Kontrola před porodem

karoczde
12. čer 2019

Hojky, čekám teď moje první mimčo a mám 2 dny do TP. Včera jsem byla na kontrole a vše bylo ok, ale doktor mi snad chtěl strčit ruku až někam do krku..docela dost to bolelo..
Chtěla jsem se zeptat, zda vás taky bolely poslední prohlidky před porodem nebo prostě byl teď doktor jen hrubý?
Při vyšetření mi řekl, že se může stát, že budu pak špinit a že je to neškodné..ale jen co ze mě tu ruku vytáhl, tak se hned spustila krev.. jasně červená.. ale pak jsem už jen špinila.. ale dneska špinim ještě taky... je to ještě normální?
Abych řekla pravdu, mám strach i z toho, ze se mi rozeběhne porod a já to nepoznám..:(. Břicho mě bolí docela pořád a myslím spíš, že to he kvůli střetům.. bolí mě vždy v podbřišku a jde mi to jakoby do třísel . Musím jít vždy vykonat potrebu aby se mi ulevilo..

sudylichozrout
12. čer 2019

@lery92 to je drsny... Nechapu ji, presne jak pises, v takovych pripadech musi ego stranou. Draze zaplaceny pokus o alternativnost.

m_tina
12. čer 2019

taky bych to viděla na hamiltona, je to dost běžné, bohužel :/ jen mě překvapuje, že nejen u nás, ale i v zahraničí :(

@lery92 to je šílený! :( ale chápum prostě některé ženy takové jsou a pak nedokáží pochopit, že někdo tu důvěru v dr má a na vyšetření chodí :( - mám v okolí a už ted v 38tt sem pěkně vyplašená a vím, že přes termín nemám odvahu a už ted se kontroluju jak největší poklad světa a jde mi to pěkně na mozek :(

sudylichozrout
12. čer 2019

@m_tina mam na takove damy svuj (pomerne vyrazne kriticky) nazor, mam pro ne i urcita pojmenovani, ale nebudu to uz asi ani dal komentovat, at tu neplevelim diskuzi. Nerada bych tu rozjela nechtene nejaky flame. Ale zarazilo me to hodne.

m_tina
12. čer 2019

@sudylichozrout já tomu rozumím...ono každá mince má 1 strany 🙂

karoczde
autor
12. čer 2019

Holky, moc díky za odpovědi. Bohužel nejsem si 100% jistá co tam se mnou prováděl, takže těžko z toho vyvozovat nějaké důsledky.. je fakt, že se mu nelíbily mé otoky nohou, ale krev jsem měla prý v pořádku... dokonce i plodove vody mám dostatek a malej je v pozici jaké má být.. nic jiného mi neříkal...
Jako já proti tomu hmatu nic nemám, ale asi jen pokud je to potřeba a pokud to lékař oznámí .. kdyby mi řekl, že to chce provést a že to doporučuje tak bych nebyla proti..
Ale nic neřekl , do termínu jsem měla ještě 3 dny (dnes 2) a vše bylo v pořádku..
No uvidím, co mě čeká zítra...

karoczde
autor
12. čer 2019

@karoczde a musím říct, že do teď jsem s ním neměla žádný problémy..naopak... vždy byl pečlivej , když jednou CTG nebylo optimální, tak mě pozval znovu.. při ultrazvuku mě vždy vše hezky vysvětlil (co, kde a jak má být a co by nemělo).. když jsem měla nějaký problém tak mě vždy přijal...
Nevím, překvapilo by mě, kdyby mi ho opravdu bez mého vědomí provedl..
Kort tady v Německu, kdy tady musíte vše podepisovat..

ivular
13. čer 2019

@sudylichozrout Člověk ani žádný jiný tvor nebyl evolučně vyvinutý k tomu, aby do něj (tedy ní) někdo během gravidity strkal ruce a odlupoval vak blan. A jako každý zcela nepřirozený úkon nese i tento svá rizika: kromě následné infekce porodních cest je tu riziko, že lékař tento vak protrhne. A především porod bývá bolestivější (často spojený s křížovými bolestmi), jelikož - stejně jako u jiných forem vyvolání - byl porod zcela nepřirozeně iniciován "zvnějšku".
Ani WHO tuto praktiku nedoporučuje právě proto, že jde o narušení přirozených porodních procesů. Přistupovat by se k němu rozhodně nemělo před uplynutím doby fyziologického těhotenství (tj. 42 týdnů) a ve spojitosti s dalšími komplikacemi.
Laicky řečeno, žena není ani ke konci těhotenství žádným pokusným králíkem, se kterou si lékař může provádět všechno, co se kdy dočetl ve skriptách. Je hodně diskutabilní, co (jestli vůbec něco) se dá považovat za indikaci k tomuto odtrhávání vaku.

Každá žena před tímto úkonem musí vědět, že jí chce lékař udělat něco, na co její tělo evolučně vystavěné opravdu není, musí znát rizika a následné komplikace, které tento zásah přinese a hlavně musí s tím vším souhlasit.

ivular
13. čer 2019

@karoczde Píšeš, že do TP zbývaly 3 dny, ale v této souvislosti je nutné si uvědomit, že TP by neměl být stanovený jako den, ale jako interval. Fyziologická délka těhotenství u člověka je totiž variabilní, přičemž tato variabilita je 5 týdnů.

handulkak
13. čer 2019

@karoczde Ahoj. Třeba Hamiltona nedělal. Mě bolelo každé vysetreni od 31tt - protože mala byla hlavou dolu, porodní cesty skoro připravené. Od 33tt jsem dokonce pokaždé spinila. Dr mi o tom říkal předem, abych se nelekla, prý se to stava z důvodu prokrveni.

karoczde
autor
13. čer 2019

Ahojte, tak aktuálně.. dnes mě doktor posílá po kontrole do porodnice na vyvolání.. prý mám už méně plodove vody... ale malému jde zatím dobře a prý je to lepší..;). Tak mi držte palečky 🙂)

gruyerre
13. čer 2019

Doktor má určitě požádat rodičku o svolení, než udělá hamiltona, o tom žádná. Ale já osobně beru hemiltonuv hmat jako super věc, nechala jsem si ho ze své iniciativy udělat 6 dní před TP, to nezabral, a znovu 1 den před TP, kdy už jsem nastupovala na vyvolání, to naštěstí zabral skoro hned. Rozhodně zdravější a bezpečnější varianta vyvolání, než chemie.

hanulkaha
13. čer 2019

@karoczde ja jsem mela take malo plodove vody, hranicni mnozstvi ve 40tt a nechali me "pockat" na porod 😉 pouze každý druhy den kontrola... Nakonec jsem mela porod taky vyvolavany, ale tim, ze jsem prenasela 10 dnu

heligona
Autor odpověď smazal
Zobraz
hanih
13. čer 2019

@heligona Možné to je. Mě dělali hamiltona po termínu třikrát a rodila jsem jedenáctý den po termínu po vyvolávačce. Samozřejmě běžné vyšetření může být bolestivé, ale špinit bys po něm asi neměla. Ale jsem laik, třeba se pletu. Mimochodem - já jsem od nějakého 36 nebo 37 týdne jezdila na kontroly do porodnice a vnitřní vyšetření mi dělali jen jednou. Pak až na toho hamiltona, ale to už bylo čistě kvůli němu. Jinak by mě prý ani vnitřně nevyšetřovali...

mourovatakocka
13. čer 2019

@karoczde a přesně z tohoto důvodu kamarádka před porodem odmítá vaginální vyšetření... Porod poznáš, neboj se 🙂

heligona
Autor odpověď smazal
Zobraz

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru