Orgasmic birth - Orgasmický porod. Viděly jste?

tannawe
18. srp 2008

Ahoj...mate nektera zkusenost se shlednutim filmu Orgasmic birth?
Na strankach orgasmicbrith.com je kratka ukazka a velmi me inspirovala pro porod v domacim prostredi. Film by se v Cechach mel promitat na festivalu nekdy v rijnu...Diky

emamamamu
8. led 2009

tann mam to zkusit stahnout? ja myslim, ze to nebude slozity, navic mame predplceny rapidshare, protoze nemame telku....😀
tan jenze vzdycky kdyz vidim tvoje fotky, tak si rikam, ze ty mas asi vysokou skolu na to byt mama...deti se s tebou nenudi, porad nekam cestujete, navic mas rozhled, protoze nesedis jen s nema doma, vypadate porad tak spokojene na fotkach.....
a ja se bojim, ze ja budu mit fotky, kde budu mit rozmazanou rasenku a budu ubrecena a spinava a moje deti budou pokadene a hladove😀
ja tak hrozne chci byt v tomhle dokonala (jako v jinych vecech, na kterych mi zalezi), ze uz tri noci v noci nespim a premyslim a premyslim a premyslim....
zaskocila jsem sama sebe svym chovanim..v mych ruzovych snech jsem myslela, ze radsoti omdlim nad dvema carkama a nebudu uz delat nic jineho, nez hladit bricho.....a prd.
clovek si uvedomi tolik veci, ze nechapu, ze mi jeste nepraskla hlava🙂

a jinak s odbocovanim od temat....sem nikdo moc nechodi, zadne "chytre matky" tady neordinujou svoje mourda..takze jsem rada, ze mi tady nekdo rekne i neco jineho nez o porodu🙂
az budu mit dalsi otazky, tak se urcite zeptam🙂

gedren
8. led 2009

Emo, taky muzes zajit na attch parenting, tam je veselo a taky Ti nikdo nebude cpat zadny moudra 🙂

Co se tyce dojezdu do Vrchlabi, to se fakt neda rict, jestli to das, nebo ne. Ja osobne bych to asi neriskovala, mne jak zacal porod krvacenim, tak to vsechno slo fakt rychle...ale my ani nemame auto, takze nebylo co resit, proste prazska porodnice a hotovo 🙂. Jsou holky, co dojely, jsou takovy, co musely rodit cestou v Hradci, obcas si tam nekdo 14 dnu pred terminem zaplati penzion, a nekdy mu to vyjde, nekdy ne (jakoze behem tech 14 dnu stejne neporodi a pak uz chlap nema dovolenou...)...ja zas tak sileny naroky na porod nemela, aby mi to za tuhle logistiku stalo 🙂. Navic si zase rikam "kdyz uz porodnice, tak poradna" (s JIPkou apod.) - a nebo radsi zadna 🙂, z Vrchlabi musej komplikovany pripady prevazet do Hradce, a kamosku tam malem nechali vykrvacet, pac jim dosly nejaky leky a lekarna mela zavreno - z tohohle duvodu pak svy dalsi dve deti rodila doma. To uz bych byla spis treba pro variantu Porodni dum a pripadny prejezd do Krce/Podoli...ale to jsou jen takovy moje napady, kazda mamina si nakonec sama srovna, kde to bude pro ni nejlepsi 🙂

A ty depky, ja se nad tim tak usmivam, jak to popisujes, protoze ono to zni navenek nelogicky, ale pritom ta tehule to proziva tak strasne opravdove, proste vim, o cem mluvis, protoze jsem to zazila, a ver, ze to neni realny, ze si s Tebou proste ty hormony hrajou a prejde to!

tannawe
autor
8. led 2009

emco zkus to stahnout,to je super napad...piracy is a crime! 😝
Poradim ti jedno,nekoukej na moje fotky! 😉 ja na tom totiz tvrde makam dvacet ctyri hodin sedm dni v tydnu 😎 😀
No nic,malej chce sve vecerni mlíčino...tak valim... 🙂

emamamamu
8. led 2009

ged neboj, ja tam nakukuju...🙂 jen me jedno unasraly reci o podprsenkach, ja nemit trojky, tak se taky posmivam tem, co je nosi...😀

a verite tomu, ze jste prvni, ktere mi rekly, ze mely stejne myslenky? jini pmi porad jen gikaji "gratuluju" a "drzime palecky".....no to mi tak pomuze😀

jdu spat, nejak v noci nespavam, tak alespon na chvili🙂

a tann necekane, kdyz zadas na googlu orgasmic, hadej co ti to najde...?..😀

tak dobrou, pusu vsem detem 😵 😀

larakroft
8. led 2009

Ahoj holky, vy si tu taky hezky diskutujete, až mě mrzí (no ale zas jen trochu), že jsem tu vaši diskuzi probruslila s hokejkou v ruce 😀
Jinak já mám taky šílený pochybnosti o svým mateřství, čím jsou kluci větší, tím větší jsou ty pochybnosti...no ale snad z nich vyrostou správní mužští, přecejen mají dobrý příklad doma 😉
Co se týče dojezdů do vzdálených přátelských porodnic, jsem taky radši pro domácí porodnici pokud možno ambu, a ostré lokty (prořízlou hubu), evt. domácí porod. Svůj případný třetí porod bych vyiděla tak, že porodnice, ale kdyby se mi to v jeho průběhu zdálo ok, zůstanu doma. Což ale v praxi stejně vychází na přípravu domaporodu, shánění PA, pediatra...
Jo, a honem jdu zkouknout manžela Tann, když je tu tak vychvalován 😉

tannawe
autor
9. led 2009

Venku je nadherne zasnezene rano, mrnousci jeste vychrupuji,manzel uz se rozletel do prace a ja si tu srkam cajicek a medituju nad smyslem byti 😀
Jinak tusim, ze jsem mozna uz odkaz na tento blog kdysi davala, ale preci jen...je to psane muzem, je to jine, je to domaci porod a hlavne, je to ctive...takze opet,kdo ma cas,chut a naladu smele do toho...

http://baudysjr.blog.respekt.cz/c/22467/Domaci-...

No s tim manzelem...ema me potesila, manzel se nestacil divit az se zardel, kdyz jsem mu rikala jakou mi to udelalo radost. Ja uz jsem si nejak zvykla totiz, ze se libi asi jen me 😅 /treba na BRMS v gratulacich ke svatbe hlasky typu jee manzel sympatak, nevesta nadherna atd. takze manzel usoudil,ze je prisera a hotovo 😀

Pochybnosti k materstvi patri, to se neda oddelit, kdo o sobe nepochybuje ten se prestal vyvijet! 🙂 😵

tannawe
autor
9. led 2009

A jeste velmi pekne stranky zde:

http://www.normalniporod.cz/domaci-porod-je-bez...

😵 😵

emamamamu
9. led 2009

kurna, se mi to smazalo...a uz si nepamatuju, co jsem psala...😀

..prvni porod nebude asi experiment a zvladnu to tady nekde s dochtorama, pak se uvidi, na co si troufnu🙂 ..chci se fakt vyhnout cisare, ale to moc nebude zalezet na me asi, tak jen tise doufam🙂

a tann takoveho chlapa jako mas jsem vzdycky chtela (a mela🙂)), ale muj vyvoleny je nakonec blondacek s kudrlinkama🙂
ty odkazy si prectu v praci🙂 (mi pripomina, maji vasi gynekologove taky tu televizi v cekarne, jak tam mluvi ten doktor ty blbosti?😀 )...jo a kdyz se mi moje doktorky nelibi uz na zacatky tehu(mozneho🙂), mam si radsi najit nekoho jineho? 😕

tannawe
autor
9. led 2009

zdarec emiku...no jasne, moje gynekolozka tam ma bednu pres pul cekarny a jedou tam same prima veci jako jak pouzivat tampony, kde porodit, hlavne nerodit doma a tak...
Ja bych si radeji nasla nekoho kdo bude na stejne vlne jako ja...ja mam gynekolozku fakt dobrou a televize v cekrane ji tedy srazila par bodiku, ale zase si udelala televizi i na ultrazvuk, takze clovek vsechno vidi pekne pred sebou, takze ty bodiky zase rychle nahnala 😀

gedren
9. led 2009

Tak u nas v cekarne zadna telka neni, akorat pak u Helenciny detsky doktorky, ale tam nejsou reklamy na tampony, ale hlavne na samy ockovani a jiny kravoviny...a prokladaji to Vilou amalkou, Rumcajsem a tak - cim to prokladaji na ty gynde??? 🙂

Jinak mne moje gyndarka nejak extra nesedne, ale ani me moc nesere 🙂, proste tak normal, no a je to blizko (poliklinika vcetne vseho dalsiho zazemi - krev, utz apod.), coz jsem ted povazovala za dulezitejsi, protoze behem toho tehotenstvi je clovek u doktora furt, tak jsem byla rada, ze nemusim jezdit nekam buhvikam (hlavne pak treba i rano na ty krve a tak), zvlast s hlidanim Helenky by to jeste bylo slozity a tak.

Clovek taky muze chodit do poradky k nejaky soukromy PA nebo treba do porodniho domu, ale ty vysetreni k tomu (utz, krve..) si musi domluvit u toho gynekologa, to mi prislo organizacne prilis narocny, vysvetlovat na ty gynde co a jak, takze ta PA se o me bude starat az ted, kdyz bych spravne mela uz prejit do porodnice, a misto toho prejdu k ni 🙂

emamamamu
9. led 2009

tann toho doktora bych zabila, jak rika kolik deti porozenych doma umrelo a tak...🙂
hlavne ja jsem si nasla gynekolozku na Hajich a bydlim na Libusi...takze busem 30 minut a autem po jizni spojce.... 😅 jsem pitoma...potrebuju nekoho tak na Budejovicke, nebo na Pankraci....tam jedu metrem 5 minut...

jesty bych se devcata moje mile chtela zeptat na rodicak🙂 Ja bych chtela tak na 3 roky..pritel na 2 s tim, ze pak by bylo dalsi, at teoreticky nestresujeme pozdeji prvni dite, ktere pujde do skoly...😀
a ja nevim ,predstava, ze za dva roky budu muset do prace (ten muj dela z domu, chce byt s mimcem doma...)... 😕

tannawe
autor
9. led 2009

no emi, ja jezdim ke gyn taky autem z Vysocan na Cerny Most,coz neni zadny med,ale ja jsem s ni spokojena a tady na Vysocanech jsem ani nehledala, mam ji uz fakt dlouho...to to leti, boze boze...a rodicak jsem tedy nejak neresila. Ja jsem proste byla s Eli doma /ale prubezne chodim do prace jak mam cas, naladu a jak je poptavka... 😀 /a kdyz prisel Zaky tak jsem si dala na ty ctyri roky neb ja jsem putka domaci 😅 😀 a i tak stale chodim do prace sem tam, proste tak jednou dvakrat za mesic... 😉

emamamamu
9. led 2009

tann no nebudu kecat, ale jde mi predevsim o penize...🙂 takze premyslim, jestli budu natolik dobra brigadnice, ze pak po tom druhem roku vydelam dost za malo casu straveneho v praci...😀
ja chodila na jeden takovy komparz😀 😀 ale pak jako matka uz bych tam asi nesla...😀
nevim no, dva roky 11 neco je super, ale jistota je jistota, ze???
kolik ma Zak tedka? tak ty vlastne ani nevyuzijes 4 roky rodicovske ne, kdyz budete mit dalsiho spunta?🙂 (ono se to vlastne nejak scita, nebo beres zase jen na jedno dite? 😕 ..me napadaji posledni dobou same lepsi veci, treba kudma jde slepici vajcko...😀 )

tannawe
autor
9. led 2009

jo uvahy mas teda pekny 😝
me konci rodicovska dovolena pristi rok, takze nevim jestli to stihneme 😀 Penize az v prvni rade ne?
😎

gedren
9. led 2009

Emo, muzes zkusit http://www.adc-sanatorium.cz Myslim, ze tam chodi Kyri, chvalila si to celkem, pry se tam nic neplati, a nekdy pred pul rokem, kdyz to psala, jeste brali nove pacienty.

Ad rodicak: no u toho dvouletyho clovek dostane v celkovym souctu trochu min penez (asi o 20 nebo 30 tisic, ted nevim), jinak je to asi jedno, nikdo Te pak nenuti jit do prace, zejo 🙂 (rodicovsky prispevek a rodicovska dovolena jsou dve ruzne veci). Ja jsem si u brouka jeste vybrat nemohla, ted budu brat dvouletej, protoze netusim, kde nam pak bude konec, jestli treba nepojedem nekam do zahranici nebo tak, no a nebo jestli nebudu davat to maly aspon na par dni v tejdnu do nejakyho zarizeni, tak to nechci s uradama resit a radsi si to vyberu rychlejs. Pracuju ted pri Helci a pracovat budu i pri tom malym, takze z tohohle hlediska je mi to jedno.

emamamamu
9. led 2009

gedr to zavidim, ja nevim, co bych mohla delat, abych neochudila to male, ale zaroven by ty prachy fakt staly za to...😀
a co delas ty?
a tann ty?😀

a kde planujete travit duchod?😀 (opravdu me zajima vsechno😀 )

tannawe
autor
9. led 2009

emi myslis jako povolani? 😀 ja jsem tanecnice, takze na volne nozce...a jinak ja su prece matka ne?? 🙄 😀
A na duchod fakt nemyslim, protoze buhvi jak to bude, ted primarne resim tretiho prcka, jak to zvladnout se stenatkem, co budu varit zitra atd. proste same "primitivni" cinnosti a hlavne dukladne se snazim zjistit co a jak pri tretim porodu, i kdyz to zni legracne tak proste to docela dost resim 😝 😀

gedren
9. led 2009

Emo, ja delam vyzkum na univerzite (chlap taky, ten k tomu jeste trochu uci, ja ted ne, kdyz mame ty mimina), takze pracujeme doma a mame docela volnost (jak casovou, tak ve vyberu naplne prace), coz je k detem idealni 🙂.

Tann, tanecnice jako baletni, nebo jako barova? ;)

tannawe
autor
9. led 2009

gedren no preci velka umelkyne Penice Tornado Lu, muj velky vzor 😉 😲

emamamamu
9. led 2009

tak ja uz se vidim, jak doma delam pres internet a budu klikat na bannery...😀
tan tady v Praze to musi byt lahoda si potancit a jeste za to dostat prachy...🙂
hele myslite, ze bych mohla treba hlidat jeste jedno dite za prachy?😀 to me ted napadlo, kdybych chtela delat praci v oboru🙂

tannawe
autor
10. led 2009

Zdravim vsechny priznivkyne tohoto vlakna a pridavam opet nejaka moudra...emiku...jasne, proc bys nemohla hlidat deti? Pokud budes zvladat vlastni tak bych si ke starsimu kojenci klidne pribrala nejake zvladatelnejsi batole nebo predskolaka...kdyz to mas v oboru tak je to koser. 🙂

A protoze jsme ve vlaknu o porodech tak pro vas prinasim dalsi zajimavy web...pokud se weby uz opakuji dejte mi kdyz tak vedet, ale mam dojem, ze zatim se mi dari vyhledavat zajimave weby bez toho, aby se po dvou strankach clanky opakovaly!

http://www.jinyporod.cz/clanky/porod/porod-do-vody

gedren
10. led 2009

Ona vubec cela ta stranka www.jinyporod.cz je zajimava, taky jsem na ni pred casem narazila. Co se tyce ty vody, u sebe si nejak vubec neumim technicky predstavit, jak bych zvladla porodit v normalni vane, proste by mi to prislo desne nepohodlny a komplikovany 🙂 Ale v nejakym spesl bazenku by to mozna slo 🙂

mirjanka
10. led 2009

Gedren, já si sebe zase neumím představit technicky jinak než ve vaně - docela jsem měla depresi, když zavřeli Vrchlabí a představa jiného porodu než ve vaně mě děsila...ona ta vana je širší než klasická...když jsem přečetla odkazy - jiný porod, tak musím konstatovat že s odstupem pěti let se změnilo pouze to, že později jsem rodila placentu už klasicky...přešla jsem na klasické por. lůžko, u prvního syna mi ji vytahovali ještě ve vaně ....a pohled na úplně čisté nezkrvavené miminko je úžasné...jediné, co na něm ulpí je mázek...ale krev žádná 😉

emamamamu
10. led 2009

jdu na to holky🙂 ja chci fakt zkusit tu vanu🙂 a Bulovka ne☹ dneska mi tam malem vypadaly vlasy, zaprve jsem asi rozmazlena, ale nemocnice-porodnice se mi teda vubec nelibila a za druhe...sestricky tam jsou prijemne jak tydenni hovno v dupe🙂

larakroft
10. led 2009

Ahoj holky, moc nestíhám, jakžtakž dočítat, reagovat skorem vůbec, a odkazy....hudba budoucnosti.

Co se týče ttěch rodičáků, tak 2letej a 3letej jsou v celkovým součtu stejný, počítala jsem si to loni nebo kdy, když jsem si měla vybrat. Akorát ten 4letý vám dá v součtu míň. Mmch., vybrala jsem si 3letý.
O tom hlídání při vlastních dětech jsem taky už přemýšlela, ale teda spíš opačným směrem. Jsem už doma přes 5 let v kuse a leze mi to na mozek. Přesně ten model dát mladšího kluka (starší chodí do školky, když jsme v ČR) nějaké kamarádce či příbuzné s +/- stejně starým děckem je super. Klidně jí za to můžeš dát nějakou část rodičáku, který to samo zůstane, a částečně se zapojit do procesu. Ale určitě bych nešla na víc, než poloviční úvazek. Případně práce z domu, v mém oboru to při kvaltním tech. vybavení jde celkem taky...bohužel mi chybí 1) hlídání, 2) zaměstnavatel a 3) to tech. vybavení (dělám v počítačový grafice). No a hlavně by mi asi nikdo malýho hlídat nechtěl. Ačkoli všude, kam chodíme na návštěvy, je moc hodnej, řádí jen doma.

gedren
11. led 2009

Laro, dvou a triletej rodicak vyjdou stejne jen pokud to pocitas na cely dva a tri roky, tj. nesla bys na materskou, ale rovnou na rodicovskou (a to vlastne nehrozi, protoze to by Ti ten dvou/triletej nedali). Ale kdyz to pocitas od toho pul roku ditete po skonceni matersky, tak na dvouletym prodelas.

Jinak ja bych se asi zvlaznila, kdybych nemohla doma pracovat, by mi to desne lezlo na mozek...no zatim to zvladame tak, ze o Helcu se starame tak stridave a stridave oba pracujem, jak se narodi to maly, tak asi chvili nebudu delat nic 🙂, no a na podzim uz budou Helci tri, tak ji asi soupnu na par dni v tydnu do nejakyho zarizeni nebo nekomu (babicce, kamaradce...), ono to bude dobry hlavne pro ni, doma uz je nuda, zejo 🙂

larakroft
11. led 2009

Gedren: Ježiš no vidíš, jak jsem střelená, tohle jsem si vůbec neuvědomila 😅 Tak se všem omlouvám za mylnou informaci. (Ještěže jsem si sama vybrala tu tříletou 😝 )
Jojo, a děti kolektiv fakt potřebujou...Ondra sice zezačátku řval, že do školky nechce (šel až ve 4 letech), ale jak byly někde děti, už se k nim hnal a se všema se chtěl seznamovat...teď už si zvykl, sice ještě někdy ráno tvrdí, že nechce, ale když ho "po o" vyzvedávám, je celej nadšenej (doma teda pak už zase tvrdí, jak to bylo strašný). A Macek je úplně jinej, ten by byl ve školce klidně hned, jak je nějaká besídka, hned se zamíchá do davu 😀

novako
23. led 2009

Tan: Napíšu ti to sem, ať nezahlcujeme AP diskusi. OB jsem viděla předevčírem. Tekly mi u toho slzy jak hráchy (jsem zkrátka slabá povaha. 🙂 ). Můj obdiv má hlavně režisér nebo režisérka? filmu. Dokázala zachytit nejitimnější okamžiky života a přitom nepůsobila rušivě. Ti hlavní protagonisté mu/jí museli hodně věřit a na celém filmu to bylo vidět.

Moc se mi líbil porod číslo 1 - venku. Dokázala jsem si to živě představit. 🙂
Porod v americké porodnici - nemám slov. DĚS. Žena připoutaná sondama na postel bez možnosti změny polohy a jediná úlevová možnost, kterou jí nabídnou je epi. 😝 Žena, do které proudí oxytocin, který nejenže zhoršuje kontra, ale může způsobit i hypoxii plodu (hodil by se mi tu blicí smajlík).
A orgasmický porod na konci... Říše snů. 😵

Co se mi na porodech doma v tomto filmu tak líbilo a co postrádám na porodech v českých porodnicích?
1. intimita a pocit bezpečí !!!
2. volný průběh porodu (zbytečné obtěžování rodičky různými vyšetřeními a zatěžování jejího těla i těla miminka medikamenty).
3. citlivé vedení porodu, pomáhání rodičce, ale ne za každou cenu. Možnost řídit se při porodu vlastní intuicí.
4. ve vypuzovací fázi porodu možnost vybrat si polohu.
5. přílišné spěchání na ošetření miminka po porodu (nedostatek času na vychutnání si chvíle zrození a doznění porodu).

Můj porod versus těch 5 bodů.
Měla jsem štěstí na PA, méně štěstí na Dr.
1. Intimita v první době porodní na porodnici vcelku slušná (tlumené světlo, PA vždy zaklepala než vešla.). Druhá doba porodní - Hrůza. Ostré světlo, styl: kamera, akce, jedem. 😝 Po akci: Super! Na sále jsme zůstali sami, PA mě přišla zkontrolovat asi 3x, vždycky potichu jak myška.
2. Absolvovala jsem tři CTG (vstupní, v průběhu porodu - asi 5-10 minutové, a ke konci jsem dostala sondy natrvalo, ale mohla jsem se bez omezení pohybovat) Vaginální vyšetření asi 6x (když mne prohlížel Dr., musela jsem na kozu. PA to zvládla i ve vodě). Medikamenty - 2 x ATB na streptokoka. Klystýr - ŽÁDNÝ (nebyl třeba)!!! Rupnutí plodové vody - zbytečná akce. Bohužel už se nikdy nedozvím, jestli bych se dál otvírala tak bezbolestně jako před tímto zákrokem (byla jsem na 5 cm, když jsem přijela do porodky a vůbec nic mě nebolelo 🙂) ). Ocenila bych méně vyšetření na koze, ale jinak to bylo ještě únosné.
3. PA chodila hlavně kvůli vyšetřením. Možná bych uvítala trošku více pomoci od PA (s úlevovými polohami), ale zase na druhou stranu jsem byla nucena více poslouchat své tělo. A hlavně bych ocenila větší porodní sál a postel (představa, že si mám lehnout/kleknout na zem nebo porodní lůžko byla hrozná a zdála se mi neuskutečnitelná). Ovšem, to je v dané porodce trošku neřešitelné. 🙂
4. Ačkoli daná porodnice nabízí možnost vybrání polohy,nakonec jsem rodila klasicky. I když by mi v dané situaci mnohem více vyhovovala poloha v kleku na čtyřech. K tomu mám ještě jednu velkou přípomínku na Dr. Výslovně jsem mu řekla, aby mne střihl jen, pokud to bude nezbytné. Vzápětí nato mě fikl. 😝 A co je horší, ani mi nedokázal říct proč. 😝
5. Lidu vyndali, položili mi ji na břicho a za (pro mě příliš krátkou chvíli) ji odnesli na ošetření (to naštěstí probíhalo ve stejné místnosti). Pro mě to bylo naprosto nedostatečné!!!

Druhé budu pravděpodobně rodit také v porodce. Doma si to netroufnu a navíc panelák není až tak důvěrné prostředí. 😉 Ale jednoznačně s porodním plánem a možná i něčím nebo někým dalším. 🙂

animatua
23. led 2009

ema: netrap se s tvyma pocitama, ja jsem to mela hodne podobny jako ty.. kdyz jsem si udelal test a byly tam dve carky, tak ja jsem zacala strasne brecet a mhd se zacal strasne radovat 🙂) me to prislo ze me skoncil zivot, ze uz nikdy nebudu svobodna, volna.. mhd prislo ze vsechno je super a vsechno zvladneme 🙂 proste tehu hormony delaji svoje, ikdyz ty dojimaci tehuhormony mel u nas asi mhd 🙂

jinak ja jsem rodila do vody a bylo to fakt super, mimo jine je tam ta vyhoda ze vas nenastrihnou ikdyby chteli, protoze se to proste technicky neda 🙂

co se tyce bodu novako:
- intimitu jsem mela, bylo zhasnute, jen na vane svicky, nikdo nam tam zbytecne nelezl, v prvni i v druhe dobe porodni
- vysetrovali me na posteli nebo ve vode, na koze vubec, zadna tam ani nebyla 🙂 vysetrovali me celkem asi 4x, takze nic hroznyho, ale nechapala jsem kdyz me vysetrila dr. a vzapeti na PA.. vzhledem k tomu ze jsem to pocitovala dost bolestive, se mohli nejak skoordinovat 😝
-vzhledem k tomu, ze jsem mela s sebou dulu, a jakoukoliv "pomoc" typu prasknuti plodovky nebo dani oxytocinu jsem odmitala, tim se mnou personal porodnice co se tyce pomahani mi s porodem skoncil
- polohu pro tlaceni jsem si mohla vybrat, nakonec jsem rodila ve vane v polosede (lze to i na ctyrech, ale ta poloha mi byla uz behem prvni doby porodni neprijemna)
- po porodu jsem mela pocit ze me malou nechali chvili, ale ja jsem vnimala uplne jinak cas, podle mhd i duly jsem ji mela celkem dlouho 🙂 kdyz ji vzali, jen ji ususili a zabalili, dali mhd, zatimco me sili

druhe dite... bud ambporod nebo domaci...

parybka
24. led 2009

Tan, manžel mi slíbil, že na druhý rodičák nastoupí on. Ale to bylo v době, kdy já byla psych. i fyz. na dně (pár měsíců po porodu) a ten příslib mi pomohl se jaksi srovnat s tím, že už to příště pro mě nebude taková "depka". Myslím ta mateřská/začátek rodičáku. Je mi líto, že jsem takové pocity měla... hodně se mnou cvičil můj zdravotní stav a hormony. Jenže na rodičák se chodí až po půl roce a to už bylo mnohem lepší, každým týdnem se to pak ještě lepšilo - jak já, tak můj vztah k O. Takže pro mě by bylo nejlepší, kdyby mohl být doma ten první půlrok 😅 Tak a ted jsem za nejhorší matku, protože nechci být u svého dítěte. Tak to není.. já jenom nevěděla, co si s ním počít, co s ním mám dělat. Celý den byl nalepený u prsa a když se odlepil, tak jenom na přebalení a koupání. Bylo to zvláštní období. Vím, že dítě potřebuje MATKU - tedy mě a já mu chtěla poskytnout všechno, co potřebuje, snad se mi aspon trochu povedlo. Ted už je to zlatíčko, běhá, kouká, huláká, bafá (zpoza rohu. Dneska ráno, MM ještě spal, se k němu přikulil, praštil ho po hlavě a zakřičel BAA = baf 😀). Ted už je to fakt o něčem jiném, je to krásné (ale trvalo mi to) a já si myslím, že příště vychytám svůj zdrav. stav, aby to nedopadlo jako tentokrát a užiju si i mimčo - druhé mimčo úplně jinak. Už budu vědět aspon trošku jak na to.

ad porodní plán: já ho měla a jsem ráda, dodržovali ho bez připomínek a při všem se ptali, co já na to. Já bych neměla sílu si obhajovat svoje názory, když jsem rodila. Byla jsem mimo, za mě odpovídal MM, který věděl, co chci. Nemyslela jsem... věděla jsem, že malý musí nějak vyjít ven (a že CŘ fakt nechci), byla jsem mu vděčná, že měl ozvy v pořádku, aby se porod nemusel urychlovat, tak jsem se snažila s ním spolupracovat, aby to dopadlo dobře. Byl to zvláštní stav.

Anim.. tos měla krásný porod 🙂

Já po prvním objevení dvou čárek taky brečela, bylo to neplánovaně. A jak to rychle začalo, tak to rychle skončilo ☹ A pak ještě několikrát. Takže O. je už docela vymodlené dítko (chtěla jsem, protože to nešlo, nebo jsem chtěla, protože jsem opravdu chtěla??)

Ema... jak to vypadá s tebou? A co je to za dítko v tvém albu??

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru