Nadstandardní pokoj po porodu. Ano či ne?

protea
11. lis 2006

Ahojky,
prosím a jakýkoli názor nebo vlastní zkušenost s nadstandardtním pokojem po porodu.
Nemohu se totiž rozhodnout, jestli si ho zaplatit nebo být na pokoji ještě s někým tzn.na klasickém pokoji.
Někdo říká, že po porodu není dobré být sama na pokoji, jiný zase říká že to soukromí nemá po porodu chybu.
Děkuji

lucisa
11. lis 2006

Ahoj, protea, moje pojišťovna v rámci péče o matku a dítě nedává žádné vitamíny, ale proplácí až 5 dnů na nadstandardu. Byla jsem přesvědčena, že to využiju, ale u druhého porodu nebylo (první jsem byla jiná pojišťovna) místo, tak jsem byla na klasice, ale u nás jsou stejně jen dvě maminky na pokoji (ve výj. případech, když se sejde moc porodů se může stát, že přivezou ještě jednu mamku) a mají k dispozici svou vlastní toaletu a sprchový kout, takže je to skoro jako na nadstandardu.
Ale mezi námi, po porodu tě přepadají takové myšlenky, jako jestli to zvládneš, co budeš dělat, když bude mimčo plakat a ty možná nepoznáš, co mu je atd., že je fakt prima mít na pokoji ještě někoho. Pokecáš o mimčách, probereš různé situace a nebudeš se stresovat, když budeš ve sprše (a věř, že tam budeš skoro každou půlhoďku), že se ti miminko zrovna teď dusí, protože si možná málo odbrklo nebo si zrovna ublinkává a podobné zbytečné myšlenky, které ale každou mamku napadnou. Prostě víš, že kdyby něco, leží tam ještě druhá maminka, která se o miminko postará. 😉
Taky jsme to tak dělaly.
Ale někdo třeba dá přednost soukromí, protože tam zase bývají neomezené návštěvy a kdokoli z příbuzných tam s tebou může být prakticky neustále. Záleží na každé z nás, co komu vyhovuje.

ladunka
11. lis 2006

Ahoj, celou dobu těhotenství jsem počítala se standardním pokojem. Před porodem začal manžel mluvit o tom, že by byl nadstandard dobrý, souhlasila jsem a manžel to po příjezdu do porodnice domluvil (byl náhodou volný). Byla jsem spokojená - vyhovovalo mi soukromí na návštěvy, soukromí na můj osobní nepořádek a hlavně asi to, že jsem se cítila úplně svobodná v zacházení s miminkem - je možné, že ještě s někým na pokoji bych byla v křeči. Potřebné rady a společnost (i když sestřičky byly ochotné a milé) mi ochotně poskytla maminka na pokoji vedle, která měla už druhé dítě.

Ale taky je možné, že bych byla na normálním pokoji stejně v pohodě jako na nadstandardu.

gedren
Autor odpověď smazal
Zobraz
lucisa
11. lis 2006

gedren, v které pražské porodnici jsi rodila, že se odbývají návštěvy tatínků na chodbě?
u nás byly dány sice návštěvní hodiny, nějak striktně se ale dodržovat nemusely. a příbuzní, nejen tatínkové, byli až přímo na pokoji u maminek a miminek. můj manžel tam s námi byl prakticky celé odpoledne, většina příbuzenstva tak půlhodinu, protože pak už nebylo o čem mluvit a mimčo stejně furt jen spinkalo. 😀

vilca
11. lis 2006

Protea: já jsem taky původně uvažovala o nadstandardu, ale nakonec, ani navím proč, jsem si to rozmyslela. Byla jsem na normálním pokoji, kde se mnou byla jedna maminka. A vůbec mi tam nevadila ona ani její chlapeček. Děti se vůbec navzájem nebudily a já jsem si s mojí "kolegyní" moc rozuměla. Dokonce si myslím, že bez ní by mi tam bylo smutno. Pokecaly jsme prakticky o všem, hlídaly jsme si navzájem děti, no prostě jsem byla moc ráda, že tam nejsem sama. Manžel stejně za náma jezdil až odpoledne, ale i když tam byl, tak jsme se bavili všichni, i s její návštěvou. Fakt jsme si padly do oka a věřím, že kdybychom bydlely trochu blíž, tak by z nás byly dobré kámošky 🙂

kristi
11. lis 2006

ahoj, ja jsem o tom uvazovala ze zacatku, ale cim vic se mi to blizi, tak si rikam, ze bude lepsi, kdyz na pokoji budeme 2-3..jsem spolecenska a samota by me asi nebavila

gedren
Autor odpověď smazal
Zobraz
myska
11. lis 2006

tak já jsem rodila na nadstandartu, ale na šestinedělí jsem už sama nechtěla být, na pokoji jsme byly 3 maminy, 2 dny jsme tam byli jen 2. A byla jsem spokojená, tak jak už psaly holky výš, když jsem potřebovala poradit, pokecat, a nebo jenom pohlídat malou, když jsem šla do sprch. Samotná bych se asi nudila.
WC jsme měly splečný ještě s jedním 3lůžákem a do sprch se chodilo na chodbě, kde bylo pro celý oddělení asi 6 sprch, i když jsem chodila do sprch 3x denně, nikdy jsem tam žádnou jinou maminu nepotkala.

gedren
Autor odpověď smazal
Zobraz
andrea73
12. lis 2006

Tak já jsem taky velice komunikativní a společenský člověk, ale pokud bude volný nadstandart, určitě si ho vezmu. Poprvé jsem rodila před 12 lety, byla jsem na pokoji s 5 maminama, soukromí žádné, 3 sprchy na celé patro...už nikdy víc. Pokud se mi ovšem nestane to samé a nadstandarty nebudou opět plné 😠 .Bylo to sice na jednu stranu fajn, že jsme se mohly podělit o různé rady, ale ted jsem druhorodička a zkušenosti nějaké mám. Takže za mě říkám ANO.

protea
autor
13. lis 2006

Holky,
moc děkuji za vaše zkušenosti.
Musím ale říct, že zase ještě nevím jestli si nadstandard zaplatit nebo neeee ☹
Asi se rozhodnu na poslední chvíli.
On je na té porodnici stejně jen jeden, tak třeba to vyřeší nějaká rychlejší mamina přede mnou🙂

zonja
13. lis 2006

ahojky,
u Apolináře jsou také návštěvy na chodbě, a s mimi tam můžeš jen na chvíli, v nákupním košíku, aby ho náhodou neofouklo. ona návštěva tatínka na pokoji asi ruší ty ostatní maminky, když třeba chtějí spát. na to je ten nadstandard.
ale na druhou stranu, abych kvůli návštěvě byla na pokoji jinak sama, když mužík bude muset hlídat malého, až budu v porodnici, tak mi to přijde smutné.
navíc jsem minule prý spala tak tvrdě, že jsem vůbec neslyšela, že malý pláče a museli mne vzbudit kamarádky rodičky z pokoje. nevím, co by se mohlo stát, kdybych tam byla sama.

montis
20. únor 2008

Nevíte jak je na tom Krč?

supina
21. únor 2008

Ahoj, Ja bych standard nechtela. Jestli cekas prvni miminko, tak doporucuju byt na standardnim pokoji. Byla jsem se 2 maminkama, ktery uz meli deti a moc mi pomohly. Sama bych se citila bezradna a sestry nebudou mit na starost jen tebe.. Rodila jsem cisarem a asi proto jsem byla rada, ze jsou navstevy (na neonatologii) jen 3 hodiny, dost me to unavovalo..

kupinka
21. únor 2008

Já bych brala nadstandard až teď,když budu JEDNOU s druhých,protože už vím co a jak.....
U pvního jsem byla trdlo,nic jsem nevěděla a ta druhá maminka mi vždycky poradila...
Ale zase jsem se vůbec nevyspala,buď plakal a papal malý,nebo to druhé mimi

zuzik03
21. únor 2008

já bych nadstandard chtěla, moc, ale budu ráda, když mě vůbec vezmou tam, kde jsem registrovaná (podolí) a nepošlou mě někam za prahu, vzhledem k množství porodů. nadstandard už budu brát jako bonus, ale byla bych ráda, kdyby vyšel. nedovedu si moc představit, že by za mnou manžel mohl jen na chodbu, aby nerušil ostatní maminky a že bych poměrně intimní poporodní dobu měla sdílet s někým cizím. no ale přežít se dá vše, že 😉 hlavně aby bylo dítě zdravé a šli jsme brzy domů 😵

kacka.va
22. únor 2008

Já bych brala nadstandard jen kvůli těm návštěvám. Ale jinak bych spíš brala pokoj po 3-4 (což často je, pokud není přeplněno), abychom si mohly vzájemně poradit a vyměnit zkušenosti.

agatka77
22. únor 2008

ahojky,tak já nadstandart měla.je fakt,že mi to bylo celkem jedno,nechala jsem tomu volný průběh,zda na mě zbyde.Ocenila jsem,že manžel mohl být celý den s námi,pomáhal mi, hlídal prcka,když jsem se šla vykoupat nebo jedla a byl mi oporou,trochu mi haprovaly hormony 🙂 .taky bylo super,vlastní sprcha,neomezené dodávky vložek,plínek,plen na ublinkávání,oblečení pro mimi a košil pro mě.Ale na druhou stranu bych možná jako prvorodička ocenila rady nějaké zkušené maminky,co by byla se mnou na pokoji.vůbec nám totiž nešlo kojit a i teď mám problémy.Takže záleží jestli tě nebude rušit pláč mimi té druhé mamči,můj prcek v noci vždycky než se nám podařilo přisát pěkně povykoval a také při každém přebalování 🙂

krista
22. únor 2008

Ahojky, v mojí porodnici maji dva pokoje po dvou a jeden s jedním lůžkem, takže já nadstandart nevyužiju, myslím si, že takhle je to parádní 🙂 Ale v porodnici co je u mě ve městě (kde rodit nechci) maji pokoje po 6ti - tam by mě trefilo asi 😖

lukajda
22. únor 2008

Ahojky,
já jsem o nadstandartu ani moc neuvažovala, protože jsem nepočítala, že by byl vůbec volný - nakonec jsem byla vůbec ráda, že jsem v Motole porodila, protože pár hodin po mém porodu byl stop stav. Měla jsem tak šílený depky (nemohla jsem se rozkojit, malý měl žloutenku, takže jsem ho neměla u sebe), že jsem byla strašně moc ráda, že jsem nebyla na pokoji sama - rady zkušenější maminky mi navíc hodně pomohly.

kristi
22. únor 2008

my jsme byli v porodnici 6 dni, kdyz si spocitam, ze bych za to dala nejakych 6-7 tisic, tak se mi to fakt zdalo zbytecny, hrozny taky bylo, ze mala mela zloutenku a 4 dny jsem byla bez ni,takze fakt nuda....

akcul
22. únor 2008

Ahoj maminy,
tak já mám zkušenosti obě. Jelikož když mě přijímaly, tak nadstandart volnej nebyl, šla jsem proto na normální pokoj. Sice to byl jen dvoulůžák, ale ta paní opravdu stála za to. 😠 Takže jsem si zažádala, jak se uvolní nadstandart, že bych chtěla přeložit. To se taky hned druhý den stalo a já si to nemůžu vynachválit. Už jen kvůli návštěvám, kdykoliv za mnou mohl kdokoliv přijít, manžel tam se mnou mohl přespat. Navíc chování personálu porodnice se nedalo srovnat. Asi by to tak být nemělo, ale bohužel je to tak. Kdo si platí, má i nadstandartní péči. Takže podruhé nebudu rozhodně váhat a jestli to půjde, jdu znovu na nadstadartní pokoj. 😉

sisstin
22. únor 2008

já měla nadstandart..u nás to čítá to, že máte vlastní sprchu i záchod...televizi...může být s vámi kdokoliv po celé návštěvní hodiny...10-18:00...byla jsem plně spokojená..platila jsem 200 na den..pojištovna mi to proplatila...jinak chování personálu bylo stejné jak na nadstandartu i standartu=skvělé 😀

kacka.va
22. únor 2008

no to je trochu jiná cena než 600/den + ještě ty nové poplatky tak by to vyšlo na 820,- 🙂

sisstin
22. únor 2008

kacka: no to jo..u nás v PCE jsou nadstandarty hodně levné..ale jsou jen 3 😉

lukin
22. únor 2008

Já bych nadstandard nechtěla. Za prvé je to nehorázně drahé a za druhé po zkušenosti z minulého týdne, kdy jsem v porodnici strávila jen dva dny a byla sama na pokoji, tak byla hrozná nuda. Větší nudu jsem v životě nezažila. No a další pro normální pokoj je to, že mi může ta druhá mamka pohlídat mimi, když se budu sprchovat atd. No ale v naší porodnici jsou pokoje pouze pro dvě, max. pro tři. Možná bych se zamyslela nad nadstandartem v tom případě, že by bylo maminek např. 6.

sisstin
22. únor 2008

lukin: tak já jsem se nenudila..měla jsem právě celé tři dny, kdy jsem byla v porodce na pokoji přítele..takže to bylo super..staral se..hlídal..mohla jsem v klidu spát..jít do sprchy atd. 😉 , na cizí maminky jsem nějak nebyla zvědavá...taky poslouchat řev ostatních miminek..taky vizity..roztahovat nohy před několika jinýma maminkama by mi asi moc nesedělo 😕 ..ale je pravda, že ta cena byla směšná..kdyby to bylo 600 a více..tak bych si to asi taky rozmyslela 😉

zanetka82
22. únor 2008

u nas je nadstandart za 500 a měla jsem ho u obou kluku a nemužu si ho vynachvalit 😉 bylo to skvělykaždou hodinku nakoukla sestra jestli něco nepotřebujem jestli je vše v pořadku. kojení my nešlo a nebyl problem na ně zazvonit ať přijdou znova. navštěvy cely den, koupelna pro sebe , jídlo na pokoj, televize, lednice, telefon a hlavně soukromí nepotřebovala sem poradit a když jo tak od sestry (ty tam od toho jsou) a nikdo nas v noci nebudil plačem 😉 a nuda tam určitě není když se nestaraš o miminko tak se staraš sama o sebe a jsi rada že ležíš a maš svuj klid. když nechceš navštěvu tak nikdo nepřijde a je to představa že by nas na pokoji bylo 3 a za každou přijdou dva tak to určitě není dobre vubec pro mimi. ruzne bacily a kraval ne dík 😒 nerodí se každy den a podle meho se da na to našetřit 🙂 ....ale každeho věc 😉

sisstin
22. únor 2008

zanet: tak u nás návštěvy na pokoj nesmí..pokud nemáš právě nadstandart 😉

zanetka82
22. únor 2008

tak k nam mužou ale k jedne rodičce jen dva ...no a když jsou tři...tak to musí byt děs 😉

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru