Používáme cookies. Více informací zde.
Zavři

OČR na syna pro tatínka po porodu

lenkadolezalova
8. zář 2015

Dobrý den, chtěla bych se zeptat jestli má manžel nárok na dávky OČR po porodu. Máme 2,5 letého syna a po dobu co budu v porodnici se o něj bude starat. Hlavně nemůžeme z nikoho dostat kdo OČR vystaví. V porodnici nám říkali, že dětský lékař, ta nám říká, že porodnice... Nevíte někdo prosím.
Děkuji 🙂

lucille85
8. zář 2015

OČR by vám měla vystavit porodnice. Manžel nárok má-žije s dítětem o které bude pečováno (protože osoba, která o něj jinak pečuje o něj pečovat nemůže-vy jako matka budete v porodnici)ve společné domácnosti. Očr neboli tedy Ošetřování člena rodiny je placeno od prvního dne a je to myslím cca 60% z denního vyměřovacího základu. Placeno je ovšem pouze 9 kalendářních ! dnů, pak samozřejmě doma může být muž dál, ale již zadarmo. Dávku vyplácí sociálka-na papír, který dostanete se vyplňují údaje jak bude chtít peníze zaslat-na účet nebo složenkou.

lenbela
8. zář 2015

Když jsem byla na operaci před 5-ti lety, tak se manžel staral o dceru (tehdy 1,5 roku) a OČR nám vypsala pediatrička.

satyyy
8. zář 2015

Nam to psali v porodnici. Presne na tu dobu, co jsem stravila v porodnici.

lanyza
8. zář 2015

mě to ted psal dětský lékař, protože je to psaný na starší dítko.... je to na dobu co jste v porodnici, max 9 dní, a počítá se do toho i víkend 🙂

blahova_andrea
9. zář 2015

nárok na očr je. nám to vypsali v porodnici a ještě dokonce zpětně, protože jsme na to při příjmu jaksi zapomněli 😅

vafle
9. zář 2015

nárok na očr vám napíši v porodncic. Hlaste se u příjmu. Ukončí vám ho ke dni propuštění z porodnice. Pokud máte vstřícného pediatra a uználi za vhodné (např. budete po císařském řezu) může vám očr vystavit na dalšíh x dní tak aby jejich součet byl devět. tzn 5 dní budete v porodnici . dostanete očr z porodnice, 4 další může být partner doma pokud se domluvíte s pediatrem

Sem začni psát odpověď...

Odešli