Leidenská mutace a císařský řez

loole
17. čer 2018

Jakou máte zkušenost s císařským řezem při této trombofilní mutaci krve? Mám ji ve formě heterozygot a další porod bude kvůli jiným zdravotním problémům sekcí. A zajímaly by mě zkušenosti - spinální vs. celková anestezie. Nekde jsem četla, že se při této diagnóze nedoporučuje spinal, ale nevím proč a jinde zase že není problém.

jana_toula
17. čer 2018

Dovolím se hackovat u Tvého dotazu. Zatím a doufám, že to tak i zůstane, je miminko otočené dobře. Ale také mám Leidena heterozygotní. U prvního porodu ale nikdo o této mutaci u mě nevěděl. Rodila jsem přirozeně, ale pak šla do narkózy kvůli přirostlé placentě. Nikdo mi nic na ředění krve nedával.. žádné problémy s krvácením jsem neměla. Na mutaci se až toto těhotenství přišlo náhodou.

emmy24
18. čer 2018

Ahoj mam to taky a cisar jsem mela v celkove narkoze tehdy jsem nemela na vyber protoze jsem mela injekce na ředění krve a u tech injekci pry musi byt jedine v celkove narkoze takhle mi to aspon řekli

astracreek
18. čer 2018

Mám Leidena a k tomu ještě protrombin, oba heterozygotně. Prodělala jsem plicní embolii, takže jsem vysoce rizikový pacient. A kromě normálního porodu mi nabízeli obě varianty císaře.

pajula123
29. čer 2018

Měla jsem CS ve spinalu, injekce na ředění krve jsem si píchala až v šestinedělí.

loole
autor
29. čer 2018

Děkuji za zkušenosti 🙂 Ve středu jsem byla v tronbocentru a prý v případě plánovaného CS by neměl být ve spinalem problém. Nesmí se píchnout injekce na ředění méně než 12 hodin před výkonem. A pak se prý doporučuje ředění po dobu šestinedělí.

pipinka
10. črc 2018

mám leidna heterygot, termín porodu mě čeká za měsíc a moje hematoložka mi řekla, že mohu rodit jak přirozeně, tak císařem. Prý mám ale počítat že ve většině nemocnic mi budou chtít udělat císaře. Pro normální porod mi prý injekce před porodem na čas vysadí a pak si je budu píchat do konce šestinedělí. Na další kontrolu jedu 20.7 tak uvidíme co mi vše řekne a napíše do papírů pro porodnici

marketaryzi
10. črc 2018

Kamarádka je homozygot, já heterozygot a obě jsme rodily 2x normálně. Podle mě je tedy rizikovější císař, vzhledem k heparinu. Epidurál lze dát až 12 hodin po injekci, takže pokud se nejedná o ohrožení plodu nebo matky, tak je podle mě určitě lepší přirozený porod. Ale každopádně každá jsme jiná, máme svá další onemocnění, takže bych dala na doporučení lékaře... jen je třeba si uvědomit, že každá operace zvyšuje riziko trombózy(musí se pak ležet) a zároveň vlivem heparinu můžete více krvácet. Takže za mě raději ten spontánní porod.

loole
autor
10. črc 2018

Já první porod měla také přirozeně a a jediné, co v porodnici řešili, jak mají poznat 'náročný porod', což jsem měla v papírech z hematologie jako indikaci k nasazení heparinu :D Teď budu mít CS z jiných zdravotních důvodů

katka900
9. srp 2018

Dělá se test na leidena v tehu automaticky?

astracreek
9. srp 2018
katka900
9. srp 2018

@astracreek aha, děkuji.

katka900
9. srp 2018

@astracreek pokud máme v rodině úmrtí, dělají se testy?

astracreek
9. srp 2018

@katka900 Mně je dělali z důvodu, že jsem měla trombózu. Posléze je dělali i mým rodičům. Takže si myslím, že když zmíníš, že je rodinná anamnéza taková, tak že testy určitě udělají. Ale automaticky ne.

katka900
9. srp 2018

@astracreek děkuji.

pipinka
9. srp 2018

@katka900 mě ji dělali až poté, co jsem čtyřikrát potratila.Poslali mě na hematologii a díky tomu ji zjistili. Museli ji udělat i mým rodičům a bratrovi. Jinak si myslím že ji nedělají

loole
autor
9. srp 2018

Mně je dělali kvůli hodně špatným výsledkům prvotrimestralniho screeningu a hledala se příčina. Pokud byla tromboza v blízké rodině, tak bych se dr. zeptala, jestli by test udělala. U nás se jinak platí.

ladunecka01
4. zář 2018

Jsem heterozygot. 4x jsem rodila normálně. U třetího a čtvrtého dítěte jsem se ředila preventivně 0,4 Fraxiparinem. Předtím ne, protože mi byla Leidenská mutace zjištěna až po prvních dvou dětech. Nyní jsem rodila popáté a vzhledem k prodělané operaci páteře jsem měla naplánovanou sekci. Anesteziolog se přiklonil k celkové narkóze z obou důvodů - nechtěl píchat do sešroubované páteře + ředila jsem se 0,8 Clexanem (měla jsem špatné D Dimery). Prý by mi mohl vzniknout hematom na páteři. Kdybych trvala na spinálu, udělal by mi ho. Ale rizika byla vysoká.

emilkamilka
13. zář 2018

zaměřím se spíše na ten císařský řez. Jak rychle jste byly po císaři fit? Použivala některá z vás po sekci pumpu na zmírnění bolesti a rychlejší rekonvalescenci? Tu pumpu jsem viděla a četla o ni na zahraničních diskuzích. Máte zkušenosti?

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru