Porod koncem pánevním. Nemáte zkušenost?

cecetka
18. črc 2006

Jsem ve 35.týdnu a malý se zatím neotočil hlavičkou dolů. Další kontrolní UZ mám ve 37.-38.týdnu. Pokud se neotočí, půjde ven císařem cca 7-10 dnů před termínem. Přesto se chci zeptat, nemáte některá zkušenost s porodem koncem pánevním? A skutečně se prvorodičky berou vždycky na císaře?

janyjany
13. zář 2007

neboj se, ono to nějak dopane 🙂 , já jsem taky pořád řešila, že nechci aby mi jí někdo rovnal a vadilo mi poslouchat ze strany doktora/porodníka do poslední chvíle jenom vaginální porod, ale ono za 1. s obratem musíš souhlasit 😵 a ten zevními hmaty nebolí..., vnitřkem si myslím, už je horší, ale nemohu soudit... 🤐 , ale máme naštěstí v rodině (vzdálenější 😀 😀 ) porodníka - gynekologa a ten mi právě radil odmítnout obrat, že to má vždy nějakej důvod.... 😒, proč není mimi ve správné poloze, navíc ten můj idiox Dr. ten mi teda taky říkal, že by to osobně odmítl..., takže něco na tom asi bude

sisstin
13. zář 2007

janyjany: tak díky za informaci 😉 ten vnitřní bych fakt nechtěla..ale já jsem takovej jouda..já se docela bojím odporovat doktorům 😖 rozměry pánve mám tak tak na hranici..fakt těsně..jsem dost drobná..tak to by mě asi porazilo 😖

janyjany
13. zář 2007

a vlastně jsem ti chtěla říct, že si dneska málokdo dovolí porod KP a je pravda, že u kluků se asi ani nesmí dělat, takže pokud se neotočí a ty nebudeš s obratem souhlasit, tak asi nejspíš udělají CR...(já jsem se k tomu taky hodně upnula, myslím k CR... a do teďka si myslím, že to ani u mě není ještě definitivní.. 14 dní je ještě dlouhá doba 😉

sisstin
13. zář 2007

janyjany: no ufidíme 😕 mně přijde, že se teda neobrací vůbec...ale třeba to fakt nepoznám a jenom si to myslim 😅 😅 😅 😅 a ty máš holčičku už teda správně? To už by se otočit nemusela zase 😉

janyjany
13. zář 2007

tak to mě pánev nikdo nikdy neřešil, a to nejsem taky žádnej obr... a jouda jsem v tomhle právě taky, to se spíš leknu co na mě zkouší, že jenom kulim oči, ale v tý rychlosti jsem se taky na nic nezmohla... 😒 jenom mi vylítla noha, jak jsem se lekla, co de dělat 😀 😀

sisstin
13. zář 2007

janyjany: se začínám čím dál, tím víc bát 😒 ach jo 😖 já mám celkově syndrom bílého pláště..to bude něco na mě 🙄

janyjany
13. zář 2007

právě,já taky bojim a moc, takže na to nemyslet a ono nějak bude 😎 ...jinak by mě osobně z toho asi kleplo... ☹ , zatím paa a drž se, musím jít vařit večeři, už jsme se zakecala až až 😀

sisstin
13. zář 2007

janyjany: tak pá a držím palečky 😵

zdenickazipo
4. říj 2007

Ahojky zdravím všechny, jsem ve 36tt a dnes jsem byla na ultrazvuku Dr. mi řekla, že je malej zadkem dolů a že tam má málo místa tak že už nemám spolíhat na to že by se otočil. Když sem se byla domlouvat na porodním sále tak mi tam tak 28 letej dr. řekl že císařem bych mohla rodit jen v případě že by měl malej tak 3,5kg a víc ale pokud ne tak budu rodit koncem pánevním a navíc že mi to budou vyvolávat tak sem se chtěla zeptat jestli s tím nemáte některá zkušenost a jestli mě můžou nutit rodit normálně když nechci aby se narodil zadkem napřed. Děkuju za odpověd.

certica
4. říj 2007

zdeni a viete pohlavie?

sisstin
4. říj 2007

tak já hlásím, že je od 36tt hlavou dolů 😉

certica
4. říj 2007

tak to gratulujem 😎

sisstin
4. říj 2007

zdeni: no prej chlapečci se rodit KP nesmí..ale je to hnus, že doktoři nutí rodit CR..ale jestli se můžeš nějak bránit netušim 😒

zdenickazipo
4. říj 2007

certica: je to kluk a navíc mi do papírů dr napsala že má 1x otočený pupečník kolem krku a to mě taky dost děsí a hlavně ten dr co mě vyšetřoval tak do mě hrábl jak do pytle s bramnborama a celkem to bolelo a navíc mi řekl že NEJSEM UVOLNĚNÁ a když sem mu řekla že sem tak mi řek že mě to teda nemůže bolet no byvil se semnou jak kdybych mu odpadla od řiti no děs.

certica
4. říj 2007

zdeni, tak do toho by som teda nesla, aj kebyze mam podpisat papiere. podla mna ten mlady dr. len mudroval. skus sa este informovat u niekoho ineho. a kedy mas termin?

zdenickazipo
4. říj 2007

sisstin: o tom sem sice nic neslyšela, ale budu se muset poptat navíc mám strach aby mu nějak u toho porodu něco neudělali s nohama a navíc aby se třeba nepřidusil nebo tak něco no bojím se a celkem dost. Navíc se ten dr semnou nechtěl bavit ani o jiných alternativách prý má jen 2700g a ikdybych ho do 14 dní rodila tak tabulkovou váhu na císař mít nebude takže mě bude připravovat na porod KP a kamoška co tam byla semnou tak už jeden vyvolávanej porod za sebou má a říkala že to bolí celkem dost a navíc ještě kdyby to bylo KP tak že to by teda nechtěla.

sisstin
4. říj 2007

zdeni: však jsi teprve 36tt..to ještě vyroste..chlapečci se nesmí rodit kvůli tomu, že se jim může poškodit pohlavní orgán...když jde koncem pánevním..no docela šílenej přístup..nechceš jít rodit jinam? 😕

certica
4. říj 2007

ja som mala tiez chlapca KP a podla usg mal mat do 3kg a aj tak sme isli cisarom.
inac sorry za vyraz, ale ten dr. mi z toho co pises, pripada jak cisty ch.j 🙄 a hlavne milujem takych "tabulkovych" 😲 😀

certica
4. říj 2007

presne to som sa chcela spytat, co sisstin: ci nemas moznost ist rodit inde?

zdenickazipo
4. říj 2007

termín mám 2.11. je to ještě měsíc, ale sama dr. mi řekla že pokud je hlavou nahoru tak by mi vyvolávali porod tak o jeden až dva týdny dřív. Záleží na tom jak by na tom malej byl a ještě mi řekla že tam mám hraničně mín plodovky než bych měla mít, ale vzhledem k tomu že je o něco větší tak že to nevadí. Kamarád mého manžela tam dělá správce sítě a tak se mi zeptá přímo primáře na porodním jestli mi to můžou nutit nebo ne a taky se o tom budu bavit zítra se svou gyndařkou. Taky mám ten pocit že chtěl být jen důležitej.

zdenickazipo
4. říj 2007

jo mám ale uvidím s čím příjde ten známej od toho primáře a pak se rozhodnu měla bych to vědět do konce týdne. Z toho co mě vyšetřoval sem měla pocit jako by zrovna dokončil medinu a neměl žádný zkušenosti a tak se řídil jen tím co se učili.
Byla tam totiž i jiná mamina tak kole 30 a od 6 měsíce měla malou hlavou nahoru a do ted se jí neotočila a měla taky tak měsíc do porodu a když říkala dr že četla a i se bavila s jinýma dr a že jí řekli že koncem pánevním už se dnes skoro nerodí a nikde už to ani moc dělat nechcou kvůli riziku tak jí na to řek že oni se snaží o klasický porody a ona mu řekla že se rozhodla rodit císařem a on na to že rozhodnout se mohla ale že u nich ji to asi moc platný nebude. TAk se ho ptala jestli jí tím chce naznačit že má jít rodit jinam a on že nic takového naznačit nechtěl. No prostě mazec

sisstin
4. říj 2007

zdeni: no to je fakt ch..j, jak psala čertica..nějakej čerstvej pan doktůrek, co sežral veškerou moudrost..asi rád trápí ženský..no tam bych fakt rodit nešla..zjisti si ty informace..a uvidíš 😉

zdenickazipo
4. říj 2007

jj dík moc strašně ste mi pomohli s těma radama, protože některý věci sem vůbec nevěděla. Zítra už třeba budu moudřejší a taky klidnější opravdu moc děkuju aspon sem se mohla vykecat a trošku to ze mě spadlo. ZAse se ozvu jak budu vědět víc. Zatím se mějte hezky a všem co ste v očekávání přeji zdravá a spokojená miminka a hlavně lepší dr než sem měla dneska já.

certica
4. říj 2007

tak daj potom vediet zdeni 🙂 a neboj 😉

mysulka
5. říj 2007

Ahojky, tak jste mi s touto diskusí přišly přímo k srdíčku. Nám taky hrozí prdelkou napřed, a jelikož je Honzík paličatej a na 150% nespolupracuje, tak ani nedoufám, že by se mi otočil na tu nejlepší polohu 😠

Já mám strach i rodit nožičkama natož KP ale od sestřičky v nem., kdy právě budu rodit jsem slyšela, že se snaží právě zachovat skoro za jakoukoliv cenu přirozený porod, což mě vyděsilo.

Tak se prosím pochlubte, jak to u vás dopadlo, protože prdelkou nee, snad...

Jinak k těm mladým doktorům, já mám s nima jen 100% zkušenost se super přístupem. Ten nepříjemný byl snad ten, který bude stejný i před důchodem, věkem to asi nebude. Byla jsem v porodnici a přijímal mě fakt super doktor, pěknej, mladej, a mooc příjemnej, a i když tam měli fakt frmol, tak se snažil usmívat a opravdu se mnou komunikovat. Byl to 3. doktor v jednom dnu, který mě vyšetřoval a o tom, že bych se ještě uvolnila nemohla být ani řeč, tak se mnou mluvil a šlo to tak nějak samo. Uměl se mnou pracovat 🙂 Jen mi ho bylo líto, jestli mě bude rodit a já tam na něj budu řvát při porodu, zrovna na něj bych fakt nechtěla 😅 A stejná zkušenost i s mladýma sestřičkama či asistentkama. Mám zase lepší životní zkušenost s mladýma lidma ve zdravotnictví než s těma, co to dělaj 30 let a maj pár zkratek před jménem a ještě víc za jménem 😉

mysulka
5. říj 2007

Ježiš, já jsem drbna, to je zas dlouhý komentář, ale to je z toho, že jsem na rizikovém a jsem nevykecaná 😀

certica
5. říj 2007

mysulka, jasne ze to neni o veku, ale o cloveku a tiez mam zatial len dobre skusenosti s tymi vekovo mladsimi.
...ale najvacsia tragedia, ked si doktor snazi liecit svoje komplexy na pacientoch 😲

certica
5. říj 2007

mysul, ked ta to ukludni, ja to prezijem 😀 som zvyknuta tiez dost pisat, dokonca aj pocuvat a citat 😉

mysulka
5. říj 2007

Děkuju 😀

A vím taky, jaké to je narazit na nepříjemného doktora 😠
A bohužel to ke zlepšení stavu nevede 😠 ani s věkem 😀

certica
5. říj 2007

tak niekto sa pre to povolanie narodil, niekto ho zial len "vykonava", ale ja mam zatial na biele plaste stastie 😀 klop, klop
vidim, ze mas vianocny termin 😎 , ja som si v tom obdobi tiez trochu pobudla v nemocnici

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru