Může být tatínek u plánovaného císařského řezu?

3. března 2017 
Zajímá mě jestli může být otec u císařského řezu. Má někdo zkušenost s tímto způsobem? Co všechno tento způsob obnáší?
Díky za odpovědi
29. lis 2013 v 19:24  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
mě to nedovolili - prý to není v ČR povoleno, protože je císař brán jako operace :-/ jsem 5 měsíců od císaře... (říkala mi to dr. při příjmu do nemocnice)... měla jsem lokální umrtvení a paráda, nemůžu si na nic stěžovat, malýho mi nosili každý 3 hodinky na rozkojení
29. lis 2013 v 19:30  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
Čekal za dveřma
29. lis 2013 v 19:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ diankaary nevím teda jak ve které porodnici, ale manžel se mnou u sekce byl. seděl u hlavy, přes vysokou plentu neviděl a dodržoval pokyny nestoupat a nekoukat. Pak šel popsat a vyfotit našeho synka vedle, kde ho sestřičky dávaly do "pucu" Jinak, manžela oblékli do doktorského, i čepici a ústenku mu dali a seděl mi u hlavy. Pak mi dokonce (když mě doktor zašíval) přinesl malého ukázat jsou porodnice, kde to umožňují Ještě tedy musím dodat, že jsme měli teda akutní císařský řez (začali jsme rodit normálně, ale malý byl na mě hrozně velký a nešel ven, tak se udělala sekce).
29. lis 2013 v 19:34  • Odpověz  •  To se mi líbí (3)
Záleží na porodnici. Hlavně na doktorech a také kolik tam mají místa. Jeslti se tam vůbec takový tatínek vejde.
29. lis 2013 v 19:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ja rodila v Praze u Apolinare,mela jsem lokalni umrtveni a manzel mohl u cisarskeho rezu bez problemu byt.Mela jsem cisare naplanovaneho,ale nakonec jsem rodila o tri tydny drive,presto nebyl problem s manzelem na sale,ikdyz to bylo takhle narychlo,prijeli jsme do porodnice po pulnoci a dcera byl pred pul ctvrtou na svete. Takze asi zalezi na porodnici.
29. lis 2013 v 19:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
Asi záleží kde... Já jsem manžela měla i u akutní sekce
29. lis 2013 v 19:45  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
Opravdu záleží na porodnici a především na doktorech a jaká je zrovna situace
29. lis 2013 ve 22:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
Měla jsem akutního císaře a manžel by tam byl, kdyby mi zabral spinál. Ale nezabral, takže mě museli uspat úplně a to už ho tam nepustili (byl už převlečený v nemocničním hábitu). Ale byl za dveřma, tři metry ode mne.
30. lis 2013 ve 13:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
U nás v porodnici to možné není, je ale možnost pro tatínka být u miminka, když ho po sekci sestřičky opečovávají, může fotit, popsat miminko atd.
30. lis 2013 v 15:00  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí (2)
Je to na rozhodnutí porodnice. Já rodila plánovaným císařem v částečné narkóze před sedmi lety v Ostravě a nabídka pro tatínka - být přítomen na sále - byla primářem vyslovena, ale oba jsme to okamžitě odmítli.
30. lis 2013 ve 20:21  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
hořovice - ne
1. pro 2013 v 19:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
V Havlíčkově Brodě, kde jsem rodila, se to nedovoluje. Ani bych nechtěla - fakt nemusí být u všeho... Ale čekal venku a byl u ošetřování obou dcer, fotil to a potom je měl u sebe, když jsem ještě byla na sále. Druhou dceru mi pak donesl když mně vyvezli ven ze sálu a dal mi jí do náručí :o)
1. pro 2013 v 19:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
já rodila v Litomyšli a u porodu také nemohl být. Byl až při vážení a měření dvojčátek, kde si také mohl fotit. Já osobně bych ho snad ani u císaře mít nechtěla. Přeci jen je to operace. Byla jsem ráda, že mě neviděl ve stresu a ubrečenou.
1. pro 2013 v 19:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
Já sem rodila v Motole a manžel semnou u císaře byl, byla sem za to strašně ráda, hlavně manžel prostě u toho chtěl být
1. pro 2013 v 19:20  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
Ahoj ve čtvrtek 19.2. budu rodit císařským řezem. Chtěla bych mít doprovod je zato nějaký poplatek???
16. únor 2015 v 17:49  •  čeká miminko, termín má v únoru 2015  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj, chci se zeptat jestli nektera z vas nerodila ve vinohradske poridnici v Praze a jestli u planovaneho SC muze byt i tatinek miminka..?
24. srp 2015 v 15:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
V Podolí za poplatek ano. U akutního i plánovaného. Má možnost i fotografovat.
26. srp 2015 ve 20:19  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
ano, v naší porodnici (Ostrava, fakultka) to možné bylo, ale za poplatek 900kč. Manžel se mnou nešel na sál, ani jsem nechtěla. Chtěla jsem, aby zůstal za sklem a byl u malé, hned jak ji odnesli ze sálu.
26. srp 2015 ve 20:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
Praha Podolí ano
26. srp 2015 ve 20:32  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
Třebíč ano i u neplánovaného
26. srp 2015 ve 20:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
U Apolináře nám říkali, že pokud není celková narkóza tak u spinálu nebo epiduralu může manžel na sál a samozřejmě s přihlédnutím k dané situaci. Pokud je to asi akutka a musí to tam frčet tak ho také nepustí.
26. srp 2015 ve 20:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
A co v Karlových Varech je to možné?
28. srp 2015 v 10:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
je prosím možné to ve Znojmě , diabetolog mě straší že to asi jinak nepujde ... máte někdo zkušenost
3. bře ve 14:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tvůj příspěvek