Porod do vody, máte zkušenosti?

hrizuzu
18. led 2015

Máte s ním některá zkušenosti? Doporučili by jste ho, nebo nikoli?

tarra27
22. led 2015

@bjoucik.15 souhlasím....a i vím, že ne každému epidruál daly, z mých kamaradek tedy dost málo na žádost....

ono nejde o to, že 97%porodů je ok....jde o ty 3% kdyby náhodou....a nikdo nám nezaručí, že my nejsme v těch 3%...a proto já děkuji za péči, která v čr je....a oproti jiným státům na tom jsme opravdu hodně dobře.
a já osobne, beru jako rouhání si stěžovat....pokud mám zdrave díte/deti, dekujme Bohu za to, že tomu tak je....a neohlížejme se zpet a nekritizujme pořád co vše bylo špatně.....a že jsme to chtely jinak atd.....

espada
22. led 2015

@tarra27 Ty tady ještě jsi? Že tě to baví. Bych se na ně vyprdla 😀

tarra27
22. led 2015

@espada 😀 poslední příspevek byl kultivovaný, tak jsem ještě odpověděla 😀 ale už mizím...nemám víc, co bych tu napsala 😀

betelgeuzz
22. led 2015

@tarra27 no jenže kdyby se nekritizovalo, tak stále rodíme s přivázanýma nohama a miminka budeme ukazovat tatínkům z okna porodnice. Díky bohu za kritičky, které chtějí něco jiného.

a jinak si myslím, že Tarrra je troll, už jsem na ni narazila na víc diskuzích, akorát se snaží vyvolávat hádku. nejlepší je na takové uživatelky ani nereagovat.

nov777
22. led 2015

@betelgeuzz To si dovolim s tebou nesouhlasit. Tarra je jedna z mala zdejsich uzivatelek, ktera umi normalne diskutovat, tj. bez urazek a napadani. Nechapu, kdes na to prisla. Jinak kritika je fajn vec, ale nic se nema prehanet a kritika ma smysl, pokud ktitizujici osoba zaroven navrhuje nejake reseni a to tak vzdycky neni.

betelgeuzz
22. led 2015

@nov777 tak o normální diskuzi mám jiné představy 🙂

nov777
22. led 2015

@betelgeuzz Tak to vidim, hned tvuj prvni prispevek je o obvinovani z trollismu 🙂

sasi2222
22. led 2015

@tarra27 Ano četla jsem všechny příspěvky ... právě, diskuze se rozjela, ale uplně nesprávným směrem a je to škoda. Dyť sem všechny chodíme sebrat nějaký jiný názor nebo se jen tak pobavit s maminama a ne na sebe štěkat. Nikomu to nic nepřidá. Tak mi to nedalo se nezapojit. Jsem ráda, že se to uklidnilo a vše se vysvětlilo 🙂 Hezký den

bjoucik.15
22. led 2015

@sasi2222 jo mít svoji PA je fakt k nezaplacení... měla jsem jí taky, ale bohužel u druhého nebude, otěhotněla 😀 ale i tak se semnou snažila mluvit a různě mi pomáhat, a stejně jsem upadala skoro do bezvědomí... no ale když to shrnu, abych tady někoho nestrašila, ten zážitek za to stojí a chci jít rodit znovu, takže to není nic co se nedá přežít 😀 jen už vím, jak by to mělo probíhat a jak tomu co nejvíce pomoct, jak mě tak lékařům 🙂

betelgeuzz
22. led 2015

@nov777 není to můj první příspěvek 😉

tarra27
22. led 2015

@betelgeuzz však nereaguj 😀

tarra27
22. led 2015

@nov777 dekuji. nemyslím si, že by ženy rodily s přivazanýma nohama...je to dost přehnané....
opravdu díky za zastaní...on ne každý zkusne názor jiný a hlavně pokud takhle reagují rodičky na lekaře, když jim řekne co si myslí, není se čemu divit, že pak jdou striktne podle postupu nemocnice, aby sebe chránili....

mějte se tady všichni pěkně.

orchidis
22. led 2015

@nov777 Já mám uživatelku tara27 dokonce docela ráda a často s ní souhlasím. Problém, podle mého názoru nastává tehdy, kdy si sedne k pc, vleze do naprosto každé diskuze, napíše celkem slušný, ale velmi kategorický příspěvek o znění:
nerozumím tomu, nemám osobní zkušenost, vůbec nic o tom nevím, ale je to TAK a hotovo a opovažte se mi někdo odporovat, pže zrovna dneska tady upouštím páru 🙂.

To koneckonců děláme sem tam všechny 🙂 a vím, že ani já nejsem mistr diplomacie, ale co mi na tomhle přístupu @espada a @tara27 opravdu vadí, je to, jak kategoricky odsuzují něco o čem vůbec nic neví. Neví nic o významu porodu do vody, neví evidentně vůbec nic o kráse,síle a naprosto nenahraditeném významu okamžitého a přirozeného bondingu a budou tu sekat a sekat a urážet a ještě se ohánět větama: "já už takovejch bab viděla, co neví, co by si vymyslely" (asi nechtěly rodit v řemenech 😀) a na konkrétní otázku reagovat slovy "utovřena jsem jak sviňa" a "moje děcko je venku jen díky doktorům", což mi, sorry, nic moc neřeklo 😀.

Je to fakt trapný a už by to chtělo fakt skončit a bavit se k tématu 🙂.

nov777
22. led 2015

@orchidis Hele, chapu a proto v tehle diskuzi radsi mlcim. Ale uznej, ze se to blizi pomalu situaci, kdy pujdes na operaci mozku a prineses si seznam pozadavku. Vseho s mirou.

espada
22. led 2015

@orchidis Ano, chtělo by to skončit, protože jsi trapná akorát ty.
Teď jsi mě opravdu vytočila, protože mě od počátku jen napadáš a víš o mě h...

Za prvé, zakladatelce jsem řekla svůj názor, že já bych do vody nerodila, a že pokud bude rodit jakkoli, přeju jí hezký porod, toť vše.

Za druhé, řekni mi, jak jsem měla mít přirozený porod s natrhnutou dělohou? A ano, moje dcera je venku jen kvůli doktorům. A nepovažuj se to zpochybnit a řekni mi, jak jsem se podle tebe měla v takové situaci během porodu "utvořit". Ráda bych zažila pěkný porod a bonding, ale nešlo to. A nikdy jsem tady netvrdila, že to není krásné. O tom tady nebyla z mé strany ani čárka. Pro mě bylo krásné, když mi dali dceru na hrudník a věděla jsem, že je v pořádku. Nechtěla jsem, aby mi ji hned vzali, ale museli, protože jsem krvácela, omdlívala a museli to zastavit, abych nevykrvacela. Nepřeji nikomu nic zlého, ale kdybys toto zažila, neměla bys tak hloupé kecy.

Za třetí. To jako ženy, které kvůli komplikacím nemohly rodit bez zásahu doktorů nebo ženy, které nemohou mít děti vůbec jsou nekompletní? Jsou něco méně? Protože to ty tvrdiš.

Za čtvrté. O porodu do vody něco vím a taky vím, proč bych do toho nešla. Ale nikdy jsem tady neřekla, že je to blbost a že to odsuzuju. Řekla jsem jen, že odsuzuju házení špíny na doktory. Protože ze všech případů, které jsem ve své praxi řešila a týkaly se tzv. zanedbání péče při porodu, byla vina těch rodiček, že to dopadlo špatně. Bylo jich 7. Z toho 5 dětí strašně postizenych a 2 mrtvé. Bež to těm dětem vysvětlit, když jsi tak chytrá!!!

Celou dobu mě tady jen urážíš. Je mi z tebe nanic. Opravdu na nic.

rydal
26. led 2015

Ja jsem do vody rodila a porod probehl pro me i dite vyborne. Vetsinu casu mne tepla voda bolesti pri kontrakcich tlumila (vlastne jsem bolesti nemela..) a mela jsem celkove pocit, ze mne voda pomaha. Pokud Ti voda jako prostredi sedne, urcite do toho bez. Ja uz bych pro pripadny dalsi porod chtela jedine vodu.

mondie8
12. čer 2015

Za mne JEN DOPORUČUJI. U Nás na Jihu je to bída, lze to co vím, jen v Č. Krumlově... Rodila jsem ve 2 ráno a všechny 3 sály jsem měla k vyzkoušení jen pro sebe. 😉 O vodě jsem rozhodnutá už od základní školy a bylo to příjemné, poloha jaká je vám příjemná. Ideální před tím ještě klystýr, ale ten mě celkem bavil. Zkusila jsem si v 2.době porodní lehnout na rodící lehátko a to byla příšerná bolest na křížovou kost, navíc to není ani moc přirozené. Je lepší si dřepnout na bobek. Samozřejmě ve vodě jsem také ležela při mém 30minutovém porodu, ale porodní voda mi odtékala 12 hodin... Takže ano... rodit do vody

mondie8
12. čer 2015

@tarra27 v krvi, moči a výkalech?? to jste se dozvěděla kde? :D samozřejmě je vaše tvrzení trochu blbost a trocha krve na závěr, je to vaše krev... jestli se pokandíte, je to tím, že jsme zapoměla na klystýr :D má dcera skoro ani nebrečela, je to přirozenější, dítě přechází do podobného prostředí, odkud přichází

tarra27
25. čer 2015

@mondie8 😀 bez komentáře.... 😉

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru