Pomalý porod s "pauzami". Měla jste některá?

veru1820
11. říj 2023

Ahoj dámy, jdu si pro slova útěchy, že to jednou skončí😂🔫
Od včerejšího rána mi začal "porod".
Výchozí stav: 2. porod, termín příští týden, CS6, hrdlo hodně měkké.
Nejdříve mi v 6:00 začaly kontrakce a ms bolesti po 6min, během dopolední vany po 3min, ale během pár hodin ustaly (nejela jsem, protože nebyly tak silné jak by měly být). Současně začal odcházet krvavý hlen, tak jsem měla radost, že už to přichází.
Dvě hoďky spánek, pak to začalo znovu- kontrakce co 10, pak 6, 5 minut, už silné, musela jsem prodýchávat- ve 22:00 jsme jeli do porodnice, ale najednou stop- na monitoru jen pár nepravidelných stahů, otevřená na prst volně, hlavička naléhá a zkrácené hodně měkké hrdlo, tak mě poslali ještě domů.
Doma bolesti pokračovaly do 4 ráno, nepravidelně 6-10 minut 🙄, pak najednou přestaly a já usnula.
Dnes ráno mě zase probudily, dvě hoďky po 10min, pak zas dvě hodiny nic, teď zase.
Některý už jsou fakt hustý, některý víc v pohodě. Svedla bych to na bolestivý poslíčky, ale uplně cítím ten tlak na hrdlo jako při prvním porodu 🤔 celou dobu ze mě jdou kusy hlenové zátky se sraženou starou krví. Vana, sprcha, míč, pohyb, všechno zkouším jak to jde.
Měla jste některá taky takhle rozházený stahy? 😄
První porod 6 hodin se vším všudy, navíc první 4 hodiny jen s lehkými bolestmi, tak jsem si říkala abych ten druhý vůbec poznala a hele na mě o sedm let později 😂

gbp
11. říj 2023

@veru1820 nemela, tak neporadim. ale asi bych se bala, aby to pak nebyl dost ficak 😅 jakoze dve vetsi kontrakce a mimco venku. drzim palce

veru1820
autor
11. říj 2023

@gbp toho se prave trochu desim 😁 s prvni jsem si vesele sedela ve sprse a kecala s manzelem a kdyz prisla sestra na kontrolu, rika tyvole honem na postel, leze vam hlavicka🤣

hilda4
11. říj 2023

Měla jsem něco podobného jako prvorodička. Rodila jsem takto od úterý do neděle. Chvíli byl klid a pak to zase začalo a takto dokola. Nakonec jsem v neděli šla na vyvolání, jelikož ty bolesti už byly nesnesitelné, ale neotvírala jsem se 🙈

veru1820
autor
11. říj 2023

@hilda4 6 dni?😳jezis, to musela byt sila. To si teda ani nemuzu stezovat oproti vam 😅 a melo to nejaky duvod?

lenerka1
11. říj 2023

A nemáte třeba v podvědomí, že teď ještě nerodit, musím ještě stihnout to a to? Něco nedořešeného? Prostě blok v psychice?

veru1820
autor
11. říj 2023

@lenerka1 prave ze ne.. vse mam pripravene, doma uklizeno, hlidani zorganizovane (kamoska sousedka ma zrovna dva dny volno), partner ma dovolenou z prace.. chybi nam uz jenom to mimi😄🙏🏻 ted zrovna mam zase stahy po cca 20, 15, 30 min.. fakt zahada. Mluvim k nemu, cvicim, davam si sprchu/vanu, a nic.

katusinka1989
11. říj 2023

@veru1820 tak jak to vypada? Drzim palce at je vse v poradku ✊🏻✊🏻✊🏻

veru1820
autor
11. říj 2023

@katusinka1989 jste hodna ze se ptate 😊 posledni hodinu po 15 min, trvaji 90 vterin a je to celkem masakr😳

katusinka1989
11. říj 2023

@veru1820 googlim si, procitam si to tu, ceka me v pulce listopadu treti porod ale i kdyz vim do ceho jdu bojim se stejne vic a vic. Prvni byl po 12ti hod nepostupujiciho porodu ukoncen sekci a hrozny chovani personalu, druhy prirozene po 6ti hod byla mala venku ale s vetsim mojim poranenim tak so rikam co bude ted. Mate porodnici daleko? At to mate rychle za sebou a drzite miminko v naruci a jste zdravi 🍀

veru181
11. říj 2023

Hlídejte se 🙂 Kamarádka měla kontrakce, pak to na týden ustalo a o týden později se jí syn narodil za 45 minut od první kontrakce, doma na gauči 🙈 To krvavé je určitě hlenová zátka? Možná bych se pro jistotu nechala zkontrolovat.

veru1820
autor
11. říj 2023

Tak za vecer z 15 skocily na 10, ted na 5 a 4, uz se plazim bolesti po zemi, takze jedem a uz je mi jedno co mi reknou, uz me z porodnice bez ditete nedostanou😂🙏🏻

lenerka1
12. říj 2023

Tak držím palečky, snad už máte miminko u sebe ❤️

veru1820
autor
12. říj 2023

Ahoj damy, tak jsme nakonec jeli v jednu rano a ted cekame na posledni 3cm 🙏🏻 do posledni chvile nepravidelne, a pak najednou 4-5 a ja se valela po zemi v bolestech 😄na druhy porod teda extra pomaly, ale aspon si to posledni miminko uziju 😂

nanyh
12. říj 2023

@veru1820 ❤️🍀🍀tfuj tfuj

veronicka89
12. říj 2023

Ja u 2. Cekala kdy uz jsem vedela ze fakt rodim a tahlo se to 24h ..a bylo to super... doma vana... postel..vaginslni naparka...klidecek...( 1.porid kontrakce .nesestupivani. az jsem si pak dala epidural)

Prijezd do porodnice az v dobe kdy uz jsem mezi kontrakcema ušla 2 kroky ... maly byl za 45 minut na svete ....

veru1820
autor
12. říj 2023

Tak se nam dnes v 11:00 narodila dcera 🙂 byl to tedy boj a posledni 1-2cm proste nesli, tak nakonec kapacka s oxy a necim na podporu "delsich" KO, takze jsem tech poslednich 10 min silnych bolesti a tlaceni rvala na celou porodnici😂 a pak se to zavrsilo tim, ze nesestoupila placenta a musela jsem do celkove anestezie na vyndani 😏no proste sranda, ale malicka za to vsechno stala ❤️

katusinka1989
12. říj 2023

@veru1820 gratuluju!! Jste statecna.

veru1820
autor
12. říj 2023

@katusinka1989 dekuju! Tento scenar bych tedy nikomu neprala, byl to boj, ale jak tu ted lezim s malou v naruci, zacinam zapominat. Priroda je proste kouzelna ❤️

veru181
12. říj 2023

Moc gratuluju! Taky jsem měla druhý porod náročnější než první, ale ne teda takhle. Ale přesně, když už je po všem, je to všechno jedno 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru