Můj porod - hrůza - měl to někdo stejně?

ajik878
17. říj 2018

Ahoj holky, ráda bych se sváma podělila o můj zážitek z porodu.
Rodila jsem v termínu, ale měla jsem už dva dny před poslíčky, takže jsem dva dny nespala.Porod nakonec tvral 45 hodin od první kontrakce. Peklo. Já byla tak unavená, že jsem už usínala i ve stoje. Manžel mě musel držet, po skončení kontrakce jsem okamžitě usínala, podlamovaly se mi nohy, prý jsem i chrápala, no děs. Poslali mě do sprchy, tam se mi povedlo spadnout v mikrospánku z míče... naštěstí mě chytil manžel, jinak bych se potloukla.
Nakonec mi píchli epidurál že se to snad posune a já budu mít víc síly, což taky jo, ale bylo to fakt peklo. Po epidurálu to šlo už docela rychle, ale to co se dělo před tím bylo hrozný.
Měla jste to některá taky tak děsný?
Jinak po porodu taky nic moc, zase jsem usínala i u kojení, sestry na mě koukaly dost divně...
myslíte si, že druhý porod bude lepší?
Díky za odpověď, Ája

zuzka3112
17. říj 2018

@ajik878 ahoj, můj první porod byla holá katastrofa, nevím teď jistě, jestli nemám na blogu o tom článek... Nerada na to vzpomínám ještě teď, každopádně nakonec máme i druhé dítě teď doma a popravdě sem nechtěla jedináčka, ale až teprve v polovině těhotenství jsem řešila, kdo to kruci za mě odrodí, že to prostě nedám...nakonec byl stejně plánovaný císař (rizikové). Ten první porod skončil akutní sekcí...

verinikki
17. říj 2018

Já zas měla hororové šití...každopádně druhý porod je naprosto jiný, neříkám lepší...ale rychlejší bude zcela jistě🙂

priefi
17. říj 2018

@ajik878 ahojky, ja to mela trochu podobne, nez prisly kontrakce, tak me 2 dny pred tim trapili poslicci s tim, ze spat jsem trochu spala. Ja se spankem mela problem cely posledni mesic tehu, kdyz jsem chodila nonstop curat, nekdy co hodinu, nekdy casteji. Kazdopadne poslicci vzdy presli a v noci nastesti moc netrapili. Prvni kontrakce zacala rano ve 3 rano, v 5 jsme byli v porodnici, na monitoru byly videt kontrakce, ale pry ze nejsou nejak silne, ze jeste zesili (no potes), zvladala jsem se vydychavat, takze to slo. Nalez otevrena na 1 cm. Po x hodinach, nalez 1 cm, kontrakce stale byly a ja s postupujicim casem zvladala kontrakce hur a hur. Kolem 15h nalez otevrena na 1,5cm, sestry mi doporucovaly injekci pravdy, ze si mam o ni rici. Ja jeste chtela pockat. Kolem 18h otevrena na 1,5cm, cili beze zmeny, sestra to nevydrzela a doktorce navrhla injekci pravdy, coz se dr.nelibilo, tak mo navrhla,.ze pokud se to nezmeni, da mi ji kolem 20h, kolem 20h frmol, prisel zeleny par, kolem 21h odchazel vysmaty jak leco (asi nejaky problem, ale ukazalo se ze je vse ok), takze jak jsem videla, ze odesli, sla jsem knucet o injekci pravdy. Dr.zkontrolovala a stale 1,5cm. Pichli mi to a cekali, ze to stopne kontrakce a ze se vyspim, jenze jelikoz to nebyly poslicci, ale kontrakce k porodu, jely dal. Ja zacala byt po injekci ospala a uz uz bych usnula a buch kontrakce. Chodila jsem do sprchy, abych to lepe zvladala, pak uz jsem nemela ani na to silu. Kolem pulnoci prisla sestricka, myslela ze spim, kdyz jsem se dlouho neukazala a ja ji rekla ze ne, ze akorat uz nemam silu. Tak me vytahla do ordinacky a rekla,.ze jsem na 4 cm! Ja stastna jako blecha a volala manzelovi, ze me berou a porodni box z hekarny (manzela jsme poslali domu po 15h), nez prijel manzel, byly pripravy a pak me sestricka nalozila do vany a manzel byl pri me. V mezicase jak byl klid, rozjely se porody, takze personal kmital a obcas se prisli i na me podivat. Ve 3h kontrola dr. 4cm, v 5 kontrola 4cm a navrh, ze mi prasknou plodovku, ze to pry pomuze. Prdlajz, kontrakce na chvili ustaly, zeslably a za chvili se rozjely, byly caste a bolestive vic nez pred tim. Kontrola v 6h 4 cm, ja zacla prosit o epidural, nedali mi ho se slovy, ze by se mi stopnul porod. Chtela jsem cisare, nastesti i tento pozadavek odmitli 😅 navrhli oxitocin a ze to zesili kontrakce a ze me to otevre a bude se rodit. Ja uz nemohla, vse me silene bolelo, kontrakce uz jsem nezvladala vydychavat a oxitocin nejak ne a ne pichnout, ale to bych nedavala asi vubec. Na porodni hidli jsem uz usinala a kontrakce me budily, nemohla jsem uz vubec ustat, ale ani ulezet pri kontrole ozev. Kolem 7h prisel zastuoce primare a dr.a ja zase zacala knucet, ze uz fakt nemuzu, zkontroloval a ja na 4cm a rekl ze budeme rodit, ja cucela, jak to je mozne, dalo se mi oxitocin a ja uz uplne vystavena dostala kyslik a zastupce primare mi behem kontrakci otviral manualne branku po hodine rekl, ze budeme rodit a zacalo se tlacit. Na 3.zatlaceni byl syn po 30ti hodinach venku (nastrihu jsem se bohuzel nevyhla a navic jsem mela poraneny cipek, takze taky byl sity) a veskera bolest byla ten tam, ospalost byla ten tam, endorfiny zafungovaly, ale pozdeji, jak syn spal, ja taky odpadla. Zacatkem ledna cekame druhatko a doufam, ze prubeh bude uuuplne jiny - lepsi.

misicka1988
18. říj 2018

@ajik878 Měla jsem to hodně podobné , rodila 2 dny. Navíc jsem 4 dny před tím měla virozu s horečkou , 39 stupnu. Takže při porodu naprosto vysílená , se záchvaty kašle a naprosto ucpaným nosem. Když jsem měla zatlačit , nadechla jsem se a přepadl mě šílený záchvat kašle. Nemohla jsem vůbec tlačit. Kontrakce jsem měla naprosto příšerné , lezla jsem bolestí po zemi , rozkousala si ruku do krve. Prosila....přímo řvala jsem o epidurál nebo něco...prostě NECO ! Ale nic jsem nedostala. Prosila jsem že už chci umřít. Nic strašnějšího jsem nezažila. Byl to můj 2. porod. Když jsem nakonec po více jak dvou dnech porodila , byla zkažená plodová voda ( píchli při porodu ) , a syn ještě v břiše dostal virozu ode mě. Takže jsme byli v porodnici déle , musel brát ATB. Třetí porod byl taky děs , ale druhý nepřekonal... Mmch ani u jednoho porodu jsem nedostala epidurál , i když jsem o něj žádala.... 😀

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru