Používáme cookies. Více informací zde.
Zavři

Po operaci skoliózy jste rodily přirozeně nebo císařem?

luciaaana1
31. led 2014

Ahoj, chtěla bych se zeptat, zda jste po operaci skoliozy rodily přirozeně nebo císařským řezem? A jak jste snášely kopání miminka během těhotenství? Díky!

hellene1
5. říj 2015

Ahoj, zkusím obnovit tuto diskuzi... Jsem taktéž po operaci dětské skloliozy (celkem 5 operací - první v deseti, poslední ve třinácti letech, titanová tyč podél celé páteře až ke kříži). Dle mého ortopeda můžu rodit i přirozeně, akorát nemůžu mít spinální anestezii. Na minulé kontrole moje gynekoložka rozhodla, že pro mě bude nejlepší plánovaný císař (v celkové anestezii). Nyní jsem 34tt a čekám na první návštěvu porodnice a jsem zvědavá, co mi tam řeknou a na kdy císaře naplánují 🙂 Je nás tu takových více? 🙂 Jo a kopání snáším úplně v pohodě, užívám si to 🙂 Akorát mě, hlavně teď ke konci, bolí často v kříži a nemůžu vůbec ležet na zádech, ale jinak ok 🙂

mikjamo
4. zář 2016

@hellene1 také obnovuji diskuzi 🙂 na který týden vám SC nakonec naplánovali prosím?

hellene1
11. zář 2016

@luciaaana1
@mikjamo
Pěkný večer, tak napíšu jak jsem dopadla já 🙂 Jelikož jsem cca od 8. měsíce těhotenství bojovala s vysokým tlakem a otoky a diagnóza byla nastupující preeklampsie, sekci mi udělali 3 týdny před termínem porodu. Pokud by bylo vše ok a tuto diagnózu bych neměla, císaře by dělali týden před termínem. 🙂

mikjamo
11. zář 2016

@hellene1 aha, děkuji moc a jaké tedy bylo probuzení z celkovky? Bolest se dá snést? první dceru jsem rodila spontánně, SC neznám a také mě čeká asi ve 37 tt

hellene1
12. zář 2016

@mikjamo No probuzení nic moc, byla jsem jak praštěná po hlavě... Ležela jsem na ARO dva dny, až třetí den mě převezli na novorozenecké a dali mi malého k sobě. Celé dva dny jsem prospala, byla jsem hrozně slabá a unavená. Sice mi bylo líto, že nemám malého u sebe, ale popravdě si nedovedu představit, že bych se o něj měla starat dříve než po těch dvou dnech. I tak to bylo dost náročné. Rána bolela celkem dost, ale každý den to bylo o trošičku lepší a tak za dva, tři týdny už jsem o ní nevěděla. Dávali mi léky proti bolesti, když jsem chtěla.
Chtěli bychom ještě druhé dítě a musím říct, že se nejvíce děsím toho, že půjdu (bohužel musím) zase na císaře a budu to všechno absolvovat znovu. Nejde mi o fyzickou bolest, myslím si, že toho vydržím hodně, ale spíš o to, že nezažiju přirozený porod. Měla jsem příšerné šestinedělí a myslím si, že to bylo z velké části tak hrozné kvůli tomu, že jsem nerodila přirozeně a zkrátka v těle se vše "nenastavilo" tak jak u přirozeného porodu...
A můžu se zeptat, proč musíte jít na SC?

Sem začni psát odpověď...

Odešli