Je druhý porod rychlejší?

altoja
17. únor 2007

Chci se zeptat zkušenějších maminek, které už za sebou mají dva či více porodů, jestli byli jiné než ten první, zda proběhli rychleji či ne. Díky 🙂 Všichni mi říkají, že jsou ty druhé (další) porody rychlejší, tak mám obavu, abych stihla vůbec dojet do porodnice 😀

marcetka
17. únor 2007

ahoj altoja!
Nechci tě strašit,ale ten můj druhý byl o dost delší a horší!
Přeji ti opak a hlavně zdravé miminko.

nika70
18. únor 2007

Ahoj altoja, myslím, že druhý porod je časově rychlejší.
Já při prvním porodu v porodnici strávila od příjezdu do porodu 6,5 hodiny, při druhém 2,5.... 😀

Ale záleží na tom, kdy jedeš, já vydržela doma dost dlouho.
Že bys nedojela, to si nemyslím... 😀

miamia1
18. únor 2007

Altoja každý jsme jiný, zkušeností mám až dost 1porod 6,40hod, 2porod 8,5hod, rok a půl po 1, 3porod, 6 let po 2, bez bolesti, kdyby mi neřekli, že rodím, netušila jsem, oznámili mi to v 9ráno, v poledne bylo porodíno, do posledka jsem byla plná humoru, fakt žádná bolest, když jsem cítila tlak na konečník, tak jsem to oznámila sestře, doktor byl na obědě, tvrdila mi, že si vymýšlím, že doktor řekl, ze to bude až za 3 hod, ale nedalo jí to, zjistila, že mám hlavičku na cestě, tak jsme přešli na sál, a já se jí ptala, když mě uvázala nohy na kozu, co mám dělat ta byla na mrtvici, řvala ženská, čekáte třetí dítě a nevíte co máte dělat? Tlačte!!Já na ní jak ? Bez bolestí mi to nebylo jasné, to už nebyla schopná slova tak já na ní:jako když jdu na velkou? Jenom kývla a malý byl venku.Nekecám, narodil se v pravé poledne! Když se doktor vrátil z oběda, nechápal,pořád tvrdil, že mě ten humor přejde a nepřešel! 4porod po 7 letech, byl opět jiný, vyvolaný, bolesti hrozné, po minutě trvaly 4,15hod pak si vyber!KAŽDÉ Z NÁS BYCH PŘÁLA BEZBOLESTNÝ POROD, JE HOLKY FAKT,ŽE TO EXISTUJE, VĚŘTE MI! 🙂

majka07
18. únor 2007

altoja, co vím od maminek co mají více dětí, tak u každého je to jinak. Z nemocnice můžu říci, že jsem zažila více maminek co měli třeba třetí porod a museli na císaře páč to bylo dost náročné na normální porod, někdo říkal nejlepší byl první, jiná maminka zase druhý atd. Jedna mamina, rodila 5 dítko a měla a říkala, že to byl nejhorší její porod. Každé tělo je jiné, ty máš zkušenosti alespoň už s prvním, já jdu teprv na první. 😉

altoja
autor
19. únor 2007

Majka07, to jo, je sice pravda, že už jdu rodit napodruhé, ale vůbec nevím, jestli je to výhoda. Mám spoustu kamarádek, co budou teď rodit podruhé a bojí se víc, než když byly těhotné poprvé.
Tak nevím, je jasné, že to zvládnu, já jen že jsem jela do porodnice s tak velkýma bolestma po šesti minutách a do rána všechno ustalo. Nakonec se rozhodli mi dát vaginální tabletu, manžela poslali domů, že to jen tak hned nebude a malý byl ani ne za dvě hodiny venku (naštěstí jsem ještě stačila manžovi zavolat, takže o nic nepřišel 😀 )

konja
29. pro 2008

Tak já spadám do kategorie, kdy druhý porod byl o 100% lepší, snadnější, méně bolestivý a hlavně rychlejší! Porodila jsem přesně tři hodiny od první citelnější kontrakce, opravdu bolavé kontrake jsem měla ale až asi 40-30 min před tím, než se malá narodila.Před samotným tlačením jsem ani nepociťovala tlaky, kdyby zrovna nepřišla PA, že se podívá jak to pokračuje, tak bych vůbec nevěděla, že už jsem úplně otevřená.Malá pak byla na tři kontra venku. Po porodu jsem si říkala, že kdybych veěděla, že takhle budu rodit pokaždé, měla bych klidně deset dětí 😀 A to jsem po prvním teda rozhodně říct nemohla 😉

skurinka
29. pro 2008

ahoj muj druhy porod trval 4h,ale byl to mazec a byl teda bolestivejsi. 😉

paolin
31. pro 2008

u me druhy porod o polovinu kratsi, nez prvni a presne, jak pise skurinka. 🙂

samik2008
31. pro 2008

čauky,můj druhý porod byl sice o půl kratší než první ale bolestivější.Sice pak malý proklouzl jak nic ale opravdu to stálo za to 😒

mirjanka
31. pro 2008

No můj druhý porod byl taky rychlejší, snesitelnější a méně vysilující...žádné spaní mezi kontrakcema a tlačením, rychlé tlačení- malý vyklouzl najednou a ne postupně jako u prvního porodu...jen mně překvapilo, že bolesti po porodu neskončily, děloha se vlivem věčnně přisátého miminka rychle a bolestivě stahovala...u prvního jsem stahování dělohy téměř nepocítila...

konja
1. led 2009

mirjanka: tak to jsme na tom byly stejně.Také jsemě po druhém porodu pociťovala při kojení silné bolesti. Ale prý je to u druhorodičekdocela časté. Ale byl to pěknej hnus. 😒 Naštestí do pár dní to bylo v pohodě a prý se na to dají nasadit i nějaké prášky.Já si o ně ale v porodce neřekla,měla jsem strach,že by by si mě tam třeba nechali déle a to jsem teda nechtěla! 🙂

kamka.1
6. led 2009

Ahoj, můj druhý porod byl o 100% horší než první. Nakonec musel být ukončen císařem

mikca
7. led 2009

u me byl rychlejsi a bolesti nebyli tak hrozne jako u prvniho..ale i prvni porod byl v pohode..a jak tak koukam je to proste u kazde jine..

eleonora
7. led 2009

tak muj druhy porod byl uplne skvelej prvni taky nebyl nejhorsi, ale druhej byl rychlejsi po prijezdu do porodnice to trvalo jen pul hodky 🙂

panterka
7. led 2009

můj první porod byl vyvolávanej a od zavedení provokačky se malej narodil za 3 a 5/4hoďky, a bolesti pohodička 😉 druhej byl přirozenej, bolesti začly v noci, pak ustaly, v 11h jsem nastoupila do nemocnice, kde my dali kapačky na zastavení, v 15h mě převáželi do budějc a do 16h mi ho pořád zastavovali, a malej se narodil v 19:19 a bolesti jsem proti prvnímu měla hnusný křížový 😝 takže u nás to neplatilo 😅

krista
10. črc 2009

bobisek • 1d, 33tt • Dnes v 10:04
Ahojky holky,
chtěla bych vědět, jaký máte zkušenosti při 2. a vícerém porodu.
Já mám termín za měsíc a ráda bych měla představu o tom, jestli je další porod jednoduší

Prvního chlapečka jsem rodila tvrdě 20 hodin a bolesti od začátku už 5ti minutovky........síla 😝
A podruhý bych to teda zažít nechtěla. Ale možná právě proto, že nechci, tak určo budu rodit 24 hodin 😀

Díky za příspěvky 😉

aponchie • 2d • Dnes v 10:11
rychlejsi a bolestivejsi 😎 ale nechci strasit jen u me to tak bylo proste 😉

konja • 2d • Dnes v 11:16
bobisek: u každého to je trochu jiné, já měla první porod devět,deset hodin a bolesti hodně hnusný, silný křížový. Druhý porod bolesti tři hodiny, silnější bolesti cca 30-40 minut, ale ani zdaleka nedosáhli té intenzity jako u prvního. Takže já si druhý porod opravdu v dobrém užívala, byla to pohoda a když mě řekli, že už jdeme tlačit, tak jsem jim ani nechtěla věřit

jeudi • 2d • Dnes ve 12:04
je to 6dni co jsem rodila a porod trval 3 hodiny takze mohu rict ze druhy porod je rychlejsi ,ale nemusi to tak byt vzdy..ale kdyz nejsou komplikace tak rychlejsi je

paolin • 2d • Dnes ve 12:50
tak já taky rychlejší a bolestivější. u prvního kontra křížové a 12hod, u druhého klasika do bříška a 8 hod. co je lepší, to teda nevím 😀 😉

bobisek • 1d, 33tt • Dnes ve 13:24
No holky, já chci slyšet něco jako : ........."Neboj, je to ok, za hodinu bude po všem" 😀 😀 😀

eatygrenee • 1d • Dnes v 15:30
tak v to pevně doufám, že bude 2. rychlejší. ten první mi trval 22hodin

kacka79
10. črc 2009

Tak to teda doufám, že je druhej porod lepší, jinak tam asi vypustim duši 🤐

bobisek
12. črc 2009

Nezbývá nám nic jinýho, než doufat 😉

hagada
13. črc 2009

První porod mi trval 5 hodin, z toho jsem hodinu tlačila,bo byla malá velká...druhý byl překotný, málem jsem to nestihla, doma mohutný odtok plodové vody, tak jsme vyjeli, cestou se objevilo pár kontrakcí, pak doktor jenom poprosil, ať přeběhnu na porodní sál a na druhé zatlačení byla malá venku. Bolesti menší, jenom to protlačení mi přišlo nekonečné. Jinak super, bez zranění. Celkem od odtoku vody do porodu placenty 1 hodina. Přála bych všem!

bobisek
13. črc 2009

Hagada - závidim 🙂

hagada
13. črc 2009

Bobisku, ale neočekávám, že mne takové štěstí potká na potřetí... 😉

krista
13. črc 2009

Ahojky,
taky patřím k těm co se druhého porodu bojí po tom prvním ☹ takže jsem ráda, že většina to měla rychlejší, byť bolestivější. Já jsem prvně měla bolesti 29h (počítáno od doby kdy jsem opravdu musela prodýchávat každou kontra a vana nezabírala ani míč nic...) včetně křížových bolestí nesnesitelných, takže budu radši za to když to bude bolet víc, ale trvat aspoň o půlku míň 😔

Hagada to je nádhera, ale zase si říkám mít to až takhle tak to vážně do porodnice nestihnu, protože manžel jezdí s autem a tak je kolikrát hoodně daleko ode mně, ještě než bych zařídila hlídání pro dceru, tak by mě tu musela odrodit snad ona 😅

estel
13. črc 2009

Ahojte.v mojom prípade bol druhý porod rýchlejší od podania infuzie do 2 hodín,pred tým celu noc tvrdnutie brucha a prehánky ale tvrdnutie bolestivé som mala už od asi 16tt,takže som bola zvyknutá.ozajstné hnusné kontra boli teda až po podaní infuzky a nabehli hned časté.za dve hodiny bola malá na svete.ale pri tomto druhom bolo horšie vytláčanie asi koli velkosti hlavičky,lebo mala väščiu ako jej sestrička.ale dalo sa to prežiť hlavne ze to bola rychlovka.po porode som bola schopná hned chodiť.celkovo to lepšie človek znáša ked vie do čoho ide myslim u mna to tak bolo.

bobisek
13. črc 2009

Včera jsem vyzpovídávála švagrovou......

1. bolesti začali asi před 20:00 a vydržela být doma do půl 4 ráno, kdy měla kontrakce po 5ti minutách
- malej se narodil v 11:30 před obědem
- 😝

2. dítko : bolesti byly asi od 18:00 hodin a v 21:00 řekla, že se jede do porodnice
- ani jí nestačili dát klistýr a malej byl venku ve 22:00

Ale prý ten druhý porod bolel víc, protože prcek byl těžká váha 4 kila 🙂

estel
13. črc 2009

ozaj nenapísala som kolko trval prvý porod.o štvrtej som bola na kontrole doktor ma pozrel, riadne ma rozvrtal povedal mi ze to moze byť dnes lebo aj za tyžden.ale uz na ceste domov mi začali akoby menštruačne bolesti.doma sa to už zosilnievalo a ked sa mi už zdalo že je to už síla tak som išla do nemocky.to bolo o 9.dali klistír pichli vodu a potom tu hnusnu infuzku ktorá mi hned zabrala a bolesti že som myslela ze je moja posledá hodina lebo som to nečakala že to až tak moze bolieť.o 11 bola malá na svete.tak ked to hodnotím menej hodin hnusnych kontrakcii bolo pri druhom porode.

mousa
13. črc 2009

ahojky - taky se přidám - 1. 16 hodin (4100g, 50cm), 2. 10 minut (4000g, 49cm) 😀

krista
13. črc 2009

Mousa to jsi měla druhýho císaře či co? 😅 😀

hagada
13. črc 2009

Ježkovy, Mousa, co znamená těch 10 minut 🙂))) ?? od prvních bolestí nebo odtoku vody... nebo to byl porod na toaletě..??. 😀

bertica.h
13. črc 2009

prvý: od odtoku PV do porodenia rovných 12hodín
druhý:od vyvolania do porodu rovné 4hodiny

ronja27
13. črc 2009

tak pro me byl druhy sto pro lepsi 🙂
1 porod hroznych 18 hod. nepravidelnych a silnych kontrakci (hned jsem mela kontrakce rychle po sobe) a k tomu krizove bolesti,pomatuji se ze ke konci uz jsem se ani neudrzela na nohach a celkove jsem byla dost vycerpana
2 porod jsem nechtela ani verit ze uz to muze byt ono..myslela jsem ze jsou to jen poslicci. bolesti mi naskocili hned po 2 min. a postupne zesilovali.celkove do porodu 5 hod. a z toho ty fakt silnejsi bolesti trvaly jen 3 hod.
a porod jsem si tentokrat fakt doslova v dobrem uzila ja i manzel 🙂 hned jsem byla jako rybicka

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru