Nízká porodní hmotnost. Zjišťoval někdo příčinu?

knobloska
22. kvě 2009

Ahoj, mám 14 měsíční holčičku, je krásná, zdravá, ale teď mi začalo vrtat hlavou, proč se narodila s nízkou porodní hmotností ( 2610g, 45cm ). Někde jsem četla, že by se měla zjistit příčina, proč se miminko narodilo tak malinké, jsou to hypotrofičtí novorozenci, ale na nás se každej vyprdnul, nikdo to neřešil. Proto prosím maminky, které také porodily prnďata, jestli nemají jinou zkušenost.
Malá je 100% donošená. Chtěla bych to vědět hlavně kvůli druhému miminku.

pelmisek
28. kvě 2009

jo a cigaretky jen svátečně, v těhu nikdy!!! takže tím to taky nebylo - dost jsem o tom četla a psali, že se to u asi 30% dětí vůbec nezjistí proč jsou menší

knobloska
autor
28. kvě 2009

Já taky nekouřila. Měla jsem kolegyni v práci, byla jak chroust, ale měla silnou kostru, to bylo vidět, jaké má zápěstí. Tuk na sobě ale žádný neměla. Její manžel to je takovej chrchel, že vypadá jako 15 letej kluk. Má dvojčata, kluky, porodní váhy 3,5 a 3,7 kg. Viděla jsem její fotky z 9. měsíce, to bylo něco neuvěřitelného to její banděro. Protože je celý život silná kuřačka, tak ani v těhu úplně nepřestala a kouřila 3 denně. Takže je to opravdu nespravedlivé!!!
Naše breberka teď papá hezky, jen je taková drobounká. Musím přidat do alba aktuální foto. Dneska jsem byla u dr a byla tam holčička....no byla ohromná!!! a to ani neseděla, takže tak půlroční. Byla větší než naše Ki 🙂

shaula
28. kvě 2009

Hm, tak to tedy riskovala. Těhu s dvojčaty je už tak nestandardní a navíc si to dobrovolně komplikovat kouřením, divím se, že riskovala případné vývojové vady, které můžou být kouřením způsobeny... Nebo předčasný porod, u dvojčat už tak obvyklý...

knobloska
autor
28. kvě 2009

Prosim tě ona to tak neřešila, ve 4 měsících jim dávala krupičkovou kaši z normálního mlíka. Ale nebudu ji pomlouvat, je to fajn holka. O klukách říká, že ji jednou sežerou.
Holky a je mezi dětičkama s nízkou porodní hmotností nějakoej chlapeček, nebo samé bambulky?

shaula
28. kvě 2009

Tak k tomu můžu říct jediné - buď nemá informace nebo je ignoruje...
No já nevím, jestli se můžeme počítat mezi děti s nízkou porodní hmotností, když se kluci narodili o měsíc dřív, ale měli 2,35 a 2,25 kg.

knobloska
autor
28. kvě 2009

U dvojčat je to asi jiné. Když tak čtu příspěvky ostatních, zase tak malá ta naše nebyla. Ale oproti ostatním dětem byla fakt prcek. 🙂 . Úplně ji chyběl tuk, byla taková kost a kůže. V Plzni v porodnici t dělají tak, že dávají na pokoj miminka s podobnou porodní váhou. Tzn., že u nás byla samá prnďata...jedna tam měla už 2. dítě a první prý vážila skoro 4 kila. Měla a le ke konci těhu vysoký krevní tlak a tím to bylo. Pak tam se mnou byly samé předčasně narozené, tedy kolem 36.tt a více.

zabula
28. kvě 2009

ahojky,malá při narození měla 2,67Og,49cm,to to sem přenášela,byla ve 41týdnu !,kdyby byla dřív,tak tedy nevím,Nikdy mě nenapadlo že by mohla být nějaká příčina 😕
u malýho sem baštila vitamíny,že prý po tom děti sou velké,ale spíš mi to pusobilo na břicho,to sem měla jak na dvojčata 😀 ,a dokt.říkali už to nejezte,budete mít velké dítě,a malej byl po 39týd.a měl něco přes 3kg.47cm,
ale jak tu zaznělo,může to být i dědičné,mě mamka říkala,že sem byla taky tak maličká.
ještě bysme chtěli holčičku,ale už dopředu si myslím,že víc jak 3kg mít nebude

zabula
28. kvě 2009

a když sem taky přečetla,že ste mluvily o kouření,u nás sem před nemocnicí potkala maminu,šla určo na kontrolu,a pálila si to o što šest,a před sebou pupek,já stála jak opařená a ještě se za ní ohlídla,je to děs 😠

boobinka
28. kvě 2009

tak ten nas prdolka se narodil taky jako donoseny v 38 tydnu a vahu mel 2450g a 47cm, musel byt v inkubatoru. A to jsem mela placentu skoro přezrálou. Ted v desiti mesicich ma 8kg, takze taky nic moc a chodime na vysetreni s malou hlavou. Take mam obavy az budem chtit druhe mimco jak na tom bude a jestli kdyz melo prvni mimco vrozenou vadu jestli bude mit i druhy...

mobina
28. kvě 2009

Mě se Ondra narodil v 41+0 a měl 2790g a 48 cm. Měl stejně jako dvojčata, co s námi byly na pokoji 😅 Pediatr v porodce říkal, že je to v pohodě, že se prostě na určitý počet dětí narodí pár s nižší hmotností, která nejsou úplně tabulková. Dítě bylo a je v pořádku a tečka. Nijak jsem to neřešila, ale pak mě nahlodala Ondrova pediatrička, abych na to u druhého dítěte upozornila, že to vypadá na špatně funkční placentu ke konci těhu. Až to bude aktuální určitě se na to gynekoložky vyptám. Je pravda, že mě trochu zarazilo, že mi ke konci nekontrolovali ani průtok pupečníku a ani nedělali UTZ, ale neměla jsem žádné obtíže až na trochu oteklé nohy.

mobina
28. kvě 2009

Knoblasko Ondra taky vypadal jako svlečený králíček 😅 Rodina z toho byla trochu na větvi, protože neteř i synovec měli oba přes 3,5 kila, ale nakonec to dohání teď a v 15 měsících má 10,65 😵

shaula
28. kvě 2009

Mobina, to znám🙂 Když moje sestra viděla kluky druhý den po návratu z porodnice, tak se zlekla a prohlásila, že TO vypadá jako krysy z koncentráku a mělo by TO být v inkubátoru, že se diví, že mi TO vůbec dali domů... Mě jako novopečenou maminku, která si myslí, že její děti jsou nejkrásnější na světě, to fakt potěšilo 😀

lenousek100
28. kvě 2009

Ahoj, no tak Deny "králík" nebyla, ona byla i docela krátká - 43 cm, takže prostě "normální" miminko, akorát v menším provedení. Navíc na sobě neměla jediný flíček, neloupala se a tak. Taková panenka chou chou, ty jsou taky takový prťavý 😀
Jinak my byly s malou na neonatologii a D byla největší na pokoji a kromě žloutenkářů, co byli v jednom pokoji a jednoho cukrovkového mimča (narozeného o 6 týdnů dřív se skoro 5 kg) tam byla mezi těma nedonošenátkama jak obřík 😀

knobloska
autor
28. kvě 2009

boobinka, proč myslíš, že má vrézenou vadu? Mně se nezdá, že má malou hlavičku.
Mobina to mně to dělali všechno, ale takhle...ve 30,tt byla malá v průměru. Já jsem potom dr upazornila, že mi neroste břicho, a proto dělal další UTZ a ta vyšetření. Kdybych na to sama neupozornila, neudělal by nic

boobinka
29. kvě 2009

knobloska, uz v porodnici mi rikali ze ma vrozenou vadu hypospadia glandys - ma spatne vyvod mocove trubice, atd. A mala hlava se nezdala doktorce, poslala nas na neurologii kde nam potvrdili, ze ji ma o 2cm malou nez je norma, ale vyvíjí se mu dobře.

knobloska
autor
29. kvě 2009

boobinka tak to mě mrzí. Doufám, že ho to nebude příliš omezovat broučka. Kamarádka má chlapečka, zarostla mu fontanela už někdy kolem půl roku, ale měl strašně velkou hlavu už od miminka. Také je sledují, ale vyvíjí se normálně.

iira
29. kvě 2009

tak v roce jsme ted měli 8710g a 74cm,no pry žadny zazrak ,ale vypada pry mala dobře a nijak nestrada...divna ta naše mudra,přeci nebudu šidit sve ditě 🙂

lenousek100
29. kvě 2009

Tak o zarostlé fontanele mi ani nemluvte, D zarostla kolem 6. měsíce, takže jsme taky udělali kolečko u neurologů. Naštěstí to vypadá dobře, hlava i přesto roste. Ale dost jsme se báli...
iira - ona to bere fakt každá dr úplně jinak, nás ta naše uklidňovala, že 7 kg v roce je dost vzhledem k porodní váze...

iira
29. kvě 2009

jo ona jinak řikala že je hezka a zdrava,měla jsem problemy při porpdu a pravě že mudra řikala jak krásně to vše dohnala

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru