Používáme cookies. Více informací zde.
Zavři

Onemocněly jste někdo po porodu cukrovkou?

luckaa
6. bře 2008

Ahoj holky,stalo se Vám někomu,že jste po porodu onemocněli cukrovkou?

trpaslicka
6. bře 2008

Ahojky....
zatím se mi to nestalo, ale mám velké obavy, že se to může stát. Cukrovku máme v rodině a já dostala tu těhotenskou. Po porodu bylo vše OK a já si ani nemusela píchat inzulín.
Chtěli bysme ještě jedno mimčo a to budu ze startu hned sledovaná diabetologem. První těhotenství jsem nabrala 30kg přesně. Dole mám 20kg s toho jem nechala v po porodu v porodnici 10kg a rok se trápila s dalším 10kg. Ještě 10 potřebuji dát dolů (do ničeho se nevlezu).
A tobě se to stalo? Máte jí v rodině?

luckaa
autor
6. bře 2008

S tou tehotenskou jsem mela namale,ta hodnota po první hodině byla vysoká a teď musím každou chvíli jíst,jak se nenajím,tak je mi špatně na zvracení a kamarádka (zdr.sestřička )mě straší,že by sem mohla mít cukrovku,tak nevim.Děda ji měl.

skuli
6. bře 2008

Tak já teď měla při posledním těhotenství těhotenskou cukrovku,hodně velkou.Od 7 měsíce jsem si 4 krát denně píchala inzulín.Měla jsem jít po šestinedělí na kontrolu,ale ještě jsem tam nebyla,malá má 3 měsíce 😒 Se bojím,protože vím,že ji mám velkou pořád.Mám doma ten přístroj na měření a když si to změřím někdy,tak je vysoká. ☹

bramburka
7. bře 2008

já ji nemela, hodnoty byly na hraně, ale máma ji má a já se toho taky bojim, protože ty příznaky trochu mám... na kontrolu mám jit po kojení, se svojí nadváhou mě dr. aspon sprdne, to je mi jasný...tak kojim co nejdýl, abych mohla jist čoko

luckaa
autor
7. bře 2008

Holky a jaký jsou příznaky?

jusnina
8. bře 2008

Já se hlásím ☹ Těhotenská cukrovka, 3x denně inzulin a 6 měsíců po porodu jsem měla hodnoty na OGTT ještě vyšší než v těhotenství. Takže dieta, musím zhubnout a pokud se doktorce nepovede najít nějaký prášky kde není kojení jako kontraindikace, tak skončím zase na inzulinu. Za týden jdu na kontrolu a uvidí se co dál. A příznaky? Vlastně jsem nikdy žádný nepozorovala.

kacka.va
8. bře 2008

lucko, to že měl děda cukrovku ještě nic neznamená. U starých lidí je to normální. Horší je ten druhý typ cukrovky než ta "stařecká". A neboj, jíst v malých dávkách je úplně normální. 😉

mikca
8. bře 2008

u nás v rodině máme první tip cukrovky což je celoživotní píchání insulínu.....hlavním příznakem je většinou bud velká žízen nechutenství časté močení malátnost pocení, nauzea..je toho moc odvíjí se to od toho jestli je cukr v krvi vysoký nebo nízký..taky může být ztrata na váze...chtělo by se to nechat vyšetřit nejen cukr v krvi a moči, ale i glykovanej hemoglobín..

skuli
8. bře 2008

Holky to je děs.Já tam snad ani nepůjdu.Kámoška mě ale sprdla,že cukrovka je tichý zabiják a že si z tím nemám zahrávat 😢 Příznaky jsem nikdy žádné neměla,byla jsem poslána na ten test kvůli věku.

luckaa
autor
11. bře 2008

Díky holky

jusnina
11. bře 2008

Ty jsi nebyla ještě na Ogtt? To bys měla do šesti měsíců po porodu.