Kde se dá domluvit porod císařským řezem? Brno

penelope11
8. pro 2016

Ahoj holky, ja proste neverim , ze se v Brne neda vybavit porod , proste mam penize , chci nekomu zaplatit nebo formou sponzorskeho daru na oddeleni prispet , ale chci za to cisarsky rez , cekam dvojcata a jsem prvorodicka , vim ,ze na 90 procent ho mit beztak budu , ale chci mit domluveneho lekare , ktery mi prijde k porodu aj kdyz budu rodit mimo termin , plus aby vsechno problehlo tak jak bude predem domluvene.
Na Slovensku totak uplne normalne a bezne funguje tak neverim ,ze se tady nenajde jeden jediny gynekolog , ktery by takhle pracoval taky. (ano sla bych rodit na SR ale u dvojcat je dost pravdepodobny predcasny porod, takze se to moc naplanovat neda abych se vedela dostatecne pripravit na to ) :(
Prosim hlavne mi nepiste o tom ze CS je neprirozeny atd ale drzte se moji otazky kdyz mate nekdo zkusenost a muzete mi poradit/pomoct.

Dekuji vam predem moc za vase ctene odpovedi 🙏

soyevita
8. pro 2016

@penelope11 A Ty máš vybraného porodníka?Co já vím,tak v Třebíči běžně dělají císaře na přání a Brno není od Třebíče daleko.Co jsem slyšela od známých ,tak porodnice super.Ale vlastní zkušenost nemám.V Jihlavě také většinou rodí dvojčata císařem

penelope11
autor
8. pro 2016

@soyevita dekuji za odpoved , ono dvojcata skoro vsude rodi cisarem ale neni to pravidlem ... a ono jde o to , ze dvojcata se rodi dost predcasne nekdy ... a detska JIP je prave v Brne na Oblinaku pokud vim jen a pak mozna v Praze... manzel moc nesouhlasi s tim abych sla mimo Brno ja nasla nemocnice aj bliz...ale rikam si ,ze Brno je dost velike mesto na to aby se tady nikdo nenasel a prave nikoho tu neznam zadneho porodnika nemam..mam jeste trochu casu

sirka1
8. pro 2016

@penelope11 A třeba tvůj gynekolog by ti neporadil? Prostě se zeptat někoho z oboru.

penelope11
autor
8. pro 2016

@sirka1 no prave jednam na vlastni pest pac ona mi porad rika ,ze je jeste brzo to resit , ze pak ve 37tt me nekam posle.... tak jakoze dvojcata muzu porodit aj ve 31tt takze jako vubec mi nepomohla zkousela sem se ji ptat 3x ze mam proste fobii a toto tamto...a ona proste ne ... proto to resim sama

annaluciapetrzel
8. pro 2016

@penelope11 dvojcata bych sla v Brne rodit na Obilnak a nikam jinam. Jak rikas, maji detskou JIP (naprosto uzasna, vlastni zkusenost), coz v pripade dvojcat bych brala jako naprostou nutnost. Ovsem nemyslim si, ze lze domluvit co pozadujes (daneho lekare etc). Samozrejme muzes mit porodni plan ale neni mozne zarucit preci, ze se ho budou drzet, pkd se neco pokazi. Poradila bych se s Tvym gynekologem a zaregistrovala se pak na Obilnak. Za mne - obilnak, i kdyz nektere matky tady budou skucet ze tamto a tamto, ze tam mely spatne jidlo a sestricka se na ne krive podivala 🙂. Obilnak je profesionalne na urovni. Preji hodne zdaru

annaluciapetrzel
8. pro 2016

@penelope11 ale ona ta gynekolozka ma pravdu, vzdyt rodis az v kvetnu. Klid 🙂. Pkd budes rodit predcasne, stejne skoncis na Obilnaku 🙂, v Bohunicich ani u Milousu te nevezmou. Takze spise se vnitrne ujasni co chces. Chces mit jistotu profesionalni pece? Nebo se nekde domlouvat s nakym doktorem v Trebici? Pkd budes stresovat jeste predcasne porodis 🙂.

penelope11
autor
8. pro 2016

no ja nechci jit mimo Brno .... a myslim si ze komplikace muzou nastat u prirozeneho porodu ja prave chci rodit CS tam je mensi pravdepodobnost ,ze se neco stane ... jinak mi je jedno celkem kde me riznou do bricha ...

alicie_k
8. pro 2016

Volila bych Obilní trh a věř, že na peníze slyší všude 😉
Navíc nikdo neví, jak tam dvojčátka pak budou uložena, pravděpodobnost SC není zrovna nízká.

penelope11
autor
8. pro 2016

@alicie_k jo jak rikam na 90procent to bude cisar ale ja to chci mit jiste... a presne jak rikas neverim , ze kdyz nekomu dam 10 nebo 20tisic nekdy duben kveten kdy lidi nejsou moc ani po dovolenych ,ze by mi neprisel k porodu nebo aspon nezvedl telefon a nezavolal kolegovi co ma zrovna sluzbu ,ze hele tuhle berte cisarem je to moje pacientka....

soyevita
8. pro 2016

@penelope11 Mám 4kamarádky,co rodily dvojčata,jedna dokonce podruhé a početí přirozené.
Pouze jedna z nich rodila před termínem ve 32.tt.holky měly 2kg a byly na JIP v Jihlavě.Jedna rodila v termínu a normální porod kluci oba přes 3kg a ty dvě kámošky měly naplánovánou CS ve 36.tt.
Zbytečně se stresuješ tím,že mohou nastat komplikace.....
Ano stává se to často,že se rodí dřív.Ale i v jiných nemocnicích je výborná péče a novorozenecká JIP.Samozřejmě pokud je velký problém,tak Brno a Praha.
Nevěřím tomu,že někdo bude nutit rodit přirozeně.....

penelope11
autor
8. pro 2016

@soyevita no tak uz sem se ptala asi 50 maminek co maji dvojcatka a tak 50procent rika ze me budou nutit aj kamoska porodnicka ze kdyz nebudou indikace...a ja sem zBrna tak proto Brno...a neatresuju se tim ze se neco stane jednoduse nechci rodit prirozene za nic.. 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru