Po porodu se mi změnila vůně. Nevím, co s tím

dukie
6. lis 2009

Zdravím všechny maminky. Chci se zeptat, jestli jste se některá potýkala se stejným "problémem".

Asi 2 - 3 dny po porodu jsem zjistila, že voním jinak - zcela otevřeně řečeno jsem začala "cítit sama sebe". A musím přiznat, že jsem si tehdy vůbec nevoněla... Okolí mi tehdy tuto změnu nepotvrdilo, tak jsem se tím přestala zabývat a brala jsem to tak, že mám třeba jen citlivější nos, abych byla přírodou lépe vybavena pro péči o čerstvě narozené miminko.

Nicméně z manžela nedávno "vylezlo", že mu voním jinak... bohužel to není tím směrem, co by si žena přála... Musím podotknout, že já už dnes tuto změnu naopak nevnímám.

Dodávám, že samozřejmě dodržuju hygienická pravidla, každý den se minimálně jednou sprchuji, používám deodoranty, příležitostně i parfémy... ale to na celé věci nic nemění, jde asi o nějakou "vyšší vůni".

Usuzujeme s manželem, že jde o nějaké hormonální vlivy, ale vzhledem k tomu, že od porodu uplynulo již 14 měsíců, z toho cca 6 měsíců již nekojím, menstruační cyklus mám zcela v pořádku, tak se mi to zdá podivné a nevím, co s tím... 😕

aponchie
23. lis 2009

pot pot pot myslim,ze tesne po porodu je to hormonama pak kojenim..

cervena_vila
2. pro 2009

Ahoj, přečetla jsem celou diskusi a moc se mi líbí, napadlo mě při tom tahle teorie:
před otěhotněním - lákací vůně pro samečky hlavně v době ovulace, ale je to trošku překvapení, jestli z toho bude dítě nebo ne
v těhotenství a době kojení- to jste říkaly - tahle samička není k mání 😅
po skončení kojení - samička je k mání a vůně je jiná, má za sebou porod, tedy je naprostá jistota, že její tělo je plodné, postará se o dítě atd.
Jen nevím, jestli se nová vůně manželovi líbí nebo ne 😵 Pokud ne, tak mám asi někde chybu 😀
Chtělo by to odkaz na nějakou literaturu, početla bych si (co mě čeká 😉 )

mariubjalla
3. srp 2016

Ahoj, oživuji tuto diskuzi, protože jsem jinde nic moc relevantního nenašla. Je to už nějakých sedm let, co jste se o tom tady bavily, tak by mě zajímalo, jestli se to s odstupem času ještě nějak změnilo, resp. jestli se vůně vrátila do stavu před porodem/těhotenstvím. Mám stejný problém, tedy že mi muž říká, že mu voním jinak (přesněji řečeno lehce smrdím 😒 ) než před druhým porodem. Já sama necítím vlastně žádnou změnu. Jsem 13 měsíců po porodu dvojčat (druhý porod) a nejvýraznější to bylo prý několik měsíců po porodu, teď je to prý o trochu lepší, ale pořád ne stejné jako předtím. Dost mě to trápí, protože to má (ať chceme nebo nechceme) negativní vliv na náš vztah, tak bych ráda věděla, jestli je šance, že se to ještě zlepší. Mojí soukromou teorií je to, že tělo prostě dává najevo, že tahle ženská má tři malé děti a je to s nimi fuška, takže teď už žádné další nechce. A že třeba, až to taková fuška nebude, že si zase řekne, teď by to šlo, a změní svojí vůni na nějakou přitažlivější... Kéž by to tak bylo... Díky za všechny reakce.

feli5
13. čer 2017

Ahoj, mám stejný problém. Od porodu mám pocit, že smrdím - stejně jako u zakladatelky je to cítit především z hrudníku a prsou. 7m po porodu. Stále však kojím, tak doufám, že se to zlepší, až přestanu! Teď se chystám vyhazovat i nějaké kojící podprsenky, protože mi přijde, že se ten smrad do nich zažral a nejde to ani pořádně vyprat :( Myji se dvakrát denně a na podpaží používám i driclor...

valentinarossi
11. dub 2021

No, já vás nechci nějak děsit, ale já mám za sebou dva porody (jeden v roce 2016, druhý 2018) a smrdím stále... Po prvním porodu se to vyskytovalo jen v době ovulace a cítila jsem jen jedno podpaží (takový ten nakyslý zápach). Po druhém porodu jsem zpočátku byla cítit opět jen v době ovulace, ale přidala se doba menstruace, no a nyní, 2,5 roku po porodu, jsem cítit valnou většinu měsíce a z obou podpaží. Jsem z toho strašně nešťastná, protože jsem nikdy nesmrděla, nikdy jsem nemusela používat žádné antiperspiranty a teď se stačí zpotit a jsem jako přístavní dělník po celodenní šichtě ☹. Zřejmě dojde po porodu k trvalým změnám hormonálního složení, možná to je i věkem, mně bude za pár dní 38... Každopádně je to děsné a nevím, jak z toho ven.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru