Obr těhu bříško a následky po porodu

ally8
17. bře 2016

Ahoj holky. Vy které jste měly veliká bříška při prvním těhu, měly jste i při druhém ? Já jsem hubeňour s úzkou pánví a bříško mi roste prostě jen dopředu. Celé těhu jsem poslouchala jak mám obr břicho a teď jsem podruhé těhotná ve třetím a vypadá to, že bříško bude ještě větší. Tak nějak už jsem se smířila s tím, že tak rok budu zase břicho dávat dohromady, ikdyž vytažená kůže mi zůstala . hlavně že se mimi v bříšku líbí, ale opravdu zavidim těm holkám které odrodí a jsou bez bříška. Jak jste na tom vy s bříškama po porodu? Ráda sportuji a postavu si hlídám ttakže to vytahané břicho mě trochu trápí. Podařilo se vám cvičením dát břicho zase do původní podoby ?

englerova14
24. bře 2016

Přidávám se k dotazu. S prvním jsem mela bříško, též jen vpředu, okolí si ze mně utahovalo, že tam jsou dvě. Mazadla nepomohla, kůže popraskala, cvičila a cvičím, masíruju, ale (jsem hubeňour), ale kůže kolem pupíku je prostě volná a nejde s tím ni . proto nenosím uplé kalhoty a trička na tělo. Vypadá to, jako nějaký špek😕

englerova14
24. bře 2016

@ally8 bojím se, že druhé bude ještě větší, syn 4,4 a 54.

ally8
autor
27. bře 2016

@englerova14 Aj, tak to je taky mazec takový velký mimi. Anežka ani nebyla tak velká, měla 3,4 kg ale místečko si udělala jak pro dvojčata 😀 No jsem teď podruhé těhotná a už jsem si říkala, že pokud břicho dopadne ještě hůř než při prvním, zkusím rok intezivně cvičit a pak při nejhorším navštítm nějakou plastickou kliniku, aby mi třeba jen pomohli s tou povolenou kůží. Stejnak budu muset pod kudlu, protože mám vylezlí pupík kvůli kýle, tak by to třeba vzali při jednom.

kittynka
27. bře 2016

Já u prvního syna bříško tak akorát a měl 3950gr a 51cm,druhý syn měl 3720gr a 50 cm-bricho

kittynka
27. bře 2016

Bylo obrrrrr..... Na sale po porodu doktorka a zbytek personálu obdivovali mojí obří placentu....prý tak obří ještě neviděli. Takže u mě to bylo tímto. Teď čekáme holčičku a bříško leze pomalu, tak jsem ráda.

soyevita
27. bře 2016

@kittynka U holčiček bývá menší břicho,roste spíš do šířky a do boků.Moje sestra měla vždycky jen obří břicho,jinak hubená-má 2kluky a oba měly 4,5kg.Já byla vždy celkově v těhotenství jako koule-mám 3holky a 4na cestě a zase to vypadá úplně stejně.Břicho menší,ale tloustnu všude.Každá řešíme něco po porodu.Někdo strie,někdo povislé břicho nebo prsa.Někdo velký přírustek na váze.Hlavně ať jsou naše dětičky zdravé,ostatní jsou prkotiny😉

evulinkab
27. bře 2016

U prniho tehotenstvi jsem mela brisko takové normální ke sve hubené postave, hned po porodu se mi ztratilo, fakt už v porodnici jsem vypadala, jak kdybych nerodila pred pár dny...
No ale u druhého tehotenstvi jsem byla snad hodinu tehotná a brisko už bylo videt🙂A v 9.mesici jsem vypadala fakt hrozne, jsem hodne hubaná a vse mi šlo do bricha, dcerka mela pres 4kg, do toho hodne plodové vody, mám myslim i nejakou fotku v albu...Trvalo mi skoro rok, než se vrátilo do normálního, hubeného stavu.Predtim jsem mela porad videt jakoby podbrisek.Nastesti mám ale bricho bez strií

soyevita
27. bře 2016

@evulinkab Koukala jsem na fotečky a bříško vypadá veliké,ale je to taky tím,že Ti to šlo jen do bříška.Jinak jsi byla pořád stejně štíhlá.Paráda,tiše závidím 🙂

lenkalenulka
27. bře 2016

Ja jsem mel i prvniho tehu vetsi brisko byla sem strasne natekla .. U druheho tehu jsem mela.mensi brisko i kdyz byla dcerka krapet vetsi ( prvni 3310 g 51 cm druha 3680g 50 cm)

evulinkab
28. bře 2016

@soyevita Jojo, práve mi to šlo jen do bricha....Ale o to huř se to pak vracelo do puvodniho stavu 😉

ally8
autor
29. bře 2016

@soyevita hmm, tak to u mě teda vůbec neplatilo 😀 Měla jsem holčičku a břicho nešlo vůůůbec do boku je došpičky. Říkali že mám místo břicha žraločí hlavu 😀

ally8
autor
29. bře 2016

@evulinkab koukala jsem na tvoje bříško. Teda, opravdu taky krásné 😉 Ale je super že ti vůbec nepopraskalo. A kůže se ti taky vrátila nebo zůstala povolená ?

ally8
autor
29. bře 2016

Přidala jsem do alba taky foto asi měsíc před porodem, tak se pokochejte 😀

evulinkab
29. bře 2016

@ally8 No jako popraskalo mi na míste, kde jsem mela piercing, tak tam se ta kuže natáhla.Ale po porodu jak se brisko zmenšilo, tak to neni ani videt..JInak bricho mám ted pekné, ploché, žádná vytahaná kuže...za což jsem fakt ráda.A to jsem ani na bricho necvičila🙂nejak samo od sebe se to spravilo

senta_sofia
29. bře 2016

@ally8 u mna po druhom horsie, koza to neustala, kolem pupku sa mi porobili strie a doteraz je to take nepekne,zosuverene ako celuitida... Ale prdim na to, zdrave dieta je najviac 🙂

barumat
29. bře 2016

Koukala jsem na obě výše zmíněné fotky obrbřich a musí konstatovat, že já mám takový břicho taky a to ještě ani nejsem měsíc před porodem - vkládám fotku týden starou, 33+1 (!). Děsím se, co z toho nakonec bude, hlavně mi přijde, že mám sklon k vytahanosti kůže (třeba na jednom uchu mám píchnutý krom klasický náušnice ještě dvě pecičky, zdůrazňuju PECIČKY, nenosím žádný těžký náušnice, a stejně to jedno ucho mám vytahanější. Stejně tak prsa mi přijde, že mi klesly už teď v těhu. Bojím se, že až porodím, tak se břichem budu moct přikrejvat 😢 Osobně jsem odhodlaná zhubnout, cvičit, a po roce - dvou, pokud nebude druhé dítě, si klidně nechat pomoct skalpelem. Chci se sobě i manželovi líbit. Neříkám být umělá, ale nechci vypadat jako vyfouklej panáček Michelin...

evulinkab
29. bře 2016

@barumat Tak ono taky záleží na postave, já treba jsem hodne hubená, hubené nohy, žádné boky...a to mé bricho bylo k teto postave obrovské, když jsem byla týden pred porodem v porodnici na prvni kontrole, tak primář se lekl a doslova mi rekl, že mi dítko musi zmerit ultrazvukem, že tam bude určite velké miminko a hodne plodové vody...Oboji se potvrdilo a on mel dost obavy, abych se svoji telesnou konstrukci porodila prirozene...Proto me poslal na vyvolání, nechtel me nechat prenáset...Nakonec jsem porodila bez problému..Jinak já vypadala ve 33tt takto

barumat
29. bře 2016

@evulinkab No to je fakt, že k těm hubeným rukám a nohám to vypadá o to větší 🙂 U mě to oteklý nohy a velký prsa trošku maskujou, ale pořád mi přijde, že mám oproti ostatním v tom samém týdnu břicho prostě obří ☹ Ostatně na ultrazvuku minulý týden mi pan doktor řekl, že čekám cvalíka, že je tak o týden napřed oproti tabulkám. Pak se na mě podíval a pravil "No jo, tak Vy ani manžel asi taky nejste úplně drobní lidi..." Jsem nějak nevěděla, jestli se mám naštvat hned, nebo až za chvíli - já mám 170cm a momentálně 80kg, nabrala jsem přesně podle tabulek, tak fakt nevím, co se mu na tom nezdá, osobně si až na to břicho nepřipadám ani jako anorektička, ale ani jako věstonická venuše. Pak ještě dodal, že bych měla čekat tak to tříapůlkulový dítě. Říkám "To je tak akorát, to je dobrý." a on na to "No jo, na Vás jo, na Vás je tak akorát." Člověk by řekl, že doteď rodil samý ťing-ťong těhule metr padesát s třiceti kilama a dítětem jako zakrslej králíček 🙄

soyevita
29. bře 2016

@ally8 Už jsem Tvoje bříško skoukla a fakt hodně zvláštní tvar 🙂

ally8
autor
3. dub 2016

@barumat jééé, to mě povabilo...vyfouklý panáček mischelin 😀 No přesně souhlasím. Dám tomu rok, to stejnak budu kojit, tak se od mimča nehnu a pak půjdu pod nůž tak jako tak. Mám hrozně vylezlí pupík a i to už vypadá nehezky. Taky nejsem typ barbie a přeci jen bych si ráda ještě oblíkla plavky aniž bych se styděla dojít k vodě 😀 Tvoje bříško je veliké, ale alespň má kulatý tvar, já měla špičáka a roste mi jen dole až pod žaludkem 😀 No ale...nějak to dopadne, hlavně že je mimnko spokojené a zdravé.

ally8
autor
3. dub 2016

@soyevita 😀 že jo Naštěstí teď už to fakt beru s humorem a rovnou všem předem říkám, že budu mít zase žraločí hlavu a obr břicho, aby to zase nikoho tak nepřekvapilo.

ally8
autor
3. dub 2016

@barumat Ti doktoři si fakt nevidí do tlamičky 😀 3,5 kg není žádná velká váha mimča. To měla moje první dcera a porodila jsem uplně normálně, pohodově a to mě strašili, že mám úzkou pánev.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru