Pokles bříška a odchod hlenové zátky, blíží se to?

kristynabathory
9. led 2015

Ahojky, jdu s dotazem jak to probíhalo u Vás...vím že každé těhu je jiné ale jen si chci trochu udělat představu... jsem 36tt v pondělí mi kleslo bříško dolu, začalo se mi neskutečně krásně zase dýchat, už mě nepálí žáha tak moc a dnes odpoledne jsem zjistila že ze mě pomalu jde takový jakoby hlen s troškou krve...může se jednat o hlenovou zátku? Nic mě nebolí, malého normálně cítím,jen když stojím,pociťuji divný tlak na spodek,břicho mi sem tam bezbolestně ztvrde (jako už od 20tt)....jak jste to měly Vy??? Myslíte,že se to může blížit? Děkuji za komentáře

mandala
9. led 2015

Určitě se to blíží, ale může to trvat třeba ještě 14 dní, možníá i déle. Tlak možná cítíš proto, že ti mimčo kleslo a hlenová zátka může odejít i 2 týdny před porodem. Neboj, tvůj čas přijde, nech ho tam pěkně dopéct, ještě má čas. 🙂

janie1988
10. led 2015

Přesně jak píše mandala, vše se připravuje na porod. Ta hlenová zátka odchází týden až dva před porodem. Ale klidně můžeš porodit za pár dnů. Šetři se, ať tam miminko ještě chvíli vydrží 🙂

makuka88
11. led 2015

Ahoj já mám 6 dní to termínu, zátka mi také odešla už je to 5 dní...den na to jsem se probudila a cítila jsem jak mám úplně krásně mimčo dole a dýchalo se mi také dobře. .. no už je to 4 dny, malý se zase vystoupal nahoru a neděje se lautr nic ... jo a bříško tvrdne každý večer třeba i po 8mi minutách někdy mám pocit, že je tvrdé furt ... pak se te všeho vyspím a zase nic ... takže to může trvat podle mě ještě dlouho ...

festa
11. led 2015

Mně odešla hlenová zátka v pátek v noci (nebo to byla už sobota po půlnoci, teď nevim), klesání břicha jsem nijak nezaznamenala, žáha mě pálila furt, ale na to jsem brala Helicid. V sobotu večer slabý kontrakce, v neděli ráno už jsem při kontrakcích dost úpěla a myslela jsem, že horší už to nemuže být - haha 😀 Kolem desátý jsme dorazili do porodnice a po jedný byl venku.

kristynabathory
autor
12. led 2015

tak zatim nic, zítra kontrola a uvidíme 🙂

janie1988
14. led 2015

Holky, musí být hlenová zítka nutně zbarvená? Dneska jsem našla čirý hlen s kousky něčeho bílého, ale nebylo toho moc. Díky

mifoun
14. led 2015

Mě odešla zátka v sobotu ve 3 ráno.Vzbudily mě takové menší kontrakce, myslela jsem poslíčky které jsem do té doby neměla.Na WC jsem si všimla takové trochu krve s hlenem jako při menstruaci.Šla jsem do vany nepřecházelo to a nakonec se to stupňovalo a ve 4 odpo jsem porodila krásného zdravého chlapečka.Už je to teda rok 🙂 držím palečky!

janie1988
14. led 2015

Ja mam silne menstruacni bolesti uz pres tyden, navic ostra bolest v podbrisku, bolest v krizi. Cervix skore mam ale porad 0 :/ tak nevim, jestli to ta zatka vubec byla.

werunqa
18. led 2015

U dcery mi hlenová zátka začala odcházet 3 týdny před termínem.Den před termínem mi ráno odešel velký kus z krví.Kolem půl 12 začaly kontrakce a 13:27 se dcera narodila 😉
U syna mi začala odcházet měsíc před termínem a odcházela mi i týden po termínu 😀 a i během samotného porodu.

Každopádně se to už chystá,ale jestli to přijde za den nebo za týden-to ti nikdo asi neřekne.

kikimaruska
18. led 2015

Mě odešla zátka těsně před porodem...Ve 22 hod.jsem si šla normálně lehnout, přesně v 00 mě vzbudila šílená bolest (jako velikánské MS bolesti, ale ještě horší), na wc mi odešla kompletně hlenová zátka a začaly pořádné kontrakce. Do porodnice jsme přijeli v 1.50 hod, otevřená na 6 cm a malej se narodil 3.07 😉

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru