Máte někdo zkušenost s ostruhami?

bunny123
10. srp 2014

Ahoj, jsem 3 mesice po porodu a zacina me pobolivat prava pata, na plosce a vnejsi strane, hlavne rano kdyz vstanu, tak jsem pojala podezreni na ostruhu ☹ Na RTG jit nemuzu, protoze kojim. Mate s tim nektera zkusenost? Co vam zabiralo? Cviceni, vlozky do bot, masti? Muze to mit souvislost s poporodnim litanim kolem miminka a noha je pretizena? Tak to bude casem asi jeste horsi...

ivaflo
10. srp 2014

Ahoj, ja mela ostruhu, kdyz jsem otehotnela. Pomohly vlozky do bot predepsane od mudr. Necvicila jsem a ani nemela zadne masti. Kazdopadne zajdi k mudr...to jen tak samo nezmizi 😉

ivonapop
10. srp 2014

Já mám s ostruhou zkušenost a to bohatou. Nepomohlo mi nic, až nakonec ozáření. Hlavně dej pozor, ať na nic nešlápneš, jako třeba hračka, cokoliv, tím se to většinou rozjede, že už nic jiného, než ozařování nepomůže

bunny123
autor
10. srp 2014

@ivonapop To je pravda. Dnes jsem slapla na hranu boty a byl to zazitek ☹ A byla jsi na ultrazvuku nebo te specialni vlne? Na radio se mi teda nechce vubec...

kvakuska
10. srp 2014

@bunny123 na RTG s patou můžeš v pohodě i při kojení ... a běž s tím co nejdřív, než se to rozjede ... jen smůla je, že způsobů léčby při kojení není mnoho ... obstřik ti neudělají, rázovou vlnu také ne (ta je navíc vhodná spíš pro dlouhotrvající odolávající ostruhu) ... z běžnýc metod zbývá jen léčba ultrazvukem, je to asi 10 x 5 minut a nepomůže to hned, naopak, zpočátku to může bolest ještě trochu zhoršit, až tak po měsíci začne bolest opravdu ustupovat ... proto radím, jdi s tím co nejdřív, když to necháš rozbolet víc, začneš tomu uhýbat, namáhat víc druhou půlku těla, zečneš se křiviit a léčba je potom komplikovanější ... držím palce! 😎

... cvičení, vložky do bot ani masti nepomůžou, to vím jistě ...a je to částečně hormonama a částečně tím, jak se mění těžište těla při těhotenství a potom po porodu ... obecně se po porodu tělo muzsí vyrovnávat s velkými změnami a můžou se v té době snadno rozjet nemoci, které by jinak zůstaly skryté ... tělo je takové vnímavější i oslabenějšíb 😖

ivonapop
10. srp 2014

@bunny123 Prošla jsem klasickými rehabilitacemi (specialita našeho zdravotnictví, - nejprv rehabilitace, pak léčení), tudíž cvičení a vodoléčba a magnet. Nakonec jsem chodila na ozařování, - ale to se Tě momentálně netýká. Byl to fakt zážitek a dodnes se občas ostruha ozve. Dej pozor na průvan!!!!

damada
10. srp 2014

já absolvovala několikrát ultrazvuk, rehabilitace, magnet i laser. Problém jsem měla strašně dlouho, nemohla jsem téměř chodit. Dlouho nic nezabíralo, ale nakonec jsem měla kombinaci snad laseru a magnetu dohromady a po nějaký době bolesti konečně přestaly. Ale trvalo to trochu dýl od skončení léčby, už jsem myslela, že budu muset vyzkoušet i tu rázovou vlnu...

bunny123
autor
11. srp 2014

@kvakuska Moc dekuji za rady.

pavlapl
11. srp 2014

mě trápila ostruha přes rok. Zkusila jsem vše možné a pomohlo mi až ozařování. Po ozařování to trvalo asi ještě měsíc co mě to bolelo a pak to bylo dobré.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru