Jizva po nástřihu - jak na ni?

marumarun
27. črc 2016

Ahoj holky, muzete sem prosim napsat vase zkusenosti? Je mozne,ze po trochu delsi chuzi 14 dni po porodu jizva vic boli a ze to muze nejak uskodit stehum? A maji pravdu ti,co radi nemazat,jen oplachovat ledovou vodou, nebo gel z dubove kury, Hemagel apod. neuskodi, ale pomohou? 😒

schybolova
27. črc 2016

Dva týdny po porodu jizvu urcite pri chuzi muzes citit.. je to normlani! me bolelo siti i mesic po porodu. Musi se to poradne zahojit. S tim mazanim neporadim, ja jen oplachovala po toalete a spravilo se to zhruba po tom mesici samo 🙂

matysikovad
27. črc 2016

@marumarun presne si to uz nepamatuju, ale myslim, ze po 14 dnech od porodu mi zacaly stehy vypadavat, tak to ukrutne bolelo a svedilo,jinak jsem ji od porodu pp kazdem ucurnuti sprchovala studenou vodou a natirala do zahojeni mithrou. O jizve ani nevim, zahojila se do uplneho ztracena

astyna
28. črc 2016

ahoj, mě jizva pobolívala asi 2 měsíce po porodu ještě, pořádně jsem byla fit asi 5 měsíců po narození prcka. Vždy, jakmile jsem déle šla, nebo jsem často zvedala malého, ozvala se. Pak i podle počasí. Dokonce jsem šla i do porodnice si ji nechat zkontrolovat, protože se mi zdálo, že se mi ty švy rozjíždí. Byla nařízen klid, nj já jsem tryskomyš no 😀

Stehy mi vypadly během měsíce, nyní není už ani vidět a nic necítím jinak 🙂 Oplachovala jsem po každé návštěvě WC, mazala hodně gelem z dubové kůry, to je fakt zázrak. A umývala intimgelem. A super.

kamste
28. črc 2016

zdravíčko, dubová kůra mi nedělala dobře, jizva začala bolet i při normální chůzi, zanítila se a dokonce mi povolil i jeden steh (šla jsem s tím k Dr. - vyčistili to, ale šít už to znova nešlo a že to mám čistit lihem - ale nejsem masochistka...). Pomohl mi odvar z heřmánku a měsíčku lékařského - oplachovala jsem po každý toaletě. Když byl čas, tak jsem si i lehla a dala obklad (látkový kapesník namočený v tom odvaru). Pomohlo mi to báječně. U druhýho porodu jsem si vzala bylinky rovnou do porodnice a nástřih se zahojil velmi rychle.

mirandah
28. črc 2016

Je normální že to stále cítíš, navíc ti to nemuseli udělat úplně perfektně tak ta jizva může někde táhnout. Doporučila bych ti gel na hojení hráze Mithra od Nobilis tilia - je to česká přírodní bio kosmetika. Měla jsem dost velký nástřih, v porodce říkali ničím nemazat jen omývat vodou, ale mazala jsem od prvního dne a NIC - žádná bolest, problémy, sedla jsem si hned první den, v podstatě jsem o nástřihu a hojení nic nevěděla. Za 3 měsíce rodim druhý a už ji mám zas koupenou.

miu_ka
24. srp 2016

Ahojky.. chtěla bych se zeptat jestli má někdo stejnou zkušenost jako ja.. Jsem měsíc po nástřihu hráze, po 3 týdnech jsem měla jizvu krasne hladkou, teď čtvrtý týden se mi v jizve udělal takový vyrustek, který je tmavě červený a bolestivý, máte s tím některá zkušenost co by to mohlo být, popřípadě jak se to léčí? Uz si nevim rady :(

marumarun
autor
24. srp 2016

@miu_ka Mela jsem neco mozna podobneho, cerveny bolacek tesne vedle stehu, bolel dost. Pomohl mi Hemagel, 1 a pul 5gramoveho baleni. Treba by pomohl i tobe. Mazala jsem ten bolak nekolikrat denne.

kekulice
24. srp 2016

Používala jsem regenerační emulzi Motherlove od laktační poradkyně a vřele doporučuji. Velmi mi pomohla. Jsou to samé bylinky.

miu_ka
24. srp 2016

@marumarun děkuju, uz jsem včera koupila a mažu, snad to bude teda lepší 🙂
@kekulice Zkoušela jsem, možná jen chvíli nebo to na me nezabírá.. Ale děkuji za radu

moniiss
24. srp 2016

Ja též dubovou kůru, po wc hygiena. Chvíli to táhne,ale pak se to srovná. Kdo maze, ten jede...takže za me určitě mazat třeba tou dubovkou. Pa

marumarun
autor
25. srp 2016

Zrovna dubova kura mi ten bolak zhorsovala, i kdyz na jizvu verim, ze je dobra..

miu_ka
25. srp 2016

Také mi přijde ze to po ni mám horší, mazu od začátku dubovou kůrou, na začátku super, ale teď teda vůbec..

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru