Porod do vody. Máte zkušenost?

smoulinka.ciko
26. říj 2009

Ahoj holky, ja vim že to už tady asi bylo. Ale máte stímto způsobem porodu? Kamarádka se nemůže rozhodnout, jestli porod do vody, nebo normální. Děkujem za přízpěvky

crawler
27. říj 2009

ahoj - já taky vždy toužila po porodu do vody...no, podle mě, pokud to má vše schválené od lékařů a celé těhotenství bez problémů, tak já bych do toho šla - vždyť je to v porodnici za přítomnosti odborníků, tak se není čeho bát a určo je to ve vodě příjemnější 🙂

nevestinka2010
27. říj 2009

sestra rodila do vody (v Rakousku) neplanovane a velmi si to pochvalovala
v CR to ale moc popularni neni, ne? Kde se rodi komplet do vody?

crawler
27. říj 2009

těch prorodnic, kde se dá rodit do vody zas tolik není. já např. bydlím u Pardubic a tam se to vůbec nedá - nejblíž bych to měla do Litomyšle nebo Vys.Mýta...a je to dost hlídané ohledně stavu rodičky a dítěte, což myslím, že jinde v zahraničí jsou benevolentnější... a můžu se zeptat, co změnilo plány, že šla sestra do vody?

foogy
27. říj 2009

ahoj holky, my nad tím s kámoškou taky přemýšlely, ale ona pak byla na přednášce v porodce a tam jim ten porod rozmlouvaly. A jeden z důvodů, proč si to ona rozmyslela je prej ten, že co z tebe během porodu vyjde - ať už výkaly nebo kousky krve, tak prý po porodu manžel dostane sítko a musí to vylovit. Což by mi bylo dost nepříjemné. Ale u nás v porodce to dělají - Havl. Brod, zrovna dneska jsem si o tom znovu četla.

zanetka82
27. říj 2009

Ahoj. Nechci vás tady strašit jen napíšu co se přihodilo moji známe.
Taky si velmi přála porodit ve vodě a tak se rozhodla pro porodnici v Krnově. Vše bylo OK ale jak píše foogy tak během porodu se do vody dostane nečistot ať už krev, vykaly, moč. Bohužel se jejich dcera napila vody a přes měsíc ležela na jipce. Sedlo ji to na plíce ta voda a ještě dostala zánět do celého těla. Moc do podropná nevím co vše prodělala ale užila si své bobeček.
Jak říkam muže se to stát a nemusí. Jinak vám všem přeji hodně štěstí a krásné porody ať už jsou jakékoliv 😉 🙂

nevestinka2010
27. říj 2009

crawler> neplanovane jsem myslela jako, ze ona po tom nijak extra nevolala, neplanovala si to, proste v te porodnici to nabizeji, tak kdyz doslo na vec PA se zeptala jestli chce sestra do vody a bylo... a to dokonce i kdyz uz ji odtekla plodovka den predtim...
Pokud je zenska dobre vyprazdnena, tak by z ni nemelo nic moc vyjit a kdyz tak snad zadna hruza...
to ze by to manzel musel uklizet je divne, na to je snad personal a ta vana by mela byt zarizena tak, ze proste vypusti vsechno se vsim vsudy... 😅
Jestli se ma dite nalokat vody tak se naloka uz plodovky i kdyz se rodi nasucho, bohuzel, jinak se o tom nikdy neslysela a vody by melo byt ve vane dost a dokonce by se mela postupne odpoustet a pripoustet cerstva a cista aby znecisteni bylo co nejmensi... takze otazka jak moc v CR jou na to vybaveni 😅

crawler
27. říj 2009

nevestinka: naprosto souhlasím - a já čím dál víc nabývám dojmu, že české porodnice jsou často odpůrci alternativních porodů a tak to maminkám a v tomhle případě i tatínkům nějak komplikují či znepříjemňují...stejně tak nikdy nepochopím, proč někde nedovolí rodičce zaujmout jí nejpříjmnější polohu a nutí ji třeba ridit vleže...ale to by se člověk musel pořád s něčím vztekat...já doufám, že jednou zde bude mít každá rodička ve všem volbu a pokud se rozhodne rodit do vody nebo třeba v čupu, tak jí to bude dovoleno a bude podpořena...dneska je takových porodnic u nás ještě asi málo... 😒

kaleilah
27. říj 2009

Tak jedna z porodnic kde to jde u nás je kadaň 😵 😵 😵 super porodka 😵 😵 😵 já jsem o tom hodně přemýšlela, nakonec jsem první rodila na vaku, ale uvidíme jak to bude teď. Porodu do vody jsem se nebránila, chtěla jsem rodit na všech 4, ale dopadlo všechno jinak. Ve vaně mi to nebylo příjemný ke konci a na včech 4 mi to pohodlný taky nebylo. Takže bych si vanu nechala jako otevřenou záležitost, ono si tělo stejně řekne samo co mu je nejpříjemnější 😉

delfi
27. říj 2009

ahoj, tak já jsem rodila do vody ve vrchlabí a nemůžu si to vynachválit. vana mi v průběhu porodu dost pomáhala, takže když jsem byla ve vaně a PA mi řekla že už si můžu přitlačovat tak jsem jí rovnou řekla, že mě už z vany nikdo nedostane a rodím tam 😀 nemůžu porovnat s porodem nasucho, ale mimo vanu byly ty bolesti nesnesitelný, takže si to nedokážu představit. co se týká poranění tak malej ačkoli měl na mě celkem velkou hlavu (35 cm obvod) tak mi žádný nástřih nedělali a měla jsem jen drobný povrchový poranění na 3 stehy a norm. sedět jsem mohla už 4. den. možná by to šlo už dřív ale já se bála.
technická stránka věci : pokud vím tak ze mě při porodu nic nevyšlo - ale měla jsem yal na vlastní přání, jinak ve vrchlabí pro porod do vody nevyžadují ani klistýr ani yal. teprve když malej byl venku tak ze mě vyšla krev asi i se zbytkem plodovky, ale to už byl malej venku z vody. je to fakt vteřina než ho z tý vody vyndali a to měl omotanou několikrát šňuru kolem sebe. manžel samozřejmě nic lovit nemusel 😀 vodu PA připouštěla průběžně ale spíš mi to přišlo kvůli teplotě, ale nevím neptala jsem se.
jinak mě praskla a vytekla voda už doma, takže nevím jak by to vypadalo kdyby mi praskla v průběhu vany...
osobně si myslím, že ty hrůzostašný příběhy mají spíš přibarvený aby se lidi báli rodit do vody a ty výmysly, že je to nehygienický (a co to mimčo těch 9 měsíců v plodovce kam odchází i jeho výkaly to je jako taky nehygienický?) a že mimčo dostane zánět do očiček (z plodovky by ho asi nedostalo?) apod. jsou prostě jen strašení. pokud se při porodu má něco špatnýho stát tak to nezáleží na tom jestli rodíš do vody nebo na suchu. strašný věci se stávaj i na suchu...

smoulinka.ciko
autor
27. říj 2009

Ja si taky myslim, že pokud se ma něco stát, tak se to stane. Ona se stěhuje do Prahy. Tady nevim, kde je na sever. moravě porodnice kde se da rodit do vody. Jen vím že v Karviné je vanna, ale ta je asi jen pro první dobu porodní.

nevestinka2010
28. říj 2009

crawler>plny souhlas, ach yo...
kdyby aspon clovek nevedel o tech moznostech treba v zahranici... jenze, kdyz mas moznost srovnat, tak pak nechapes, proc tam se neco muze a u nas ne...
Jinak si urcite myslim, ze je to fakt otazka momentalniho rozhodnuti, proste mit tu moznost a rozhodnout se az ve chili, kdy je to aktualni ... jak rika kaleilah a delfi

lenkicka
31. říj 2009

Ahoj holky, souhlasím s Delfi. Rodila jsem do vody v Krnově a paráda. Bolesti v první době fakt mazec, ale daly se prodýchávat a nakonec pomohla sprcha. Pak praskla plodovka a už se jelo na sál a šup do vody...obrovská úleva, bolest byla pryč a už jen tlak na konečník a malý byl za hodinku na světě. 😀
Celou dobu byla voda čistá, taky mi připouštěli, kvůli teplotě. Zakalila se, až byl malý venku. S tou infekcí...proč se do zprávy v porodnicích vyplňuje jaká je plodová voda...čirá, zapáchá apod...to už o něčem svědčí...
Prostě porod do vody paráda...navíc je tam o dvě třetiny nižší ztráta krve, takže se i rodička podstatně rychleji zvetí po porodu...takže další velký klad.
A ještě k natržení...2 malé mašličky a malý byl cvalda s hlavičkou 35,5cm.
Taky věřím tomu, že je to spíš strašení...navíc u tohoto typu vládne příroda, nikoli doktor 😀 😀 😀

luciebx
31. říj 2009

no pokud ja se nekdy dockam toho ze otehotnim tak bych taky chtela do vody kdysi davno kamaradka tak rodila a rikala ze to bylo super...

bocinka
31. říj 2009

Takže v Krnově je to super??? To jsem ráda - vybrala jsem si kronovskou porodnici a vodu bych chtěla zkusit taky... Když půjde vše tak jak má... 😉

lenkicka
31. říj 2009

Jj Boci, rádi tam vidí rodičky, co ví, co chtějí, a dávají přednost přirozenému porodu 😀 😀 😀

bocinka
31. říj 2009

lenki - jj, bojím se... ne porodu, ale vyvolávačky, nebo císaře... Proto raději přirozeně, v pohodě a ve vodě... 🙂

lenkicka
1. lis 2009

boci, to je super, že víš, co chceš...protože to se i stane 😉 ...císař je většinou záležitost doktorské asistence. ☹
co se týče vyvolávačky...mě se to stalo...přenášela jsem 10 dní a aby porod byl v pohodě, když malý měl být velký, tak primář rozhodl, že se bude vyvolávat...ale proběhlo to v pohodě...malý byl za 6 hodin na světě od první kontrakce...takže to zas tak hrozné nebylo...pochopitelně, že bych dala přednost tomu, kdyby i ten začátek byl přirozený 😀

bocinka
1. lis 2009

mě nenechají moc přenášet - prý ani tři dny... ☹ malá je hodně velká už ted 😅
Moji mamku vyvolávali dva dny... ☹

raada
1. lis 2009

Ve zlíně se taky rodí do vany normálně...

kukuca
2. lis 2009

Ahoj holky,
super téma 🙂 Do vody bych rodit chtěla.Ukončený 37tt už mám, jen jestli dopadne dobře to vyšetření na streptokoka. U nás je rodit do vany ve městě ve dvou porodnicích v Brně, tak se tam chystám. Jen ještě musí být tead volnej v den D nadstandard s vanou..Ale jak se to blíží je to celkem adrenalin. No, ic se nemá plánovat,vechno může být jinak. Neupínám se k tomu, ale moc bych si to přála.
Teď si posledních pár týdnů dávám 1x týdně vanu s olejíčkem levandule a taplá vana mi dělá dobře, tak uvidíme 🙂

bocinka
2. lis 2009

ahoj Kukuca, mě taky vana dělá moc dobře a Sofinka je z toho taky celá pryč... 😀

kukuca
2. lis 2009

Bocinko,a taky máš v plánu rodit do vody?Otázka je,jestli nám to bude dělat dobře i při bolestech..
Snad jo 🙂

bocinka
2. lis 2009

kukuc - chtěla bych, ale to asi nic neznamená... 😒 je možné, že půjdu na CS... 😖

rimmel
2. lis 2009

ahojte ja som mala mat porod vo vode ale rodila som predcasne tak z toho padlo....no mne ani tak neslo o tie bolesti lebo tie niesu take hrozne ale skor o to ze mimi ide lahsie von, je sanca ze sa neroztrhnes a ine 🙂

kukuca
3. lis 2009

Rimmel, taky jsem o tom četla, že ta voda tu hráz jakoby uvolní a je míň nástřihů..A taky o jsem viděla i nějaký videa, ty miminka do vody jsou nějaký spokojenjší když přejdou z vody do vody a když se vynají nad hladinu tak tolik nekřičí..

rimmel
3. lis 2009

kukuca ano mas pravdu...mne to pride ovela prirodzenejsie, pokojnejsie 🙂 a plus babatko mas umyte 😀 😝

majdula
3. lis 2009

Ja jsem chtela rodit do vody moc, bohuzel jednak byl zrovna v tu chvili box s vodou obsazenej (v Brne na OBilnaku je jen jeden s vanou a nelze si ho rezervovat) a druhak Radovi zjistili oblicejovou polohu a musel fofrem ven cisarem...
ale pokud u druhyho bude mozne rodit normalne, tak se o vodu zase pokusim. Hodne jsem si o tom nacetla a pozitiva jednoznacne prevazuji. Plus je to nesrovnatelne prijemnejsi..l.

slunecinecko
25. lis 2009

Dobrej vecer holky, ja taky hodne uvazuju o porodu do vody...i kdyz tri doktori rekli, ze by mi to nedoporucovali - zadnej ale nerekl takovej duvod, kterej by me od toho odradil. Takze tuhle moznost porad zvazujeme...uvidime, co bude v breznu a jestli bude vse ok...

crawler
25. lis 2009

slun: já nechápu, proč tolik mudrů tuhle alternativu rodičkám rozmlouvá...nevidím jeden pořádný důvod - když je vše ok, tak do toho jdi 😉 já doufám, že se mi taky poštěstí ;)

nevestinka2010
27. lis 2009

ted koukam ze sou tu dve identicka temata na porod do vody... je to zmatek
Ale jinak fakt taky nechapu co furt proti te vode maji...
nebo vlastne chapu... nemuzou do toho tak moc zasahovat a mit rodicku na stole s nohama u stropu 😅

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru