jí narodila sestřička. Říkali jsme jí, že v bříšku je mimi, ona mi ho pořád hladila a pusinkovala. Moc dobře to chápala. Na návštěvě za mnou s taťkou byla a vše proběhlo v pohodě. Dovezli s taťkou dárek pro mimi, tak z toho byla celá šťastná a celou dobu na ni potřebovala koukat a sahat 🙂 takže já bych se toho nebála 🙂 sice když odcházeli, tak brečela, ale jen co odešli z budovy, tak byla zase dobrá. A o tom stýskání..také jsem se toho hrozně bála jak to zvládneme obě. Nicméně dcerka si na mě pořádně ani nevzpomene jak ji zaměstnávají všichni :D a já jsem tak nějako ráda, že si tu v porodnici mohu odpočinout 🙂 samozřejmě se mi stejská.. 🙂

makronka222
5. črc 2017

To tu skoro doulete dite jeste nikdo nedal na hlidani nebo na prespani, ze si myslite, jak nezvladou tech par dni?

lucinka58
5. črc 2017

hele jsem na tom stejně - termín mám teď v neděli a malému budou 2 roky. My už teda měli generálku na porod v 27tt, kdy mě z minuty na minutu hospitalizovali kvůli riziku předčasného porodu. Obrečela jsem to jak želva... Malej druhý den přišel s tatínkem za mnou do nemocnice a stačilo fakt necelých 24 hodin na to aby byl nalepenej tátovi okolo krku a za mnou ani nechtěl a plakal a nechtěl od něj z náručí... To jsem obrečela podruhé... Ale naštěstí se do 5 minut rozkoukal a bylo to v pohodě 🙂

lucinka58
5. črc 2017

@makronka222 malý do teď nikdy u nikoho nespal a hlídání je vždy tak na 2 hodinky...

lucinka58
5. črc 2017

jooo a ještě jsem chtěla říct - já synovi říkám už od začátku , že je v bříšku miminko, ale ho to akt vůbec netankuje a je mu to jedno.... podle mě i když to rodiče takto malému dítěti říkají, tak je to pro děti tak abstraktní, že si to stejně nespojí... Prostě až uvidí sourozence tak teprve pak jim to docvakne...

ilonne
5. črc 2017

@petrikova dcera sice byla.starsi, kdyz se narodil Vitek, mela tri roky. Navsteva porodnice probehla v pohode, ja bych si neodpustila, kdyby byla zdrava, ze bysme proste privezli domu nove miminko. Byla zlata, na.brasku se tesila, hned mu do postylky nahazela plysaky a bylo to fajn. A neter byla dvouleta, kdyz se narodil synovec a taky v porodnici byla. A taky super.

riakuk
5. črc 2017

Naší nejstarší bylo 22 měsíců, když se narodila sestřička. Celou dobu věděla, že jsem těhotná a jelikož jsem měla termín sekce, tak měla přesně na tu dobu hlídání. Naštěstí, jak už tu někdo psal, nebyla závislák (nebyla ani jedna) a neměla problém. Byla doma s manželem 6dní, za mnou se byli podívat i s tchýní - byla jsem dojatá, když jsem viděla holčičky obě spolu a přitom byla každá jiná - hlavně "velikostně", ale návštěva proběhla opravdu v klidu.

blahova_andrea
5. črc 2017

Vetsina dvouletych uz dokaze dobre pochopit miminko v brisku.zvlast, kdyz se jim o tom vyklada, vidi jak roste, muze si sahnout, kdyz se hybe.syn vedel, ze pak bude s babickou, ze ja pojedu do nemocnice a tam pomuzou miminku ven a chvili nas budou hlidat, jestli jsme v poradku.na navsteve byl jednou a byl uneseny.je hodne aktivni a hlucny, takze kdo ma zivejsi dite, at pocita s kratsi navstevou, aby prcek nerusil a nezboril pul spitalu😀 potom si pro me a sestricku s tatinkem prijel a to byl asi pro nej meznik.vzit si nas domu.ne jen nekde kouknout.je mu skoro sest a porad na to vzpomina, obcas o tom mluvi, pripomina si tu dobu a chvile🙂 i doma jsme pak hodne mluvili, vysvetlovala jsem a on chapal skvele.od zacatku byl skvelej braska a pomahal mi tim.stejnou zkusenost mam i s nevlastni dcerkou, kdyz sem cekala a porodila syna.a i nejmladsi, ac uz rostouci brisko a navstevy v porodnici nezazila, tak vi, ze byla a rostla v brisku a pak vylezla a pila ode me mlicko...

Oni toho chapou casto vic nez si myslime, jen to chce komunikovat 😉

karlajasmine
5. črc 2017

Určitě bych jí to říkala, mýmu 20ti měsíčnímu to říkám celou dobu, ukazuju mu oblečení pro miminko a postýlku a čteme knížky o sourozencich. Hladí mi bříško a myslím že to aspoň částečně chápe. Do porodnice za námi budou s tatínkem chodit každý den na celé odpoledne, nevidím důvod, aby syn nebyl součástí celého procesu od začátku. I proto bych nerodila v Motole nebo kdekoli,kam by sourozenci nesměli. Aby maminka najednou na 4 dny zmizela a pak se vrátila s miminkem, na které ho nikdo nepripravil, je podle mě ta nejhorší varianta a nejlepší cesta k žárlivosti.

kotito
5. črc 2017

@petrikova ještě máte čas jí dát třeba na noc k babičce a zvyknout jí být bez vás. Ve většině případů je to jak píšete, že je to horší pro maminky než pro děti. Byla by škoda, kdyby jste se stresovala a pak třeba neměla mlíčko. Nebo zkuste spát u rodičů vy, at je dcerka v domácím prostředí ,-)
Naše dcera prázdninovala od 10 měsíců. Neříkám, že jsem nebrečela, ale když člověk ví, že je v dobrých rukou, je to o moc lepší.Ted bude mít 4 pravidelně jezdí na prazdniny, spává u kamarádů a je štastná. Je mi po ní smutno, ale to štěstí v jejich očkách , je prostě užasné

karlajasmine
5. črc 2017

@blahova_andrea naprosty souhlas.

karlajasmine
5. črc 2017

Jinak samozřejmě návštěvy v porodnici s ohledem na další maminky, pokud by tam syn dělal bordel,návštěvy budou krátké.

delphyls
5. črc 2017

Určitě bych jí řekla, že máš v bříšku jejího sourozence, aby nebylo zle. Můj syn měl 2roky a už to vnímal a byl na to připravený. Lásku jsem pak dávala oběma stejně, i když syn je větší, tak si vyžaduje víc. A i tak se to dá 🙂

drzticka81
5. črc 2017

Tak ja jsem matka samice a moje deti nebyly dlouho pres noc beze me 🙂)) dcera se narodila 23 mesicu po synovi-on do te doby beze me nebyl,o miminku jsemmu rikala,ale myslim, zemu to bylo sumak....vedel, ze budu v porodnici bez nej, ja jsem to vnitrne taky vzala, ze tojinak nejde 🙂)) proste jsem se s tim smirila, oba jsmeto zvladli v pohode-dokonce za mnou ani nebyl, az pri odvozu 🙂)) vse vklidu 🙂)) u dcery jsem bylav jejich dvou letech na operaci zlucniku-syn me navstevoval-mel4 a bylo to v pohode, dcera bylajednou-odesla vphode, ale venku rvala pomamince......ted se nam narodila druha dcera (syn 5, dcera 3)-ja je do porodnice nechtela, ale muz je jednou privezl-syn v klidu, dcera taky, ale jak odchazela,zacal hystericky vystup,ze chce za maminkou,sylsela jsem ji cca 20 minut na chodbe i venku-byl to sileny rev!!! za me ne, ty deti to zvladnou......jo syn byl pres noc az ted v 5 letech u babicky-do te doby nechtel, ted si rekl sam a v klidu 🙂)))

kamste
5. črc 2017

obě děti jsem vždy na nové miminko připravovala (a to synovi bylo 18m,když se mu narodila sestřička)
oba dopředu věděli, že pojedu do porodnice...
dcerka byla na porod u babičky na 2 dny a syn u tety, než si ho vyzvedl muž domů
v porodnici za mnou byli a zvládli to bez brečení
tady je hezký článek: http://www.aharodicovstvi.cz/jak-pomoci-starsim...

saoirse
5. črc 2017

Dceři bylo 23 měsíců, když se nám narodila druhá, a ačkoliv jsme s ní o miminku často mluvili, moc tomu nerozumela.Ja se vůbec nedivím, neb než se mi narodila dcera,taky jsem si nedovedla představit,že bude miminko🙂) Neprecenovala bych malinký děti. Ale klidně bych jim o tom vyprávěla. Jinak v porodnici ji fascinovala mikrovlnka a polohovací postel, na miminko koukla na chvilku a uprela pozornost jinam🙂 Dvouletý dítě je ještě malinký

petrikova
autor
5. črc 2017

"Zavidim" maminkam,ktere maji hlidaci babicky. Moje mamka je zlata, malou pohlida, kdyz potrebuji k doktorovi, ale to je vse. Jak mi rekla, neni povinna hlidat malou, protoze rodice jsme mi a mame se postarat. Ono zamrzi, kdyz posloucham kamaradku, ktera rika, ze si jeji i manzelovo rodice berou maleho na vikendy a ted i na tyden. Ale nikdo po moji mamce nechce, aby hlidala kazdy vikend. Mala je bezproblemova a nenarocna. Smutne je, ze "cizi" lidi pro malou by si ji vzali na vikend, ale babicka ne. Prijde mi,ze se jeste neciti byt babickou a to je od listopadu na neschopence ☹ Manzel maminku uz nema a jeho 80.letemu tatovi ji samotnou nedam. Nevim, kdi by koho hlidal 🙂

panickatlamicka
5. črc 2017

@makronka222 ano, ja treba mela dceru pres noc pryc (u ex) poprve v lednu, v kvetnu ji byly 3 roky. 🙂

petronelka20
5. črc 2017

Syn se narodil v dcerinych skoro 27 mesicich, od te doby, co jsem zjistila, ze jsem tehotna, tak jsme ji pripravovali na prichod sourozence, sahala na brisko, chodila se koukat na ultrazvuk, povidala si s nim pres brisko. Do porodnice bohuzel nesla, jelikoz v den porodu ji dostihla nemoc, zkouseli jsme jednou mluvit pres skype, ale pak to obrecela, takze jsme brasku videla po 3 dnech, co nas pustili, bracha ji donesl panenku, takze ho od zacatku zboznovala 😀. Jinak si ale nedokazu predstavit, ze bychom o sourozenci nemluvili, musel by to pro ni byt sok, sok z toho, ze maminka neprisla domu a pak priveze nejake cizi dite.

karlajasmine
5. črc 2017

JInak takhle male deti sice moc nemluvi ale chapou toho fakt hodne... muj syn si samozrejme neumi urcite predstavit realitu brasky, ale zaroven vsem ukazuje moje brisko a rika ''mimi'' a kdyz venku na prochazce vidime nejake miminko nebo kocarek, tak taky hned ''mimi''... pak taky rika ''mimi - kluk - brrm brrm'' jako ze to bude kluk a bude mu ukazovat svoje auticka.. Proste si myslim, ze kdyz se detem porad vysvetluje, tak oni toho chapou fakt hodne.

terry1512
5. črc 2017

Dceři byly 2 roky a 9 měsíců když se narodil její brášku. Od začátku jsme jí o miminku povídaly,byla semnou a s manželem na velkém utz v 22tt, a byla nadšená že vidí brášku.
Stejně tak od určíté doby jsem mluvily o tom že budu muset s bráškou do porodnice a že si ho pak vezmeme domů a už tady bude na pořád. Že ona bude velká sestřička a bude ho učit všechny lumpárny.

Voda my sice doma nepraskla,ale kontrakce začaly v noci a ráno když se malá probudila viděla mě ještě doma a viděla i to že mě bolí bříško. Vysvětlila jsem jí o co jde že bráška už na nás ťuká a že teď půjdu do té porodnice a pak už tady bude bráška. malej se narodil ten den v 13:10 a Julinka přišla s dědečkem ještě ten den na bráškou kouknout.
Tím že věděla o co jde a že tam musím chvilku zůstat nebyl problém ani při odchodu. a to beze mě nešla do té doby ani spát. A byli věci které jsem mohla dělat pouze já a nikdo jiný. Ale byla na tu situaci dopředu připravovaná takže pak nebyl problém. Dala bráškovi pusinku mě zamávala a hlásila že zítra zase přijde kouknout jestli už vyrostl aby si mohly hrát.

Myslím že je opravdu důležité aby věděla co se bude dít,že budeš chvilku pryč.a proč budeš pryč.
Oni toho chápou mnohem víc než si myslíme. Dcerka dokonce říkala že sní bráška mluvil přes bříško. Jsou vnímavější než dospělí.
A hlavně když budeš v klidu a pohodě ty bude i dcerka.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru