Může prosakovat plodová voda, aniž by praskly pl. obaly?

jamia
8. srp 2014

Milé maminky, chci se zeptat na vaše zkušenosti. Včera mi zřejmě začala odcházet hlenová zátka a s ní i trocha plodové vody. Stejně jsem měla mít poradnu, tak jsem to doktorovi řekla a prý mám čípek 1,5 cm a k porodu zatím nejsem. Jenže mi ta voda po troškách uniká pořád, opravdu nevím, co jiného by to bylo, rozhodně to není moč. Kontrakce zatím nemám, občas se trochu projeví spíš neurčitá bolest břicha nebo zad, ale nic pravidelného, a taky mi od včera tvrdne břicho. Co jsem tu četla, mělo by se z důvodu infekce dorazit do porodnice, ale když už mě doktor včera viděl a nenechal si mě tam? Taky odtékání plodovky nepředcházelo žádné "lup", jak se tu často v diskuzích píše; je vůbec možné, aby začala prosakovat voda, aniž by praskly plodové obaly?

Zítra jdu na monitor, tak jim asi s sebou vezmu vložku na test a svěřím se jim s problémem, ale pevně doufám, že se do té doby nestihne rozjet nějaká infekce a nenarodí se mi zelený mužíček 😅

bajana
8. srp 2014

ja sice nemam skusenost, ale pokial ide len o presakovanie, tak by nemala infekcia hrozit...plodovky je v 38tt okolo litra...a aj ked uplne odtecie, tak porod do nejakych 24 hod. by mal byt v pohode...aj v nemocnici by otiz cakali, ci sa porod rozbehne sam a az potom vyvolavali...v kazdom pripade ich zajtra prinut, aby ti urobili test, ci to je plodovka, aby si bola kludna...ale inak podla mna nemusis stresovat

matolova
8. srp 2014

@jamia vem si obycejnou vlozku myslim tim treba tu poporodni a pak s ni zajdi bud k doktorovi nebo do porodnice...nalejou na to takovy roztok a poznaji zda to je plodovka...sama jsem to rikala nekolikrat, ze mi asi odteka voda bylo mi receno, ze to odtece najednou...a nebyla to pravda...

marrei
8. srp 2014

Ano, se synem jsem to měla stejně. Plodovka prosakovala, zároveň s tím začaly i bolesti, v porodce si mě už nechali. Žádné "lup" to taky nebylo 🙂

citun
8. srp 2014

@jamia mě takhle začal porod u druhého dítěte. Začala mi pomalinku odtékat plodová voda a v porodnici mi řekli,že už porod začíná a trochu tomu pomůžou.Tak vodu píchli a za chvilku už začaly i bolesti.Otevřená jsem taky nebyla.

jamia
autor
8. srp 2014

@bajana
@matolova
@marrei
@citun
Děkuju, dámy, vezmu teda zítra vložku a do té doby nebudu stresovat 😉

kataol
8. srp 2014

ze mě takhle tekla trochu voda týden před porodem, tak jsem jela natěšená do porodnice..tam, že je to hlenová zátka a nebo se protrhl jeden z plodových obalů...že je jich více ve vrstvách...potom ze mě začla odcházet ve velkém hlenová zátka a za pět dní opět ze mě něco teklo, opět to byl takový čůrek, nic moc, dala jsem si vložku a čekala co bude...a to už teda byla plodová voda, i když v malém množství..nakonec po x hodinách v porodnici s kontrakcemi chytráci zjistili, že nemám protržené všechny obaly a ještě mi museli píchat vodu oni...

alisek
8. srp 2014

nevím v jaké jsi TT ale mě odešla hlenová zátka a ikdyž mi plodová voda nepraskla tak se mi do těla dostala infekce, která zapříčinila zánět a následný předčasný porod.

jamia
autor
8. srp 2014

@alisek Jsem 39+5 podle UTZ, podle menstruace dokonce o 5 dní víc.

alisek
8. srp 2014

@jamia tak zítra uvidíš co ti řeknou na tom monitoru, už to máš "za pár" tak to asi nebudou řešit, já byla jiný případ..

rika76
8. srp 2014

@jamia mne sa to takisto stalo, že mi odtekala pomaly voda, a okolie mi tvrdilo, že to tak nemože byť, avšak doktorka mi povedala, že hneď do nemocnice, nasadiť antibiotika a porodiť, bolesti som tiež nemala, ale lekárinsa postarali, aby prišli a syn sa narodil 🙂 preto radšej choď a v nemocnici už budu vedieť čo a ako, lebo dieťa bez plodovej vody nemôže byť a takisto ma sestrička vystrašila, že treba dávať pozor, preto, že s plodovou vodou môže oddisť aj ručka, nôžka ap. dnes som už mudrejšia a radšej by som išla ako hned byť dopovana ATB.

alisek
8. srp 2014

@rika76 voda se stále tvoří ikdyý odešla, vydržela jsem 3 dyn bez plodové vody, stále se mi dotvářela a odtékala i při samotném porodu vyšlo dítě s vodou ven ale byla jsem celé dny na ATB

jamia
autor
10. srp 2014

Tak podle testu to plodovka nebyla, někdy se prý může hlenová zátka rozpustit hodně do vodnata, každopádně už nic neteče a stále jsem v celku ☹

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru