Po Hamiltonově hmatu ze mě asi vyšla hlenová zátka

tyynka1
17. pro 2016

Ahoj holky včera jsem postoupila Hamitlonov hmat, na večer ze mě šli takový kousky, slizu,
chtěla bych se zeptat zda by to nemohla byt hlenová zátka, i dneskaráno jsem to měla na kalhotkach, myslite si že porod bliži?
díky za radu,.

majaaa82
17. pro 2016

@tyynka1 ahoj, ja po hmatu rodila zhruba za dvnact hodin, ale kontrakce jsem mela uz asi po dvou hodinach. Takze ano, muze se to blizit. Zatka to muze byt take, mne odesla ale drive. Vypadalo to stejne jako pises ty. Priprav si tasku a drzim palce!🙂

lv
17. pro 2016

Ano, to byla zátka. No, blíží, ale jak moc.. někomu odejde a rodí za 14dní..
Mě odešla ráno, hamilton v poledne a večer už jsem porodila.

tyynka1
autor
17. pro 2016

Už mám po termínu 13.12.
40+4tt už se toho moc bojím 😔😔😔😔 k tomu mám pozitivního streptokoka porodních cest, 😔😔😔 bojím se strašně moc mě bolí spodek 😔😔😔 myslíte si že se to blíží 😔😔😔

j.a.n.i
17. pro 2016

@tyynka1 Může a nemusí... se streptokokem neporadím, toho jsem naštěstí neměla, protože při rychlosti mých porodů by se ATB nestihly.

tyynka1
autor
17. pro 2016

Díky za rady

j.a.n.i
17. pro 2016

@tyynka1 Teď bych to asi neřešila, ale ráno bych se možná nechala zkontrolovat. Ale ze mě mluví to, že nebýt na pravidelné kontrole v porodnici, tak mám dítko narozené doma.

lv
17. pro 2016

@tyynka1 dej si teplou vanu, pokud to je ono, rozjede se to. Držím palce.

sajul
17. pro 2016

Mě udělali Hamiltona a porodila jsem zhruba za 24hod. Hlenová zátka teda odešla už asi po dvou hodinách od hmatu a vypadala přesně jak píšeš, akorát s příměsí krve. Ale porod byl rychlovka, v 6 ráno začali kontrakce, v 10 jsme jeli do porodnice v 11 byl malej na světě 🙂

j.a.n.i
17. pro 2016

@sajul Tomu neříkám rychlovka 😀

sajul
17. pro 2016

@j.a.n.i pro mě teda 5 hodin je rychlovka 😂

j.a.n.i
17. pro 2016

@sajul 5 hodin je klídek a pohodička, rychlovka je tak hodina, max 2 od toho, co se začne cosi dít 😉

tyynka1
autor
18. pro 2016

Byla večer holky na pohotovosti v Krč Thomayerova nemocnice
Jsem otevřená na 5/5cm oni mě poslaly domů 😔😔😔 už jsem zoufalá 😔😔😔😔 vážně nevím jak dál postupovat

elinkav
18. pro 2016

@tyynka1 buď ráda, že můžeš být ještě doma.. až budeš rodit, určitě to poznáš 😉 je to hloupá fráze, ale je to tak. Prasknutí vody poznáš stoprocentně a kontrakce jsou bolestivejsi než poslicci 🙂

@sajul
@j.a.n.i holky pro mě je 5 hodin taky rychlovka, co bych za to dala.. já rodila 14 hodin 😀

sikulik
18. pro 2016

@tyynka1 já jsem podstoupila Hamiltona 4x v rozmezí vždy dvou až tří dnů, po čtvrtém se to do 12 hodin rozjelo. Jestli to ovšem bylo díky Hamiltonu nebo tomu, že už jsem 10 dní přenášela, nevím....... Kdyby jsi měla pocit, že už se to rozjíždí, jeď do porodnice, ideálně s partnerem nebo někým, kdo ti bude dělat hlavně psychickou podporu, a už se nenech poslat domů zpět....držím pěsti 😉

j.a.n.i
18. pro 2016

@elinkav No, ja bych to s tim poznanim zas tak netvrdila... taky to muzes poznat az kdyz je pozde na presun do porodnice. To by se mi stalo s prvnim, kdybych nejela na planovanou kontrolu, ditko se narodilo za 2 hodiny od prvnich nepradivelnych kontrakci, ktere ja bych vyhodnotila za poslicky a dle poucek cekala na pravidelne po 5 minutach, coz by odhadem bylo tak 20 minut pred porodem.

j.a.n.i
18. pro 2016

@elinkav A k te porodnici, nevim, me prijde dicne posilat domu nakoho na 5 cm otevreneho, kdyz ma pozitivniho streptokoka...

astyna
18. pro 2016

Mě se zeptali, zda si chci to nejhorší odbýt doma, když jsem byla na pár cm otevřená a po odtoku plodovky, ale když sestra zahlásila, že byla zelená, tak si mě tam nechali. Ale to věděli, že bydlím vedle nemocnice.

5 cm je už dosti.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru