• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Nejbolestivější fáze porodu. Jaká to byla?

7. září 2015 
Kontrakce silene bolestivé, tlaceni taky hrůza, siti to už pak byla úleva...
9. zář 2014 v 10:01  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
pro mě jednoznačně nejhorší kontrakce, tlačení už byla úleva, že už můžu a bude brzy po všem ... navíc malý byl po dvou zatlačeních venku, ale ten mazec předtím :stuck_out_tongue_closed_eyes:
9. zář 2014 v 10:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
pro mě nejhorší bolesti byly okolo píchnutí vody. Jakmile jsem se dostala do správného dýchání a tlačení, tak to bylo OK. Ale kontrakce před píchnutím i potom nebyly tak hrozné, jako to píchnutí a tlačení hlavičky na pánev.
9. zář 2014 v 10:16  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
nejhorší bylo pro mě taky těsně po píchnutí vody až do fáze tlačení, resp. píchnutí epiduralu, to mě najednou přestal bolet podbřišek a začalo mě to bolet níž :grinning: jak dítě sestupovalo. Ale to zatlačení bylo už úlevné, to tělo samo jakoby vytlačuje dítě, nebo spíš to člověk nutí tlačit, a člověku se tím ulevuje.
9. zář 2014 v 10:20  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
Nejhorsi bylo cca 5 kontrakci pred tlacenim, ale to trvalo asi jen 30-40 min, samotne tlaceni bylo neskutecne ulevne..:slight_smile:
9. zář 2014 v 10:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
porod je opravdu největší bolest jakou jsem kdy zažila, ale kdyby se mě někdo zeptal jak moc to bolí, tak to nedokážu popsat...pro mě největší bolest z celého porodu poslední zatlačení než malý vylezl na svět(nepřicházela mi kontrakce i po píchnutí oxitocinu)tak jsem ho musela vytlačit bez kontrakce...ale pak ohromná úleva že to mám za sebou.Jinak jsem měla rychlý porod 3,5 hod. od prasknutí vody doma v posteli byl malý na světě.
16. zář 2014 v 10:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
Pro mě bylo tlačení úlevné, od té doby, co mi dovolili tlačit, už jsem necítila ani sebemenší bolest. Většina kontrakcí se dala vydržet v pohodě, opravdu bolestivá pro mě byla asi jenom jedna hodina, kdy už jsem byla otevřená, jen se čekalo, až sestoupí zadeček, abych mohla konečně začít tlačit:(
16. zář 2014 v 10:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
tlačení se mi dokonce docela líbilo :grinning: nebolelo téměř vůbec. a šití (i když já měla jen jeden malý steh) nebolelo vůbec. pro mě byly nejhorší kontrakce.
16. zář 2014 v 19:52  • Odpověz  •  To se mi líbí (2)
@mavega take jsem to mela jako vy
16. zář 2014 ve 20:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
Dobrý den, rodila jsem přesně 24 hodin od prvních kontrakcí. (porod byl vyvolávaný,protržením vaku blan, 13 dní po termínu). Ještě 12 hodin z těch 24 jsem si psala deník:slight_smile:,dokonce jsem byla i vtipná. Poté přišel klystýr a začalo to. Kontrakce 7 hodin před porodem se daly zvládat pouze v leže. 2 hodiny před porodem, ztrávené už na sále ve sprše, to jsem již sestřičce slibovala hory doly,jen aby ho ze mě vytáhli. 1 hodina před porodem napíchnutý oxytocin to už bylo opravdu šílené,kontrakce nepřetržitě, vzývala jsem všechny svaté a hrozila jsem, že když mi nepomůžou, vytáhnu si jakkoli sama. Na porodním lehátku přišla šílená úlevy při tlačení, ale kontrakce i přes oxytocin přestaly, takže další (a z mého hlediska) asi nejhorší bolest byl nástřih bez kontrakcí, bez umrtvení, museli ho rychle vytáhnout. Nakonec konečně vylezl kluk jako buk(3870 g, 54 cm). A šití? Asi hodina a půl, podle manžela jsem to celé prospala :D....VŠEM PŘEJI, RYCHLÝ, CO NEJMÉNĚ BOLESTIVÝ POROD V TERMÍNU :wink:
22. zář 2014 ve 12:16  •  2 děti - čeká miminko, termín má v březnu 2017  • Odpověz  •  To se mi líbí
@wikiiiii také jsem při porodu vyzývala všechny svaté. :smiley: Byla to hrůza ke konci, kontrakce sem měla téměř vkuse (aspoň mi to tak připadalo)
23. zář 2014 v 11:00  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
Nejhorší byly cca 2 hodiny kontrakcí zhruba po 1,5 minutě, tlačení už pak byla úleva a pohoda :slight_smile:
23. zář 2014 v 11:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
Pro mě byly nejbolestivější kontrakce.Samotný porod ( tlačení ) už byl v "pohodě".
3. dub 2015 ve 12:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
pro mě bylo nejhorší tlačení takhle zpětně, celé to trvalo půl hodiny a to roztahování cítím do teď. Doufám že druhé dítě bude pohoda
17. črc 2015 ve 23:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
Pro mne bylo nejhorsi na celem porodu az siti....neni to primo bolest ale spis neprijemne....a pak par dni po porodu kdy se mi spatne i lezelo chodit sem noc nemohla a sedet vubecne.....jinak za mne kontrakce ano boli ale neni to nijak hrozna bolest....(takova zlomena ruka boli daleko daleko vic) a samotne tlaceni o tom sem temer nevedela:wink:
17. črc 2015 ve 23:56  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
Pro mě stopro nejhorší fází bylo "prořezávání hlavičky" - to bolelo fakt hodně. Kontrakce byly proti finálnímu tlačení pohoda.
18. črc 2015 v 00:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
U prvního porodu asi okamžik, kdy hlavička byla napůl venku a já čekala na další kontrakci. U druhého porodu kontrakce, zejména ve chvílích, kdy jsem se nemohla předklonit ve stoje a přizvednout si rukou břicho. I když možná bylo horší, když mi po promačkávali břicho, jestli se už zavinuje děloha (dost jsem krvácela).
18. črc 2015 v 00:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
u prvniho porodu pro me take bylo nejhorsi prorezani hlavicky, to byl totalni sok pro telo a zacala jsem se cela trepat. ale celkove nejhorsi fazi jsou asi kontrakce v zaveru, ta bolest se rapidne zvysuje a uz se prestavam ovladat :slight_smile: a siti teda nanic. clovek uz chce mit po porodu opravdu pokoj a radost, ale co nadelame... byla jsem sita vzdycky, potreti me ale nenastrihli a bylo to snesitelnejsi nez po nastrihu.
18. črc 2015 v 00:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
Pro mě teda celý porod a kontrakce "v pohodě" a tlačení šílené - a to měla dcera 2,3 kg :frowning2: Je fakt, že byl porod vyvolávaný v 37+1 pro nízkou váhu a malá asi ještě nebyla připravená na svět, tedy ani tělo..? Přijde mi, že kdo má silné, časté a bolestivé kontrakce - asi jak má být, už se to rodí "samo". Hodně asi záleží na té přirozenosti porodu - aby sám začal, atd...
18. črc 2015 v 00:35  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
Kontrakce, jednoznačně. Poslední dvě hodiny po píchnutí vody to byla jedna velká kontrakce a fakt jsem viděla všechny svatý. Nejsem plačka a málo co mě bolí, ale tohle bylo nesnesitelný. Nedostala jsem žádný drogy, nestihlo se, takže jsem škemrala po manželovi, aby mě zabil, nebo aspoň přizabil. :grinning: Tlačení jsem vůbec necítila. U tlačení jsem už ani ty kontrakce necítila. Doktorka na mě pořád, ať jí řeknu kdy, kvůli nástřihu, a já tam na ní ječela, že žádný kontrakce nemám, nic mě nebolí, nic necejtim a ať si stříhá kdy chce a neptá se mě pořád jak blbá. :sweat_smile: Šití nepříjemný, dvakrát mě dopichovala Mesocainem a stejně to bodalo, ale oproti kontrakcím piánko. Každopádně skoro pět měsíců po porodu si živě vybavuju tu nesnesitelnou bolest a dokonale mě to odrazuje od dalšího potomka. Počkám si na vynalezení umělé dělohy, jinak nic nebude. :grinning:
18. črc 2015 v 00:41  • Odpověz  •  To se mi líbí (3)
@dokument tak tohle jsem bohužel nezažila, ale určitě to tak má správně být...
18. črc 2015 v 00:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
Od první kontrakce jsem porodila za 6 hodin, takže si nevybavuju první fázi, druhou fázi kontrakce se daly zvládnout (pohyb, změny poloh, častá návštěva wc) nicméně otvírala jsem se rychle poslední hodinu to bylo ze 2cm na 5 za 30 min a z 5 na 9 za cca 20, takže poslední hodina byla peklo, jakmile už jsem mohla tlačit tak to bylo super a svým způsobem jsem si to užila cca za 20 min tlačení možná i méně bylo po všem. Vytažení placenty nebolelo, šití vyloženě nebolelo, ale bylo nepříjemné...Takže za mě nejhorší byla poslední hodina než přišel ten opravdový porod.
18. črc 2015 ve 04:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
No u me kontrakce a potom kdyz uz me to zacalo nutit tlačit,tak mi rekli ze jeste nemuzu protoze branka jeste nebyla zašla a mohl by prasknout cipek....to bylo peklo....nebyt manzela ktery na me "kricel" at dycham tak se asi udusim....to trvalo cca pul hodiny a pak tlaceni uz bylo ok...o placente a siti nevim :slight_smile:
Mala 4030g.
18. črc 2015 v 07:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
Já jsem měla kontrakce slabé, nebyla jsem si zpočátku ani jistá, jestli to už je porod..ale nejhorší bylo nastřižení, které jsem bohužel cítíla a šití, to mě dost štípalo - asi ta desinfekce. Porod byl rychlý, půl hodiny od příjezdu do porodnice, ale ten nástřih a šití nikdy nezapomenu..
18. črc 2015 v 08:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
Asi je to individualni,kazdy snasi lip jiny druh bolesti...U obou deti bylo pro me nejhorsi,kdyz jsem tlacila a klubala se hlavicka...a to jsem u prvniho tlacila 15min a dceru tak 5min:slight_smile:Pred obema porody jsem cvicila s Epinem...prvni porod velke poraneni,druhy porod bez nastrihu i zraneni:slight_smile:ale za me proste nejde proste bezbolestne protlacit meloun klicovou dirkou:slight_smile:samozrejme s nadsazko-
18. črc 2015 v 10:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
Pro mě jednoznačě nejhorší bylo šití ...hrůůza ..nic horšího (tedy kromě zubaře) neexistuje :D
18. črc 2015 v 11:01  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
pro mě byly nejhorší kontrakce...
18. črc 2015 v 11:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
pro mě tedy bylo hrozné jak mě furt kontrolovala a šahala do mě.No a pak určitě protlačit hlavičku
18. črc 2015 v 11:53  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
Kontrakce! A to jsem měla štěstí, že mi vodu píchali až v porodním boxu. Kontrakce s vodou uvnitř bylo nic oproti tomu, co to bylo za bolest, až mi odtekla voda...
18. črc 2015 v 11:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
Měla jsem vyvolávaný porod 14 dní po termínu. kontrakce začli už večer kolem 9 ale to byla pohoda krásně po 5ti minutách, že jsem si ještě zdřímla u nich. Kolem 2 ráno se začala zkracovat doba mezi kontrakcemi že v 5 ráno jsem měla kontrakce po minutě...a kolem 8 ráno mi pomalu odtekla voda a kontrakce jedna velká, a tak mě nechali skoro do 1 hod po poledni. Jenže jsem se neotvírala...mezitím mi do čípku rvali tablety na otvírání, prsty mi do něj tlačili at se zkrátí a otevře, ale nic...ke konci jsem začla zvracet vyčerpáním, a nemohla jsem už ani na nohy, třepala se jak ratlík, v křeči v klubíčku, nemohla jsem se natáhnout....nedostala jsem nic od bolesti jelikož jsem nebyla otevřená, ale malá už chtěla ven. Takže když mě naposledy kontrolovali před tou 1 hodinou, tak pan primář rozhodl o akutním císaři. pod elou narkózou jelikož mi nemohli ani nic napíchnout, kroutila jsem se jim v křečích, že by netrefili žílu. Museli mě přivázat na nohy ruce k posteli na pevno. Za 10min 1 mě začli připravovat a malá 13:07 přišla na svět. Léčení po císaři? po 24 hodinách jsem už si šla pro malou, a vzala si ji k sobě a nevrátila. Jizva,hojení a vstávání, sedání, stolice, čůrání byla procházka růžovým sadem, oproti bolesti při porodu.
Přítel byl celou dobu se mnou a i on říká že tohle znovu nechce zažít. Takže budem mít 5 psů raděj, než znovu rodit.!!!! :grinning:
18. črc 2015 ve 12:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek