Poradna porodní babičky aneb co byste rády věděly

porodni_baba
4. kvě 2007

...bojite se zeptat sveho gynekologa/porodnika. Nebo proste jen v ordinaci na to nebyl cas a prostor a nebo vas to napadlo az doma, kdy jiz zadny lekar neni na blizku.
Zodpovim zde uprimne a v co nejkratsim moznem terminu otazky gynekologicke i porodnicke (tedy tykajici se tehu, porodu a sestinedeli, popr. i pece o novorozence). Co vim a znam vam davam k dispozici 😅 Co nevim, pokusim se vam vyzistit 😕 🙂

denousek
12. pro 2007

porodni babicko!!

dobry den,dnes jsem byla v porodnici v poradne a opet se na vas obracim....

1.) co znamena hrdlo sakralne 1,5 cm,branka po špičku,hlavička naléhá....to znamena ze jsem otevrena na 1,5 cm??nebo na spicku prstu??to jeste dlooouuhooo na porod nevypada ze ☹

2.) proc v porodnici nepisou nic do tehu prukazky??proc jen na papir ktery nazvali ambulantni karta,na co tu prikazku teda mam??ted nevim zda se mi zmenilo nejak CS.. ☹

a za 3.)
posledni dotaz piju caj z maliniku jenze mi dosel tak jsem sla do lekarny a koupila ho jenze jinde nez kde ho kupuju a mela tam jinej rekla jsem ze chci caj z maliniku (na mem kupovavanem caji je napsano malinik-list a na caji co mi dnes prodali je napsano jen bylinny caj malina...myslite ze je to totez??no obou saccich je ale pod nazvem stejny latinsky nazev folium rubi idaei....dekuji .... mejte se krasne a budte tu stale s nami jste nasi velijou oporou .. 😉

zuuu
12. pro 2007

Dobrý den, porodní babičko, obracím se na Vás tentokrát s vysvětlením mého aktuálního nálezu 🙂 Od začátku těhu jsme riziková a klidovým režimem, od 22tt magnezium 4x2tbl denně a gynipral 4x0,5tbl denně(někdy i více, když víc tvrdnu) - děloha je hodně dráždivá. Teď k otázce: dnes mi MuDr na kontrole říkala, že hlavička hodně naléhá, což taky pěkně cítím, na WC chodím skoro pořád a cítím mírný tlak. Hrdlo pohmatem 1cm, uzavřené, klenby oploštělé. - Minulý týden bylo hrdlo 2cm. Dnes jsem 32+3tt, co si myslíte o tomto nálezu? Jsem doma a víceméně ležím, nikam nechodím...Znamená to, že budu rodit dříve? Jak můžu pomoci udržet miminko co nejdéle? Děkuji moc za rady. Hezký den. Zuzana

denousek
12. pro 2007

prosimmm vaasss ...kamoska nevi jak by sem hodila dotaz tak se zeptam za ni poprosila me....take o vysvetleni z poradny...ona tam ma:
takže tam mám:děloha normtoonická,OPP,TK 120/90,otoky nemá,moč negativní,FHR 150-155/min,reaktivní,oscilace 5-10,normotonus-susp.oscilace,A podle UZ: 1 vitální plod v děloze,AS pravidelán,Doppler:fyziologická křivka PIU O.85,diastola dostatečná,
tak ddiikyyy vamm!!!

parybka
12. pro 2007

denousek: tebe tu porodní babi nemít, tak se ukouše nudou 😉 😝
proč to všechno tak řešíš??? dej si pohov... v každé diskusi ti každý říká, že mimčo si samo řekne, kdy chce ven, že nic neuspěcháš, že CS je v podstatě údaj nicneříkající.
Denoušku, klídek.... máš to za pár.. a jestli o dva týdny dřív nebo později, není to jedno??? Hlavně, když bude mimčo zdravé, ne?¨
Ad 3) je to zelené nebo červené? předpokládám, že zelené. A napsáno malina, že? - tudíš to bude zřejmě maliníkový list, co říkáš, mohlo by být?
Denoušku, ještě jednou klídek... užívej si dny s bříškem, kdo ví, kolikrát ho ještě budeš mít 😉

denousek
12. pro 2007

jo je tam napsano malina....vis ja mam strach ze..boze...nechci na to ani myslet....zname totiz umrelo miminko 3 tydny pred porodem....v brisku...tak mam strach vis.....je to ve me...uz chci mit prcka u sebe...
a ze cs je v podstate nic to uz taky vim....na to uz se moc nehraje....a myslis ze to teda znamena ze jsem otevrena na 1,5 cm??a kdyz se zacinas otevirat tak je mimi pripravene a treba i ty spermosky muzou zabrat ne,?n na me teda nezabiraji...ale uvidim,,,jasne ze nejg)hlavnejsi je miminko ale fakt se o nej bojim... ☹

listicka77
12. pro 2007

Ne znamená to, že 1,5 cm je délka děložního hrdla.
Folium je list, takže to je opravdu maliník list.
A nešil.

porodni_baba
autor
12. pro 2007

loucna • 46tt • 10. prosinec 2007 ve 12:03..není vůbec za co 😉 Obrovská gratulace k vašemu výkonu a hlavně k jistě nádhernému chlapečkovi 😵 Mnoho štěstí do vašeho společného života 🙂

lumr • 10. prosinec 2007 ve 20:48...Pohlavní styk opatrný jistě mít můžete. Intenzitu poznáte dle případných potíží. Pokud by následovalo tvrdnutí bříška nebo špinění, jistě bude lepší zvolnit nebo se prostě věnovat jiným praktikám 😉 Po 30tt už budete jistě klidnější a po 34tt už se v podstatě nemáte čeho bát 🙂

kaceenka81 • 1d • Včera v 10:43...vyšetření na dálku neexistuje, lepší bude navštívit vašeho pediatra 😉 hodně štěstí, pravděpodobně o nic nejde, ale jistota je jistota 🙂 😉

kirax • 49tt • Včera v 11:59...bez problému pokud se uhodil pouze o ruku neviděla bych problém, pokud by rána byla větší a třeba o zem, v takovém případě je lepší hned vyhledat lékaře 😉 ale to byste asi udělala i sama 😉 Dejte na instinkt, myslím, že jste sama poznala, že o nic vážného nejde. Buďte klidná 😉

lumr • Včera v 15:57...nemůže...po konizaci máte sice čípek kratší, ale s dilatací zevnitř to nijak nesouvisí. Po téhle informaci bych opravdu doporučila opatrnost co se týká pohl. styku. Opatrnost ne se mu vyhýbat 😉 😵

porodni_baba
autor
12. pro 2007

vilo • 16tt • Dnes ve 14:39..velmi teoreticky může ale spíše hmatáte něco jiného, sval, močový měchýř, střevo. Ale nevylučuji ani možnost že cítíte pohyby, možné to v tomto tt u vnímavějších žen je. Poznáte asi časem jestli to bylo ono nebo ne 😉

denousek • 37tt • Dnes v 15:03
1/ 1,5cm je délka hrdla, otevřena je zevní branka pro špičku prstu. Normální nález..usuzovat na porod je jako věštit z koule v tomto případě. I otevřená na 4 cm můžete klidně i přenášet. Nechte tomu volný průběh. Tenhle stres s porodem neprospívá vám a tím spíše ne miminku 😉
2/ bývá běžný postup...netiskou na papír nálezy z počítače? Ryze praktická věc..průkazka se do tiskárny těžko cpe..jde jen o pokračování průkazky a vězte že každý lékař ji píše úplně jinak a hodně lékařů již dnes CS neřeší. Tím spíše po 36tt už vůbec ne 😎
3/to bude totéž, co by se z maliníku dalo jiného použít 😅

porodni_baba
autor
12. pro 2007

zuuu • 33tt • Dnes v 15:25..normální posun nálezu k vašemu tt, buďte v klidu nic víc udělat nelze 😉

denousek • 37tt • Dnes v 17:01...nález vpořádku, živé zdravé mimi pozdravujte kamarádku 😉

parybka • 38tt • Dnes ve 21:08..rozumný přístup 🙂

denousek • 37tt • Dnes ve 22:34..neřešte kamarádky, jsou to výjimečné případy a nikdo neříká, že kdyby se mimi narodilo dřív nic by se mu nestalo 😒

listicka77 • 32tt • Dnes ve 23:04..jak se daří dlouho jsem vás neviděla. Dr. nezlobí 😉

parybka
13. pro 2007

listicka: 😀 😀

denousek: já se taky bojím, vždyt i u nás prosinci se to stalo. A bojím se hodně, taky ho chci mít už u sebe.. ale tím starosti a strach neskončí, spíš to bude ještě stupňovat 😉 Tak si užij poslední dny... mi se bude po bříšku i stýskat, dokonce jsem to už i obrečela 😀
Asi do toho praštíme brzy znova 😕 😀

evita16
14. pro 2007

Dobrý den Babičko! Mezi svátky plánujeme menší 4 denní výlet. Chci se zeptat návštěva termálních lázní nemůže uškodit miminku? Někdo mi říkal, že teď bych se neměla koupat v moc teplé vodě. děkuji. E.

listicka77
14. pro 2007

Dobrý den, porodní babi. Daří se dobře, proto sem nemusím chodit. 😀 S Dr. jsem jen diskutovala o nutnosti glukózového testu, nakonec jsem na něj teda šla )ale to už je taaak dávno), ale od té doby mám od Dr. trochu větší odstup. Na kontrolu u něj čekám hodinu v čekárně, pak jsem hotová za dvě minuty (včetně vnitřního vyšetření, které je dle mého názoru zcela zbytečné). Ale aspoň jsem se dozvěděla od sestřičky, že do péče porodnice odesílají až v termínu porodu a ne už někdy v 34tt jako jinde. Do porodky se chodí jen poslední měsíc na monitor. Sice bude asi trochu opruz chodit ke svému Dr. a ještě zvlášť do porodky, ale pořád lepší, než aby se ve mně pokaždé hrabal někdo jiný, koho jsem v životě neviděla.
Celkem si nemám nač stěžovat a mimi taky neprotestuje proti mému (někdy poněkud hektickému) žvitonímu tempu, tak doufám, že vzájemné příjemné soužití bude pokračovat až do termínu. 🙂

abinka
14. pro 2007

Dobrý den babičko,tak už jsme dnes konečně po 19ti dnech dojeli domů. 😀 Určitě vám Denoušek psal,že jsem měla preeklamsii.Vyvolávali mi porod v 37+6 prášek zabral do 1 hodiny.Po celou dobu porodu byly komplikace a vypadalo to na císaře,ale nějak jsme to doklepali do konce.Malý měl pupeční šňůru kolem krku tak ho museli rychle vytáhnout vexem.Ale zvládli jsme to.Narodil se 6.12.2007 v 14:07 a měřil 54 cm a vážil 3500g.Pepíčkovi se moc nechtělo domů tak si ještě vymyslel žloutenku. 😒 Ale už si užíváme první hodiny doma. 🙂
Moc děkuji že jste nám drželi palečky a taky děkuji za cenné rady během těhotenství.Až budu mít chvíli čas tak dám fotky do alba.Mějte se krásně 🙂 🙂

monaberuska1
14. pro 2007

Dobrý den, 🙂
chtěla bych se zeptat co zamená pojem hospitalizace k observ. a porodu.
děkuji

denousek
14. pro 2007

dekuji moc porodni babi a parybce

zuuu
14. pro 2007

porodní babi: díky za uklidnění hormony rozbouřené těhuli 😀

lumr
14. pro 2007

Dobrý večer, babi. Měla bych prosbu.Zajímalo by mě,zda je možné,aby se hodnoty na UZ lišily o 14 dní, tedy pokud by Uz stále vycházelo stejně,tak aby třeba naměřili hodnotu,která odpovídá 12tt a byla jsem ve 14tt? Moc děkuji

beny
14. pro 2007

ahoj porodní babi.Tak jak jistě na profilu vydíš už jsem se dočkala našeho pokladu.Zhruba před týdne jsem porodila.Měla jsem normální porod a bez komplikací.Ale chtěla jsem se zeptat,teď když mám šestinedělí tak mě docela bolí stydká kost a vlastně mám tam takovej tlak.Že mě bolí šití to je asi normální ale že mě píchá v podbřišku a bolí mě stydká kost tak to mě zaráží.Je to normální nebo bych měla bych měla vyhledat dr.?Děkuju za odpověd 😉

petise
15. pro 2007

Dobrý den porodní babi, doufám, že to není blbý dotaz, ale už nevím, na koho se obrátit. Na noc si zavádím čípky Macmiror 500 - jedna čípka mi přes noc vytekla, ale teď dvě poslední nevytekly. Jak je to možné? Dostat se k miminku do plodové vody snad nemohly?! 😕 Kde se mohly "ztratit"? Děkuji za odpověď.

monaberuska1
15. pro 2007

Dobrý den, ještě bych se chtěla zeptat, když jsem otevřená na 1 a půl a hlavička doléhá nebo naléhá, teď nevím přesně tak jestli je porod za dveřmi a nebo to může být i měsíc před porodem?a už ze mě jde asi 2 týdny zátka ale od včerejška jde ze mě více a dneska jsem ji poprví měla i s krví.mám právě 2 dny po termínu a to čekání je opravdu strašné, tak se chci zeptat jestli to otevření a ta hlavička a ta zátka něco znamená, nebo jestli můžu čekat až na to vyvolání☹děkuji.

denousek
15. pro 2007

mony myslim ze nez se babi obevi tak mas mimi venku 😀

danca30
16. pro 2007

Ahoj porodní babičko,
mám pocit, že mám vpáčené bradavky, neboť po většinu času jsou téměř zároveň s dvorcem (jen mírně vystouplé) Reagují pouze na chlad, vzrušení, nebo mechanickou manipulaci. Jsem ve třetím měsíci těhu a čekám své první miminko, můžu něco udělat pro to, abych mohla bez problému kojit? A ještě jedna hloupá otázka: Nevidím v bradavce žádnou dírku, kterou se mlíčko dostane ven, nebo si nějak cestu najde? Vím, že jsem asi hloupá, ale stydím se na to dr. zeptat. Děkuji moc za odpověď

r123
17. pro 2007

ahoj babičko mám zase otázku.byla jsem u dr pro bolest břicha a dr našla opět další zánět takž e mi napsala tablety na zavádění a dostala jsem magnosolv jednou denně rozpustit sáček že mám prý tvrdší břicho.no a chtěla jsem se zeptat jestly si můžu vždy před spaním rozpustit magnézko šumivou tabletu?moc mi to pomáhá na ty moje nohy.jo a jak jsem vám psala o těch mých bolavých noháh tak nakonec to opravdu jsou začínající křeč.žíli takže jsem doatla punčochy a nějaké prášky.děkuju!ste zlatá!!!!

porodni_baba
autor
17. pro 2007

evita16 • 21tt • 14. prosinec 2007 v 15:44...velmi záleží o jak teplou vodu jde 😅 jinak máte pravdu moc se to v těhu nedoporučuje 😉

listicka77 • 32tt • 14. prosinec 2007 v 16:17..tak to jsou samé dobré zprávy, hlavně mě těší, že jste s dr. našli alespoň částečně kompromis. Vnitřní vyš. v tomto tt už je zcela neopodstatněné, ale asi mu to ani jedna nevymluvíme.
Takže přeju krásný zbytek těhulkování a v únoru poklidné vykulení vašeho mimíska 🙂

abinka • 1d • 14. prosinec 2007 v 17:15..gratuluji k Josífkovi 😉 Konec dobrý všechno dobré. 😵

porodni_baba
autor
17. pro 2007

monaberuska1 • 41tt • 14. prosinec 2007 v 17:38...je to příjem na pozorování a nakonec k porodu, pravděpodobně jste na něj objednaná nějaký určitý den přenášení, pokud se nerozhodnete sama porodit. Jde o to, že se ví, že přenášení je spojeno s určitými riziky, obzvláště s nedostatečností placenty a proto je nutná hospitalizece, časté natáčení monitoru a snaha o vyvolání porodu 😉

denousek • 38tt • 14. prosinec 2007 v 18:21..není zač 🙂

zuuu • 34tt • 14. prosinec 2007 v 18:48...tj samozřejmost není za co 😵

porodni_baba
autor
17. pro 2007

lumr • 14. prosinec 2007 ve 20:54 ...ano je to možné, důležité ale je aby rozdíl byl stále zhruba stejný, tzn. že potom na Uz ve 20tt, by to mělo odpovídat zhruba 18tt atd. 😉

beny • 1d • 14. prosinec 2007 ve 21:00...veliká gratulace k Patričkovi. Co popisujete je rozvolnění vazů stydké kosti které nastalo kolem porodu. Může být velmi nepříjemné při chůzi. Pokud se nijak nestupňuje mělo by se lepšit s postupujícím 6nedělím. Pokud by se to zhoršovalo, je jistě na místě navštívit odborného lékaře 😉

petise • 33tt • 15. prosinec 2007 v 08:39..to je zvláštní Macmiror dost barví a doporučuje se vložka, není možné aby z vás např na začátku celá globule vypadla, třeba na wc? a vy jste si toho nevšimla 😉
Ne k miminku se určitě nedostaly to vás mohu uklidnit 😅

porodni_baba
autor
17. pro 2007

monaberuska1 • 41tt • 15. prosinec 2007 ve 20:37...tento dotaz nebo podobný zodpovídám celkem často. NELZE nic z toho vyvodit. Šlo by jen o věštbu z křišťálové koule o nic jiného a tím se živí jiní. Já jen dodám že jakýkoliv nález bez pravidelné děložní činnosti porod neznamená 😉

denousek • 38tt • 15. prosinec 2007 ve 21:02...abyste se nespletla 😀

danca30 • Včera v 11:02..pokud bradavky reagují na stimulaci je to vpořádku. Snažte se bradavky postupně otužovat ..žádné velké násilí. Doma choďte bez podprsenky vždy nějakou chvíli, sprcha a masáž studenou a teplou vodou ve sprše. Všechno jemně 😉
nebojte mlíčko se ven dostane. Na bradavce není jeden otvor, ale je jich tam několik a lehce viditelné nejsou takže je všechno jak má být, jen žádný strach. Prsa jsou ke kojení stvořena...i ta vaše 😎 ač se to třeba někdy nezdá 😅

r123 • 1d, 26tt • Dnes v 01:42...ten magnosolv by měl to vaše magnézko zcela nahradit, takže to vaše už není nutné 😉

vendyy
17. pro 2007

dobrý den nevím jestli mi budeme moct odpovědět.že jste tady jen přes miminka .moje starší dcera -je jí 16let,před dvěmi dny zvracela.to nic-ale měla v tom takové jakoby hnědé žilky,nevíte co by to mohlo být?je to důvod k obavám?problém je ten že ona k lékaři prý prostě nepůjde že to nic není.a já kvůli toho nespím.děkuji

anky
17. pro 2007

dobrý den, chtěla bych se jen zeptat, někdy, když si stoupnu, mám pocit jakoby tlaku v bříšku, ale třeba jen na jedné straně, říkala jsem si, že je to možná tvrdnutí dělohy, ale tvrdá se mi nezdá, jen na jedné straně je bříško větší, je to třeba tím, že prcek je nasunutý na jedné straně a tím jak sedím, má tam víc prostoru a když si stoupnu, děloha se kapku natáhne, tak než se tam srovná, tak je to ten pocit? Může to být ono? Nebo se opravdu může stát, že děloha tvrdne jen na jedné straně? Jinak mi nijak zvlášť netvrdne, jen při sexíku 😀 , ale myslím, že to je asi v normě, že? 😉

beny
17. pro 2007

dškuji porodní bybičko za odpověd a gratulaci.Je to náš malej zlatej čertík 😀 no a je fakt že asi to ty vazy budou.Už to není tak časté jako před pár dny ale stejně je to nepříjemné.Snad se mi to do konce šestinedělí urovná.A kdyby ne tak to pak na kontrole řeknu dr.Děkuji ještě jednou a přeji krásné vánoce 😵

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru