Plánovány císařský řez. Měly jste dren? Prosím o zkušenosti 🙏🏻

nikolaa123
28. dub 2021

Ahoj, maminky

Mám dotaz pravděpodobně mě čeká příští týden CS...
Jsem prvorodicka takže mám strach a nevím co mě čeká hodně čtu diskuze a rady maminek pomáhá to, 😊
Příští týden v pondělí budu ve 37tt a pravděpodobně druhý den nastoupím do nemocnice mám VVV dělohu proto důvod císaře..
Nikde sem se ale ne dočetla jestli po CS je dren, 🤔
Prodělala sem už laparskopi a tam dren sem měla...
Ale tady nevím každý říká něco jiného máte někdo zkušenost? Děkuji moc 🌷🌺

cherie24
28. dub 2021

@nikolaa123 žádný dren jsem teda nedostala ani jsem neslyšela k tom, že by se dával

margriet
28. dub 2021

@nikolaa123 Po CS jsem dren neměla.

mamikry
28. dub 2021

@nikolaa123 Sekce plánovaná, dren jsem neměla

calvac
28. dub 2021

@nikolaa123 mám za sebou dva CS a ani jednou dren nebyl.

juliemichal
28. dub 2021

3x sekce a ani 1x jsem dren neměla.

nikolaa123
autor
28. dub 2021

@cherie24 moc děkuju má kamarádka právě měla ale už je to pár let... 😊 Tak se radši ptám 😊

nikolaa123
autor
28. dub 2021

Moc vám děkuju za info, 😊 ufff to sem ráda ten dren je opravdu pěkné nepříjemný 😁

lenulab
28. dub 2021

3x sekce a ani jednou drén.

cekypetra
28. dub 2021

@nikolaa123 prvni sekce pred 4 lety, dva dreny. Druha sekce pred 20 mesici, 1 dren.

plexuska
28. dub 2021

U první sekce jsem dren měla ,u druhé už ne.

nikolaa123
autor
28. dub 2021

@cekypetra můžu vědět důvod drenu? Říkali vám něco k tomu?
Jen že to někdo má někdo ne 🤔

jako_mala_holka
28. dub 2021

Já vloni plánovaný císař, dren jsem neměla

koderly
28. dub 2021

u 1. cisare v Motole jsem dren nemela, u 2. cisare v Horovicich jsem dren mela a bylo to desny. Ted budu mit 3. cisare a muj jediny bod v porodnik prani je, ze nechci dren, pokud to jen pujde....

kelerub
Autor odpověď smazal
Zobraz
inkheart
28. dub 2021

Předem nemůžete vědět, jestli dren mít budete nebo ne. Já měla, ale měla jsem akutní SC, tam je to možná častější, nevím... Ale je to dle toho, jak moc krvacite, někdo nemá ani po akutní SC a někdo má po plánované.

lizzie02
28. dub 2021

Mám zasebou dva císaře, drén jsem neměla, ptala jsem se při operaci lékaře (částečná anestezie) a říkal, že nebude potřeba nebo něco takového 🙈 ale při druhé sekci semnou byla na Jipce ještě jedna maminka po sekci a ta drén měla 🤷

victress
28. dub 2021

ano, měla jsem dren po SC v roce 2014, při vytahování drénu jsem myslela, že mě řežou znovu zaživa, ale to jste asi slyšet nechtěla☹ držím pěsti, ať to dobře dopadne...ženský vydrží víc než člověk👶

tercasv
28. dub 2021

Měla jsem akutního císaře před 2 roky a dren jsem měla 3 dny.

vaculovav
28. dub 2021

Já jsem dren neměla. Ale paní co byla na sc den předemnou měla a při vytahování jí to hodně bolelo, měla jsem pak z toho celou dobu hrůzu

katebk
28. dub 2021

Já měla. Jak se mi snažili vyvolat porod, nalili mě 2 infuzemi oxytocinu a když mě dr. šila furt ji to krvácelo, alespoň to jsem na sále slyšela 😅 Dren mi druhý den vidělali. Jeden hluboký nádech, vytáhli, výdech.... Nic hroznýho, jen to štíplo ☺️

petulapal
28. dub 2021

Plánovaný CS 4/2020 a drén jsem měla.

hezz17
28. dub 2021

@nikolaa123 jsou nemocnice, kde se dava Redonuv dren vsem, pak jsou takove, kde davaji vsem dren easy flow. Nekde nedávají vubec, jen v pripade většího krvaceni. Je to na zvyklosti nemocnice. Tady ti to moc neřekne, nekdo mel, nekdo ne...

cekypetra
28. dub 2021

@nikolaa123 prvni sekce byla akutni po 3 dnech vyvolavani, nekolikahodinovych kontrakci a nasledne zavlecene infekci. Po operaci v detstvi jsem mela na pobrisnici dost srustu, tudiz i sekce trvala dele. Dreny byly dva z duvodu vetsiho krvaceni. Druha sekce uz byl dren jeden. Opet jsem mela srusty a opet krvaceni. Dren neni nic hrozneho. Jako neni to prijemne, kdyz ho vytahuji, ale je to jeden nadech, "zakaslat" a pri tom stahu ho vytahnou. Zaboli to, ale fakt je to vterina. Nebojte. A radeji tedy dren nez pak komplikace po...nechte to na zdravotnicich, jen tak pro nic ho nedavaji. Drzim pesti.

nikolaa123
autor
28. dub 2021

Maminky moc vám všem děkuju za zkušenosti 🙏🏻
Ten dren je fakt hnus 😏....
Doufám že vše bude v pořádku kouknu na břicho a nic tam nebude 😁...

malenka3
29. dub 2021

1. CS akutní, velká ztráta krve, drén jsem měla, bolest při vytahování neskutečná 🤦‍♀️
2. CS též akutní, mnohem lepší průběh zákroku, drén žádný.

To, jestli budeš mít drén, to fakt nikdo neví, to záleží na tom, jaké komplikace budou při porodu. Ale ve většině případů při normálním průběhu drén nebývá.

drep
29. dub 2021

U nás (velké perinatologické centrum) se dává easy flow všem.

ajriska
29. dub 2021

Dvě sekce a u druhé dren, na podzim mě čeká třetí a počítám s drenem. Měla jsem ho i u laparoskopie. To vytahování je dost hnusný, ale nedá se nic dělat. Mě pomohlo u toho vytahování jakoby kašlat...

alik20
29. dub 2021

Zalezi na tom jak budete hodne krvacet, to neovlivnis

ladako
29. dub 2021

@nikolaa123 byla jsem na plánované sekci pred 4 rokama a dren jsem měla, bolela mne jizva ten dren jen, když jsem o něj zavadila, dá se to vydržet. Nebojte se to zvládnete a ta radost z miminka nad bolesti převáží. Preju hodně štěstí ať to zvládnete.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru