Pokoj normální či nadstandard? Jaký jste využívaly?

ninaduskova
2. lis 2013

Dobré skoro poledne. 🙂
Už se mi to pěkně blíží a mám dilema. Uvažuji nad pokojem nadstandard a chtěla bych poprosit o radu.... 😉
Jsem dost zásadová přes svoji hygienu a proto bych chtěla vlastní koupelnu a záchod,ale zase mám ráda společnost a bojím se,že sama na pokoji zešílím. 😀 😀 Jaké pokoje jste v porodnici využívali vy nebo o nich přemýšlíte?? Popř. jak jste byli spokojené??? 🙂

kettm
2. lis 2013

@ninaduskova jé taky ústí, no 500 není závratná částka ale já tam byla po porodu 11 dní, což by už byla docela pálka.

ninaduskova
autor
2. lis 2013

@kettm no 11 dní už je mazec to uznávám,ale pokud bude všechno,tak jak má tak určitě nadstandard chci 🙂 A jak jsi byla s porodnicí spokojená???

kettm
2. lis 2013

@ninaduskova no já mohla jít domů druhý den, ale malej měl žloutenku, já byla spokojená, celkově jo, ale byli tam drobnosti co mě mrzeli, jako že mi ho po porodu odvezli a nepřiložili, ale s tím už člověk těžko něco udělá. Ale celkově super a v lednu mě tam mají zase🙂

ninaduskova
autor
2. lis 2013

@kettm koukám,že máš 27tt. 🙂 A kdo tě rodil???

kettm
2. lis 2013

@ninaduskova Parmová, ale ta je teď na mateřské.

ninaduskova
autor
2. lis 2013

@kettm Mě bude rodit Zakal 🙂

betysek
3. lis 2013

@ninaduskova První dceru jsem taky rodila v Ústí před 5,5 lety, druhou před 1,5 rokem v Litomyšli. VÚstí jsem byla na normálním pokoji, na dvojlůžkovém. Spolubydlící byla moc fajn, ale její mimčo hodně plakalo, tak že jsem se nevyspala, i když moje bylo v pohodě - malá měla žloutenku, tak že byla hodně spavá. Přijela jsem domů úplně hotová, nevyspalá. Koupelnu jsme měli dohromady s druhým pokojem. Bylo tam dost plno, tak že jsme ležely na pokoji pro maminky na rizikovém těhu. Tak že k nim mohli návštěvy...No nic moc pocit, když ti do koupelny při sprchování lítají malí caparti na záchod. Koupelna se nedala zamknout. Po těchto zkušenostech jsem si v Litomyšli vzala nadstandard (500Kč/noc - byla jsem tam 3 noci). Můžu říct, že jsem byla spokojená. Návštěvy mohly na pokoj a já jsem měla klid, vyspala jsem se v pohodě. POkud jsem si chtěla popovídat, tak jsem šla ven, vždycky potkáš na chodbě nebo v jídlně nějakou maminku...V porovnání porodnic jsem byla mnohem spokojenější v Ústí. Nechali nám tam malou 2 hod na porodním sále, než mě odvezli na pokoj. Přiložení taky proběhlo v pohodě.Pak si nechali malou pár hodin sestřičky, ale nalokala se plodové vody, tak hodně ublinkávala, tak mi to ani moc nevadilo, byla jsem celkem hotová. Druhou dceru v Litomyšli nám hned po přiložení dvezli na vyhřátí a pokud bych se sama nepřihlásila, tak dávali mimča k mamce až po pár hodinách. Já jsem ji tam nechala, dokud spala, pak jsem si ji vzala k sobě. Tak že asi 4 hod po porodu. Normálně dávali asi po 6 hod....Jinak sestřičky jak které. Byly perfektní i horší tam i tam. Ale každopádně jsem byla ráda, že jsem první rodila v Ústí. Mám ploché bradavky, tak že kojení nebylo jednoduché. Odcházela jsem z porodnice a neuměla jsem sama přiložit malou k prsu. Volala jsem si sestřičku na každé kojení, aby dala malé prs do pusy...ale nakonec jsem plně kojila do 6 měsíců a přestala jsem v necelých 2 letech.

fifa79
26. led 2014

já jsem taky pro nadstandard....člověk má klid a hlavně návštěvy neruší nikoho jiného,ono totiž hodně záleží na koho narazíte na normálním pokoji

dalfy
6. únor 2014

Moje zkušenost: před 6 lety jsem rodila dceru a říkala jsem si, nevadí mi společnost tak co budu řešit. Po porodu mě dali na pokoj, kde ležela maminka přendaná z pokoje po císaři. Já čerstvě po porodu, hormony dělají své, nešlo nám kojit a spolunocležnice - samá návštěva, veselo - bylo jí už fajně, soukromí žádné a stres, že se nám nedařilo rozkojit. Překvapilo mě, že mi to soukromí tolik moc chybělo. Teď čekám druhé a řeším kam do porodnice, protože tam kde jsem rodila dceru v Hořovicích je šestinedělí rekonstruované, krásné ale pokoje dvoulůžkové a pidi. Tak jsem na vážkách. To co jsem zažila poprvé už nechci zažít. Nevím zda bych to posuzovala jinak, pokud bychom neměli problém s kojením ale asi to soukromí bych posuzovala stejně.

vkokoskav
18. únor 2014

Měla jsem pokaždé nadstandard. U první dcery to bylo půl pobytu na normální a půl na nadstandardu. Nemohu si vynachválit 😉 . Za mně nadstandard 🙂 . Bylo fajn mít svůj klid, svou toaletu a sprchu. když přišla návštěva, také jsme měli klid. 😎

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru