Můžu si vybrat mezi císařem a přirozeným porodem?

coreprincess
19. únor 2014

Ahoj holky jsem prvorodička. Mám sice rodit až v červenci, ale mám šíííílený strach!
Jsem hrozná hysterka... ať se jedná o zubaře čí píchání uší...tak řvu a to jsem ještě v čekárně.
A ani v nemocnici jsem nikdy nespala. Když jsem tam jednou byla tak jsem se musela nechat vypsat na reverz jak jsem z nemocnice měla špatný pocit.
Žiji teď půl roku v Olomouci..přez celou republiku od mojí rodiny. Tak jsem nervozní ještě z toho prostředí, že tady tu nemocnici vlastně ani neznám. :D
Čtu si o porodu...o kleštích a tak a brečím jako želva. :D
Proto mě zajímalo jestli si můžu porod vybrat... jestli bude císařem a nebo přirozenou cestou.
(asi bych volila císaře...i když většinou rodičky doporučují přirozenou cestu, že po císaři než se to zahojí a že nemůžou skoro chodit,... ale asi bych byla klidnější kdybych nic necítila. I když se toho ,,řezání" bojím. Ale u přirozeného porodu si sebe samou nedokážu ani představit aby bych byla největší hysterie co tam kdy měli) :D

kriistin
24. črc 2014

@lindoska zeptej se primaře v porodici kde chceš rodit.

zorkahorka
15. říj 2014

Tak tedy. Jestli budu rodit podruhé, tak udělám první poslední pro to, abych si vymohla CŘ. I kdybych měla někoho hoooodně uplatit. Můj první porod, byla tak šílená bolest, ale taková, že jsem řvala jak zvíře na celou nemocnici, zplna hrdla, jak v hororu. Pravda, odmítla jsme epidural, bála jsem se že mi to píchnou blbě a ochrnu... Myslela jsem si, že to prostě zvládnu. V životě mě totiž jen tak něco nepoložilo, fyzicky ani psychicky, mám toho dost za sebou. Co se dělo na porodním pokoji, si pamatuju i pět let zpětně. Plakala jsem a prosila, ať umřu, že je mi už všechno jedno, byla jsem zoufalstvím bez sebe, proč tolik bolesti, jak to mám vydržet, co mám dělat a kdy už to proboha skončí. Hrůza, čirá hrůza. Jeden můj ex mi říkal, při zkoušení jedné ehm.... sexuální techniky....., že mám mimořádně úzkou pánev, jak jsem prý mohla normálně porodit. Nevím, to je možná nesmysl, co říkal, možná ne, každopádně normální porod pro mě bylo trauma a dlooooouho jsem nemohla připustit, že bych do toho šla znova. Druhé dítě bych možná i chtěla, ale jak říkám, přirozeně už nikdy.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru