Porod koncem pánevním (KP). Přirozeně nebo císař?

barbora_rozek
2. srp 2019

Jsem v 36.tt a naše zaltíčko je hlavou nahoru. Má už přes 2,5kg a prý už se nejspíše neobrátí. Já jsem se dlouho nemohla smířit s myšlenkou, že bych rodila císařem, když mi řekli, že je obráceně a včera mi volala má doktorka, že vzhledem k tomu, že jsem zvládla dobře první porod (syn byl sice velký 3,8kg a já byla dorvaná, že mně museli šít 2 hodiny a na druhý den znovu a za měsíc opět) nevidí důvod proč nerodit přirozeně. Já se toho ale bojím jak čert kříže.
Vy, které jste měly děti také KP, napište prosím vaše zkušenosti a zážitky z porodu ať už přirozeného nebo císařským řezem.

veronica891
13. srp 2019

@blondynka400 jj, vim, asi jak tam na ty prdelce porad sedi, tak je tak potom maji, ale malyho nejak moc nemerili, pritel rikal ze spis tiply, ze cca 49 cm 😀 ono ja sem prvni porod...hlavickou..fakt 3x zatlacila a byl venku, vubec sem nepstrehla ani nastrih a ani to ze malej nekudy leze, ze by nekde tlacil nebo neco, fakt 3 zatlaceni a byl venku, zato druhej porod mi pripadal jako vecnost a fakt kazdej cm sem citila jak se posouva ven 😉
To straseni je...ja pak byla vydesena, jako dr to myslela asi dobre, chtela mne od toho odradit a rekla mi popravde co se muze stat, ale ze to dopadne takhle, ze se cisar o par minut nestihne asi nikoho nenapadlo no

jezz1e
13. srp 2019

@pavca1982 @floruska Asi jsem to špatně popsala, porod se nezastavil, sestra měla silné kontrakce, ale dítě se někde zaseklo, takže to po celkem dlouhé době bez posunu vzdala. Nejhorší jsem myslela v tom smyslu, že akutní císař, kdy se dítě tahá z porodních cest, bývá rizikovější než plánovaný.

blondynka400
13. srp 2019

@veronica891 tak to udělali správně, mělo by se to tak dělat 🙂 Vidíš, jak je to fakt rozdílné 😀 U mne ten hlavičkou taky nebyl dlouhý, bylo to pár minut, ale prostě mi to nějak nebylo příjemný.... Za to KP bylo super. Já se pak na druhý porod (na tuhle poslední část) fakt těšila, takže jsem byla nemile překvapená... 😀 Celkově byl ale druhý porod hlavičkou pohoda, jenže to porovnávám neporovnatelné. První KP vyvolávaně versus druhý záhlavím zcela přirozeně.

veronica891
13. srp 2019

@blondynka400 je, ja mela prvni hlavickou vyvolavany a druhej teda nakonec prirozeny 😀

zuzajulie
14. srp 2019

Ja dnes po kontrole 30+5, mala uz je hlavickou dolu, tak snad se nevrati nahoru a mine me to a bude to prirozene ❤️

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru