Máte zkušenost s diastázou (rozestup břišních svalů)?

hvezdicka97
26. črc 2016

Náhodou jsem narazila na článek o diastaze a překvapilo mě, že o tom vůbec nic nevím, tak jsem to tedy zkusila podle návodu. Lehnout si na záda, pokrcit nohy, zvednout hlavu a dát prsty nad pupik a pod pupek a nad pupikem tam mám mezeru na prst, když si tam sáhnu, je to dost nepříjemné, ale o diastazu se prý jedná, když je tam mezera na 2-3 prsty, jenže já vůbec nevím jestli jsem to měla víc a trochu se to už zatáhlo nebo jestli je tam mezera na prst u brisnich svalů normálně. Jsem ještě v sestinedeli a jsem z toho nejistá, protože poctivě cvicim a s diastazou se nemohou všechny cviky protože některé by to mohly zhoršit. Proto mám strach něco cvičit, ale pokud se o diastazu nejedná, tak své tělo zas nechci ošidit. Tak mě zajímá, vy maminky, co s tím máte nějakou zkušenost, zda by jste mi poradili. Děkuji

verdos
27. črc 2016

Na to nejlepší nějaká fyzioterapeutka, aby to zhodnila (nebo fyzioterapeut 🙂). V porodnicích to většinou kontrolují a říkají, kdo má diastázu a kdo ne a poučují o rehabilitaci, nutno ovšem dodat, že ne všude jsou odborníci (u mě doporučení nevhodné velikosti pásu, špatné doporučení cviků, jak jsem se posléze dozvěděla, no takže tragédie :(... byla bych pro, aby se vše muselo dávat písemně - i co daný "odborník" doporučil. Takhle jsem napsala, že jsem poučena, ale neprokážu, že mě poučila pěkně blbě :( ). Bohužel jsem se o tuto problematiku nikdy nezajímala, až po třetím porodu, když mi diastázu zjistili. Takže jsem asi moc neporadila...
Každopádně tady na MK jsou odbornice, které se přímo diastáze věnují, přezdívky si teď honem nevybavím, ale zkus se poptat a zeptej se přímo jich. Budeš to mít nejlepší než se ptát maminek - každá ti může napsat asi jen co jí kdo řekl v porodnici (a v mém případě to fakt byly z poloviny nesmysly).

hvezdicka97
autor
27. črc 2016

No já už tady zkoušela pátrat a nic jsem nenašla :/ nevíte kde ty odbornice tady na MK najdu? Mě o tom v porodnici neřekli tak snad to nic nebude ale většinou je o tomhle prý malá informovanost proto hledám odpověď abych si byla jistá :/

hanulkaha
27. črc 2016

@hvezdicka97 Synoveček měl diastázu, docela slušnou a děcký doktor na to bůbec nepřišel... Až když bylo ségře divný, že skoro v roce malý neleze po čtyřech ale jen se tak zvláštně plazí, vzala ho k fyzioterapeutce a ta jim řekla, že má šílený rozestup a bude trvat několik let, než se to spraví. Hned jim doporučila několik cviků na posilování, cvičí každý den, dnes má pinďa 18 měsíců, pěkně chodí, ale ten postoj je vidět a bříško vypouklé taky docela zřetelně, chce to ještě hodně času...
Ale určitě fyzio a cvičit cvičit cvičit 🙂

verdos
27. črc 2016

@hvezdicka97 Zeptat se na hlavní zdi, někdo si vzpomene nebo bude vědět. Nebo možná bude vědět @dokument. Já si teď z hlavy nevzpomenu a mám to někde zašantročené v poznámkách...

verdos
27. črc 2016

@hanulkaha Vypouklé bříško je ale do určitého věku u dětí běžné.
Jinak pohledem vidím i na prostředním, že diastázu má a je fakt, že lézt začal až chvilku po prvním roce, ale teda bez rehabek, jen jsem ho podporovala a motivovala. Ale je možné teda, že to s tím souvisí.
Každopádně u dětí je to asi něco jiného než u ženy u porodu (i když je fakt, že na obojí je fyzio asi nejlepší řešení 🙂).

terinda
27. črc 2016

@hvezdicka97 zabývá se tím Iva Fiškandlová http://www.ivafis.cz/blog/
Je tam i popsané, jak zjistit diastázu.
Můžeš si s ní domluvit konzultaci v Praze, má sadu cviků na zmenšení diast..
Má tu poradnu - Co smím cvičit po porodu, ale tam se vyskytuje už jen zřídka.

hvezdicka97
autor
27. črc 2016

Děkuji vám holky 🙂
@terinda na blog paní Fiskandlove uz jsem se koukala, právě tam jsem zjistila že něco takového vůbec existuje :/

verdos
27. črc 2016

@hvezdicka97 Ještě byla jedna, někde z Moravy... nevíš?

parva
11. říj 2016

Pokud by to někomu pomohlo, fyzioterapeuti, kteří mají "atestatci" pro cvičení SM systému tohle často řeší. To cvičení je šetrné a pomáhá i na rozestupy. Často se to teď cvičí i v předporodních kurzech, ale za sebe bych šla za fyzioterapeutem. Mně rozestup zavinili doktoři, potom mi to zašili, dali stupidní rady (ale ty byly tak očividně mimo, že jsem začala hledat jinde)... ale bylo to dost zanedbané a u mne i bolestivé, mám s tím pořád problém, i když menší. Ale teď v těhotenství to asi bude zase horší :-/.

amaje
6. pro 2016

Nevím, jestli je to ještě aktuální. V šestinedělí jsem taky bojovala s rozestupem a je to dost krátká doba na to, aby se tělo dalo zase do kupy. Mně to nakonec trvalo 14 měsíců. Podrobně jsem to pro ostatní maminky popsala na blogu Šestinedělky: http://sestinedelky.cz/jak-jsem-premohla-rozest... Snad to pomůže.

hvezdicka97
autor
16. pro 2016

Moc vám všem děkuji za odpovědi. Našla jsem si cviky a cvicila jsem sama doma. Díky tomu jsem i docela zhubla 8 kg a rozestup se zacelil. Jsem 5 měsíců po porodu a jsem ráda že to šlo tak rychle 🙂 moc vám děkuji za rady 🙂

parva
29. pro 2016

@hvezdicka97 Tak to by se i hodil odkaz na ty cviky 🙂 jestli je to tedy online🙂.

mamkasedvema
Odpověď byla odstraněná
Zobraz

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru