Může být otec na sále při plánovaném porodu sekcí?

zadelinka
8. pro 2016

Ahoj holky, chtěla bych se zeptat jestli je dnes běžné, aby mohl být tatínek na sále při sekci. A jestli některá máte tu zkušenost, můžete mi ji popsat? Dekuji

mmms
8. pro 2016

Ahoj, nejspíš záleží na porodnici. Já rodila dvakrát sekcí v Praze v Podolí. Poprvé akutně, podruhé plánovaně a manžel se mnou pokaždé byl. Byla jsem za to moc ráda, psychicky mi to dost pomohlo. Navíc si mohl miminko pochovat, když doktoři dokončovali operaci. V květnu mě to čeká znovu a určitě zase s mužem 🙂

zadelinka
autor
8. pro 2016

A nechali tatínka koukat přímo na operaci, nebo seděl u vás? také mě čeká třetí sekce tak zjišťuji tak to teď je.

dzungala
8. pro 2016

@zadelinka

Řekla bych, že dnes je to skoro všude běžné, zvlášť u toho plánovaného. Manžel byl se mnou u akutního ve spinální analgezii.

Protože byl akutní, tak se na něj ještě minutku čekalo už na sále, jestli stihne přijet, jinak by už nečekali, takže jak je to s přípravou a tatínkem nevím, ale na sále seděl na židli u mě, povídal si se mnou, dusil mě polibky, po vybavení dcery ji doprovázel vedle do místnosti, kde si ji podepsal na nohu a zabalenou mi ji on sám přinesl na sál na pusinku dvě a pak šel s dcerou na novorozenecké, ale poslali ho pryč, že má přijít za dvě hodiny, až mě dovezou na pokoj. Tak si ji natočil, vyfotil a šel... příště se nenechá odbýt (a snad bude volný i nadstandard, doufám!).

Za dvě hodiny jsme se potkali všichni na pokoji. Nevýhodou bylo, že jsem byla zfetovaná jak prase z morfinových injekcí a furt se mi jen zavíraly oči, tak jsem si tu chvilku zas tak moc neužila a na fotkách vypadám fakt děsně (jedno oko zavřené, druhé ne a tak).

Takže tak nějak to bylo

zzuzinda
8. pro 2016

I já měla dvakrát sekci v Podolí, první akutní a druhou plánovanou. U první chlap nebyl, bylo to nahnutý pro nás oba, takže čekal před sálem a jak se malý narodil a prohlídli ho, tak mu ho dali na pochování. U druhého císaře byl se mnou a byla jsem moc ráda. Seděl u mé hlavy, já měla na hrudníku plentu, takže nic neviděl - i když chtěl, ale nepustili ho 😉 A když malou vyndali, tak šel s ní a pak mi jí přinesl on 🙂

zadelinka
autor
8. pro 2016

Tak super. Budu se tedy snažit abych na sále mohla být s přítelem. Moc děkuji

mmms
8. pro 2016

@zzuzinda můj muž říkal, že něco viděl 😝 Prý když nesl syna na novorozenecké nebo šel za ním podívat se, jak ho osetřují nebo tak něco, tak procházel kolem mého břicha a prý to byl zajímavý pohled 😀

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru