Kdy otěhotnět po císařském řezu? A kdy mít pohl. styk?

dobi382
3. pro 2010

ahojte baby chcela som sa spitat po kolko mozem mozem znova othotniet ked som mala nedavno CR a za ako dlho mozem mat pohlavny styk diky katka

bajca.klom
3. pro 2010

Kamarádka, co měla CR mi říkala, že rok minimálně by neměla otěhotnět...

evita_ij
3. pro 2010

To Ti nejlíp určitě řekne Tvůj lékař gynekolog.

vendulka
3. pro 2010

slyšela jsem, že se doporučuje počkat dva roky

amallie
3. pro 2010

pohl. styk po šestinedělí, ne? do 6-ti měsíců po porodu se doporučuje používat kondom

druhý porod nejdřív dva roky za prvním

kikimaruska
3. pro 2010

Mě dr.též doporučoval druhý porod po SC nejdříve po dvou letech. Někteří dr.dovolí do jednoho roka, ale vím o porodnici, kde se na porod do roka po SC dívají jako na nezodpovědnost ze strany dr.i matky....jelikož hrozí stále komplikace.

lamarika
3. pro 2010

Je to dost individuální a ani doktoři nemají ucelenej názor. Někdo ti řekne otěhotnět po roce, někdo po dvou a někdo třeba i dřív. Obecně platí, že čím později otěhotníš po CR, tím zvětšíš šanci na vaginální porod. Pohlavní styk se doporučuje až po šestinedělí. Jinak nevím nic o tom, že by se po CR mělo půl roku používat kondom a to už mám za sebou druhý. . .

crawler
3. pro 2010

my měli styk po 3 týdnech, krev ze mě vymačkali hned na sále, takže očistky veškerý žádný...o otěhotnění mi říkali - ideálně počkat 2 roky---

katy.m
3. pro 2010

styk jsme měli hned po šestinedělí a mezi oběma porody by mělo být alespoň rok a půl 😉 .Některý Dr. říkají,že možno již po roce

lukza
4. pro 2010

mě doktor řekl že po roce mužu otěhotnět ale určitě je lepší ještě než se člověk začne znova snažit zajít za doktorem aby se koukl jak jizva vypadá.a k sexíku do 6nedělce pokud bude chtu se mužeš na to vrhnout

antana123
5. pro 2010

Ahoj sex jsme měli asi po 5týdnech a další dítě mi doporučili po CS nejdříve za rok

andrusek
5. pro 2010

ahoj tak myslim že podle toho jak se cytiš mužeš mit sex. 🙂 a mě dr. doporučil 3roky po sekci ale pry je to podle postavy maminky 🙂

weri1
17. pro 2010

tak pohlavní styk po 6 ti nedělí. Já to aspoň dodržela. zavinuje se nejen děloha, ale i čípek. A že by se měl používat kondom o tom nic nevím, gynekolog taky nic neříkal. Z jakého důvodu? a otěhotnět to nevím, druhý neplánuji, tak jsem se nezajímala 🙂

ivasad.
18. pro 2010

Ahoj, dělám v porodnici a u nás lékaři doporučují maminkám po císařském řezu otěhotnět nejdříve za rok (tzn. porod nastane cca za dva roky po první sekci). Toto samozřejmě platí v případě, že se jizva hojila bez komplikací 😉 Já osobně, kdybych rodila císařem a tlačil mě pak čas (třeba biologické hodiny 😅 ) tak bych za ten rok do dalšího těhotenství klidně šla, ale pokud by nebyl důvod spěchat, raději bych těhotněla až za dva roky po císaři. Přeci jen je to velká břišní operace 😒 A jak už tu někdo psal, před pokusem otěhotnět bych se ukázala u Dr, aby kouknul v jakém stavu je jizva 😉 Jo a sexík se doporučuje po ukončeném šestinedělí, to je jasné, ale pokud ještě neskončily očistky, tak počkat ještě chvíli dýl, dokud se děloha nedočistí 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru