Miminko čekám každým dnem

blankapekajova
19. říj 2007

ahojte všichni.je tady někdo kdo by si semnou rád psal?čekám na miminko každám dnem a jsem z toho šíleně nervozní.tak bych si ráda s někým psala,kdo je taky v takové situaci. 😵

krista
25. únor 2008

My se tady nějak přidáváme postupně, takže nikdy neni pozdě, dokud nemáš po porodu 😀
Koukám že máš termín 28.2. to má narozky moje mamka, co ty a 29.2.? Jaký na ten datum máš názor? 🙂 Někdo ho chce, jiný se ho bojí 🙂

wafik
25. únor 2008

29.2. si přeje můj manžel od té doby, co se dozvěděl termín 26.2... pořád mrňousovi vysvětluje, jak je to vyjímečné datum😀

digysa
26. únor 2008

krista: ja som asi slepa....ale ja som tam ten odkaz od kacenqy nevidela....a to tam chodim pravidelne.... Ale zase ja som leniva, citam iba 1-2 posledne strany. Tak dik za info... 😉

Nechcem byt pesimista, ale u nas v marcovkach sa to moc dobre zatial nevyvyja- predcasne porody, umele vyvolanie pred porodom, koli zdravotnym problemom a teraz cisarsky....Zatial mame vsetky baby Februarove 😅 Ani jedna nie je marcovka.... 😎

janinininka
26. únor 2008

AHojky,
holky mám takový problémek, prosím radu, strašně mě bolí ty žebra, asi jak se rozšiřuju, byla jsem dost hubená a mallá jak roste, tak od včera mě to hodně bolí, dneska ještě víc, nemůžu se ani sehnout, jen když ležím v klidu, tak mě to nebolí. Myslíte, že mi na to dr něco může dát, dneska tam jdu. Kdybych měla teď rodit, tak to ani nepůjde, abych tlačila, jak mě to bolí 😲 nemůžu kašlat, nic, to jestli by trvalo 3 týdny, tak budu hotová do porodu z té bolesti..a porod si ani neumím představit ☹

krista
26. únor 2008

Wafik tak ať vám to vyjde, já vám ho nechám 🙂 My si zase přejeme ten březen 😀

Digysa já jsem tam jen nakoukla když jsi to psala, takže v pohodě 🙂 Teda to je něco, já občas nakouknu takže jsem viděla že ty porody tam nejsou moc slavné ☹ A to v českém březnu jsou na tom holky v pohodě, když teda nepočítám dvojčátka Elis, která jsou pořád v nemocnici a nevím jak to s nimi vypadá ☹

Jani s tím ti vůbec neporadím, nejlepší bude zajít za Dr. - normálně za obvoďákem, řekni mu jak moc tě to bolí a že to nemůžeš vydržet, ale nevím jestli ti na to něco dá, aby ti nedoporučil jen obklady 😖

janinininka
26. únor 2008

No tak jsme byly u dr, a je to prý od toho, jak miminko tlačí a roste, a já jak jsem štíhlá, že s tím nejde nic dělat. Já jsem hotová, taková bolest, nemůžu ani smrkat, říkala jsem dr, jak bych rodila, a on, že mám širokou pánev, jak jsem štíhlá, tak že jí mám na statnou ženskou, že to je dobrý, 😀 , tak mě potěšil, ale nevím, jak bych tlačila, protože to je hrozná bolest, doufám, že to přejde 😝

krista
26. únor 2008

Jani tak jsem ráda že to neni nic vážného, ale nezávidím ti to, sama si teda nedovedu představit jak se ti bude tlačit jak jsi psala 😖 Tak hezky odpočívej do porodu a nabírej síly 🙂

majka225
26. únor 2008

ahojte cakatelky 🙂 hm ja som dneska bola na poradnu a nic noveho mi nevraveli ze je to stejne jak pred tyzdnom ☹ tak piatok du zas na poradnu 😒 ale dokt.vravel ze uz je to tam natlacene tak to moze prist hocikedy 🙂 len dufam ze to pride cim skor. tan moj prcek sa dneska tak vrtel v brusku ze az. uz ma riadnu silu lebo to uz bolelo jak sa tam natahoval. chudacik miminko urcite mu je tam uz hrozne tesno ☹

zabkatt
27. únor 2008

janinininka neboj keď pôjdeš rodiť tak ti padne bruško dole a uvoľnia sa ti všetky dýchacie cesty a uvolnia všetky orgány na ktoré ti teraz bábätko tlačí 😀 A s tou panvou si šťastná žienka 😎

wafik
27. únor 2008

krista: ten 29. únor je přání mého manžela... já o něj taky dvakrát nestojím😀 mě je to v podstatě jedno... jen ať se narodí dřív, než do mě začnou rvát všechny možné i nemožné medikamenty... zatím to totiž vypadá, že mrňousovi stav 2v1 víc než vyhovuje😉

koukám, že mám v pase na koníkovi hezkou hlášku... včera čekáme chlapečka...😀

silvikaa
27. únor 2008

Ahojte tehulky cakatelky,
pridavam sa do tejto temy aj ked neskoro,ale prave som ju len objavila.
Tak aj ja cakam mimi kazdym dnom. V pondelok som bola u lekara a aj na sone a povedal, ze hlavicka je uz uuuuuplne dolu, placenta dozrieva do 3 a krcok je spotrebovany. ze on s mysli, ze to bude tento tyzden. Myslite, ze lekari to naozaj vedia takto odhadnut?
Uz by som tak chcela, aby to tu bolo....

catrin1
27. únor 2008

ahoj silvikaa...no ked ti to doktor takto povedal...tak hadam to uz bude tento tyzden...ja mam krcok stale 1 cm na spicku a termin mam 2.marca..tak uvidime no..Ku komu chodis???Ja som tiez z nitry

silvikaa
27. únor 2008

Jeeej ahoj, catrin , no ja chodim k Turbovi a ty? Inak aj ja mam oficialny termin 2. marca, sranda, ze?
Citila si aj ty ked sa ti skracoval krcok? Ja velmi, mala som pocit az taky rezavy v panve, ako sa to tam spotrebuva. Ale uz je fajn.
Mas nejake zvlastne pocity?

catrin1
27. únor 2008

Ja mam Krjaka...Ten Turba je kde??No mne doktor povedal termin 6. marca ale mi vieme kedy sme pocali 😀 tak podla toho to vychadza bud 1 alebo 2. marca..Ja mavam taku rezavu bolest tam dole ale neviem co je to..To je tym ze sa spotrebuva ten krcok???Inak pocity skoro ziadne akurat tvrdnutie bruska a ty???

silvikaa
27. únor 2008

No Turba bol v medicinskom centre na Chrenovej a od marca min. roku je v poliklinike na Chrenovej.

No presne taku rezavu bolest som aj ja citila a povedal mi, ze je to tym krckom. V pondelok mi povedal, ze je uz spotrebovany a fakt to odvtedy necitim. Ale je to take neprijemne, ze? Ja som to citila pri kazdej zmene polohy.

Pocity? Brucho mi tvrdne najma vecer a v noci a mam pocit, ze kazdu chvilu to uz musi prist 🙂 Ale napriklad vytoky nemam ziadne - myslim do ruzova a podobne, ty hej? Aj ty mas taky citak, ze to tu uz uz bude?

silvikaa
27. únor 2008

No toto ti musim napisat, kukla som tvoj albumik a mame taku istu postielku ak vy a este aj kocik mame podobny. My mame Cam MB X6 - tiez v oranzovo sivo maslovej verzii - je podobny ako tvoj , len ma 4 kolesa a nie 3 🙂 sranda, ze?

catrin1
27. únor 2008

No ja tu rezavu bolest mam stale...hej je to dost neprijemne a tiez to citim pri kazdej zmene polohy...
Hej aj mne brucho tvrdne hlavne vecer ale najviac v noci..cez den len sem tam....vytok ja mam od zaciatku tehotenstva ale taky normalny...No aj ja mavam stale citak ze uz to proste musi prist lebo uz mi to pride ako vecnost..ale doktor mi povedal ze ked neporodim do 4.3 tak mam prist a dohodneme sa co dalej... 🙂

catrin1
27. únor 2008

to vazne??a kde ste kupovali??? 🙂

silvikaa
27. únor 2008

Presne som mala take rezave pocity - trvali asi 10 dni v kuse a od pondelka akoby utalo a prestali. Podla mna je to tym, ze ten krcok sa skratil uplne, podla mna to prestane aj tebe. Kolko ti to trva?

Postielku aj kociarik sme kupovali v Centro Nitra a vy?

catrin1
27. únor 2008

no co ja viem priblizne 7 dni to mam tie rezave bolesti...
Jeeej ja mi sme tam kupovali..ten vas kocik stal okolo 16 000 sk ze??aj mi sme ponom pozerali...ony su dost podobne..len ten tvoj ma styri kolieska...

silvikaa
27. únor 2008

Jeej, to je super. 🙂 No nas stal 19 000 a mas pravdu, ze su skoro rovnake, az na tie kolesa 🙂

Ozaj chodis aj na pasy do FN? Na tie CTG monitory? ja som bola minuly tyzden prvy raz a teraz ak stihnem idem este v piatok. Inak tomu grafu kriviek vobec nerozumiem a ani lekar, ktory tam vtedy bol mi nic extra nepovedal az na to, ze uz to moze byt hocikedy....u niektorych lekarov mam pocit, ze nechapem, ako sa mohli stat porodnikmi, beru tak ako kus nabytku....bleeeee.

catrin1
27. únor 2008

no tak potom stali obiva rovnako nas stal 18 900 sk...A ty mas tiez vajicko,vanicku aj sportovy neonato..lebo nam to predali tak ze konstrukcia je cam a vsetko ostatne neonato..a som sa bola pytat nato..a ona ze oni to predavaju takto..vsak si vsimni na fotkach...
Nie ja som este ani raz nebola na pasoch ani na monitore..Mna tam vobec neposlal,mozno toho 4.3 ma uz posle ak dovtedy neporodim..A rodit budes v nitre???

silvikaa
27. únor 2008

No my mame vsetko Cam, ale myslim, ze je to v pohode, lebo tusim to Neo nato patri tiez pod Cam, nie?

Ako to, ze si nebola na monitore? KOpec zien tam chodi od 36. tyzdna. Ja som bola 1. krat v 39 a to tam skoro odpadli, ze co tak neskoro. Tam totiz sleduju ozvy dietatka, prietoky, stahy maternice, ci sa uz pripravuje a tak. Trva to asi 10 - 15 minut a nepoznam tehulku, co tam nebola. Skus sa na to dokiho spytat.

Rodit budem vo Zvolene a ty? V Nitre som nechcela, lebo moj doki uz nerodi od minuleho roka a co mam kamosky, nemaju dobre skusenosti. Ale samozrejme, ak yb to na mna prislo tak, ze budem citit, ze do hodiny porodim 🙂 co asi nehrozi, tak pojdem do NR a nebudem vymyslat samozrejme.

catrin1
27. únor 2008

hej hej patria k sebe tie znacky.. 😉
No mna tam vobec neposielal..prietoky mi robi on..Opytat sa ho mozem ale dufam ze dovtedy uz porodim..Tiez mi to bolo divne ale on je aj porodnik tak sa cudujem ze ma tam neposlal..
No to mas dost daleko Zvolen..kolko trva cesta..?Ja som nechcela vymyslat takze Nitra.Nejako prezijem... 🙂

silvikaa
27. únor 2008

No bola som sa tam kuknut s manzelikom a cesta nam trvala tusim 1 h 20 minut a to sme sli tak v pohodicke, takze myslim, ze teraz sa to este skrati. Moj gyndos povedal, ze do 2 hodin cesty je to v pohode - u prvorodicky, ze on ma bezne pacientky, co rodi v Banskej Stiavnici, BA a podobne. Ale vravim, ak by som mala divny pocit, letim do NR a hotovo. Nakoniec sa tam este stretneme, ked mame rovnaky termin 🙂 Inak tu na konovi mi to ukazuje termin 6. marec....nechapem, preco. A budes rodit u svojho gynekologa?

catrin1
27. únor 2008

No veru nakoniec sa tam aj stretneme... 🙂 ..Nie nemam zajednaneho gynekologa takze ten co bude mat sluzbu..a ty mas niekoho zazmluvneneho??
Ty nemas niekedy pocit akoby uz hlavicka bola strasne nizko..taky zvlastny pocit... 😕

silvikaa
27. únor 2008

No to teda mam - ja mam od zaciatku tehu nizsie brusko, ale teraz ho mam uuuuplne dolu a na sone mi povedal, ze hlavicka je uz uuuplne dolu, ze nizsie uz byt nemoze 🙂 Mozno aj preto si myslia, ze to bude kazdu chvilu, neviem.

Catrin musim koncit na teraz, ale skusim sem este vecer skocit. Som rada, ze sme pokecali 🙂 tak prijemny vecer a krasne dotehulkovanie 🙂

pa

catrin1
27. únor 2008

O.k aj ja som rada ze sme pokecali...tak sa maj pekne..pekny zvysok dna... 😉

dibla
27. únor 2008

Ahojte kočky,
tak i já se přidávám, k tomuto tématu, Natálka má termín 1.3 Snažíme se jí pošťouchnout dobředu sexíkem. Jestli se nic nezmění tak mi jí 3.3 budou vyvolávat. Jinak 29.2 mám nástup do nemocnice. Tak jsem zvědavá, a hrozně nervozní.

silvikaa
27. únor 2008

Halo halo, tak som opat tu. Je tu niekto? Ahoj dibla - no som sa zasmiala 🙂 aj my to asi skusime postuchnut sexikom, mnazelik sa sice troska boji, ale skusim ho zviest 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru